Geszefciarze w akcji

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Kiedyś przemysłowiec, producent to był gość. Zazdrościli mu wszyscy rzadko widząc, że wstaje skoro świt, a spać chodzi  późną nocą. Choć nigdy nie brakowało zawistników to prawie każdy musiał przyznać, że bez takich ludzi ani rusz. Od igły, młotka, grabi po ciuchy, stoły, krzesła i inne przedmioty, przemysłowcy i drobniejsi producenci zapewniali i zapewniają dostęp do artykułów pierwszej potrzeby jak i tych luksusowych.

Ja się taki jeden z drugim kapitalista pomyli i źle zainwestuje własne pieniądze albo wyprodukuje bubel to plajtuje z hukiem i koniec.

Dziś to nie oni są symbolem sukcesu. Światowa, lichwiarska międzynarodówka wyprodukowała nową kastę ludzi, których należy szanować i podziwiać. To bankierzy i finansiści. Brylują na salonach i z mądrymi minami wygadują głupstwa, jak na przykład młody idol mediów Ryszard Petru. Wystarczy poczytać jego wynurzenia ekonomiczne w takiej Rzeczpospolitej by stwierdzić, że tan Pan zawsze się myli, a jego bank BPH, w którym zajmuje się strategią stracił na wartości od początku roku już 70%. Nie ma się czemu dziwić skoro Pan Petru doradzał swego czasu samemu Leszkowi Balcerowiczowi, który mylił się równie często. Pod tym względem dorównuje im jedynie niejaki Waldemar Kuczyński, idol od ekonomii w GW.

Światowa finansjera ma się dobrze i ma tą przewagę nad innymi, że za swoje pomyłki nie ponosi najczęściej żadnych konsekwencji.

Właśnie jesteśmy świadkami jak światowy plebs i gawiedź  jest dymana na grube biliony, aby pokryć straty wynikające z pazerności panów z cygarami w drogich garniturach. „Mężykom stanu”, czyli politykom będącym na ich usługach nie drgnęła ręka by zabawić się w Robin Hooda naszych czasów, czyli odebrać biedakom by zasilić swoich pryncypałów.

A oto projekt europejskiej dyrektywy „antykryzysowej" o bankach i firmach ubezpieczeniowych, zgodnie, z którą wszystkie lokalne oddziały banków i towarzystw ubezpieczeniowych poddane zostają bezpośredniemu nadzorowi centrali - jeśli leży ona w którymś z krajów UE.

 I tak „Wspólna Europa Wartości” wydyma Polskę, która wyprzedała za bezcen 80% własnych banków. To, co lichwiarze zarobią na nadwiślańskich tubylcach, wytransferują do siebie, a nasz nadzór bankowy może im, mówiąc kolokwialnie „skoczyć”.

Niechybnie już niedługo doprowadzą do takiej sytuacji, że wykluje się jakiś nowy zbawca ludzkości w rodzaju Hitlera czy Lenina, który żerując na kryzysie wypłynie na polityczną scenę. Historia lubi się powtarzać, a lichwiarze zapatrzeni w zyski mają to oczywiście gdzieś.  Nie pomoże tu nawet Rada Mędrców z samym Wielkim Elektrykiem.

Nie dziwmy się za bardzo, że tematem debaty publicznej jest każda bzdura odwracająca uwagę od wielkiego, międzynarodowego skoku na kasę wymuszonego przez geszefciarzy, którzy kręcą medialną du..kracją i jej beneficjantami.       

Brak głosów

Komentarze

... napodziwiać tego ruchu robaczkowego, jaki odbywa się niszczenie resztek indywidualnej wolności (tej w końcu podstawy zachodniej cywilizacji) i budowanie mrówczego totalitaryzmu:

- najpierw leberalizm i kto nie potrafił się dziko wzbogacić sam się zaczął uważać za nieudacznika i śmiecia, nie mówiąc już o tym, że jego własne dzieci nim pogardzają... no a reszta tyra z nosem przy ziemi i nie ma nawet ochoty myśleć kto im chomąta wkłada na łeb...

- a potem leberalizm pada (i nic tu nie zmienią piski różnych świrów "to nie wina wolnego rynku, tylko właśnie braku wolnego rynku") i lud tym skwapliwiej, albo tym potulniej, da sobie te chomąta włożyć... pod hasłem "uporządkujmyż wreszcie" i "Tylko Rząd Światowy Potrafi".

I dwie z tego nasuwają mi się refleksje:

a) do tego właśnie dążyły wszystkie te hiper-liberalne, rzekomo hiper-prawicowe propagandowe działania różnych K*winów... może nie widzieli, czyli durnie, ale jednak chyba aż takim kretynem być trudno, więc było to celowe.

b) jak jakiś historyczny trend ma wiatr w plecy, to wszystko mu sprzyja... no i Spengler oczywiście cudnie to przewidział... to że nikt go nie czyta, to też o czymś świadczy i komuś sprzyja... teraz zresztą już pewnie za późno - GRATULACJE!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#6491

Jeżeli Lehman Bross. ma teoretycznie 600 mld aktywów i jednocześnie tyleż samo wynosi zadłużenie tej instytucji to szefostwo tej firmy powinno iść do pierdla podobnie jak szefostwo Enronu. Bo to jest (była) "kreatywna księgowość". Żaden kryzys - zwykła pazerność, która powinna zostać skarcona poprzez wyroki sądowe a nie promowana poprzez wsparcie instytucjonalno - państwowe.
Co ciekawe w USA jest już afera bo część tej pomocy publicznej ci cwaniaczkowie wydali nie na cel, na który teoretycznie powinni te pieniądze wydać, ale na lobbowanie aby proponowane ustawy penalizacyjne nie obejmowały właśnie tych, którzy powinni przed sądami stanąć.

Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#6492

No przecierz wiadomo, że jak się puści tyle kasy na "ratunek" to będzie ona rozdrapywana. To jak rozlać lemoniade, i narzekać, że osy latają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#6495

A raczej nie Robin Hgood'dzi ale raczej anty robinhoodzi czy anyJanosiki.
A jeżeli chodzi o tzw. dyżurnych (medialnie) "ekspertów" od ekonomii, takich jak Petru czy wielu jemu podobnych to pożal się Boże, Jeżeli ci tzw eksperci doradzają decydenom finansowym, to jest jak jest!

Vote up!
0
Vote down!
0
#6505