Epitafium dla Polski

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Idee

Mawiała mi mama: jeżeli jeżeli komuś zaufasz i spotka cię podłość - wszyscy będą ci współczuć; jeżeli jednak pozwolisz na to drugi raz - wszyscy cię wyśmieją. Cóż więc powiedzieć o niekończącym wystawianiu się Polski na poniżenie przez Rosję. Większość dorosłych Polaków pamięta ten zgrany do obrzydzenia scenariusz z czasów prl-u. Dzisiaj zobaczyliśmy, że cenne rady udzielone przez generała Jaruzelskiego nie poszły na marne. Prezydenci obu państw spotkali się w świetle usłużnych medialnych fleszy i prezydent Miedwiediew poinformował Polaków na co nie mogą liczyć: ani na kwestionowanie urągającym wszelkim standardom ustaleń komisji MAK, ani na rezygnację Rosji z absurdalnego argumentu śmierci rosyjskich jeńców wojny 1920 roku, jako przyczyny i usprawiedliwienia zbrodni katyńskiej. Nasz oślepiony blaskiem żyrandoli prezydent przyjął te ozdobione gładką, doprowadzoną do perfekcji rosyjską retoryką sztychy z uśmiechem, po czym radośnie udał się podpisywać kolejne, okryte mgłą tajemnicy międzypaństwowe umowy. Można śmiało podejrzewać, że są to kolejne karty księgi hołdu polskiego, bezczelnie redagowanej przez rząd na oczach całego, otumanionego przez media narodu.
Na pewno na ten kolejny akt wskrzeszania Targowicy z uznaniem patrzą z piekła nasi narodowi zdrajcy, posłusznie podążający na rosyjskim pasku po rozbiorach, przegranych powstaniach i po II wojnie światowej, w okresie "budowy socjalizmu".
Natomiast w grobie zapewne będzie się przewracał genialny, rosyjski bard Włodzimierz Wysocki, którego po śmierci obłaskawia się podobnie, jak Zbigniewa Herberta. Obie pary prezydenckie, wysłuchają jego pieśni na uroczystym koncercie. Szkoda, że zamiast tego perfidnego spektaklu nie będą mogli wysłuchać "Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego" w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Tym bardziej, że dzisiaj ta pieśń brzmi, jak "Epitafium dla Polski"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#112532

http://niepoprawni.pl/blog/1342/hold-tuski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#112535

Czyżby p rezydent  " oślepiony światłem żyrandola" nie zrozumiał, co do niego mówią??? Nie!!!  On był na to przygotowany, wiedział wcześniej. Ale nic nie znaczyło dla niego poniżenie Polski. Zapowiadał zmiany we wzajemnych relacjach polsko-rosyjskich, dziś widać, jakie. My już nawet nie klęczymy przed majestatem Rosji, my pełzamy u nóg z przymilnym uśmiechem, strachliwie merdając ogonkiem. Przygnębiające. Okropne poniżenie. A przecież Polacy to dumny naród, kochający wolność.Tę dumę noszę w sobie od dziecka więc trudno mi to wszystko przeżyć. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#112655