Atomowy Donald

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

W lipcu bieżącego roku w Niemczech miała miejsce kolejna awaria elektrowni atomowej. Tym razem stało się to w Lingen (Dolna Saksonia). W mediach wiadomości o kolejnych awariach nie są „jedynkami” gdyż powszechnie wiadomo, że jaśnie nam panujący Donald Tusk planuje wybudowanie w Polsce do roku 2025 dwóch elektrowni atomowych. Obowiązuje, więc euforia.

„Nikolas Sarkozy pełen podziwu dla Tuska”

„Tusk ogłasza prawdziwy start programu jądrowego w Polsce”

Oto dzisiejsze łechtające dumę Polaków informacje obiegające media. Jeżeli zrealizowano by te „ambitne” plany to Polska, dzięki epokowej decyzji premiera ośmieszy i pozostawi w tyle nawet prymitywnych Niemców i Anglików.

W strategii energetycznej Niemiec, bowiem, jednym z głównych zamierzeń jest całkowita rezygnacja do 2030 roku z wykorzystywania energii atomowej i przejście na alternatywne źródła energii z geotermalną włącznie. W samej Bawarii przy wsparciu państwa wiercone jest 400 otworów dla geotermii, a bierze w tym udział również polska firma.

W Wielkiej Brytanii zaś podobna strategia zakłada zmniejszenie do 2020 roku udziału energetyki jądrowej w całej produkcji energii elektrycznej z 24% do 4%. Zauważono, bowiem (lepiej późno niż wcale), że koszty likwidacji po 30-40 latach elektrowni atomowej znacznie przewyższają jej budowę. I tak reaktory Magnox ( o mocy 2x138 MW) będą likwidowane w trzyetapowym, skomplikowanym cyklu, którego całkowite zakończenia ma nastąpić po 120 latach.

U nas rząd tępi i dyskryminuje z powodów politycznych „niesfornego” redemptorystę, któremu zamarzyło się tanie ogrzewanie uczelni i sporej części Torunia, dzięki wykorzystaniu podziemnych zasobów ciepłych wód.

Uzależnieni od rosyjskich dostaw, teraz, dzięki „wizjonerowi” Tuskowi zdamy się na Francuzów z ich technologią, na którą w świecie nie ma już chętnych.

Dysponując olbrzymimi złożami węgla i dzięki Opatrzności Bożej, położeni na największych w Europie złożach geotermalnych, będziemy zmuszeni do sprowadzania coraz droższego uranu, którego światowe zasoby drastycznie maleją.

Zastanawiam się czy i w tej sprawie media staną po stronie szkodliwej i coraz bardziej nieodpowiedzialnej ekipie rządowej? A z drugiej strony wielka szkoda, że nie ma już Mariusza Kamińskiego na czele CBA.

Nie wierzę w aż taką głupotę i nieodpowiedzialność Tuska. Więc jeżeli nie wiadomo, o co chodzi to chodzi o …?

Doskonale za to wyobrażam sobie wysokość prowizji od miliardowych kontraktów. Prowizji, które nasi przyjaciele Rosjanie trafnie nazywają „wziątkami”.

Tusk już chyba zdaje sobie sprawę, że odejdzie w niesławie wraz z całą swoją ekipą. Być może te straty moralne zrekompensują jemu i jego kolesiom domy na francuskiej Riwierze, szampan od Sarkozego za interes stulecia i kawior od Putina za katastrofalny dla Polski kontrakt gazowy?

Brak głosów

Komentarze

Niemcy tego głośnio nie mówią, ale z atomu szybko nie zrezygnują. A Brytyjczycy sobie sznur na szyje zakładają rezygnacją z energetyki jądrowej; za kilka lat będą mieli deficyt energii i wyłączenia prądu.

http://niepoprawni.pl/blog/161/czy-w-wielkiej-brytanii-zgasna-swiatla

Do zwolenników Radia Maryja (wyprzedzając): rozumiem, że bezczelne wyśmiewanie x.Rydzyka i jego inwestycji geotermicznych jest po prostu zwykłą złośliwością, ale bym naprawde prosił o nie przesadzanie i nie podchodzenie do tego w myśl schematu, że o to światły Rydzyk pokazuje drogę ku energetycznej niezależności ciemnym lemingom.

Zaznaczam że geotermia jest dziedziną w którą należy inwestować. Równolegle z atomem.

Pisałem o tym:

http://niepoprawni.pl/blog/2/atom-dla-polski-pilnie-potrzebny

Vote up!
0
Vote down!
0
#36112

Doktorze!

Poruszasz wazny aspekt, poniewaz swiat nie jest jednowymiarowy. Np. ile Polska wybudowala elektrowni po 1989 r.? Prosze to porownac z przyrostem sprzetu rtv, agd, etc...

Zmierzam do tego, ze polityka energetyczna powinna byc kompleksowa, tj. wspieranie wykorzystania energii odnawialnej, ale takze wykorzystywanie innych metod - np. atom. A wegiel warto byloby zostawic sobie.

Czemu amerykanie nie wydobywaja glownie swojej ropy? Bo mysla o przyszlosci. A u nas mysli sie tylko o jutrze...

Czyli wprowadzenie wiekszej liczby sprzetu o niskim poborze energii elektrycznej powinno byc polaczone ze zmniejszeniem zanieczyszczen - np. stosujac lepsze filtry i technologie, przy produkcji pradu z wegla...

Vote up!
0
Vote down!
0
#36127

[quote=tonymld]Doktorze!

Poruszasz wazny aspekt, poniewaz swiat nie jest jednowymiarowy. Np. ile Polska wybudowala elektrowni po 1989 r.? Prosze to porownac z przyrostem sprzetu rtv, agd, etc...
[/quote]

Zero. (nie licząć kilku niewielkich tam i wiatraków)

[quote]
Zmierzam do tego, ze polityka energetyczna powinna byc kompleksowa, tj. wspieranie wykorzystania energii odnawialnej, ale takze wykorzystywanie innych metod - np. atom. A wegiel warto byloby zostawic sobie.[/quote]

Węgiel jak węgiel. A co z żużlem popiecowym? W Bełhatowie popioły z elektrowni zajmują niewiele mniej miejsca co sama elektrownia...

Vote up!
0
Vote down!
0
#36144

Rydzyk? - Fiat Lux. :))))))
Nie wchodze panu Rydzykowi w działania na polu ducha .
Na polu geotermi dał dypy . Postępując jak producent makaronu o zasięgu gminnym :)))))))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#36133

Atomowa POtęga to nowa prawda objawiona wg Tuska.
I co ważne Nicolas to wszystko ma w POdziwie!
Ho!Ho!
Oh la la!, O mon petit!
jakby zakrzyknął Luis de Funes!
A to tuskowe gadanie mam zwyczajnie w .....!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#36113

geotermia byłaby dobra do ogrzewania mieszkań i produkcji prądu elektrycznego na niewielką skalę, czyli np. dzielnicy w mieście.

Ale co z na przykład wielkimi fabrykami? Na użytek przemysłowy to się nie bardzo nadaje. Tutaj to przydałby się ten wyszydzany przez różne dziwne środowiska atom.

A na zakończenie: ani do geotermii, ani do atomu państwo dokładać się nie powinno.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#36114

a czerwony guzik donek będzie miał?

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#36124

od emigrantów z Cuby!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#36154

Elektrownia atomowa - natychmiast (SUBITO) !!!!!
Bez ględzenia - i do tego powinien zajść się tym koncern Państwowy .
Dlaczego ?
Ciepło z reaktora nie musi być zamieniane na prąd - można śmiało przerobić nadwyżki kontraktowe gazu na produkty ciekłe .To samo ciepło można skierować do ciężkiej syntezy .
Naprawdę szkoda spalać wodór na otrzymywanie sadzy!!!!
Ciepło z reaktora można spożytkować na modną ostatnio synteze C2H5OH z CO2.
Ciepłem z reaktora można utylizować całość spalin z elektrowni węglowych.
Tego nie wykona firemka nawet General xxx .Tu potrzeba stanowczej ręki Państwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#36132