Socjotechnika stosowana… propaganda i odruch Pawłowa

Obrazek użytkownika pavo
Blog

Motto: ”Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą…” Dr Joseph Paul Goebbels
minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera

Jak się nie lubi PiS , śp. L. Kaczyńskiego i Jarosława,to trzeba przyjąć najprostszą metodę udzielenia sobie samemu odpowiedzi na pytanie, jaką to mi osobiście i moim bliskim krzywdę wyrządzili Kaczyńscy? Jeśli się nie ma konkretnego dowodu i bezpośredniego odczucia to jest to dowodem, że poprzez media wyprano ci mózg. Przestałeś samodzielnie myśleć i jesteś sterowany poprzez media. Twoje zachowanie stało się zachowaniem powszechnie oczekiwanym poprzez stosowne zabiegi socjotechniczne dla osiągnięcia tego celu. Takie działania wywodzą się z Goebbelsowskich metod działania w zakresie uprawiania propagandy.
Więc co się robi w takich sytuacjach?

Poszukuje się takich technik manipulowania społeczeństwem, które gwarantują skuteczność. Jednym z nich jest system kreowania wroga: np. Kaczyński- wróg
Hasła: „nadchodzi IV Rzeczpospolita”, „CBA z zbrojne ramię PiS”, „Kaczym to twój wróg”, „Precz z Kaczorami”
Teraz trzeba tylko pokazać jeszcze jakieś zdjęcia, filmy „o wrogu” i powtarzać je w kółko.
Kłamstwo staje się prawdą. Następnie „wroga” trzeba wyśmiać, szalenie w tym są dobre programy Wojewódzkiego, Figurskiego i Majewskiego. Rzeczą niezbędną do uzyskania pełnego sukcesu są tu „zaprzyjaźnione” media, które mają zasięg globalny. Z tym tutaj zdaje się rządzący problemu nie mają. Uruchamiają one utajone lęki w człowieku i potęgują oddziaływanie wyobraźni, w myśl przekonania, że strach ma wielkie oczy. Operowanie strachem w propagandzie politycznej to zręczne posługiwanie się iluzją. I takich iluzjonistów rządzący mają: Palikot, Niesiołowski oraz tzw. „autorytety”, Bartoszewski, Wajda.
W myśl eksperymentu Pawłowa działa później system. Lampka lub dzwonek,ślinienie u psa bez podawania jedzenia. Foto Kaczyńskiego zniekształcone retuszem- kanalia, szubrawiec i łobuz.
System kreowania wroga swój wielki sukces osiągnął w czasach propagandy bolszewickiej, która na tym procederze zbijała kapitał polityczny. W PRL była cała galeria wrogów ludu, a wśród nich: zapluty karzeł reakcji, sługus Watykanu itd. Realizując tę ideę dawano ujście nienawiści do całych grup społecznych, nazywając to „walką klas”. Wydawało się, że po tragicznych doświadczeniach z totalitaryzmem komunistycznym w wolnej Polsce politycy i to na razie tylko z PO nie będą już sięgać po skompromitowany system propagandy.Choć przyznam, że system propagandy doskonale działa od 1989 roku, to w ostatnim czasie jest niebywała jego aktywność. Nawet sondaże w pierwszej turze uległy manipulacjom dla propagandowych gadzinówek TVN i GW. Jednak.
W sobotę jak na premiera przystało Tusk ciskał samobójczym trupem Blidy na lewo i prawo, później porównał Jarosława Kaczyńskiego do….CHE GUEVARY(polityka miłości, zgoda buduje. W myśl opisanych zasad, Kaczyński objawia się jako morderca, zatwardziały komunista i szubrawiec
Szkoda mi tej młodzieży, której mózgi są non stop atakowane przez TVN i GW! A najbardziej szkoda mi tych, którzy przeżyli propagandę bolszewicką i akceptują dzisiejszą. Nie wierzę ,że ta bolszewicka poczyniła takie spustoszenia w ich głowach.

Pavo 28czerwiec2010

Brak głosów

Komentarze

Poczyniła w wielu, bo trzeba pamietać, że większość być może tych co przeżyli Polske Ludowa, to tzw. awans społeczny. Dla nich to po prostu normalność.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#68610

jakim sumptem ten awans uzyskał. Myślę ,że nie można obrażać tych, którzy swoją pracą, "pomysłem na życie" jak najbardziej na niego zasłużyli.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68615

nie miałem w ogóle na mysli obrażać kogokolwiek. Bo nawet ci (wiekszość) która to przyjęła jako cos naleznego, bez żadnego własnego wkładu, też nie ponosza winy za system. On został narzucony siłą.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#68618

...straszna prawda z tą propagandą. Dobry artykuł drogi Pavo. Zgadzam się z Tobą. Czuję wielki powrót do PRL. Sporo moich znajomych, naprawdę sporo, z pracy jak i z poza pracy ogląda różne beznadziejne seriale, programy super idioty Wojewódzkiego i Figurskiego, koleżanki rozmawiają tylko co ugotowały i jakiego następnego Harlekina przeczytały o polityce wiedzą tylko tyle co zaserwuje im TVN czy Polsat, i wtedy kiedy pada temat Kaczyńscy... zaczyna się jazda matoła. Czyli hajda z najgorszym zdaniem o Kaczyńskich przed 10 kwietnia , obecnie tylko na Jarosława, a we mnie wrze ogromny wulkan nienawiści do tych wszystkich matołów, tylko że teraz wszyscy się boją przy mnie cokolwiek mówić bo zaczyna się kłótnia, bo ja zadaję tylko jedno proste pytanie: Przedstaw mi dowody za co tak nienawidzisz Kaczyńskich ? I wtedy zaczyna się druga jazda matoła bo przecież jak osoba która, która nie czyta gazet, nie ogląda programów publicystycznych czy w ręku nigdy nie miała książki historycznej może cokolwiek powiedzieć ???? Matoły przesiąknięte propagandą telewizji i wszystkich idiotów z PO mają wyprany mózg z własnego zdania do granic możliwości. DRAMAT. Czy jest szansa na uratowanie Polski przed obłedem, w jaki wpadła część społeczeństwa popierająca PO ??? Raczej nie. Kolejny DRAMAT. Kolejny DRAMAT rozegra się 4 lipca, bo pomimo że wierzę w wygraną Kaczyńskiego, to wierzę że matołów w Polsce jest więcej niż NAS. Pozdrawiam.

P.S. Zapomniałeś wymienić jeszcze jednego matoła "celebrytę" Daniela Olbrychskego...

Vote up!
0
Vote down!
0
#68631

Wykosztuj sie na Gazetę Polską. I podłuż im do poczytania. Terapia szokowa.

Dla "odmrożonych" :

www.niezalezna.pl

www.smolensk-2010.pl

www.iskry.pl

W TEJ kolejności. żeby uniknąć samobójstw pod wływem WIEDZY.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68632

To nie tylko akceptacja. To takze strach przed "władzą wyższą" a także REZYGNACJA tych, którzy oszukiwani byli tak wiele razy. Nie chcą głosować, bo boją się, że znowu zostaną wykorzystani. A rzetelnej wiedzy o PRAWDZIWYM wizerunku polityków nie mają. Także przez długoletnią bierność takich środowisk jak nasze.

Ale, jako że nie lubię długich dywagacji "dlaczego tak źle" bez wniosków końcowych - polecam Gazetę Polską - jako skuteczne lekarstwo na mafijny jad.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68634

nigdy nie pachniałem biernością. A zaczęło się to w 1978 roku jak profesor z historii dostawił mi 5 dwójek i dwójkę na koniec roku tylko dlatego , że powiedziałem o przeczytaniu ksiązki Swaniewicza "W cieniu Katynia". Miałem pecha.On był zagorzałym komunistą , a ja powiedziałem prawdę. I tak to się jakoś zaczęło.....heh.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68639

Pavo, nie obrażaj się. Działania dla integracji środowisk widzących klęskę narodu w walce z uzurpatorami na dobrą sprawę zaczęły sie dopiero po katastrofie Smoleńskiej. Dopiero wtedy wielu wyrwało się z marazmu. I zrozumiało, że w pojedynkę nie mamy żadnych szans.

Co zaś do mnie , to NIGDY i w żadnych okolicznościach, nie przepuściłem okazji aby szkodzić komunie. W stanie wojennym również.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68643

się absolutnie nie gniewam. Ta bierność to fakt, ale ona bierze się z tego ,że ludzie nie wierzą w samych siebie. Resztę robi propaganda i "spadochroniarze" typu Wałęsa (ten naszkodził najwięcej), Bartoszewski -jednym słowem "autorytety" psia ich mać.
Naród musi uwierzyć w siebie.Obiecywałem sobie dużo po ruchu 10 kwietnia.....ale, jak widać.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68648

Panie pavo co się Pan dziwi? wystarczy poczytać na tym forum niektórych polskich liberałów, którzy bez żadnego opamiętania porównują do siebie Jarosława Kaczyńskiego z zakłamanym głupim Komorowskim, że niby oni są tacy sami i niczym według nich się nie różnią. To z kim budować w Polsce ten blok partii prawicowych? Albo to ich nawoływanie do bojkotu wyborów, i oni mają czelność nazywać się prawicowcami, konserwatystami albo monarchistami, że nie wspomnę o niby narodowcach?!

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68653

w Polsce do tej pory pokutuje brak przeprowadzenia jakiejkolwiek lustracji i dekomunizacji. Krety zainstalowane w różnych nawet najmniejszych partiach prawicowych rozbijały je od środka . Dlatego do tej pory nie ma jasnej i zrozumiałej definicji co jest prawicą lewicą czy liberalizmem. No i oczywiście duży wpływ na to wszystko mają w dalszym ciągu ludzie służb specjalnych. Z kim budować ten blok prawicowy? Nie ma alternatywy z PiS.
Liberalizm jest najstarszym spośród socjalizmów
Zachęcam do:
http://cywilizacja.ien.pl/?id=21
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68662

Znam prace autorstwa profesora Henryka Kieresia, zwłaszcza te o "Chrześcijańskim personalizmie".

Vote up!
0
Vote down!
0
#68666

cieszę się.
Zaproponuję może jeszcze:
http://www.polonica.net/Cywilizacja_zydowska_23.htm
http://www.polonica.net/Cywilizacja_zydowska_26.htm
wybrane z monumentalnej pracy Feliksa Koniecznego
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68668

postanowiłem zamilczeć, to mój wstretny ruch , w wyborze mniejszego zła [jesli zlo jest mniejsze i wieksze a nie zlo jest zawsze zlem]Ja na Twoim miejscu byłbym ostrorzniejszy w ferowaniu glupoty ludziom.To fakt że wiekszosc [ juz pisałem o tym nie raz] społeczenstwa jest "telewizorami". A dlaczego POLSKA nie ma POLSKIEJ telewizji [ dla śmiechu nazwanej publiczna}.Czy nie dlatego że wszystkie partie zainstalowane w POLSCE są antypolskie.Jeśli chcesz jak piszę ww skurwiłem sie milcząc , mozemy porozmawiać po wyborach, mam na uwadzie wybór mniejszego zła.Za ostro dajesz i nie sprawiedliwie , pomimo iż staram się rozumieć działania.Jednak wyznaję zasade że chwał własny towar nie ganiąc towaru sąsiada.Z Jedwabnymi pozdrowieniami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68652

chłopie!
Cyt."Ja na Twoim miejscu byłbym ostrorzniejszy w ferowaniu glupoty ludziom." Jakiej głupoty? Nie za bardzo rozumiem...możesz to jakoś rozwinąć.
A tak w ogóle to ja nie prowadziłem jakiejkolwiek z Tobą dyskusji, więc nie za bardzo wiem o co chodzi....

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#68656

To Twoje słowa. Dowody są aż nadto. Napisałem Ci w pozdrowieniu, to tylko jeden z nich , konsekwencją tego jest przyjazd do POLSKI wybitnie antypolskiej żydówki Hilary po "ukradzione Polakom pieniądze"w dniach 2-4 do POLSKI itd.To następne oszustwo już nie wiem tysiąc lecia czy innego lecia.  Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68667

Witaj. Jak zapewne wiesz sam najlepiej, chwytanie chwastów DUŻYM pęczkiem kończy sie wyrwaniem także UPRAWY. A wyrywanie stopniowe nie powoduje tak dużych strat. Cierpliwości i PLANOWEGO działania powinniśmy byli już dawno nauczyć się od naszych wrogów.I to niezaleznie od tego, SKĄD PRZYSZLI.

POWOLI, PLANOWO, Z ROZMYSŁEM. Mosad planuje na 50 lat.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68663

Pusćmy kosy na te chwasty

Co nam pola głuszą

Kochac POLSKĘ nie połową

Ale całą duszą.  /-/

 

Nie będzie urodzaju żboza

gdy pole zawłaszczyl kakol.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#68674

Sie rozmarzyłem... Mały włos i bym się skaleczył.Ostrząc katanę trzeba uważać na palce...

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68680