Moje trzy słowa do "Aktualizacji Reagulaminu"

Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Blog

Nie wiem, może’m przewrażliwiona, ale trochę zaczynam się obawiać o Niepoprawnych. Czemu?
Bo dyskusję pod notką "Aktualizacja Regulaminu" mnie osobiście lekko smucą. Ja już to kiedyś raz przerabiałam, nie chcę by coś takiego przytrafiło się portalowi, do którego mam największy (od zawsze sentyment).

Jasne, można mi zarzucić, że’m tylko kobieta, że nigdy nie wdaje się w bezpośrednie pyskówki…tyle, że ja naprawdę nie mam zamiaru naparzać się z pochodny’mi trolla, czy innymi bytami netowymi.

Jasne, jeszcze ktoś mi może zarzucić, że po prostu jestem infantylną, bo odzywam się nie proszona, (już kiedyś na początku działalności s24) niejaki Azrael Kubacki mi to zarzucił, po czy przepraszał.

O co mi chodzi…żeby nie przedłużać, bo to niepotrzebne.

Mamy ten portal, jako nasze wspólne dobro, publikujemy tu, czasem się spierając, nie zgadzając się, czy szukając miedzy sobą cech wspólnych. Więc róbmy to, a nie szukajmy jakiś dramatów, których tak naprawdę nie ma.

A jeśli ktoś tak naprawdę z nami się nie zgadza, to może poszukać sobie w necie odpowiedniejszego dlań miejsca…zamiast zaśmiecać nam naprawdę dobre miejsce….

Mam nadzieję, że nikogo tym nie obraziłam, mam też nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży, bo nie chciałabym stracić tego miejsca, naprawdę.

Serdeczności.:D

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I o to chodzi :-) Co "nasze", a co "wasze". Niektórzy nie dostrzegają różnicy.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94594

czy mamy się dzielić na to "nasze" i "Wasze", czy raczej nie? Mnie o to chodzi, że chcę byś był jednym z nas, a nie tym "Waszym"

Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#94596

Odniosłem się (przewrotnie, ale niezbyt zręcznie) właśnie do Pani wypowiedzi!
Bo niestety wyraźnie odczuwam, że ten podział jest, ale się o nim nie mówi, oficjalnie go wypiera.

W skrócie, bo się bełkotliwie rozpisałem (zostawiam rozpisanie poniżej): brak jest jasności i otwartego stawiania spraw ze strony decydentów portalu.

Są osoby jakoś dziwnie "umocowane" w Redakcji czy administracji, których umocowania ja jako użytkownik nie bardzo rozumiem. W sumie nic konkretnie nie jest powiedziane, ale taka osoba poucza, strofuje, stawia do kąta, cały czas aluzyjnie podkreśla swoją "moc redakcyjną" itp. Tymczasem osobiście nie daje żadnych podstaw do uznania, nie budzi szacunku, nie ma charyzmy, kultury - wręcz przeciwnie!
W przypadku jednego z o ile rozumiem już byłych Redaktorów wręcz doszło do "olania" przez tę osobę firmowanej przez Niepoprawnych.pl sprawy.
Więc człowiek się zaczyna zastanawiać, o co tu naprawdę chodzi?

Jest niestety też kwestia tak zwanych "Żydów". Tu jest znowu problem, który jakoś nie bardzo może się pojawić w otwarty, jasny sposób. Przykładem choćby te antysemickie uwagi poniżej. Dostrzeganie wszędzie i tropienie rzekomych "żydożerców" przekracza paranoidalnym natężeniem nawet "polski zoologiczny antysemityzm" malowany przez Wyborczą.

(Teraz będzie spolegliwie i na dowód, że nie jestem wielbłądem:)
To naturalne i zrozumiałe (nawet dla mnie), że osoby które się od dawna znają, które zrobiły razem wiele rzeczy, które poświęcały swój czas i pieniądze są w nieco innej sytuacji i relacji do siebie i portalu, niż jakiś jeden z drugim świeży przybłęda.
Są osoby traktujące portal jako okazję do rozładowania emocji, "potupania na Palikota", poutwierdzania się w tym jaka to PO jest zła a PiS doskonały. Mogą się buntować przeciwko wybijającym je z tego błogostanu "rozbijaczom".
Odrobiona zmagań, nawet pyskowania też jest zrozumiała - w końcu portal jest także platformą interakcji społecznych, zatem poznawania się, "ucierania". Podobnie wulgaryzmy. Pocieszam się, że świadczy to obecności na portalu przekroju społeczeństwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94614

Nie podoba mi się to w jaki sposób przedstawia Pan swój konflikt z nurnim, z którym razem zbieraliście podpisy. Nie wyszło, to trzeba po męsku napisać: nurni zawalił, bo nie skontaktował się ze mną, itp., itd.
Ale co to ma wspólnego z niepoprawnymi?
A można też napisać tak jak to Pan napisał, półsłówkami z domysłem: "Więc człowiek się zaczyna zastanawiać, o co tu naprawdę chodzi?"
Ja do Pana straciłem zaufanie po takim komentarzu, bardzo mi przykro z tego powodu.
Pański konflikt z nurnim (który jest blogerem, co można łatwo sprawdzić w funkcji "szpieguj") jest Waszym wewnętrznym konfliktem dd momentu, gdy nurni zrzekł się funkcji administratora. Proszę w to "decydentów" portalu nie mieszać, ani tym bardziej całego portalu.
Swoją drogą wybranie takiego określenia oznacza, że "decydenci" są traktowani przez Pana jako twory obce. Widzi więc Pan sam, że stajemy się sobie coraz bardziej obcy. Jako użytkownicy i jako ludzie.
Wypowiedzi na temat "żydożerców" i "antysemitów" są wewnętrznymi dyskusjami między użytkownikami, który go tworzą. Nie mamy wykładni programowej, tylko opinie użytkowników portalu. Proszę więc o nieprzekraczanie granicy w swoich diagnozach na temat "paranoidalnych natężeń".

Przykro mi, ale zawiodłem się na Panu.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94616

Nie podoba mi się to w jaki sposób przedstawia Pan swój konflikt z nurnim
Proszę Pana, chciałem uniknąć wywoływania do tablicy konkretnej osoby, bo wiadomo jak reaguje.

Owszem, "człowiek się zaczyna zastanawiać" jeśli w ten sposób jak z Listem Otwartym postępują osoby z Redakcji. Nurni wtedy występował w imieniu Niepoprawni.pl Jakże więc Pan pisze Proszę w to "decydentów" portalu nie mieszać?!

Niekoniecznie stajemy się sobie coraz bardziej obcy. Myślę że po prostu wyraźniej to widać, bo sprawy zaczynają być stawiane jasno.

Co do antysemickich uwag, znowu Pan nie pisze jasno. W komentarzach niżej widzę, że to jednak JEST jeden z tematów uwzględnianych odgórnie, podobnie jak nieszczęsny p. Lepper.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94644

To wytłumacz wszystkim proszę na czym polega mój "grzech". Przedstaw swoją wersję wydarzeń, napisz o co masz do mnie pretensje, a potem ja przedstawię swój punkt widzenia. Pozwólmy Czytelnikom wyrobić sobie zdanie w tej kwestii...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94646

Jestem za wolnością słowa, ale też nie pozwolę, żeby jacyś zboczeńcy mówili o mnie i o sobie "my" :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#94598

ja w ogóle jestem dość spolegliwą osobą. Uważam, że ludzie mają prawo się róznić, ale to rozdzielanie, jakie np. proponuje Mufti też jakoś mi nie przypada do gustu.
Wiesz, ja już przeżyłam jedną "upadłą konfederację", a teraz po prostu niepopków nie dam ruszyć byle komu.;)

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#94599

...współuczestniczyć w przestępstwie. Wolność słowa nie obejmuje, na szczęście, propagowania zboczeń i podżegania do pogromów. No i pozostaje jeszcze Herbertowska "kwestia smaku".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#94603

nie jestem filosemitą, ale też nikt mi nie może zarzucić antysemityzmu.

Tak jak z Tobą, często mnie ktoś po prostu nie zrozumie.

Ale w moim przypadku zawsze na swoją obronę ma to, że Jacek w jednej czwartej jest Żydem.

Żartuje oczywista, a fakt jest taki, że pewnych poglądów pisanych np. pod notką "Aktualizacja Regulaminu", czy pod innymi postami aż strach się bać.

Czasem mam wrażenie, że ktoś po prostu robi tu pyskówki z racji obowiązku (bo mu za to płacą), a czasem widzę czystą głupotę.
Buziaki.

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#94604

Nic Ci nie insynuuję. Moim skromnym zdaniem najprymitywniejszy antysemityzm w stylu rosyjskim i sowieckim służy Rosji i post-sowietom, a uprawiają go idioci, albo agenci. Zauważ, ze nie pisałem o antysemityzmie, tylko sama zgadłaś:):):) Widocznie coś w tym jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#94608

wystarczy wpisać slowo "pogrom" i już wchodzimy na grząski grunt, widać ja, może my wszyscy jestesmy lekko przewrażliwieni?
A wiem, że mi nic nie insynuujesz...to była forma żartu.
A sama zauważyłam, że są tu twory z tzw. agencji, albo z ludzkiej głupoty.

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#94610

Obawiam się, że musisz się przygotować na to, iż Niepoprawni będą obiektem ataków! Serwis rozwija się w szybkim tempie. W związku z tym, proporcjonalnie do rozwoju, przybywa mu wrogów. To naturalne...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94601

to akurat wiem...mam jednak nadzieję, że rozsądek bywalców tego portalu przezwycięży tych, co z obowiązku i tych co tu z tzw. głupoty.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#94605

I tego się trzymajmy. Podzielam Twoją nadzieję w rozsądek niepoprawnych bywalców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94611

cieszę się, że Ty też.

Choć z tego co tu czytam, niestety widzę, że w niczym nie pomogłam

Serdeczności.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#94773

To komentarz skierowany do Danza na głównym wątku. Przenoszę go tutaj bo tam ginie w w całej masie a zależy mi na odpowiedzi

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Drogi Danzu
SpiritoLibero, 15 października, 2010 - 22:50

Dorzucę jeszcze moje 3 grosze bo uważam Cie za osobę otwartą i rozsądną. Martwi mnie w związku z tym powtarzana przez Ciebie (od niedawna) sugestia by ci, którym nie odpowiada linia i profil portalu (niezdefiniowana zresztą)poszli sobie lub założyli inny portal itd. To nie ma nic wspólnego z łączeniem ludzi a jest raczej podziałem.
Podziałem na tych "prawomyślnych Niepoprawnych" i całą resztę, dla której nie ma tu miejsca. (nie będę wracał do sprawy chłopa bo skoro działa to na was jak płachta na byka to niech już tak zostanie)

Tajemnicą sukcesu portalu była moim zdaniem otwarta formuła.
"Niepoprawnym" można być wyznając skrajnie różne poglądy.
Możliwość zaprezentowania ich (bez szykan) i obrony jest chyba tym o co chodzi każdemu "niepoprawnemu".
Okazuje się jednak, że jedyną akceptowaną formą "niepoprawności" jest stawianie ołtarzyków pp.Kaczyńskim i wielbienie PiS jako jedynej "patriotycznej i narodowej" siły politycznej w Polsce. Może tak i jest lecz nikt jakoś jeszcze nie próbował mnie do tego merytorycznie przekonać.
Gorzej, każda głośno wyrażona wątpliwość spotyka się z osobistą agresją (mniejszą lub większą, zależy od temperamentu i kultury atakującego).

Ja pisząc to o czym piszę staram się zawsze mieć wystarczającą ilość argumentów by przekonać wątpiącego.
Najczęściej jednak nie ma ku temu okazji bo zaczyna się nie merytoryczny atak na osobę. Dyskusji zero.

Reasumując, formuła "Niepoprawni" nie może zasklepiać się jedynie w wychwalaniu jedynej "słusznej" opcji bo w tym momencie traci cnotę i staje się jedną z wielu tub propagandowych i kółkiem wzajemnej adoracji, które odrzuca każdego inaczej myślącego.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94617

Pisałem to już parę razy, użytkownik "chłop ze wsi" został usunięty z portalu ponieważ zarzucił nam (osobom, które ten portal stworzyły), że jesteśmy "żydowską hasbarą". Koniec kropka. Tego pana nie chcemy więcej gościć na naszym portalu. Mam nadzieję, że nie będę musiał po raz kolejny tego tłumaczyć.
Jeśli Pan i Pana koledzy nie zgadzają się z taką decyzją, to proponuję zbojkotować niepoprawnych. Przyjmę to do wiadomości i nie będę miał o to pretensji.
Oczywiście, że im dłużej rozmawiamy tym bardziej jesteśmy świadomi różnych celów.
Przykładowo, Andrzej Leper to człowiek skompromitowany, powiązany ze służbami specjalnymi Rosji (oficjalne spotkanie z agentami rosyjskimi na Ukrainie przy wręczeniu "dyplomu honorowego").
Również Rosja to kraj quasi-faszystkowski, który jest zainteresowany ponownym podporządkowniem sobie Polski. Tak więc, pisanie o sojuszu Polski z faszystowską Rosją jest dla mnie przykładem zdrady narodowej. Nie chodzi tu o różnienie się, po prostu stoimy po dwóch różnych stronach barykady. Panu i kolegom jest bliżej do Gazety Wyborczej i Polityki, które odtrąbiły "pojednanie polsko-rosyjskie", niż do opcji Polski silnej i suwerennej. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie po lekturze wpisów na Pańskim forum. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Co do PiS-u to padło na tym forum tak wiele krytycznych głosów co do "polityki PiS-u" i funkcjonowania tej partii, że nie czuję się zobowiązany do odpowiadania na ten zarzut.
Pozdrawiam
p.s.
Dodam jeszcze raz, że sprawę "chłopa ze wsi" uważam za zakończoną. Osoby, które uważają, że niepoprawni to żydowska, marsjańska, czy słowacka hasbara prosiłbym o komentowanie na innych portalach. Internet jest bardzo pojemny, każdy w nim sobie może znaleźć swoją niszę. Czego i Panu życzę.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94620

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Danz, nie odniosłeś się do moich sugestii na temat formuły portalu. Napisałem , że sprawę chłopa uważam za zamknietą, więc po co o tym piszesz. Twoja odpowiedź jest nie na temat.
Znów sugerujesz, ze niektórzy nie są tu mile widziani.
Dlaczego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94624

Przeczytaj proszę wypowiedzi Traube i Iwony Jareckiej. Niepoprawni to nie salon24. Nie musimy tutaj publikować peanów na temat samoobrony, to nie ten target czytelniczy. Czytelnicy wchodzili na niepoprawnych bo nie było tutaj bezsensownych dyskusji jak na salonie/onecie. Formuła jest otwarta pod warunkiem, że wpisy użytkowników nie zagrażają portalowi (logiczne prawda?).
Jeśli sprawa chłopa jest zamknięta to czemu do niej ciągle wracacie? Przecież ja tego nie robię?
Sugeruję, że osoby, które chcą prześwietlić "administrację", sprawdzić zamocowanie administratorów, itd., powinny poszukać sobie innego portalu, skoro niepoprawni są niewiarygodni. Jeśli niepoprawni to "hasbara" to trzymałbym się od niej z daleka. Przecież konflikt nurniego z chłopem doczekał się osobnego wątku na Twoim forum, gdzie prowokacja to najmniejsza obelga pod adresem portalu. Jako, że firmujesz swoją osobą forum to dziwie się, że jeszcze rozmawiamy. Wychodzi na to, że ani tefałen, ani GW-cza, ani "salon24" nie są tak złe jak administratorzy niepoprawnych. Przeczytaj sobie poszczególne wątki na swoim forum, tylko tak z pewnym dystansem. I pomyśl sobie jak mogą się czuć osoby, które Was goszczą na tym portalu.
Odpowiem Ci: "bardzo niekomfortowo".

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94630

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Mam wrażenie, ze obarczasz mnie odpowiedzialnością za to co piszą inni na moim forum. To niesprawiedliwe. Ja piszę we własnym imieniu i ponoszę odpowiedzialność za to co sam napiszę. Wiec nie używaj liczny mnogiej.

A na czym ma polegać ta "niekomfortowość" z mojej obecności tutaj?
Bo zbytni różnię się poglądami z niektórymi? To gdzie tu "niepoprawność"? A może obowiązuje zasada Forda (" w każdym kolorze byle czarny")?

Nikt nie mówi, ze mamy powielać tu oneta czy Salon. Ale w takim razie zasadniczą sprawą jest jasne określenie formuły portalu. Żeby nie było niespodzianek.(np. Wstęp tylko dla wyznawców PiS)

To tylko takie moje sugestie, przecież zawsze mogę sobie iść, prawda?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94636

"Tajemnicą sukcesu portalu była moim zdaniem otwarta formuła.
"Niepoprawnym" można być wyznając skrajnie różne poglądy."

Nie ma zgody.

Ja cenię sobie takie miejsca, jak niepoprawni czy BM24, za to, że nie muszę się tu obawiać konfrontacji z jakimś Mireksem i za to, że nie ma tu miejsca dla trolli w rodzaj mr offa.

Gdyby tacy goście się tu pojawili i nie zostali z punktu zbanowani, gdyby po otwarciu strony witał mnie nowy tekst obserwatora z daleka czy innej gnidy, skasowałbym swoje konto.
To działa zresztą w dwie strony, bo gdyby któryś z szanowanych przez mnie blogerów postanowił zamieszczać swoje wpisy na portalu konfrontacje Matki Kurki lub innym gównie tego typu, automatycznie przestałby zaliczać się do szanowanych przeze mnie blogerów.
Mam w nosie to, czy moje argumenty mogłyby przekonać np. wspomnianego przez Iwonę Azraela.
Jeśli będę sobie chciał z takimi panami polemizować mogę to robić na Salonie24. Do czasu aż mi się znudzi albo oni mnie zbanują.
Nie chcę jednak - i myślę, że nie tylko ja tego nie chcę - aby ten portal konkurował z S24 akurat w kwestii różnorodności prezentowanych opinii. Nie oczekuję pełnej zgodności i lizania się po fiutach. Liczę jednak na zgodność opinii w kwestiach podstawowych. Dlatego też, gdyby pojawił się tu bloger proponujący - przykładowo - dyskusję nad tezami programowymi Janusza Palikota z perspektywy sympatyka jego ugrupowania - domagałbym się natychmiastowego usunięcia śmiecia i odesłania go tam, gdzie jest jego miejsce. Na jakiś onet chociażby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94623

W takim razie jak oceniać osoby piszące w ciepłych słowach o Andriu Leperze, rozważające "sojusz wojskowy (??)" z Rosją, czy też publikujące nazwiska J. L. Kaczyńskich jako "żydów".
Prowokatorzy, sekciarze, ludzie niespełna rozumu?
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94626

Prowokatorzy albo głupcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94628

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

taki "niepoprawny" jak ze mnie Matka Teresa.
Ja np. piszę u MatkiKurki.
I co? Dokładam się do "gówna"?

"Nie oczekuję pełnej zgodności i lizania się po fiutach."
No chyba jednak pan oczekuje...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94627

Nie wiedziałem, że piszesz także u Matki Kurki i dokładasz się do tego gówna.
Ponieważ nie zaliczasz się do kategorii szanowanych przeze mnie blogerów - nie obraź się, ale to nie ten pułap - twoje wyznanie nie robi na mnie szczególnego wrażenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94629

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ja szanuję wszystkich blogerów, mimo, że nie wszystkich lubię czytać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94638

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
SL chyba jednak troszkę przesadza? Miało być ponoć bez wulgaryzmów, itp., bo przecież nie liczą się sztuczki typu przestawienie jednej literki. SL zgłosił moje komentarze do moderacji ze względu na zawartość słów obelżywych. Rozumiem. Przyjmuję z pokorą. Przeprosiłam. Tyle, że - jak widać - powinien to również stosować do siebie samego, skoro tak mu zależy na poziomie dyskusji, itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#94737

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"wulgaryzm"?
Proszę wskazać a też przeproszę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94740

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Proszę się zastanowić, co znaczy być "wulgarnym" a co "gentlemanem". Ataki poniżej pasa, stosowanie określeń ledwie o stopień niższych od poziomu karalnego jest tylko dowodem na spryt, a nie na to, że nie jest się wulgarnym. Moja babcia, która do pijanego czerwonoarmisty krzyknęła "Won, chamie" (i trzasnęła go na odlew) z pewnością wulgarna nie była i tego się trzymam :) Oczywiście, nie porównuję tu nikogo do pijanego czerwonoarmisty. Wręcz przeciwnie, przeprosiłam już za nadużycia i Pana też zachęcam do większej elegancji, nie tylko pozornej. Pierwszą zasadą elegancji jest grzeczność wobec innych, a wcale nie wykwintne maniery typu "bułkę (ew. bezę) przez bibułkę". Może znajdę jakieś krzepiące cytaty (mam taką angielską książkę z lat 30tych, bardzo pouczającą) i obiecuje, że sama je przemyślę. Do usłyszenia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#94752

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
wskazała gdzie użyłem wulgarnego słowa.

Ktoś kto rzuca oskarżenia bez odpowiedniego dowodu w formie cytatu jest oszczercą i osobą bez honoru.

Tak więc czekam, gdzie użyłem wulgarnego określenia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94759

Myślę podobnie! I bynajmniej nie uważam takiego stanowiska za przejaw cenzury. Po prostu wolność (każdą, a w tym konkretnym wypadku wolność wypowiedzi) zamykam w ramach łysiakowego stwierdzenia: "pewnych rzeczy się nie robi". Kiedyś w rozmowie z Kirkerem o tzw. tabu i tematach zakazanych, gdy on stwierdził, że może rozmawiać o wszystkim, odpowiedziałem mu, iż nie będę, na przykład, rozmawiał o zoofilii jako jednej z kilku orientacji seksualnej. Oczywiście to typowe reductio ad absurdum, ale pokazuje, że twierdzenie "mogę rozmawiać o wszystkich" jest, dla mnie oczywiscie, sofizmatem, a nie atrybutem wolnego ducha!

Co do Niepoprawnych też mam podobne odczucia, też cenię ten portal za rzeczy, o których piszesz...

Pozdrawiam

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94631

Po przeczytaniu Twojej notki zapoznałem się z ową dyskusją i też się zacząłem o niepoprawnych niepokoić.
Niepokoić także w kontekście, o którym pisze Nessum Dorma w notce sąsiedniej "Powrót cenzury?".
Póki co można sobie na portalach takich, jak ten, pisać swobodnie.
Nie wierzę jednak, że ludzie, którym dziś solą w oku jest program tv Wildsteina, uważają ten stan za pożądany.
Kiedyś i za blogi się tak na serio zabiorą.
I wtedy cytaty wypowiedzi gości, którym nawet zmiany Regulaminu kojarzą się z komorami gazowymi w Auschwitz oraz, ogólnie rzecz ujmując, Żydami i ich rolą we współczesnym świecie, będą jak znalazł.
Może ja się za dużo naczytałem różnych Suworowów, ale nie zdziwię się, gdy w trakcie debaty o konieczności przykręcenia śruby blogerom, właśnie teksty tych panów będą traktowane jako reprezentatywne dla tego portalu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94618

Parenaście osób (czytelników i blogerów) napisało do nas, że właśnie w ten sposób będzie można zatopić portal.
Wpis należący do Spirita Libero na temat "komór gozowych" zostanie przedstawiony jako "kłamstwo oświęcimskie" i portal zostanie zamknięty zgodnie z prawem międzynarodowym.
Jakie inne komentarze otrzymujemy: "że dajemy się szantażować sekcie, która szantażuje administrację straszakiem cenzury", oraz to, że "osoby wychwalające Andrzeja Lepera i Rosję to agenci wpływu".
Dzisiaj postanowiłem odnieść się do tego w moim komentarzu do SL. Liczę, że wyniknie z tego jakaś rzeczowa dyskusja, która pozwoli nam wszystkim określić "cenzurę na portalu" i "groźbę zamknięcia portalu".

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94621

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Panowie, muszę Was zmartwić. Już sami Żydzi doszlifowują swoja wersję Holokaustu bo jest ewidentne, że nie przystaje w żaden sposób do prawdy historycznej. Wy jak widzę czekacie jak te "psy Pawłowa" na gwizdek. To co pisze kolega Traube to typowy efekt polit-poprawnej tresury, którą nam aplikują od dziesięcioleci.
Polecam na dowód tego co mówię jeden artykuł (był w polecankach chyba).
http://www.bibula.com/?p=17994

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94642

Proszę nie pisać: "poprawnej tresury". Bo widzi Pan, to jest typowy sposób w jaki Pan podpuszcza swoich adwersarzy.
Na przykład Kuki już dałby się sprowokować, a Pan robiłby za Monikę Olejnik w "kropce nad wsi".
Pisanie o swoich oponentach "psy pawłowa" to nie tylko erystyka słowna, ale również brak ogłady (wielokrotnie podkreśla Pan swój poziom, a tu taki lapsus, jak to możliwe).
Widzi Pan, ja nie dałem się złapać w sidła, Kuki i nurni już by kwiczeli.
Pozdrawiam i polecam zmianę strategii przynajmniej w dyskusjach ze mną.:)
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94653

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

metafora. Akurat Pan (znowu jesteśmy na Pan?) powinien wiedzieć doskonale, że chodzi tu o przedstawienie pewnego zespołu zachowań. Słowo "pies" nie ma tu pejoratywnego znaczenia.
Nie miałem też w zamyśle "złapać w sidła" nikogo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94656

"Widzi Pan, ja nie dałem się złapać w sidła..."

Ja też nie:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94658

"To co pisze kolega Traube to typowy efekt polit-poprawnej tresury, którą nam aplikują od dziesięcioleci."

Kolega Traube pisze o dyskusji na temat zmian regulaminu.

Jeśli ktoś w tych dyskusjach zachowuje się jak pies Pawłowa, to z pewnością nie jestem to ja. Bo mi się zmiany w regulaminie tyleż kojarzą z Holocaustem i Żydami, co z globalnym ociepleniem czy kłopotami trenera Smudy w doborze sparringpartnerów dla reprezentacji.

Wekslowanie dyskusji w takim kierunku uważam za trollowanie.

Zapewne cię rozczaruję, ale nie podejmę polemiki w podrzucanym przez ciebie uporczywie temacie. I to bez względu na to, co mają w tej kwestii do powiedzenia "sami Żydzi".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94655

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"podrzuciłem" ( do sprawdzenia) a wałkuje go m.in właśnie pan. ja jedynie bronie swojego stanowiska.
Proszę czytać uważniej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94659

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"Wpis należący do Spirita Libero na temat "komór gozowych" zostanie przedstawiony jako "kłamstwo oświęcimskie" i portal zostanie zamknięty zgodnie z prawem międzynarodowym."

Tych spraw nie reguluje prawo międzynarodowe. Gdyby tak było ta zasada obowiązywałaby na CAŁYM świecie. A tak nie jest i jest to dowód na to, że z tym prawem jest coś nie tak. Pisałem już o tym szerzej. To "prawo" obowiązuje jedynie w kilkunastu krajach europejskich (tam gdzie syjoniści rządzą lub maja odpowiednie wpływy)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94654

No w końcu to Ty jesteś specjalistą "od spraw żydowskich". Więc nie będę się spierał, biorąc pod uwagę europejskie sądy i mafijne struktury IIIRP, to niepoprawnych zamkną, a Matka Kurka będzie drukował Spirita Libero bez problemów.
Wybacz, ale czas na mnie (jak wiesz mieszkam w okropnym USA, gdzie bije się murzynów i rządzą żydzi, ale co ja Ci będę zabierał chleb w tym temacie;)).
Nie grasujcie tutaj z Muftim w czasie mojego snu, bardzo proszę. Może zrobicie polowanie na wilka? Czasem go widzę, przemyka między blogami. Powodzenia i pozdrówcie Andriu ode mnie.:))
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#94661

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

(jak milo znowu wrócić do normalnej formy :) poczekam na Ciebie. Dyskusję z Tobą uważam za konstruktywna (byleśmy sie nie zacietrzewiali).
Wilk może spać spokojnie, nie jestem myśliwym :) Dopóki nie będę się musiał bronić i odpierać ataków nic mu z mojej strony nie grozi.

Dlaczego sądzisz, że MatkaKurka ma większe fory w Necie?
( I co to znowu za pomysł z Andriu?... To też nie książę z mojej bajki, mimo, że parę niegłupich rzeczy powiedział)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#94664

w/g mnie, każde z nas powino uważać co i jak mówi żeby odnosiło to skutek jak najbardziej zbliżony do zamierzonego w chwili obecnej i póżniejszej. Dlatego warto często wypowiedź przeczesać także pod względem tego jak łatwo można cytat zmanipulować.

jak ktoś coś pisze i nie wie po co to może niech nie pisze, albo niech się nie dziwi że wpis zoastanie źle odebrany. Pamiętajmy że to jest rozmowa o charkterze publicznym...

pozdrwawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94625

Istota rzeczy w regulaminie powinna sprowadzać się do jednego: eliminacji chamstwa, wulgaryzmu i innych nieprzystojnych zachowań jednych osób wobec drugich. To całkowicie wystarczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#94652

Tak jak ja widzę sprawy, to Niepoprawni są portalem, któremu najbliższą koszulą ciału jest racja stanu Rzeczypospolitej Polskiej, a inne kwestie: wolnorykowość, geoplitya, źydowskie roszczenia i wszelkie inne są jej mniej lub bardziej hierarchicznie podpożądkowane.

Za skrajną głupotę i krótkowzroczność uważam bębnienie w temat Żydów, i domniemanej (niekiedy prawdziwej) ich wrogości wobec Polski. A już uwidywanie w Palestyńczykach, Rosjanach czy Irańczykach (mówię oczywiście bardziej o rządach niż o szaraczkach) sojuszników przeciw "hasbarze" to po prostu zdrada owej racji stanu. Uważam, że dla takich poglądów są bardziej odpowiednie miejsca np. strona Gajowego Maruchy, u którego owszem, często znajdują się wartościowe teksty, ale obecne tam Żydofobia i Rusofilia zagłuszają jakikolwiek ich sens.

O grupach żydowskich (np. American Jewish Congress) starających się wyłudzić "odszkodowania" wojenne z Polski można, i należy pisać, ale też tworzenie kolejnych list Bubla czy propagowanie treści rodem z Protokołów Mędrców jest w najlepszym przypadku głupie (w najgorszym zdradzieckie) i może się obrócić nie tylko przeciw Niepoprawnym, ale przeciwko całej prawicowej blogosferze.

Oto moje 0,03 złote.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#94663

Niczego innego nie pisałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#94705

Dokładnie tak! Tryz razy tak - po raz za trzy pierwsze akapity Twojego komentarza!!!

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Wziąłem sobie to serca Twoją ostanią radę, tę a propos "f-word"... Raz sierpem, raz młotem!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94715

Wracając do rzeczy podstawowej (zapomnianej?) - portal Niepoprawni.pl jest prywatną inicjatywą i został stworzony przez grupę osób.

Te same osoby wykreowały administrację zarządzającą portalem, te same osoby przyjęły pewien obowiązujący profil.

My, blogerzy, gościmy tutaj, ponieważ, najwidoczniej, ów profil i portal nam się podoba.

Własciciele portalu mają prawo zrobić z nim, co im się podoba, w tym opublikować dowolny regulamin.

My, blogerzy i komentatorzy możemu go zaakceptować, uznać za uzasadniony i pozostać. Możemy też stwierdzić, że Niepoprawni.pl nie spełniają naszych oczekiwań i pożegnać się z "community".

To jest bardzo proste i żadne komentarze tego nie zmienią.

"Jak by słonko podwatować, co by lubo grzało" - ten cytat z Lema mi się przypomina, kiedy je czytam ;)

Od siebie dodam (jeszcze raz się powtórzę), że, porównujac z obyczajami w internecie (na stronach polskich i zagranicznych), uznaję regulamin opublikowany niedawno za wyjątkowo liberalny. Dla mnie jest jak najbardziej zasadny, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie, czasem ewidentnie żenujące, "polemiki", które miały miejsce.
Ja zostaję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94685

zacietrzewionym żydofobom i rusofilom proponuję spacer
najlepiej z gołą głową ale za to w krawacie w biało-czerwone pasy
efekty znakomite

pozdrawiam

ps. a z chamstwem na portalu należy walczyć
reszta jest milczeniem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94734

Amen! Od dawna to powtarzam...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94749

... i głupotą!
Ja nie mam najmniejszego zamiaru pozbawiać się środków wyrazu (ani okrajać języka polskiego). Jak ktoś napisze, że cyklon B służył do odwszawiania pasiaków, to nazwę go skurwysynem, a jak zaproponuje kradzież praw autorskich, to nazwę go złodziejem (już mi się zdarzało).
Dodam na koniec, ze Niepoprawni nigdy nie będą Protokołami Mędrców Syjonu. Po moim trupie, agenciaki GRU i KGB!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#94835

w przypadku gdy w wątku pojawią się wypowiedzi mające charakter eskalacji ostatnich na niepoprawnych konfliktów, będę zmuszony zablokować wątek..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#94856