Do Piersi, ...a moze najpierw do Kukiza Pawła

Obrazek użytkownika pavo
Kraj

Oczywiście podpisałem sie pod apelem Kukiza o wyborach JOW mając w pamięci, ze to z góry nie jego pomysł. Był to pomysł pana Jerzego Przystawy człowieka więcej mówiącego jak tekst z przed kliku lat muzyka Kukiza "ZChN zbliża się". Ale ja ten tekst i tak traktowałem przewrotnie do zamierzonego celu, albowiem w tej partii było więcej ludzi służb, jak w dobrej kaszy skwarków. Kukizowi chodziło o cos innego w tym tekście.
Mało wiarygodnym jest dla mnie gość, który mówi, ze nie sqrwi się za pieniądze z reklamy, a sqrwil sie, no i mało jest wiarygodny gość, który popoieral PelO, i mało jest wiarygodny gość, który chcąc przypodobać się lemingowni pisał jakiś otwarty list poniewieranego przez "słuszne" media sp. Lecha Kaczyńskiego. Zastanawiam sie, czy mam wierzyc człowiekowi, który mówi, ze państwo polskie utonęło w smoleńskim błocie.
Jestem naiwny, wierze ludziom dopóki mnie nie oszukają i jest mi z tym złe, bo to jest przywara nie do pozbycia sie wyniesiona z domu rodzinnego, z resztą jestem juz za stary, aby się tego pozbyć .
Więc zadam pytanie:
Kukiz, jak widzisz przedstawicieli do wyborów JOW, tych, co ukradli szmal i są teraz szanowanymi biznesmenami jak na przykład Szymon P. były burmistrz Zgorzelca i były wicemarszałek sejmiku województwa dolnośląskiego,a moze nawet Twoj znajomy ? czy np. Tadeusza Świerczewskiego starego opozycjonisty, który w swoim życiu za pieniądze sie nigdy nie sqrwil, a jego mottem jest Bóg, Honor Ojczyzna?
Pytanie wydaje mi sie bardzo proste i prozaiczne.
Ps. Nie dorzucam starego opozycjonisty Władka Frasyniuka, bo to wiadomo, co to jest.

Brak głosów

Komentarze

Lech Makowiecki, lider zespołu “ZAYAZD”€ (zayazd.pl ) na swoim blogu pisze:

(…) pierwszym kubłem zimnej wody niech będzie platformerski skład Senatu (wybierany właśnie w systemie JOW), gdzie tego typu głosowanie upartyjniło skład „wybrańców narodu” izby wyższej aż do granic absurdu; a miało być tak pięknie…

Jeśli ten sam układ powtórzyłby się w Sejmie RP, Platforma Obywatelska z 63% poparcia miałaby możliwość „nicnierobienia” w znacznie bardziej komfortowym wymiarze niż obecnie… Czy właśnie o to chodziło Ci, Pawle Kukizie?…
(…)
Paweł Kukiz popierał kiedyś żarliwie PO, teraz wystrzega się jakiejkolwiek deklaracji partyjnej. A zwłaszcza sympatyzowania z PiS-em.

Załóżmy, że JOW dadzą statystyczną przewagę ludziom „ładnym i modnie ubranym”, mającym pieniądze na kampanię wyborczą i „uwiedzenie” wyborców.
Kto ma dziś w Polsce forsę na najlepszy PR?
(…)
w najbliższych wyborach pozwolić wygrać PiS w stylu „orbanowskim” i dać im szansę wykazać się; ktoś musi posprzątać ten cały bałagan. Ale cały czas monitorować, patrzeć rządzącym na ręce.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#289427

A media ma PO. I ("kolejna rewelacyjna") propozycja Kukiza, żeby zlikwidować możliwość reklamowania się, np. na bilbordach czy w publicznych mediach, partiom politycznym, ułatwi tylko kontynuację władzy aktualnie rządzącej mafii. Bo z tą zawsze sympatyzują mainstreamowe media i "brak reklamy" będzie fikcją, akurat w tym konkretnym przypadku. Bo media te nadają proreżimową reklamę (a raczej propagandę) 24h na dobę. Inne media są powoli acz systematycznie wyciszane albo mają ograniczony zasięg. Dlatego tak ważne jest poparcie protestu przeciwko dyskryminacji TV TRWAM. Za kilka lat ta jedyna katolicka stacja telewizyjna prawdopodobnie nie będzie mogła w ogóle nadawać ze względu na ograniczenia "techniczne".

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#289494

zgadzam sie ze wszystkim, co wyzej. Komuna ma sie dobrze...heh, i wcale sie nie pomylilem , to sa dopiero prawdziwi komunisci, czyli po prostu zlodzieje , ktorzy rzada krajem. Bylem

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#289658

Tak jak różne szmaty, karierowicze i agenci pchali się do naszej Solidarności (tej pierwszej) tak różne spady podpinali się zawsze pod PC a potem do PiS. Często traktując tę partię jak trampolinę żeby zaistnieć i przeskoczyć do czasem skrajnie innej formacji. Od tego my powinniśmy być żeby kontrolować wszystkie partie łącznie z tą na którą głosujemy. Boję się że jako społeczeństwo nie dorośliśmy jeszcze do prawdziwej demokracji i JOW.

Vote up!
0
Vote down!
0
#289432

tego w swoich opcjach , zeby kogos kontrolowac. Najlepsza jest samokontrola. Dbam o higiene psychiczna.Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#289455