Łgali, łżą, będą łgać

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Nie wiem już sam, co mam myśleć.

Od kilkunastu lat wpaja się Polakom, że rynek medialny III RP to głównie prężne medialne koncerny: Agora, Polsat i ITI.

Jednak koncerny koncernami, raz powodzi się im lepiej raz gorzej oraz co by nie mówić i myśleć, salonowe media pozostają jednak, jak nas same przekonują latami, w defensywie i złowrogim potężnym cieniu.

Nad wszystkim, bowiem rozpościera się wielkie, zasobne i prężne „Imperium Ojca Rydzyka”.

Wiadomo, na tle imperium takie koncerny i koncerniki to pestka, drżąca mrówka na tle słonia.

Dlatego te tłamszone przez toruńskie imperium, prorządowe medialne liliputy muszą się bronić i od wielu już lat toczyć nierówną walkę z Goliatem, czyli Radiem Maryja i TV Trwam.

Oszczerstwa, paszkwile, podsłuchy, ukryte kamery, kłamstwa, wtargnięcia na teren prywatny, prowokacje to narzędzia zaczerpnięte z bogatego arsenału UB i SB, stosowane przez te wszystkie lata z dość miernym rezultatem. 

Ataki na toruńskie media dokonywane z baz wypadowych mieszczących się przy Czerskiej i Wiertniczej, są przez zuchwałego redemptorystę Rydzyka archiwizowane i idą już nie w setki, lecz tysiące.

Wielu Polaków żyło w tym przekonaniu o potędze Imperatora z Torunia całymi latami aż tu nagle wielki zgrzyt i konsternacja.

Cała kilkunastoletnia narracja legła w gruzach w momencie, kiedy TV Trwam zwróciła się do KRRiT o koncesję dającą jej miejsce na cyfrowym multipleksie.

Od tej chwili dowiadujemy się z zaskoczeniem, że nie istnieje żadne „toruńskie imperium”, a podmiot, który wystąpił o koncesję to jakaś niewiarygodna, niszowa stacyjka, która ledwie przędzie finansowo i nie będzie w stanie udźwignąć zadania, jakiego się chce podjąć.

Mało tego, dyżurni blogerzy, którzy od lat na internetowych portalach opisują finansową potęgę toruńskiego imperium, z dnia na dzień zmienili front i przekonują nas o marnej kondycji tych mediów, słuchanych i oglądanych przez wymierający, żałosny ludzki gatunek zwany „moherami”.

Wiarygodniejsze okazują się nagle jakieś nieznane firmy „krzak”, które jeszcze nigdy nie wyemitowały nawet minuty programu, a opłatę koncesyjną już na starcie rozkłada im się wspaniałomyślnie na dogodne raty, działając tym samym na szkodę skarbu państwa.  

Jako zdezorientowany obywatel żądam jasnej odpowiedzi od KRRiT oraz Gazety Wyborczej i TVN24. Jak to w końcu jest?

Istnieje to legendarne już, bogate i prężne „Imperium Ojca Rydzyka” czy nie istnieje?

Kłamaliście przez te wszystkie lata czy łżecie teraz?

A może w tym wszystkim chodzi o zupełnie coś innego?

Może polski odpowiednik partii „Jedna Rosja” dąży do putinizacji mediów i kością w gardle są dla nich stacje radiowe i telewizyjne, które w III RP dla części Polaków pełnią jednocześnie rolę „Radiostacji Błyskawica” i rozgłośni „Wolna Europa”?

Skoro nie można już w postępowej Europie sięgnąć po sprawdzone w PRL-u zagłuszarki to najlepiej odmówić koncesji i zamknąć usta „wrogom ludu” i „karłom reakcji”?

Ja postaram się udzielić odpowiedzi na to pytanie i rozwiać wątpliwości wszystkim zdezorientowanym.

„Imperium Ojca Rydzyka” istniało i istnieje, a jego siła i potęga to te przeszło milion protestów, jakie wystosowano przeciwko cenzurze, niszczeniu demokracji i próbie zamykania ust katolikom oraz krytykom III RP i demaskatorom patologii, jakie niszczą naszą Ojczyznę.

 Mam dla salonu III RP propozycję.

Zróbcie eksperyment i zdejmijcie jednocześnie z anteny „Lisa na żywo”, Miecugowa ze „Szkłem kontaktowym”, Morozowskiego z „Tak Jest Panie prezesie” i odstawcie na bocznicę żałosną babcię Czubaszek z księdzem „patriotą” Sową.

Jak myślicie, ile protestów wpłynie od oburzonych obywateli?

Ja bym jednak na waszym miejscu nie ryzykował.

Artykuł opublikowany w tygodniku Warszawska Gazeta

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://www.youtube.com/watch?v=eKhkY6pKBPE&feature=uploademail

http://www.youtube.com/watch?v=wcRak8XDN3s&feature=related

Pozdrawiam serdeczne!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#224713

To wszystko co Pan napisał jest rzeczywistością w której żyjemy.W ubiegłym roku w lipcu pojechałam wraz ze znajomymi do Częstochowy na spotkanie słuchaczy Radia Maryja.Nieprzebrane rzesze ludzi w różnym wieku i i z różnych stron Polski i świata.Wszędzie masa ludzi ,więc poszliśmy na wały .Byłam tak zaszokowana ilością uczestników,że przez pare minut nie wiedziałam że zaczęła się msza św.Jak za czasów Jana Pawła II ,pielgrzymami był zajęty najmniejszy skrawek ziemi.Widok był niesamowity ;morze biało czerwonych flag .Miałam takie uczucie jakbym się znalazła w środku olbrzymiego gorącego polskiego serca.Byłam pierwszy raz i jak Bóg pozwoli to zawsze tam będę żeby poczuc jak bije serce Polski i napatrzec się na te piękne porządne gęby .Serdecznie dziękuję Panu za ten tekst i pozdrawiam wszystkich kochających Naszą Ojczyznę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#224795

Urodziłem się i mieszkam właśnie w Częstochowie. Pielgrzymka słuchaczy RM to największe zgromadzenie Polaków w jednym dniu i jednym miejscu.
Nawet sierpniowe pielgrzymki nie gromadzą tylu rodaków.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#224901

Dzięki tej zagrywce salonu 'Imperium Ojca Rydzyka' zyskało nowych zwolenników czy sprzymierzeńców.
Wąż jak zwykle walczy z Maryją, ale z Nią nie wygra. Jej Syn z/miażdży/ł mu głowę.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#224925