Dziwolągi

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Kiedyś od miasteczka do miasteczka, od osady do osady, Dziki Zachód przemierzały ciągnione przez konie wozy z osobliwą rozrywką.

W szarość dnia, prozę codziennego życia wypełnionego uciążliwymi obowiązkami wkraczało na krótko coś nowego i przykuwającego uwagę.

Pomysłowi przedsiębiorcy liczący na zysk za wszelka cenę, raczyli tubylców widokiem karłów fikających koziołki, kobiet owłosionych od stóp do głów, mężczyzn z piersiami, ludzi gigantów czy dzieci wyglądających jak starcy.

Sprawdzała się stara prawda mówiąca, że nic tak nie przyciąga uwagi i nie wywołuje sensacji jak wszelkiego rodzaju anomalia i figle, jakie potrafiła spłatać przyroda.

Wydawałoby się, że te czasy odeszły na szczęście w zapomnienie, a świat posunął się niesamowicie do przodu, jeśli chodzi o smak, etykę, moralność, czy zwykłe poczucie przyzwoitości.

Tylko czy aby na pewno?

Kiedy oglądam dzisiejsze telewizyjne hity z Szymonem Majewskim czy Kubą Wojewódzkim to myślę, że tak na prawdę niewiele się zmieniło. Ba, dochodzę do wniosku, że jest nawet ciut gorzej.

Tamte pseudo-atrakcje sprzed lat musiały udawać wesołość, a w głębi serca niesamowicie cierpiały swoje poniżenie.

Dzisiejsze dziwolągi są bardzo z siebie zadowolone i uważają się za wielkie gwiazdy.

Żaden postęp drodzy państwo. Schodzimy coraz bardziej na psy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Te "dziwolągi" może i cierpiały, ale w tamtych czasach i warunkach także zarabiali na utrzymanie, może też czasem gardzili prymitywnymi widzami.
Ci panowie z "tu" i teraz" są jedynie "żałośni", choć pewnie są wielcy w oczach własnych. Pewien nieżyjący już szlachetny kapłan powiedział przy odpustowym stole do sąsiada, który zapisał się do " księży patriotów": "Klemens, Klemens, dlaczegoś się tak skurwił". Oni - wspomnieni przez Pana - wielu innych "skurwiło" się i w przeciwieństwie do XX "patriotów" nawet się nie wstydzą!
Dzięki za pożyteczny i dobry tekst!
Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#3232