Siusiak

Obrazek użytkownika pavo
Kraj

Słucham dzisiaj „mądrych głów” na temat In vitro. Powiem może o wypowiedzi Pana posła z Lewicy Bartosza Arłukowicza, specjalisty od raka chyba. Dzisiaj w swoim wystąpieniu sejmowym powiedział m.in. będę cytował z pamięci „ nowoczesny Świat , nowoczesna Europa przyjęła In vitro jako zbawienie dla ludzi (chodzi pewnie o normalne małżeństwa) chcących mieć potomstwo. I że technologia biomedyczna taką szansę tym ludziom dała. I ja się z panem posłem Arłukowiczem może i bym zgodził żeby jeszcze wymienił ,że reszta zalążków w sposób dla mnie nieodpowiedzialny jest zabijana. A na marginesie niech może nowoczesny Świat i nowoczesna Europa wytworzy taką technologię aby jeden zalążek życia poza ustrojem gwarantował 100% pewność wydania potomstwa. Nie będzie wtedy spornej kwestii mordu reszty zalążków.
In vitro…droga metoda leczenia bezpłodności. A jaka jest metoda leczenia ubóstwa? Nie jestem ekonomistą , ale z prostego równania matematycznego wiem ,że lewa strona musi się równać prawej i wtedy i tylko wtedy zachodzi spełnienie funkcji równania. Czy na szali leczenia metodą In vitro jest położenie na drugiej szali leczenia w Polsce ubóstwa? Dzieci już poczętych żyjących w ubóstwie jest mnóstwo. Co się proponuje rodzinom nie patologicznym , mających problemy finansowe z niemożności zarobkowania na utrzymanie dzieci? Odebranie tych dzieci. Nasyłanie różnej maści urzędników sprawdzających status rodzinny. A ile taka administracja kosztuje.? Nie wiadomo.
Pewnie lepiej by było ……..nie wiem co powiedzieć, bo pomysłów mam tysiące na rozwiązanie biedy w Polsce i leczenia In vitro.
Co mogło by spowodować leczenie In vitro? Np. ustalenie sobie płci przyszłego potomka lub też ilość potomstwa. Tak. Czy ma to jakiś związek z eugeniką? Ma. Czy miałoby to jakiś związek z leczeniem niepłodności metodą In vitro ?Nie.
Ile kosztuje leczenie In vitro? Będę się opierał na kosztach prywatnych zakładów medycznych ponieważ wg pani Kopacz rachunek ekonomiczny to ważna sprawa w służbie zdrowia. Wg. Ośrodka medycznego Novum koszt zapłodnienia In vitro kształtuje się w granicach :
„w przypadku Przychodni leczenia niepłodności nOvum od około 13 do 17 tys. PLN w sytuacji gdy pierwszy embriotransfer zakończył się ciążą (rozbieżności wynikają z różnic w podjętym leczeniu podczas przygotowań do procedury in vitro); natomiast od 15 do 19 tys. PLN jeśli pierwszy embriotransfer nie zakończył się ciążą i para musiała się poddać dodatkowej procedurze criotransferu (transferu z mrożonych zarodków).”

„w przypadku Centrum leczenia niepłodności PROVITAod około 10 do 14 tys. PLN w sytuacji gdy pierwszy embriotransfer zakończył się ciążą (rozbieżności wynikają z różnic w podjętym leczeniu podczas przygotowań do procedury in vitro); natomiast od 11 do 15 tys. PLN jeśli pierwszy embriotransfer nie zakończył się ciążą i para musiała się poddać dodatkowej procedurze criotransferu (transferu z mrożonych zarodków).”
I czytam dalej:
„Jak już zaznaczono powyżej zdecydowana większość niepłodnych par przed podjęciem tej decyzji, przechodzi nierzadko długą drogę diagnozowania swojej choroby. Ten etap to liczne wizyty u ginekologów, endokrynologów, badania diagnostyczne, próby poczęcia naturalnego, monitorowanie cyklu kobiety, indukcje owulacji, zabiegi takie jak HSG (sprawdzenie drożności jajowodów), laparoskopia (udrażnianie jajowodów lub/i elektrokauteryzacja jajników lub/i usuwanie ognisk endometriozy), histeroskopia (badanie diagnostyczno - zabiegowe macicy), na kilku - czasem kilkunastu inseminacjach domacicznych kończąc. Takie leczenie trwa niekiedy nawet kilka lat, pochłania niemałe środki finansowe, ale przede wszystkim cenny czas i naraża pary na stres i niestety kolejne porażki.”
Więc lekkim sumptem można liczyć na koszt 40 tys zł w przypadkach skrajnych.

Ile dostaje pieniędzy rodzina mająca problemy z zatrudnieniem na egzystencję swojego potomka powiedzmy w wieku niemowlęcym? Nie wiem. Myślę że nie więcej jak 300 zł miesięcznie. W przypadku najmniejszego wydatku przez państwo 11 tys złoty na leczenie In vitro (zakładam ,że kończy się pełnym sukcesem) rodzina dostaje 300 zł przez okres 37 miesięcy! Plus do tej kwoty należy doliczyć koszty administracyjne, czyli 300 zł będzie warte 150.

Tyle wywodu chyba logicznego.
Czy pan Gowin jest siusiakiem?
Oczywiście tak. Cyt.
„Gowin oświadczył, że piątkowa debata kończy "20 lat tchórzostwa klasy politycznej". "Tylko tym tchórzostwem możemy wyjaśnić fakt, że jesteśmy ostatnim z krajów w Europie, gdzie żadnych regulacji prawnych w całym szeregu ważnych kwestii bioetycznych nie ma" - powiedział. Podkreślał, że brak regulacji w sprawie in vitro prowadzi do handlu embrionami, niszczenia ich, poddawania eksperymentom naukowym, np. klonowaniu, tworzeniu chimer czy hybryd. Dodał, że jego projekt jest próbą całościowego uregulowania kwestii bioetycznych.”.
Zaznaczam to mówi KATOLIK GOWIN.
Panie Gowin nie bierz pan nas pod to co się siusia…..żałosny siusiak

Brak głosów

Komentarze

Metoda in vitro nie jest sposobem leczenia. Jest to tylko sposób na pozaustrojowe połączenie komórki żeńskiej z męską, wskutek czego powstaje zygota itd., itd.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96946

nie mylę się "mądre głowy" nazywają to leczeniem ,dlatego ma być wdrożona ustawa leczenia bezpłodności poprzez In vitro czy ono jest pozaustrojowe , tak . Czy nie lepiej najpierw wyleczyć biedy i tego chorego systemu?
Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#96959

To chyba ta szpecjalistka od sekcji zwłok wymyśliła? Całkiem do niej podobne...
Pozdrawiam zaszokowana "mądrością" "mądrych głów". Wg ich logiki wychodzi na to, że panie po klimakterium (o panach w baaardzo dojrzałym wieku nie wspomnę)też mają szanse, hehehe, ale jaja! Koniec świata!
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96965

żywcem zakopuje ludzi........szpecjalistka, Kopacz

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#96967

Bies w ornat odziany, który ogonem na mszę dzwoni.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#96953

żeby to był bies, to siusiak

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#96960

In vitro jest zbrodnią przeciwko ludzkości, jeden tylko argument, ponieważ eliminuje naturalną selekcję, która o milionów lat, pozwalała przetrwać gatunkowi homo sapiens. Wyeliminowanie, tego doskonałego sposobu na prztrwanie grozi wyginięciem, przez niegroźny wirus lub jakiś poczwarny zarazek. Czy ci geniusze od codotwórstwa, wiedzą co robią. Chcą być bogami w lepieniu masy??? Jestem laikiem, można rzec po podstawówce, ale zdrowy rozsądek nówi mi, że to jest zła wiadomość. Biadanie, że sprawa nie jest uregulowana to haczyk, bo cóż trudnego, by uregulować, zabraniając tych praktyk. Natura wie co robi. Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#96963

eugenika co jest zawarte w tekście. Jakiś pociotek Karola Darwina.....chyba Galton wpadł na genialny pomysł, aby się rozmnażali między sobą ...rodzinnie , celem poprawienia gatunku ludzkiego...zaczęły się rodzić potwory. Był to prekursor późniejszego faszyzmu. Ale jak znam rzeczy z literatury eugenika była modna w ..ponoć w kraju największej wolności USA. A za CCCP w Kazachstanie był przymusowy spęd różnych gatunków ludzkich aby wytworzyć nową człowieczą rasę.
Biada tym co chcą poprawiać Boga.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#96966

Niestety. daliśmy się zapędzić w dyskusje bazującą na fałszywych tezach.

Kto usystematyzuje i wskaże istote w oderwaniu od ideologi ten wygra -
Chaos - to co widze .
I Ci co mają "racje" - brną dalej postawieni pod murem .
Czas najwyższy zbadać sprawę stosując metody naukowe .
statystyka , genetyka , ect.

Spór "ideologiczny" wygaśnie -w świetle faktów materialnych.
- wcześniactwo
-powikłania
- i co z pieprzonym darwinizmem droga Pani komunistko ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#97057

Mylisz się Harcerz. I to właśnie chciał chyba wykazać między innymi Pavo.

Bo logicznie to jest tak, że lepiej dać dzieciakowi z bidula te 30 tysięcy niż refundować córce Rostowskiego in vitro jak już się "wykurwi" za młodu. I odczuje potrzebę posiadania lalki. http://niepoprawni.pl/blog/1093/produkt

I na co Ty liczysz? Że przekonasz lewaka, że dwóch gejów FIZYCZNIE I LOGICZNIE nie może mieć dzieciaka? :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97058

mniejszość nie ma zdolności tworzenia realnych praw.
Chodzi o to.
Większość musi mieć: twarde i mocne argumenty - nie tylko te przed "Sądem Bożym".

Stąd - "Kurew" nie przekonuj :)

Dla bogobojnych synów i córek narodu
Daj namacalny (w formie nawet graficznej ) dowód jak wygląda ta nowa forma eugeniki.
Oby za 50 lat nie stało się to jasne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#97060

ależ ma - Hiszpania najlepszym przykładem.

Namacalne przykłady? http://fronda.pl/news/czytaj/ukradli_wystawe_antyaborcyjna_w_olsztynie
http://fronda.pl/news/czytaj/kolejna_niewygodna_wystawa

i tak co tydzień...

a kiedy my zaczniemy zrywać ich "plakaty"?

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97064

Panta rei-

Nie zasypiaj po zwycięztwie.
Czuwaj!

Vote up!
0
Vote down!
0
#97066