Przez pryzmat tuskowego wystąpienia

Obrazek użytkownika pavo
Kraj

Około 20 lat temu "obalono" w Polsce komunizm.
Obalono tak skutecznie, że żadnemu z czerwonych nie spadł nawet włos z głowy, czołowi komuniści stali się nagle socjaldemokratami, trockiści przeobrazili się w działaczy społecznych, reżyserzy, którzy udowadniali, dlaczego AKowcy byli straconym pokoleniem, w opozycyjnych intelektualistów, PRLowscy prawnicy, stali się prokuratorami , sędziami i konstytucjonalistami,redaktorzy PRL-owskiej TV właścicielami prywatnych TV, członkowie ZMS,PZPR, UBecy i kapusie - stali się kapitalistami pełną gębą i ludźmi roku Forbesa. A robotnicza hołota przemieniła się w robotniczą bezrobotną hołotę. Mieliśmy szansę zaobserwować, jak to można w naszym demokratycznym państwie prawa bezkarnie zastrzelić generała policji i jak do tej pory nie udało się ustalić mocodawców. Mogliśmy zaobserwować, jak po kolei są umarzane wszelkie procesy w sprawach gospodarczych, gdzie Polskę okradano na miliardy dolarów. Jak rozpadały się samochody inspektorów NIKu, jak odwoływano kolejnych sędziów, jak ginęli świadkowie, jak z komisji śledczych robiono medialną szopkę ( komisja hazardowa ). Zaprawdę, polscy autorzy książek sensacyjnych powinni zostać uznani za grupę zawodową, którą dotknęło strukturalne bezrobocie - jak tu cokolwiek sprzedać w takich warunkach? Jak miałaby sobie poradzić Agatha Christie ze swoim Orientexpressem, kiedy w polskich więzieniach "wiesza się" trzech kolejnych świadków w sprawie Olewnika ? Dzisiaj taki Lem ze swoją wirtualną rzeczywistością, lub iluzjami wywołanymi chemicznymi substancjami z "Kongresu futurologicznego" miałby miażdżącą konkurencję ze strony miłościwie nam panującego (Pijarującego, jak kto woli) premiera Tuska i sztabu jego socjotechników oraz szpeniów od marketingu politycznego, którzy co dzień fundują nam taką matrixową rzeczywistość, że firmy informatyczne powinny podkupować od nich licencje i wdrażać, wdrażać, wdrażać. Natomiast od pamiętnego kwietnia dosłownie czuję, że jestem naocznym świadkiem, jak Wielka Historia wylewa (nomen omen) ze swoich utartych od kilkunastu lat szlaków, zatacza koło i miażdży niepokornych i pechowców. Miażdży na śmietniku smoleńskiego lotniska. Widzimy, jak po tej miazdze "nasz rząd" jest w zasadzie ekspozyturą woli Rosji i Niemiec. Widzimy jak coraz bardziej uzależniamy się od rosyjskiego gazu, widzimy jak możni Unii Europejskiej świetnie dogaduje się z Rosją naszym kosztem (Nord Stream). Koncesje na gaz łupkowy praktycznie już rozdane obcemu kapitałowi. Widzimy jak "nasze elity intelektualne" wypisują wazeliniarskie i wiernopoddańcze odezwy do bratniej potęgi. Widzimy rosnącą potęgę Chin, obudowanie imperium przez Rosję , widzimy wycofanie się USA z obecności w Europie
W Polsce nadal rządzą POplecznicy tych, którzy dorobili się na Narodzie w dyktaturze PRLu, uwłaszczeni przez Okrągły Stół. Tajemnica Okrągłego Stołu ,to gwarancja nietykalności oraz uwłaszczenie się śmietanki PZPR na Narodzie , oraz dopuszczenie do koryta elity ówczesnej solidarności i przerzucenie kosztów długu na szarych Polaków.
Obecnie żyjemy chyba w jakimś Matrixie.
Jedyną rzeczą jaką obecny rząd robi to podwyżki i buble prawne.
Jak najszybciej naród powinien obalić i rozliczyć ten rząd .

Brak głosów

Komentarze

Witaj znowu Druhu:)
Brakowało mi Cię tutaj.
Mam nadzieję, że powrócisz do systematycznego pisania.
A za tekst i wnioski w nim zawarte - 10
Pozdrówka serdeczne

Vote up!
0
Vote down!
0
#245622

jak nie pisalem , to nie znaczy, ze mnie tutaj nie bylo. Mialem troche problemow i zdrowotnych ,i rodzinnych. Ale wezme sie do jakiegos systematycznego pisania . Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#245626

 Chciałbym obudzić się w innym świecie.Mieć ten koszmar poza sobą.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#245712

bardzo dobry tekst.
pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#245640

wszystko się zgadza!

prócz kasy i budżetu

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#245649

Wszystko się zgadza co napisałeś,tylko komuchy nie siedzą za zdradę narodu Polskiego w pierdlu,lub nie wiszą jak to woli

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#245655

To jest największa "zasługa" zaprzańców... Wyrzucenie historii ze szkół, obnaża ich niecne zamiary - historia nie da się obalić, historia ich osądzi.
 
--
https://www.facebook.com/Oporny

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
--
https://www.facebook.com/Oporny

#245721