Socjotechnika stosowana… propaganda i odruch Pawłowa

Obrazek użytkownika pavo
Blog

Motto: ”Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą…” Dr Joseph Paul Goebbels
minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera

Jak się nie lubi PiS , śp. L. Kaczyńskiego i Jarosława,to trzeba przyjąć najprostszą metodę udzielenia sobie samemu odpowiedzi na pytanie, jaką to mi osobiście i moim bliskim krzywdę wyrządzili Kaczyńscy? Jeśli się nie ma konkretnego dowodu i bezpośredniego odczucia to jest to dowodem, że poprzez media wyprano ci mózg. Przestałeś samodzielnie myśleć i jesteś sterowany poprzez media. Twoje zachowanie stało się zachowaniem powszechnie oczekiwanym poprzez stosowne zabiegi socjotechniczne dla osiągnięcia tego celu. Takie działania wywodzą się z Goebbelsowskich metod działania w zakresie uprawiania propagandy.
Więc co się robi w takich sytuacjach?

Poszukuje się takich technik manipulowania społeczeństwem, które gwarantują skuteczność. Jednym z nich jest system kreowania wroga: np. Kaczyński- wróg
Hasła: „nadchodzi IV Rzeczpospolita”, „CBA z zbrojne ramię PiS”, „Kaczym to twój wróg”, „Precz z Kaczorami”
Teraz trzeba tylko pokazać jeszcze jakieś zdjęcia, filmy „o wrogu” i powtarzać je w kółko.
Kłamstwo staje się prawdą. Następnie „wroga” trzeba wyśmiać, szalenie w tym są dobre programy Wojewódzkiego, Figurskiego i Majewskiego. Rzeczą niezbędną do uzyskania pełnego sukcesu są tu „zaprzyjaźnione” media, które mają zasięg globalny. Z tym tutaj zdaje się rządzący problemu nie mają. Uruchamiają one utajone lęki w człowieku i potęgują oddziaływanie wyobraźni, w myśl przekonania, że strach ma wielkie oczy. Operowanie strachem w propagandzie politycznej to zręczne posługiwanie się iluzją. I takich iluzjonistów rządzący mają: Palikot, Niesiołowski oraz tzw. „autorytety”, Bartoszewski, Wajda.
W myśl eksperymentu Pawłowa działa później system. Lampka lub dzwonek,ślinienie u psa bez podawania jedzenia. Foto Kaczyńskiego zniekształcone retuszem- kanalia, szubrawiec i łobuz.
System kreowania wroga swój wielki sukces osiągnął w czasach propagandy bolszewickiej, która na tym procederze zbijała kapitał polityczny. W PRL była cała galeria wrogów ludu, a wśród nich: zapluty karzeł reakcji, sługus Watykanu itd. Realizując tę ideę dawano ujście nienawiści do całych grup społecznych, nazywając to „walką klas”. Wydawało się, że po tragicznych doświadczeniach z totalitaryzmem komunistycznym w wolnej Polsce politycy i to na razie tylko z PO nie będą już sięgać po skompromitowany system propagandy.Choć przyznam, że system propagandy doskonale działa od 1989 roku, to w ostatnim czasie jest niebywała jego aktywność. Nawet sondaże w pierwszej turze uległy manipulacjom dla propagandowych gadzinówek TVN i GW. Jednak.
W sobotę jak na premiera przystało Tusk ciskał samobójczym trupem Blidy na lewo i prawo, później porównał Jarosława Kaczyńskiego do….CHE GUEVARY(polityka miłości, zgoda buduje. W myśl opisanych zasad, Kaczyński objawia się jako morderca, zatwardziały komunista i szubrawiec
Szkoda mi tej młodzieży, której mózgi są non stop atakowane przez TVN i GW! A najbardziej szkoda mi tych, którzy przeżyli propagandę bolszewicką i akceptują dzisiejszą. Nie wierzę ,że ta bolszewicka poczyniła takie spustoszenia w ich głowach.

Pavo 28czerwiec2010

Brak głosów

Komentarze

Poczyniła w wielu, bo trzeba pamietać, że większość być może tych co przeżyli Polske Ludowa, to tzw. awans społeczny. Dla nich to po prostu normalność.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#68610

jakim sumptem ten awans uzyskał. Myślę ,że nie można obrażać tych, którzy swoją pracą, "pomysłem na życie" jak najbardziej na niego zasłużyli.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68615

...straszna prawda z tą propagandą. Dobry artykuł drogi Pavo. Zgadzam się z Tobą. Czuję wielki powrót do PRL. Sporo moich znajomych, naprawdę sporo, z pracy jak i z poza pracy ogląda różne beznadziejne seriale, programy super idioty Wojewódzkiego i Figurskiego, koleżanki rozmawiają tylko co ugotowały i jakiego następnego Harlekina przeczytały o polityce wiedzą tylko tyle co zaserwuje im TVN czy Polsat, i wtedy kiedy pada temat Kaczyńscy... zaczyna się jazda matoła. Czyli hajda z najgorszym zdaniem o Kaczyńskich przed 10 kwietnia , obecnie tylko na Jarosława, a we mnie wrze ogromny wulkan nienawiści do tych wszystkich matołów, tylko że teraz wszyscy się boją przy mnie cokolwiek mówić bo zaczyna się kłótnia, bo ja zadaję tylko jedno proste pytanie: Przedstaw mi dowody za co tak nienawidzisz Kaczyńskich ? I wtedy zaczyna się druga jazda matoła bo przecież jak osoba która, która nie czyta gazet, nie ogląda programów publicystycznych czy w ręku nigdy nie miała książki historycznej może cokolwiek powiedzieć ???? Matoły przesiąknięte propagandą telewizji i wszystkich idiotów z PO mają wyprany mózg z własnego zdania do granic możliwości. DRAMAT. Czy jest szansa na uratowanie Polski przed obłedem, w jaki wpadła część społeczeństwa popierająca PO ??? Raczej nie. Kolejny DRAMAT. Kolejny DRAMAT rozegra się 4 lipca, bo pomimo że wierzę w wygraną Kaczyńskiego, to wierzę że matołów w Polsce jest więcej niż NAS. Pozdrawiam.

P.S. Zapomniałeś wymienić jeszcze jednego matoła "celebrytę" Daniela Olbrychskego...

Vote up!
0
Vote down!
0
#68631

Wykosztuj sie na Gazetę Polską. I podłuż im do poczytania. Terapia szokowa.

Dla "odmrożonych" :

www.niezalezna.pl

www.smolensk-2010.pl

www.iskry.pl

W TEJ kolejności. żeby uniknąć samobójstw pod wływem WIEDZY.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68632

To nie tylko akceptacja. To takze strach przed "władzą wyższą" a także REZYGNACJA tych, którzy oszukiwani byli tak wiele razy. Nie chcą głosować, bo boją się, że znowu zostaną wykorzystani. A rzetelnej wiedzy o PRAWDZIWYM wizerunku polityków nie mają. Także przez długoletnią bierność takich środowisk jak nasze.

Ale, jako że nie lubię długich dywagacji "dlaczego tak źle" bez wniosków końcowych - polecam Gazetę Polską - jako skuteczne lekarstwo na mafijny jad.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68634

nigdy nie pachniałem biernością. A zaczęło się to w 1978 roku jak profesor z historii dostawił mi 5 dwójek i dwójkę na koniec roku tylko dlatego , że powiedziałem o przeczytaniu ksiązki Swaniewicza "W cieniu Katynia". Miałem pecha.On był zagorzałym komunistą , a ja powiedziałem prawdę. I tak to się jakoś zaczęło.....heh.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68639

Pavo, nie obrażaj się. Działania dla integracji środowisk widzących klęskę narodu w walce z uzurpatorami na dobrą sprawę zaczęły sie dopiero po katastrofie Smoleńskiej. Dopiero wtedy wielu wyrwało się z marazmu. I zrozumiało, że w pojedynkę nie mamy żadnych szans.

Co zaś do mnie , to NIGDY i w żadnych okolicznościach, nie przepuściłem okazji aby szkodzić komunie. W stanie wojennym również.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68643

się absolutnie nie gniewam. Ta bierność to fakt, ale ona bierze się z tego ,że ludzie nie wierzą w samych siebie. Resztę robi propaganda i "spadochroniarze" typu Wałęsa (ten naszkodził najwięcej), Bartoszewski -jednym słowem "autorytety" psia ich mać.
Naród musi uwierzyć w siebie.Obiecywałem sobie dużo po ruchu 10 kwietnia.....ale, jak widać.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68648

Panie pavo co się Pan dziwi? wystarczy poczytać na tym forum niektórych polskich liberałów, którzy bez żadnego opamiętania porównują do siebie Jarosława Kaczyńskiego z zakłamanym głupim Komorowskim, że niby oni są tacy sami i niczym według nich się nie różnią. To z kim budować w Polsce ten blok partii prawicowych? Albo to ich nawoływanie do bojkotu wyborów, i oni mają czelność nazywać się prawicowcami, konserwatystami albo monarchistami, że nie wspomnę o niby narodowcach?!

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68653

w Polsce do tej pory pokutuje brak przeprowadzenia jakiejkolwiek lustracji i dekomunizacji. Krety zainstalowane w różnych nawet najmniejszych partiach prawicowych rozbijały je od środka . Dlatego do tej pory nie ma jasnej i zrozumiałej definicji co jest prawicą lewicą czy liberalizmem. No i oczywiście duży wpływ na to wszystko mają w dalszym ciągu ludzie służb specjalnych. Z kim budować ten blok prawicowy? Nie ma alternatywy z PiS.
Liberalizm jest najstarszym spośród socjalizmów
Zachęcam do:
http://cywilizacja.ien.pl/?id=21
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68662

Znam prace autorstwa profesora Henryka Kieresia, zwłaszcza te o "Chrześcijańskim personalizmie".

Vote up!
0
Vote down!
0
#68666

cieszę się.
Zaproponuję może jeszcze:
http://www.polonica.net/Cywilizacja_zydowska_23.htm
http://www.polonica.net/Cywilizacja_zydowska_26.htm
wybrane z monumentalnej pracy Feliksa Koniecznego
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68668

postanowiłem zamilczeć, to mój wstretny ruch , w wyborze mniejszego zła [jesli zlo jest mniejsze i wieksze a nie zlo jest zawsze zlem]Ja na Twoim miejscu byłbym ostrorzniejszy w ferowaniu glupoty ludziom.To fakt że wiekszosc [ juz pisałem o tym nie raz] społeczenstwa jest "telewizorami". A dlaczego POLSKA nie ma POLSKIEJ telewizji [ dla śmiechu nazwanej publiczna}.Czy nie dlatego że wszystkie partie zainstalowane w POLSCE są antypolskie.Jeśli chcesz jak piszę ww skurwiłem sie milcząc , mozemy porozmawiać po wyborach, mam na uwadzie wybór mniejszego zła.Za ostro dajesz i nie sprawiedliwie , pomimo iż staram się rozumieć działania.Jednak wyznaję zasade że chwał własny towar nie ganiąc towaru sąsiada.Z Jedwabnymi pozdrowieniami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68652

chłopie!
Cyt."Ja na Twoim miejscu byłbym ostrorzniejszy w ferowaniu glupoty ludziom." Jakiej głupoty? Nie za bardzo rozumiem...możesz to jakoś rozwinąć.
A tak w ogóle to ja nie prowadziłem jakiejkolwiek z Tobą dyskusji, więc nie za bardzo wiem o co chodzi....

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68656

To Twoje słowa. Dowody są aż nadto. Napisałem Ci w pozdrowieniu, to tylko jeden z nich , konsekwencją tego jest przyjazd do POLSKI wybitnie antypolskiej żydówki Hilary po "ukradzione Polakom pieniądze"w dniach 2-4 do POLSKI itd.To następne oszustwo już nie wiem tysiąc lecia czy innego lecia.  Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68667

Witaj. Jak zapewne wiesz sam najlepiej, chwytanie chwastów DUŻYM pęczkiem kończy sie wyrwaniem także UPRAWY. A wyrywanie stopniowe nie powoduje tak dużych strat. Cierpliwości i PLANOWEGO działania powinniśmy byli już dawno nauczyć się od naszych wrogów.I to niezaleznie od tego, SKĄD PRZYSZLI.

POWOLI, PLANOWO, Z ROZMYSŁEM. Mosad planuje na 50 lat.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68663

Sie rozmarzyłem... Mały włos i bym się skaleczył.Ostrząc katanę trzeba uważać na palce...

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68680