To ja będę wybierać prezydenta?

Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Kraj

- W następny wtorek będę mieć osiemnaście lat – głośno zakomunikowała dziewczyna w autobusie do swoich koleżanek, aż wszyscy pasażerowie odwrócili się w jej stronę.

- A kiedy imprezowa „osiemnastka” u ciebie – zapiszczały chórem pozostałe, budząc ogólne zaciekawienie.

- W piątek. Chyba, że matka się wścieknie, bo mam cztery „kapcie” i chyba będę kiblować. W tamtym semestrze miałam jedenaście „kapci”.

- No i poprawiłaś ?– zainteresowała się jedna z koleżanek.

- Poprawiłam, ale teraz jednego „kapcia” mam u Kolińskiej.

- O! – Zawyły chorem pozostałe.

- Wiecie, ale jak będę mieć te osiemnaście lat, to będę mogła głosować! Mogę się przypochlebić matce i zagłosuję na Komorowskiego!

- Będziesz głosować? W wyborach? – koleżanki aż zadrżały

- No, bo tak to mi matka nie da imprezy nocnej urządzić, no i nie da finansów.

- A czemu na Komorowskiego? – Zapytała jedna z dociekliwszych koleżanek.

- Bo na kogo, na Kaczora, albo tego, no…z PSLu, no jak on??

- Lepper? – Rzuciła jedna z przyjaciółek.

- Nie. – Pokręciła głową przyszła dorosła – on się nazywa …Niesiołowski chyba, nie wiem, zresztą, co za różnica, ważne, żeby było dużo…- zawiesiła głos i rozejrzała się po autobusie – tylko, żebyś Joaśka znów nie rzygała, jak w tamtym tygodniu.

Wszystkie zaczęły się głośno śmiać wraz z rzeczoną Joaśką.

- A meny będą?

- U mnie? – tu głos dziewczyny zdradził rodzaj zdziwienia, zniecierpliwienia i pewności – Wszystkie chłopaki pchają się do mnie na imprezy!

- A który to ten Komorowski? – Jedna z koleżanek nie dawała za wygraną.

- A ja wiem! Co za różnica?

- Wiesz, to są wybory prezydenckie.

- Tak? To ja będę wybierać prezydenta? – Przyszła dorosła zdziwiła się.

- Tak, więc powinnaś wiedzieć kogo wybierasz.

- Po co? Matka na niego będzie glosować, ona wie…

To autentyczna rozmowa, której byłam świadkiem, dziś około godziny czternastej.

Brak głosów

Komentarze

wikipedzia nie instruuje ?

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#59058

to nie taki typ panny, co wikipedie studiował, tleniony blond z odrostami, tapeta na twarzy o kolorze kasztana, albo taka solarka.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59063

 że ma tępą mamuśkę,ale podejrzewam że moja wnuczka mogła by nadać podobny tekst tylko że byłby inny kandydat bo i zapatrywania w domu są kaczystowskie.Ale jak nie uczy się porządnie historii w szkole to czego wymagać od dzieci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#59065

taka córka. Mnie tu nawet o tą ignorancję nie chodzi, tylko o to, po co to dziewczę, w ogóle będzie brać udział z wyborach? Dlatego, by matka finansowała jej pijacką libację...?

A mnie w szkole uczono przekłamanej historii, o Piłsudskim np. nie było ani wzmianki, a jednak (mimo, że nie było komputerów) my tą historię znaliśmy.

Pozdrawiam.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59069

Jak to powiadają uczeni w piśmie - kara na was i na wasze dzieci! (; Skubaniu gąsek nie będzie końca!

Vote up!
0
Vote down!
0
#59067

ale ja byłam przerażona, dziś słuchając tej rozmowy.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59071

Krzysztof J. Wojtas
Na moim zadupiu nie jeżdżą autobusy, to i nie słucham takich historyjek.
U mnie stateczni obywatele(ki) chodzą na spacery z dziećmi (wózkami) itp. i nie zajmują się głupotami.
O!!
Prezydentów sie zachciało.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#59072

no niestety ja ostatnio jestem zobowiązaną, by choć raz w miesiącu tym autobusem jechać.;p

No i potem zawsze mam lekki niesmak, bo wracając, zawsze jadę z młodzieżą tzw. szkolną.

Serdeczności.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59093

A ja dorzucę inna historyjkę. (może ku pokrzepieniu serc, chociaż sam nie wiem..)
A mianowicie siedzę wczoraj w knajpie, a przy sąsiednim stoliku towarzystwo chłopców tak, na oko, 18 lat. I rozmawiają, rzecz jasna, o polityce.
Od czasu do czasu dolatuje mnie a to coś o bezpieczeństwie energetycznym (no, myślę, nie jest źle, jeśli coś o tym słyszeli), a to o Rosji, a to o Europie.
A w pewnej chwili względnej (knajpa) ciszy słyszę: "no nie, tylko nie ten ch... komorowski, ta kukła".

Pozostawiam bez komentarza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#59079

wiesz, najwyraźniej chłopcy są jednak na wyższym poziomie inteligencji, niż rzeczone panny.

Masz rację, coś w tym jest, przynajmniej chłopaki we wczorajszym autobusie, nie zachowywali się równie chamsko i hałaśliwie.

Nie przytoczyłam tu ozdobników, które tym panną były za przerywniki.

Pozdro.:D
" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59094

pardon, ale to od dzisiaj wiadomo, że mamy pajdokrację? Jeśli ta cała pospolityka jest do gruntu infantylna, to czemu się dziwić. Przecież taka nastolata nie odróżnia partii politycznej od jakiegoś fanklubu jakiegoś popowego wyjca. Dla takiej jedno i drugie to, to samo. Zresztą, to także dowodzi tego, do jakiego stopnia mamy wyidealizowany obraz młodzieży.

Vote up!
0
Vote down!
0
#59109

Niestety, jest infantylna, zobacz choćby kobiece głosy po stronie Platformy w s24. No, ze o facetach nie wspomnę, toż to ręce opadają.

A co do młodzieży, nie można ich brać jedną miarą, ja tylko byłam po prostu wczoraj zniesmaczona, gdy te panny głośno klepały te bzdury. Ominęłam wszystkie ich ozdobniki, bo byłoby mi chyba nawet to pisać wstyd.

Serdeczności.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59110

[quote=Iwona Jarecka]Niestety, jest infantylna, zobacz choćby kobiece głosy po stronie Platformy w s24. No, ze o facetach nie wspomnę, toż to ręce opadają.[/quote]

To ja powiem tak. Sądzisz, że za nic tamtejsi "selekcjonerzy informacji" koszą ciężką kapuchę? Przecież, to jest dobrze zorganiozwany przemysł. Psychologowie, socjolodzy, politolodzy, marketingowcy itp. Oni wszyscy naukowo i empirycznie mają za zadanie (tfu!) profesjonalnie (cokolwiek to by oznaczało) rozkładać akcenty i natężenie permanentnej akcji propagandowej pomiędzy takowych lub innych platfusianych indywiduów. Wrzeszczące geriatryki mają za zadanie paraliżowanie woli i oporu ludzi w średnim wieku i starszych, którzy mogli by zechcieć wyrażać swoje antysystemowe poglądy. Reszta natomiast ma za zadanie rajcować rozbuchane i stadne reakcje gnuśnej, konformistycznej tłuszczy, posiadającej przeważnie poglądy nabyte (a nie wyrobione), łatwo sterowalnej, podatnej na sugestie, bezkrytycznej, łatwowiernej, z wąskimi horyzontami poznawczymi (bądź ich brakiem), hedonistycznej no a poza wszystkim permanentie cierpiącej na podświadomą zaniżoną samoocenę. I to niezależnie od statusu społecznego, zawodowego, materialnego itp. Takie typy, a są ich całe dywizje, wymagają bezustannie dowartościowywania, co platfusiarnia (i jej zbrojne medialne ramiona) potrafi im to zapewnić. To wszystko dla tych dywizji działa terapeutycznie i jest jakby formą zbiorowej hipnozy. Właściwie tamten elektorat znajduje się tak, jakby był w stanie ciągłego lunatykowania, nirwany bądź maligny. I tam przestrzeni na jakiekolwiek racjonalne argumenty zwyczajnie nie ma. Lunatyk w to, że rożarzoną szczapą się może poparzyć, to całkowicie nie wierzy, nawet wówczas, gdy na łapie będzie miał bąble od właśnie poparzenia. I tak to tam działa.

[quote=Iwona Jarecka]A co do młodzieży, nie można ich brać jedną miarą, ja tylko byłam po prostu wczoraj zniesmaczona, gdy te panny głośno klepały te bzdury. Ominęłam wszystkie ich ozdobniki, bo byłoby mi chyba nawet to pisać wstyd.[/quote]

Cóż, przez pryzmat własnych doświadczeń z prowadzenia wykładów w jednej z wyższych uczelni, o tym, że nie można ich brać jedną miarą, to w przeważającym stopniu przypadków jestem raczej sceptyczny. Uważam, że znakomita większość z tego mołojectwa na studia zwyczajnie się nie nadaje. Pod względem intelektualnym, społecznym, kultury i ogłady osobistej, emocjonalnym czy podobnych. A jest to zaledwie wycinek pewnej rzeczywistości. Zresztą, to jest temat na trochę inną gadkę.

Również serdeczności i dla Jacka także.

Vote up!
0
Vote down!
0
#59119

Masz rację, coś w tym jest, jeśli chodzi o autorytety postępowych liberałów z S24.

Jest też inny typ, który z uporem maniaka, ba, oszalałego osła rozkopuje wszystko kończynami i gwałci wszystkie zasady przyzwoitości.

I ten typ, może nie najgorszy, bo te tzw. "autorytety" to najgorszy typ, bo jak zauważyłeś, chcą paraliżować wolę, zahipnotyzować umysły, ale bardziej zniechęcający.

A co do tych młodych.

No cóż, dziś są bardziej niedojrzali, niż my w ich wieku, to na pewno. Wychowani w warunkach cieplarnianych i na odpowiednich odżywkach, stali się nie ludźmi a konsumentami życia.

Pozdrawiam serdecznie.:D
" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59142

wymagają bezustannie dowartościowywania, co platfusiarnia (i jej zbrojne medialne ramiona) potrafi im to zapewnić. To wszystko dla tych dywizji działa terapeutycznie i jest jakby formą zbiorowej hipnozy.

 

Najpierw  w szkołach wprowadza sie kilmaty typu anything goes - młodzi ludzie tracą punkty orientacyjne, powstaje tzw "dowolność" czyli wszystko wydaje się mić taką samą wartość, to trudno znaleźć motywację aby być lepszym od innych - zwałaszcza jeśli to jest wymaga cierpliwośći, wysiłku i wiary w siebie. Bez wymagania ze strony społeczeństw, rodziców,kultury - nie warto się wysilać, po co i tak to nikt nie doceni, a może nawet, w złym otoczeniu narażasz sie na śmiechy, drwiny, mobbing czy ataki werbalne.

Wszystko wtedy zależy od lokalnego otoczenia. Dzieci są najczęściej w otoczeniu równych sobie, rozwarstwienie społeczne wprowadza trendy hermetyzownania się warstw i środowisk. Postaje fragmentaryzacja społczeństwa - na które działają duże siły odśrodkowe: ekonomiczne, kulturowe, socjalne. Społeczeństwo trzymane jest do kupy po woli już tylko za pomocą więzów geograficznych - mieszka w tym samym kraju, albo i to już nie - lub więzów, ekonomicznych, wspólnym prawem, administracją, organami państwowymi, promień utożsamiania się z innymi się zacieśnia.

Dzieci elity, lub ludzi mogących sobie na więcej pozwolić są w otoczeniu sobie równym, tam jestem pewny panuje inna, z pewnością na wyższym poziomie, kultura,a nawet i poziom wiedzy, wykształcenia, wychowania - choć z tym ostatnim to różnie bywa. W tym kontekście - upadek szkolnictwa jest formą konswerowania własnej pozycji socjalnej w rozciągnięciu na własne dzieci. "Moje dzieci uszą mieć najlepsze szkoły" .... prowadzi w czasach gdy głód sukcesu jest niezaspakajalny do skupaniu się na własnym potmistwie na niekorzyść tego drugiego. Tracą dzieci z warstw nieuprzywilejowanych. To różnie się uwidacznia - tu mamy jeden z przykładów pewnie z obszarów średniej lub dolnej strefy kalsy średniej.

Różnice w posiadaniu są zauważalne przez młodych, jak i ich rodziców i otoczenie - przyczyny ich występownia już niekoniecznie, ale to wina elit. To one kształtują obraz siebie niższych warstw sopłecznych. Jeśli zaniżają go i samoocenę tych warstw to tylko dlatego że same się czyją zagrożone. Ma rację Mialkiewicz gdy pisze że nasi przwódcy idą na przedzie nie z tego powodu że nam przewodzą, ale że się nas boją i przed nami uciekają.

Ta sytuacja z autobusu jeśli jest typowym wykwitem pl młodzieży to tylko z tego powodu, że taki jest plan. Jakże bezbronny i bezradny, nie wyposarzony w żadną broń obronną, jest taki wyborca wystawiony ataki na jego wyobraźnię zbiorową - ataki medialne bezlitośnie rzeźbiące i formujące w jego umysłach  "mądrości aktualnego etapu" ?! Tak powstaje fala mody która dopiero w wyborach, zanajduje swoje ujście, swój punkt zwieńczenia w osobie pana Komorowskiego.

 

Elity tak rzeźbią społeczeństwo - aby dawało się łatwiej rządzić i długoterminowo tracą na tym bo społeczaństwo nieświadome - ginie a z nim giną te elity które są jego czubkiem. Zanim jednak Tytanik nie do końca utonął - muzyka gra tym piękniej i głośniej im dalej trwa katastrofa.
 

W którymś momencie społeczeństwo to zauważa, również część elit i sie obie grupy polaryzują, powstaje równowaga. 

My nadal jesteśmy w fazie "spadku sowbodnego" podobnie jak Grecy byli jeszcze do niedawna. Świadomość elity, ... była duża ale to nie wystarczyło aby zmobilizować społeczeństwo odpowiednio wcześniej, bo średnia świadomość dolnych warstw ta ekonimiczna świadomość, ale przede wszystkim polityczna, nie stanęła na wysokości zadania. Za tę odpowiadają jak już wspomniałem elity. Koło się zamknęło.

Elity dbają o nieświadome, konsumpcją ululane społeczeństwo aby to czasem nie powstało i nie zakrzyknęło wspólnym głosem: "sprawdzam" i zaczęło kontrolować. 

Stąd obraz uciekających przywódców przed swoim stadem, lepiej to stadko trzymać w dole, - jakimkolwiek, jaki się napatoczy: ekonomiczmy, kulturowym, wolnego czasu, a nawet zdrowia, jak i przede wszystkim edukacyjnym. Wiedza owszem - ale wycinkowa tak żeby nie powstawali generealiśći którzy potrafią różne kontaksty połączyć w jeden większy - wtedy elity okrzykują takiego śmiałka "oszołomem", "osobą kontrowersyjną", pupulistą, ... -fobem, i reglamentują ściślej dostęp do mediów.

 

wymagają bezustannie dowartościowywania, co platfusiarnia (i jej zbrojne medialne ramiona) potrafi im to zapewnić. To wszystko dla tych dywizji działa terapeutycznie i jest jakby formą zbiorowej hipnozy.

 Tak - "wymagają bezustannie dowartościowywania", bo tak się je kształtuje by w czasie wyborów na to  dowartościowywanie reagowali i wybierali kogo trzeba.

Zgadam się w pełnie to jest "formą zbiorowej ... " kształtowania zbiorowej wyobraźni na taki poziomie - aby łatwo  uaktywniać mechanizmy Pawłowa i rządzić krajem, np wygrywać wybory.

Czy ktoś mi wytłumaczy z jakiego innego powodu w Grecji zarówno rządzli socjaliści jaki konserwatyści, a doszło to takiej katastrofy. Nie myślmy dlatego że jeśli PiS i Kaczyński wygra w 2010, a nawet późnij w wyborach parlament i samorządowych, to coś sie aż tak mocno zmieni jeśli społeczeństwo będzie dalej dawało się prowadzać na pasku mediom? 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#59164

ale to już nie społeczeństwo! To o czym Ty piszesz, to odruchy "psa Pawłowa".
Naszym, moim i wielu innych jest teraz najważniejszym zadaniem, by takich "psów Pawłowa" było jak najmniej, by obudzili się z letargu konsumpcji.

By takich rozmów, jak ja wczoraj usłyszałam w autobusie, było jak najmniej.

Jeszcze jedno, bo mi się tak a'propo przypomniało. Czy nie zauważyliście, że młode dziewczyny zaczynają nabierać cech męskich, a chłopcy niewieścieją?

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59187

 

ale to już nie społeczeństwo! To o czym Ty piszesz, to odruchy "psa Pawłowa".

 

 Witam w ekskluzywnym klubie odkrywców mniej znanej denotacji pojęcia: "arrogancja władzy". Z tego co wiem są tryz filmy propagandowe bliżej zajmujące się tym tematem jak i innymi wokół spiskowej teorii NWO,  z serii "Zeitgeist"

 Zaglądnąłem na youtube - jest wersja z polskimi napisami. Ostrzegam - to są filmy propagandowe - nie do końca wiadomo na ile można im wierzyć. Mają wyrafinowaną budowę. Nie do końca jestem pewny czy powinienem je tu reklamować, i dlatego ostrzegam przed braniem na serio tego co w nich jest mówione bez profesjonalnej weryfikacji niesamowitej ilości zgromadzonej i zagęszczonej tam mieszanki wiedzy i pseudowiedzy, których granicy zwykły widz nie nie jest w stanie rozpoznać: 

"The Greatest Story Ever Told", "All the World's a Stage", i cz3 "Don't Mind the Men Behind the Curtain". 

Polecam cz 2. i cz 3 ale jeszcze raz ostrzegam przed najsilniejszą manipulacją informacją jaka istnieje: selekcją faktów. Próbowałem na wyrywki weryfikować i natrafiłem ciąg samych trudności, już sam producent jest dla mnie zagadką, a lubię doskonale wiedzieć i znać źródła.

Selekcje informacji działają dlatego tak bardzo przekonywująco, że selekcjonują prawdziwą informację budując z nich narrację. Przedstawiają prawdziwe rzeczywiste ale przefiltrowane fakty,  przemilczając te, które przeczą budowanemu w wyobraźni widza obrazowi. Narracja - zdanie: " to co widzę to tylko jest narracja - dobra narracja, niesprawdzona narracja" powtarzanie w czasie oglądania tych filmów pomaga przetrwać zmasowany atak propagandowej siły tych filmów, które jestem po woli skłonny zaliczyć do lewackiej propagandy z najwyższych półek, skierowanej do studentów, intelektualistów, doktorów nauk spoza tych które mają coś do czynienia z psychologią społeczną, czy socjologią lub marketingiem politycznym. Ok - tyle o wojnach dezinformacyjnych współczesnego medialnego demimonde. Ad rem:

 

Czy nie zauważyliście, że młode dziewczyny zaczynają nabierać cech męskich, a chłopcy niewieścieją?

 

Jak najbardziej - u facetów nazywa się to: metroseksualność i jest wynikiem koncertowych działań - niekoniecznie umuwionych !! - przemysłu kosmetycznego, rozrywkowego, ... mody, 

 

 Z wiki-pl:

Metroseksualizm, styl metro – zjawisko społeczne, styl życia upowszechniany wśród młodych mężczyzn przez współczesną kulturę masową, w którym szczególną rolę odgrywa skupienie na własnej cielesności, podążanie za modą, korzystanie ze zdobyczy kosmetyki, przywiązywanie wagi do własnej atrakcyjności – cechy dotychczas kojarzone z kobiecością [1]. Z metroseksualizmem kojarzone są również takie cechy osobowości, jak wrażliwość i delikatność, ciepło i zdolność do empatii. Zainteresowania mężczyzny metroseksualnego skupiają się w dużym stopniu wokół sztuki i nauk humanistycznych, a aktywność sportowa ma na celu w większym stopniu zachowanie kondycji aniżeli przyrost masy mięśniowej.

Terminem metroseksualista po raz pierwszy posłużył się felietonista Mark Simpson, opisując stereotyp zakochanego w sobie mężczyzny, mieszkańca wielkiego miasta, konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych [2]. Mężczyzna metroseksualny w powszechnym rozumieniu to taki, który używa tylko markowych kosmetyków, często korzysta z usług kosmetyczki, stosuje manicure, żeluje włosy, odwiedza solarium, doskonale zna się na modzie, oraz regularnie usuwa owłosienie ze swojego ciała, ponieważ uważa je za zbędne. Antagonistyczny wobec metroseksualisty jest stereotyp macho.
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#59234

Swoją drogą, kobieto, jakie Ty już potrafisz pisać dialogi!

Łał!

Skończysz w Hollywood, jak tak dalej pójdzie.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#59127

dzięki. Tak mi mów!! Potrzeba mi komplementów.
Co prawda pikujące prosiaki, to nie ja, wielce miła administracja.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59145

To autentyczna rozmowa, której byłam świadkiem, dziś około godziny czternastej.

O f**k !

Takie "poglądy" szokują, ale niestety mnie nie dziwią. "Głosuję na Kwacha, bo jest przystojny i fajnie tańczy disko z pola", "Głosuję na Tuska, bo jest wykształcony", "na Olechowskiego, bo jest mądry", itd., itp.

I kto kogo teraz "bydłem" mianuje, co ?

Dlatego, w Wolnej już Polsce, powinien być poszerzony cenzus wyborczy. Nie o kategorię płci, żeby było jasne, ale wieku (czynne prawo np. od 25 r.ż.), IQ (platformy ani inne KPP już startować nie będą, bo zostaną zdelegalizowane i spinoczecone:D )

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#59129

Patrząc na Wojewódzkiego optowałbyś za cenzusem +50?

http://amazoniawweekend.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#59146

szczerze, ja bym się chętnie zrzekła praw wyborczych. Gdyby mężczyźni znów byli mężczyznami.
Wiem, że często tzw. babski elektorat wprowadza różne indywidua, a to do sejmu, a to na prezydenta.

Gorzej, że kobietom praw wyborczych już się nie odbierze, niestety. A z tym IQ, to też nie pomysł, podobno Doda ma 180 IQ.
A czy tu o wiek chodzi, jak widzisz, matka tej 'uroczej pannicy za bystra też być nie musi.

Pozdrawiam.

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59147

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#59151

;-*

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59188

Co do cenzusu wieku, przebijam ! Jaruzelski, Kiszczak, Bartoszewski i inne "pokręcone wewnętrznie dewianty psychiczne" z sowieckich i niemieckich geriatryków.  80 + ?

IQ Dody - to chyba ściema.

Niemniej faktycznie, trochę się z tym cenzusem zagalopowałem. Moherowy Fighter wyżej pisał o znaczeniu mediów w tym całym naszym peerelu II. Tu jest "środek ciężkości" (a w każdym razie jeden z najważniejszych segmentów UBekistanu); wprowadzanie takich to a takich cenzusów może i byłoby skuteczne, ale jedynie na krótka metę, bo to atak po flankach.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#59159

zaczynam minie martwić obniżający się tu poziom argumentowania, oraz poziom języka. Nie można na rzeczy patrzeć tak jak na się podoba. Warto cenić przeciwnika i szukać następnego kolejnego ukrytego 3,4,10 dna.

Zadowalanie się pierwszą czy drugą lepszą odpowiedzią na postawione pytanie - pachnie mi arogancją, pychą lub przynajmniej lenistwem. A mnie w takich chwilach dręczy wiecznie to samo pytanie - może właśnie taki miał być zamierzony efekt: wpuścić przeciwnika w samouwielbienie, pychę przesadne nieadekwatne uczucie własnej wyższości. Niech patrzy na wszystkich z góry, niech się frustruje otaczającą go głupotą, niech się zniechęca, i w końcu - jak straci resztki wiary - niech nic nie robi.

Do tego ostatniego nigdy nie dojdzie ... ale granica zostanie odpowiednio przesunięta, a potencjały spalą na panewce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#59174

że najlepiej by było, gdyby za kartę wyborczą płacić, choćby symboliczne np. pięć złotych. Jestem ciekawa jaka była by frekwencja i rozkład sił politycznych.

Pozdrawiam.;p

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59191

Pomysł z odpłatnością za karty do głosowania - OK. A ja miałem taki. Wprowadzić płatny egzamin, którego pozytywny wynik uprawniałby do głosowania, na całe życie albo dłuższą ilość lat. Na wzór egzaminów na prawo jazdy czy certyfikatów zawodowych. Plus - pozbawić czynnego prawa wyborczego osobom skazanym za przestępstwa kryminalne, osobom chorym psychicznie (taki Tusk albo Komuchowski zostaliby skrojeni z elektoratu)

Zakres egzaminu - logika, historia, wos, na poziomie starej matury.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#59193

mimo wszystko?

To karne punkty?

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59197

[quote=Iwona Jarecka]Jakby wybrali buca, mimo wszystko?

To karne punkty?

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".[/quote]

Warunek sine qua non - wybory musiałyby być jawne. (Niedawno w rozmowie ze mną gostek z Solidarności Walczącej taki postulat wysunął; ja nie miałbym nic przeciw, ale... :)

Cóż, my tu sobie gadu-gadu o skutkach kryzysu, podczas gdy praprzyczyna leży w tym, co poruszają Np1 i Moherowy Fighter. I last but not least Tygrys u siebie na blogu. Oświecenie ! Wraz ze swoimi bękartami, szatańską triadą komunizmu, leberalizmu i konwergencji.

Pozdrawiam również !

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#59243

niestety, ja może i mniej zgrabnie, niż Np1 i Moherowy Fighter
i oczywiście Tygrys. Ale nawiązuje do tego samego.

Serdeczności.;p

Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59252

za taką młodzież i durne argumenty, a moje dzieci wstydziły by się za taką matkę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#59202

wstyd, masz rację.
Nawet mnie, mimo, że tych dziewcząt nie znam, było.
One były w wieku mojej średniej córki.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#59209

giczy_kop
Dziś mam prawie 30kę

Po wygranej Lecha Kaczyńskiego i PIS w 2005 roku przeżyłam dosłowny szok kulturowy . Mniej więcej na rok przed tamtymi wyborami zaczęłam „wkręcać się” w politykę. Zaczęłam interesować się otaczającą mnie rzeczywistością . Zaczęłam od Łysiaka . „Salon” zrobił na mnie tak piorunujące wrażenie , że po pierwszym szoku , uznałam ,że „wiem” trochę więcej, a skoro tak tzn ,że „wiem mniej” i uznałam , że warto zgłębić temat . Mój ojciec w przeszłości był „zaangażowany politycznie” i skłamałabym gdybym powiedziała ,że sympatie polityczne rodziców – proPIS – nie miały na mnie wpływu . Miały i to ogromny . Po prostu , w pewnym momencie uznałam ,że jestem już na tyle duża , żeby wyrobić sobie moje , autorsko własne zdanie i poglądy , na temat polityki i wszystkiego co się z nią wiąże . Za punkt honoru postawiłam sobie przestać być ignorantką , a stać się świadomym człowiekiem . Chciałam „samodzielnie poszukać odpowiedzi”.
Moja decyzja o oddaniu głosu na PIS i Lecha Kaczyńskiego była jedną w pierwszych świadomych decyzji w moim dorosłym życiu (mam w nosie jak to brzmi) . Dokładnie wiedziałam dlaczego głosuję tak , a nie inaczej.
Byłam autentycznie zadowolona z wyniku wyborów i kiedy okazało się ,że wśród całej masy moich znajomych , z którymi nigdy wcześniej NA SERIO nie rozmawiałam o polityce , może 2-3 osoby też się z wyniku wyborów cieszą , a reszta jest … zdruzgotana , przeżyłam szok . Byłam zaskoczona . Nie rozumiałam o co tym ludziom chodzi . Skąd ta panika ? I dlaczego poparcie PIS jest wyszydzane ? O co kaman???

Dziś już kumam i już mnie to nie szokuje . Po paru latach , jestem „zaprawiona w boju” i przestałam się hamować . Jestem wyjątkowo perfidna , bo zawsze posługuję się tylko i wyłącznie faktami i mam skłonność do hardcore'owych porównań . Uzyskałam przynajmniej tyle ,że w moim towarzystwie nikt nie ośmiela się robić uwag w stylu Kupy Wyjebudzkiego na temat PIS etc.

Czas od 2005, od ogłoszenia wyników wyborów do 10.kwietnia 2010 był dla mnie … bardzo kształcący.
W końcu Oleksy powiedział to swoje słynne „dużo czytam i będę k... jak brzytwa” , a ja uznałam ,że raz w życiu Józek może być dla mnie inspirujący...
Przez tych kilka lat zdążyłam się przyzwyczaić ,że popieranie PIS (tego co PIS i Lech Kaczyński reprezentują) i „niechęć” do Platformy (i tego co PO reprezentuje), mają dużo wspólnego z rozumieniem i podejściem do filmów Terrego Giliama . Giliam nie jest dla idiotów . Dla idiotów jest Almodovar...
Po paru latach udało mi się złapać dystans . Zrozumiałam np. ,że znajomy , którego rodzice całe życie zawodowe poświęcili pracy w Urzędzie Bezpieczeństwa , nie może „popierać” Kaczyńskich , bo „nie sra się w rodzinne gniazdo” . „Banan” (bananowa młodzież) też nie może poprzeć ideałów PIS , bo jest „Bananem” ze względu na „Bananową przeszłość” swoich rodziców , ich układy i układziki biznesowo-towarzyskie . Karuzela się kręci , więc po ki ch... cokolwiek zmieniać …

Ale autentyczna istota rzeczy dotarła do mnie dopiero po 10 kwietnia 2010 .
Pierwszy raz brutalnie dotarło do mnie ,że ludzie na co dzień polityką się kompletnie interesują.
Pierwszy raz zrozumiałam ,że tzw „POLITYKA” to jest cholernie poważny temat . Nie można o polityce rozmawiać tak , jak rozmawia się o „sobotnim grillu u znajomych”, że knajpa to nie miejsce na „dyskusje polityczne” . Polityka jest zbyt poważną kwestią . Trzeba ją traktować bardzo serio , z należytym szacunkiem . Rozmawiać tylko poważnie , rzeczowo i merytorycznie albo wcale. Dramat polega na tym , że ogromna część Polaków nie ma tej świadomości . Zainteresowanie polityką , jako taką jest wyrugowane z ich świadomości . Jak słusznie i przygnębiająco zauważył jeden z publicystów , jesteśmy Narodem ignorantów , którzy dokąd mają co do gęby włożyć , nie myślą o niczym co wymaga choć odrobiny wysiłku intelektualnego.
.
Szlag mnie trafiał , kiedy słuchałam różnych mądrości ludowych w czasie żałoby . Mądrości ludowych moich znajomych pro-PeOwców . Tych , którzy zawsze wszystko mieli w d... Niektórym nawet na wybory się chodzić nie chciało , „bo to zawracanie d... z tymi wyborami, a przecież można gdzieś wyskoczyć , zamiast siedzieć w Wawie. Matka z ojcem pójdą głosować – ja nie muszę”. Ludzie , którzy na co dzień wszystko mają w d... mądrzyli się cytatami wprost z Wyborczej-szmaty, na temat Smoleńskiej Katastrofy . Mądrzyli się tonem nie znoszącym sprzeciwu , wszystkowiedzących cwaniaków , ewentualnie cyników . A pytani dlaczego „Kaczyński nie był ich Prezydentem”?odpowiadali „bo nie zgadzałem się z tym jaką uprawiał politykę” . Dalej pytam : to co w jego polityce ci nie pasowało? Jaka jest/była ta polityka tego nie-twojego Prezydenta” ? . I dupa . Tyle . Nie wiedzą . Nie umieją odpowiedzieć , bo nie mają pojęcia .
Bo w życiu się nad tym nie zastanawiali . A Smoleńsk spowodował ,że już nie można powiedzieć ,że był „niski i brzydki” , już nie wypada . Chyba ,że się jest Niesiołem ...
Przez ostatnie lata nauczyłam się ,że jedynym sposobem na zamknięcie ryja barnowi , który obrażał mojego Prezydenta , moje poglądy , w efekcie mnie , jest zadawanie do bólu prostych pytań ( „dlaczego ?” , „co to znaczy”? , „zmienić?co zmienić, jak jest teraz i co chcesz zmienić” ?) , to bardzo szybko obnaża ich „wiedzę” .
Najgorsze jest to , że większość moich znajomych to ludzie tzw „wykształceni” , z co najmniej obronionym „magistrem” .

Ps.
Dziś (knajpa) znajomy pyta mnie : „Co słychać?” Odpowiadam ,że „zależy do czego ucho przyłożysz” . Po chwili pytanie się konkretyzuje . Mija parę minut . Pojawia się temat programów informacyjnych . Mówię o „Playboy'u” w 3D . Drugi znajmy pyta : „Gdzie to takie rewelacje puszczają ?” - z wyraźna drwiną . Z satysfakcją (wiem ,że odpowiedź zaboli) odpowiadam ,że tefałen („wyrocznia”) zrobił z tego njusa , prawie tak ważnego jak Smoleńskie śledztwo i kampania Komorowskiego. Po chwili pierwszy znajomy dodaje : „Ale Komorowski zrobił temu Kaczyńskiemu , pojechał do tego muzeum i …” - tu „myśl” umyka , czekam na cd – „No , wiesz on to stworzył to muzeum, a ten tam dzisiaj pojechał i zawłaszczył” - (!!!???!!!???) - „Co zawłaszczył” – pytam bez nadziei na doprecyzowanie „myśli” – „Przecież powiedział ,że nie musi niczego zawłaszczać , bo nazwisko ma to samo , co wnuk powstańca i wszystko jest cacy i fajnie” - nie doczekałam się odpowiedzi i nie wiem co Komorowski dziś „zawłaszczył” - zapłaczę się .
Ps.2.
Co do tych „zbieżnych” nazwisk … Jest Pani Edyta Zając – żona C. Pazury i jest Pani Edyta Zając świetna , odnosząca sukcesy , polska modelka . Niby to Zając i to Zając a różnica jest... Cóż znacząca , by nie powiedzieć kolosalna ...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

giczy_kop

#59374

Bardzo ciekawy i osobisty komentarz, plus dużo dłuższy niż większość komentarzy.
Pozdrawiam i congratulation!;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#59375

... tych głosów. Tym bardziej to zabawne, że w innych przypadkach martwicie się (a ja z Wami), że wola obywateli wcale się dla rządzących i urzędników nie liczy. Jak w przypadku kary śmierci, ojro, i wielu innych istotnych spraw.

Głosy obywateli nie mają aż tak ogromnego znaczenia - demokracja to tylko pewien zbiór podstawowych reguł, a zręczny polityk pływa sobie w tym jak ryba. To całkiem tak, jak np. z regułami kontrapunktu, które mogą się nam wydawać krępujące, ale dla takiego Machaulta, Monteverdiego czy Bacha były czymś całkiem naturalnym i absolutnie ich nie krępowały.

Przestańmy się zajmować pozorami i hasłami - w rodzaju "demokracja" - i zacznijmy wreszcie zwracać uwagę na sprawy naprawdę istotne. (Nawiasem mówiąc każdy inny system polityczny także ma b. istotne i często groźne wady - nie oszukujmy się!)

Nawet jeśli JK zostanie Prezydentem, nawet jeśli PiS wygra wybory parlamentarne (i jeszcze do tego lokalne), to i tak to będzie dopiero początek? Dlaczego? No bo ta cała "demokracja", to tylko skorupa i zbiór ogólnych reguł, gdzie...

Powrót to początku i czytać od nowa! ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#59447

capitanemo
Nikt przeciez nie powiedzial ze przejscie z komuny bedzie łatwe. W Polsce trwa już 21 lat. I jak widzę proces nie jest na ukończeniu. Nie należy się dziwić. ONI wykorzystali ludzka łatwowierność. Dość szybko, w sprytny sposób przejęli media. I podyktowali narodowi scenariusz wydarzeń. I trwało to nieprzerwanie do 10 kwietnia. Oczywiście w kraju edukacja była pod presja tych samych ludz. Chodziło o wykastrowanie dumy i pamięci. Po części to się udało. Ale jest szansa. Byc może jedyna.By Polska nie stała się daleka prowincja. Zapyziała. Gdzieś pomiędzy Rosja a Niemcami. Teraz może to sie nie udac. I Polacy mogą doprowadzic do wzmocnienia państwowości, znaczenia państwa. I co za tym idzie odpowiedni poziom zycia. Trzeba tylko ukręcić łeb PO i ich prowadzącym. Co moze sie uda. I to jest do zrobienia. Nie jest za późno. Ja tu z dala od Kraju ( Kanada). Z trwoga przyglądałem się temu folwarkowi zwierzęcemu. Ktory zaczął się powstawac. Przy tym spadek szkolnictwa, Kreowanie absolwentów wyższych uczelni z poziomem intelektualnym aparatczyków z PZPR z czasów PRL..Ta buracka pewność siebie. Jest charakterystyczna.Dorn nazwał ich " Wykształciuchami" . Ciekawy jestem czy się uda podnieść z kolan Polskę. Tusk chciał trwać przy władzy. Ale bal się coś zrobić. Nikt mu nie powiedział ze nie nadaje się na polityka. Mozę na administratora. Przerosło to go umysłowo. Widać to było przy obalaniu rządu Olszewskiego. Jeszcze Pawlak miał jakieś obiekcje. Tusk. To zwykły karierowicz. Beztalencie. Zazdrosny o charyzmę, uzdolnienia. To wszystko co maja Kaczyńscy. Dlatego tak bardzo chciał ich zniszczyć. A gdy to mu zaczęło wychodzić . Stracił resztę szacunku do Narodu. Stad ten jego obecny paraliż. Nie rozumie , dlaczego Kaczynski podnosi sie do walki razem z PiS-em. On jest tempy jak większość ich zwolenników . Polacy niezdaja sobie sprawy z jakimi tempakami maja do czynienia. To musiało się zawalić. Bo oparte było na dziadostwie. Czas posprzątać. I wskazać dziadostwu ich miejsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

capitanemo

#59892

No,
napisane do rzeczy:)

Od siebie dodam,
że osobiście zmieniłbym
to...feler demokracji

na...FETOR DEMOKRACJI !!!!!

Tak właśnie to obecnie odbieram
i to w większości państw europejskich,

poprostu "lewacki" fetor demokracji.

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#60067

dobrze się to czyta. podoba mi się :)
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#59894