Ekshumacja o rok za późno

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

 

Aby stworzyć wrażenie, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, należało szybko wmówić opinii publicznej, że w Moskwie przeprowadzono sekcje zwłok zgodnie z obowiązującymi standardami w cywilizowanym świecie. W tym wielkim kłamstwie duży udział miała Ewa Kopacz, która bardzo sugestywnie i obrazowo opisywała z trybuny sejmowej coś, co w ogóle nie miało miejsca, czyli wspólną wykonywaną „ramię w ramię” pracę rosyjskich i polskich patomorfologów.

Ktoś może zadać pytanie, po co to, jak się dziś okazuje prymitywne kłamstwo?

Powód jednak był natury prawnej.

Otóż polskie prawo wymaga przeprowadzanie autopsji w każdym przypadku śmierci nagłej, więc bez tej czynności nie byłyby możliwe ekspresowe pogrzeby ofiar i tak naprawdę rozciągnięcie rosyjskiej jurysdykcji nad zaplombowanymi przez nich trumnami z ciałami polskich ofiar.

Jeżeli sobie przypomnimy katastrofę Casy z 23 stycznia 2008 roku to warto również odnotować, że wspólny pogrzeb ofiar odbył się dopiero 18 lutego, gdyż tyle trwały czynności związane z sekcjami zwłok oraz tak prozaiczna czynność jak szycie nowych mundurów dla ofiar, co jest swoistą wojskową tradycją.

Dopiero na tym tle widzimy wręcz paniczny polsko-rosyjski pośpiech. Jeśli okaże się, że dokumentacja sekcyjna ofiar Smoleńska była fałszowana to będzie oznaczało, że pochówki zostały przeprowadzone z rażącym naruszeniem polskiego prawa. Co wtedy?

Teraz zapewne powrócą spekulacje i zupełnie w naturalny sposób rodzić się będą teorie spiskowe.

Nie brakowało takich osób zwanych „oszołomami”, które twierdziły, że odbywa się swoista gra na czas mająca na celu odwlekanie nieuchronnych ekshumacji do momentu rozkładu tkanek miękkich, na podstawie, których można podczas badania wykluczyć bądź potwierdzić niektóre rodzaje detonacji.

Padały różne okresy czasowe potrzebne do wystąpienia takiego całkowitego rozkładu. Najczęściej podawano okres 6 do 8 miesięcy po warunkiem, że wystąpią w tych miesiącach pora roku zimna i ciepła.

Minęło 16 miesięcy i może warto przypomnieć sobie te wszystkie „autorytety”, „ekspertów” oraz jednego niezwykle aktywnego przedstawiciela rodzin smoleńskich, którzy na samo słowo ekshumacja, przybywali do studia ze wszelkimi argumentami przeciw. Od etyczno-moralnych po prawne.

Działo się to w kraju, w którym sekcja zwłok osoby zmarłej nagle to czynność rutynowa, tak jak i ekshumacja w wypadku złamania prawa i nieprzeprowadzenia autopsji przed pochówkiem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tęsknię za czasami, kiedy ten ciąg, jak to nazwać - skandali? afer? (ależ to zbytnie eufemizmy!) wreszcie się skończy.
Polska jest tak bardzo przesiąknięta agenturą i jakąś niewytłumaczalną niemocą, paraliżem znacznej części społeczeństwa, że trudno przewidzieć, ile jeszcze potrzeba nam wyborów parlamentarnych, aby wreszcie przywrócić prawo, sprawiedliwość i normalność. Wybić się na niepodległość.
Tak, jak to zrobili Węgrzy.

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#179406

Alexola

ZABRAKŁO KLASY ROBOTNICZEJ PRZEDE WSZYSTKIM STOCZNIOWCOW!
NIE MA KOMU WYJSC NA ULICE RESZTA TO TCHORZE.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#179422

Sposób by zmieniać  Polskę na wzór Węgier ?

Ależ Ursa Minor, odpowiedzią jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.Wystarczy do niej przystąpić pod warunkiem,że szczerze kochasz Boga jak i Ojczyznę.

http://www.niepoprawni.pl/blog/3787/dotychczasowe-krucjaty-rozancowe-byly-zwycieskie

PS

Zachęcam i pozdrawiam.

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179558

z pewnością pociągnie następne. Ciekawi mnie wynik. Ten wynik nie formalnie opublikowany i skomentowany na tej stronie. Nie kupuje informacji od innych.

Kokos26 oczekuję następnych wpisów w tym temacie. Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179462

Działo się to w kraju - który ma konstytucję....

( podobno )

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#179463

że "raport" z owej ekshumacji będzie w "oczywisty" sposób potwierdzał wersję takich speców jak pani kopacz. W naszym /nie naszym / państwie osoby, które mają czelność się wyłamywać i podważać jedyną rację idealnej partii donka - popełniają samobójstwa...Nawiasem mówiąc czekam kiedy to pan Czuma popadnie w depresję...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179499