Ratowanie twarzy Polski

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Blog

Jarosław Kaczyński podjął dramatyczną próbę ratowania polskiej twarzy na scenie międzynarodowej. Jego posłania do ambasadorów nie sposób czytać bez wzruszenia i podziwu dla moralnych przesłanek, stanowiących trzon tego logicznego i bezkompromisowego wywodu.
Fakt, że zdecydował się na napisanie takiego listu z pozycji lidera opozycyjnej partii, nie mającej wpływu na aktualną politykę, świadczy tylko o powadze sytuacji, w jakiej znalazła się Polska pod rządami obecnej ekipy. Kłaniające się na prawo i lewo, na wschód i zachód marionetki, powołane do życia w demokratycznych wyborach, przestają być traktowane poważnie przez wielkich tego świata.
Będzie się ich witało uściskiem dłoni i poklepywało po plecach, ale trzymało z daleka od stołów, gdzie podejmuje się ważne decyzje i podpisuje obustronnie korzystne dokumenty.
Zachodni politycy przymykają oczy na neoimperialną strategię Moskwy. Zdają się nie dostrzegać politycznych zbrodni, łamania praw człowieka i powrotu do sprawdzonych metod zimnej wojny. Historia uczy, że Rosja ugina się tylko wobec twardej, bezkompromisowej polityki. Zachód, jak zazwyczaj, nie chce tego przyjąć do wiadomości. A Polska? Jak pisał Chopin w liście do Delfiny: "Moskale dzicy i krwiożerczy wobec podbitego narodu, płaszczą się pod knutem cara pokornie i służalczo; tak było za czasów Iwana Groźnego, tak dzisiaj jest i po wieki wieków będzie." Kiedyś wiedziało o tym każde polskie dziecko, dzisiaj nie chcą o tym pamiętać ani rządzący, ani znaczna część społeczeństwa. Polska została przygarnięta do kręgu kultury zachodniej, ale bardzo się stara, by pozostać drugorzędnym państwem pogranicza.
List Kaczyńskiego wskazuje, że silne państwo nad Wisłą wzmacnia równocześnie pozycję Europy, przypomina, że mamy wiele do zaoferowania, że nie jesteśmy skazani na bezkrytyczną asymilację. Tragedia smoleńska dowiodła, jak bardzo nasza ojczyzna grawituje w stronę dawnego, wschodniego ciemiężyciela. Zachód nie jest zainteresowany zniewoleniem Polski, ale nie zechce kiwnąć palcem, nie rozpocznie poważnego dialogu, widząc przed sobą karykaturalną maskę.

http://ryszardczarnecki.blog.onet.pl/Poslanie-Kaczynskiego-do-ambas,2,ID415214844,n

http://www.niepoprawni.pl/blog/394/list-ponad-glowami-aleksander-scios

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

J. Kaczyńskiego, widzę takie same jak on zagrożenia i tak samo oceniam politykę uprawianą przez chłoptasiów kopiących piłkę.
Niestety, za sprawą trwającej na Kaczyńskiego medialnej nagonki, wzięli się za ten list dyżurni szczekacze.
Gości poranka TVP INFO przyjmowała dziś moja "ulubiona" dzebeściara, Magda Gałczyńska.
Pierwsza uwaga natury ogólnej: po cholerę ten babsztyl zaprasza do studia kogokolwiek, skoro sama lepiej wie i przerywa absolutnie każdemu już po pierwszym słowie - pojęcia nie mam.
Gałczyńska spytała dziś posła PiS czy aby pisanie i rozsyłanie takich listów przez, jakby nie było, szefa dużej partii, ale jednak opozycyjnej, jest normalne, bo ona, szczerze mówiąc nie słyszała o czymś takim.
Dziwię się politykom PiS i wszystkim myślącym ludziom, że jeszcze (widząc, co się dzieje w mediach), nie zaczęli kompromitować tych dziennikarzynów - co im się od dawna należy.
Bo odpowiedź na tak zadane pytanie Mme Gałczyńskiej mogłoby brzmieć (i ja bym dokładnie tak odpowiedziała!):
- Ale czy pani redaktor mogłaby doprecyzować, o czym dokładnie pani nie słyszała? O istnieniu partii opozycyjnych? Czy o tym, że mają one swych szefów? Czy może nie słyszała pani, że szefowie tych partii mają prawo mieć własne poglądy? Czy że umieją pisać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89832

Komorowski ma wygłosić podobno " ważne " przemówienie w klubie Wajdalskim.

Teraz to, co powie, nie ma już żadnego znaczenia. Świat wie, jaki jest pogląd polaków na relacje polsko-rosyjskie, rosyjsko-europejskie czy rosyjsko-amerykańskie.

Nie będzie miało też znaczenia przy próbach robienia z Komorowskiego w Polsce męża stanu.

W zestawieniu z listem Kaczyńskiego, każde wystąpienie kogokolwiek z rządzącej w Polsce kliki naocznie pokaże, kto jest kim i w czyim interesie działa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mirek603

#89844

To świetnie, że Kaczyński ubiegł "ważne" wystąpienie w Jałcie.... Nic nie dzieje się przypadkiem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#89850

"Zachód nie jest zainteresowany zniewoleniem Polski"

Błąd. Zachód jest BARDZO zainteresowany zniewoleniem Polski.

Kto tego nie wie, jest słabo wyedukowany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89861

Pewnie to i racja; powoli pozbywam się ostatnich złudzeń..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#89881

niedouczony to zakłada, że z polskim krnąbrnym charakter miłującym wolność sobie poradzi na przykład rękami Tuska albo Komorowskiego.
Takiego!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89921