Przebudzenie generała?

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Generał broni Waldemar Skrzypczak, od zawsze wypowiadał się jako wojskowy, apolityczny specjalista od spraw armii. Urzekł opinię publiczną swoją rezygnacją z czynnej służby, gdy kolejni żołnierze ginęli w Afganistanie, a polityczne zwierzchnictwo nad wojskiem nie potrafiło się wywiązać ze swoich podstawowych zobowiązań. Odżegnywał się od swoich powiązań z PiSem, czy jakąkolwiek inna partią. Skrzypczak wypowiada się często w prasie i telewizji, prowadzi własnego bloga poświęconego stanie polskiej armii i kiedy krytykuje rząd, podając same fakty dotyczące konkretnych zaniedbań. Przy tym wszystkim mający 55 lat generał Skrzypczak nadaje się coraz bardziej do wejścia w wielką politykę. I to wejścia z przytupem!

Jego kariera obfituje w anegdoty zdradzające zdolności dowódcze, organizacyjne, oraz we właściwą dla dowódcy charyzmę. Nie jest on typem sztabowca, czy biurokraty, lecz oficera polowego, działającego w boju ze swoim wojskiem. Z pewnością polscy żołnierze oskarżeni o masakrę w Nangar Khel długo będą mu pamiętać ojcowską postawę – wyrozumiałości, wspierania finansowymi zapomogami, oraz częste wizyty w areszcie. Jako generał, który zaznał zarówno irackich pustyni, jak i afgańskich gór, ma prawo uchodzić za twardego faceta.

Ale w generale Skrzypczaku jest jeszcze jedna cecha, która w polskich realiach dawałaby mu popularność w oczach wyborców. Jest to swoistego rodzaju... przeciętność!

Polacy, a szczególnie ta część społeczeństwa wychowana przez PRL w strachu przed konkretnymi poglądami, nie lubią skrajności. Zawrotną karierę robi w naszym kraju powiedzenie, że „prawda leży po środku”, a ostrożność wpisana jest w kodeks ludzi, którzy nie chcą się narażać. Dla takich ludzi, mało kategoryczny w osądach generał Skrzypczak wydałby się wzorem przełożonego. Początki kariery w PRL wspomina bez szczególnych emocji, ale i bez wstydu. Wskazuje szereg absurdów w reformach armii okresu transformacji. Wstąpienie do NATO określa jako początek zmian w wojsku, a nie jakieś szczególnie rewelacyjny okres modernizacji. O Kuklińskim wypowiada się z dystansem. W dość lapidarny sposób określa też swoje poglądy polityczne:

Jeśli już musiałbym je określić, to jestem raczej lewicowy. Nie wynika to wcale z tęsknoty za dziedzictwem PRL-u, ale z przekonań społecznych. Podoba mi się sprawiedliwa demokracja, która dba o najsłabszych socjalnie. Nie mam przekonania do liberałów, ani do zamordystycznej prawicy - pisze Skrzypczak w swojej książce „Moja wojna” i zaraz potem dodaje:

Jestem żołnierzem, który nie sympatyzuje ani z SLD, ani z PiS i PO. Zawsze brzydziłem się salonów, nigdy u żadnego polityka nie robiłem za pajaca.

Jeśli w Polsce przedwojennej na szczyty władzy mógł wejść taki człowiek jak Piłsudski – ze wszystkimi swoimi dosadnymi, radykalnymi powiedzeniami: „zafajdanymi małpami”, ze swoim programem polegającym na „biciu ku**w i złodziei” tak w Polsce postkomunistycznej ideałem żołnierza i polityka jest mityczny „profesjonalista” z umiarkowanymi poglądami na wszystko. Dlatego generał Skrzypczak idealnie do tego modelu pasuje, ze swoim „brzydzeniem się salonów”, „nierobieniem z siebie pajaca”, z niechęcią „do zamordystycznej prawicy” itp.

Jedyne w czym generał wypowiada się stanowczo i jednoznacznie, i gdzie nie stroni od uderzania w konkretną politykę, to krytyka Ministra Bogdana Klicha. Ale i tak krytyka jest podszyta miłymi dla ucha górnolotnymi frazesami:

Generalnie dobrze by było, gdyby pan minister [Klich] słuchał tego, co wojsko o nim mówi. Być może wtedy zrozumiałby, co to jest honor – mówi dla Naszego Dziennika. W kampanii prezydenckiej poparł Andrzeja Olechowskiego, ale nie podpadł jakoś żadnemu środowisku politycznemu, pewnie przez to, że jego kandydat miał mierny wynik wyborczy.

Ostatnio podpis generała Skrzypczaka można było zobaczyć pod wezwaniem ZEN (Zespołu Ekspertów Niezależnych) do obywatelskiego działania przeciwko obecnej władzy. W tym liście do obywateli czytamy także i ustęp o wojsku, który pasuje do naszego bohatera idealnie:

 Kryzys w Siłach Zbrojnych R.P. Największy w ciągu ostatnich 20 lat!  Jesteśmy jedynym w historii wojskowości krajem, który w czasie pokoju w dwóch prawie identycznych katastrofach samolotów wojskowych stracił najpierw prawie cale dowództwo lotnictwa, a następnie nie wyciągając z tego wniosków, całe dowództwo wojska ze zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Prezydentem R.P na czele.
Dalej wymieniane są konkretne zarzuty wobec obecnego zwierzchnictwa sił zbrojnych. A więc generał ustawia się frontem do polityki – z dala od partyjności, ale jednak krytykuje ekipę rządzącą i wspiera innych przeciwników władzy.

Jest jednak w postawie generała pewien rozkrok. Z jednej strony stoi brzydzący się polityką znaczący oficer polskiego wojska, którego autorytet nieustannie rośnie, także ze względu na znany u nas podziw dla munduru, a z drugiej strony człowiek, który swoje postulaty – tak potrzebne naszej armii – może zrealizować tylko poprzez zdecydowania działania polityczne.

Widać wyraźnie, że generał broni Waldemar Skrzypczak przebudził się już z apolitycznego letargu, jednak zebrany potencjał może wykorzystać na wiele sposobów. Czy skończy się na jałowej medialnej krytyce, czy też rosnący w swej pozycji strateg wojskowy wykona zdecydowany manewr? Jako minister obrony mógłby wiele dobrego zrobić dla sił zbrojnych, czy jednak odważy się wejść na te salony, którymi tak się brzydzi?

Tutejszy

Tekst opublikowany w jednym z numerów Warszawskiej Gazety

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Z osób zajmujących się wojskiem - chociażby pan Romuald Szeremietiew.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145850

Jest i trzeci kandydat-odważny,nie owijający w bawełnę,człowiek honoru- Pan generał Roman Polko.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#145852

I nawet nie tylko oni. Ale napisałem o Skrzypczaku, nie dlatego, że jest "jedyny". Czy jakiś fragment o tym mówi? Napisałem nawet, że jest "przeciętny".

Napisałem o gen. Skrzypczaku, by pokazać akurat jego potencjał polityczny. Dziwne, że nikt do tej pory nie zechciał tego wykorzystać na większą skalę.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#145854

dodam jeszcze, że tekst pojawił się w Warsz. Gaz. jakoś w połowie lutego.
---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#145866

Mam wrażenie, że generał chowany jest w odwodzie na odpowiednią chwilę.
Może jego czas już nadszedł?

Jakoś nie bardzo mu ufam, ale to tylko kobieca intuicja...

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#145867

Może nie znasz podbojów dzielnego generała w internecie.
Nie sądzę, ażeby ktokolwiek zechciał pozyskać do swojego grona tego love storanta.
Facet w oczach innych jest mało poważny.
Jego przygody zawsze mogłyby być kontrargumentem dla opozycji i stąd nikt nie jest zainteresowany pozyskiwanie potencjału politycznego w postaci jenerała.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145905

Jan Bogatko

...przeciętniaków co są za i nawet przeciw mamy na kopy.

Liczy się człowiek o własnych poglądach.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#145930

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145860

Fajne :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#145868

Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#145872

"W kampanii prezydenckiej poparł Andrzeja Olechowskiego", to już mi się nie podoba, wiemy kim jest Olechowski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Asta

#145875

Właśnie, parafrazując "pokaż mi na kogo głosowałeś, a powiem ci kim jesteś"...

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#145900

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#145969

costerin

niiima czasu na bul,oj niiima,zolnierz,oficer a wszczegolnosci general polski nie moze byc poprawny i grzeczny,z loczkiem jak sikorski i oczkami jak heer tusk.Armia prl-u bo taka jest obecna potrzebuje tylko jednego,przygotowania na transformacje jak za czasow Pilsudskiego na armie polska,jak wtedy marszalek stworzyl z oficerow armi zaborcow,elite,lachudry jak sikorski pogonil w cholere,tak teraz potrzeba odwaznego prawdziwego zolnierza,ktory bedzie mial jak na zolnierza przystalo odwage i honor powiedziec jestem Polak i mam was zdrajcy prl-owskie w czterech literach jak chce do polskiej armi i taka zaczynam tworzyc.Oficer a general w szczegolnosci ma prawa i lewa reka,nie moze jak obecni prl-owscy pseudopolitycy miec trzeciej duuuuzej i dlugiej.Wlasnie prawica musi ktos w stol walnac i opowiedziec sie albo za polska albo za prl-em.Pamietajmy ostatni zolnierz wolnej polski zostal zakatowany przez poprzednikow tuska i komora w roku 1963,to wcale nie tak dawno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#145877

gen.Skrzypczak nie naddaje sie na zadnego polityka.Tylko ktos kto nie rozumuje polityki moglby wpasc na pomysl glosowac na takich ludzi.Pominawszy fakt ze panstwo to nie poligon wojskowy a ludzie to nie zolnierze to powiem szczerze ze Skrzypka jako generala dyskwalifikuje juz sam fakt ze nie dopomina sie uczciwego sledztwa w tragedi Smolenskiej.W tragedi zgineli generalowie ktorzy raze4m z nim wspolpracowali a nawet byl ich przelozonym co wiecej,prawdopodobnie gdyby nie zrezygnowal to sam znalazlby sie w tym samolocie.Ja osobiscie nie wierze Skrzypczakowi za grosz.General powinien murem stac za tymi ofiarami ale widze ze Polskie wojsko niema juz takich generalow jak przed wojna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145892

Ludzie, na litość Boską -czytajcie ze zrozumieniem.

Tłumaczę własną NOTKĘ: generał ma spory kapitał medialny, polityczny, jest przestrzenią do zagospodarowania. Zwracam na niego uwagę, bo może on odegrać jakąś rolę, lub zostać wykorzystany w celach politycznych.

Nie traktujcie każdej notki na niepoprawnych jako taniej agitki.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#145899

warto byłoby w większy sposób zwrócić uwagę na "kapitał", którym dysponuje gen.Roman Polko. Z własnych obserwacji wiem, że dla wielu młodych ludzi gen.Polko jest "autorytetem", który na pewno jest w stanie "przykuć" uwagę młodego wyborcy, a zarazem przekazać zupełnie inne wartości niż np. Kuba "Powiatowy".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145904

Toteż właśnie dyskutujemy, aż wióry (a może wiury?) lecą :-)

Też sądzę, że "może on odegrać jakąś rolę, lub zostać wykorzystany w celach politycznych."
Ale wolałabym nie mieć w namiocie tegoż generała. Nie wiem czemu, ale nieodparcie nasuwa mi się casus Kaczmarka i Migalskiego, może bardziej Migalskiego. A nie jest to miła wspominka.

ps.
więcej luzu, Szanowny Autorze, taki piękny wiosenny dzionek... :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#145913

Szremietiew na wojsku się zna! Mam do niego zaufanie. Gen. Polko mi się podoba, nie widzę w jego zachowaniu fałszu. Pamiętam jego wypowiedzi po tragedii Smoleńkiej. Był autentyczny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#145920

costerin

Nie zgadzam sie z Toba autorze !!!

Koniec z wyborami mniejszego zla,wybieranie miedzy belzebubem a innym diablem,to nie wybor,szukajmy prawdziwego generala.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#145921

Jak już, to proponuję pisownię "okrongly stul", ładniej wygląda i jest na fali.
Właśnie znalazłam stary temat na portalu: http://niepoprawni.pl/blog/2140/petelicki-tusk-zakazal-wspolpracy-z-nato

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#145924

[quote=Jadwiga Chmielowska]Jak już, to proponuję pisownię "okrongly stul", ładniej wygląda i jest na fali.
Właśnie znalazłam stary temat na portalu: http://niepoprawni.pl/blog/2140/petelicki-tusk-zakazal-wspolpracy-z-nato[/quote]
costerin

dopiero sie ucze tej nowej jewropyjskej grama tyki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#145944

[quote=costerin]

costerin

Nie zgadzam sie z Toba autorze !!!

Koniec z wyborami mniejszego zla,wybieranie miedzy belzebubem a innym diablem,to nie wybor,szukajmy prawdziwego generala.[/quote]

I właśnie przed takimi wrzutkami przestrzegał reż.G.Braun . jak wiemy dość szczegółowo zajmuje się od dość dawna wszelką patologią polityczno-biznesową w naszej najjaśniejszej ...

Jak przeczytałem ten artykuł , momentalnie przypomniały mi się jego słowa wypowiedziane podczas spotkania w Opolu z okazji promocji filmy "Eugenika..." ..

Zatem to nie pierwsza próba podchodów przedwyborczych tych , którzy za wszelką cenę próbują zachować status quo ..

Przyznaję po "tutejszym" czegoś takiego się nie spodziewałem . Próbuje zrozumieć dlaczego i w jakim celu autor zamieścił ten materiał.

Wręcz przeciwnie , po tych dla mnie ważnych artykułach prezentowanych przez wspomnianego już autora , tu na naszej witrynie , a dotyczących jak pamiętamy sposobów podejścia do nadchodzących jesiennych wyborów parlamentarnych...

1. Dwa scenariusze dla Prawa i Sprawiedliwości - przeczytaj
2. Scenariusz drugi dla PiS

Po czymś takim , będę miał się szczególnie na baczności ...

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#145937

Niestety zostałem zdemaskowany. Jestem tajnym agentem GRU. Miałem przygotować wielki plan rozbicia PiSu za pomocą gen. Skrzypczaka.

MIEJ SIĘ NA BACZNOŚCI ANDRUCH. MOI LUDZIE JUŻ SĄ W DRODZE DO CIEBIE.

Wkrótce zgubisz pilota, potem klucze do mieszkania. A potem będzie już tylko gorzej. Mamy Cię na oku, andruch.

Pozdrowienia od Władimira Władimirowicza.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#145940

[quote=tutejszy]Niestety zostałem zdemaskowany. Jestem tajnym agentem GRU. Miałem przygotować wielki plan rozbicia PiSu za pomocą gen. Skrzypczaka.

MIEJ SIĘ NA BACZNOŚCI ANDRUCH. MOI LUDZIE JUŻ SĄ W DRODZE DO CIEBIE.

Wkrótce zgubisz pilota, potem klucze do mieszkania. A potem będzie już tylko gorzej. Mamy Cię na oku, andruch.

Pozdrowienia od Władimira Władimirowicza.
---
A na drzewach, zamiast liści...[/quote]

Bądź poważny i przynajmniej w tej kwestii nie próbuj używać kpin jako remedium na ewentualne zagrożenie ..

Jak każdy z komentujących na tym blogowisku mam prawo do własnego zdania . Przy okazji wspomniałem o wypowiedzi pana G.Brauna , to właśnie z uwagi na jego spostrzeżenia doszedłem do takich a nie innych wniosków . Ta ironia z twojej strony świadczyć może albo o dużym poczuciu humoru ( co bardzo by mnie ucieszyło ) ...
albo o ...czymś wręcz przeciwnym.

Nie moim celem było przypisywanie komukolwiek złych intencji , takowe jeśli już, moim zdaniem , wynikają z sensu stricte tej czy też w podobnym duchu ukazujących się - właśnie w tym gorącym okresie - "publikacji" . Tym bardziej że tekst ten ukazał się nie tylko na niepoprawnych ale i w jednym z numerów Warszawskiej Gazety..

Przyznaję że wolałbym nie mieć racji.

W wolnej chwili postaram się zamieścić wspomniany fragment z wypowiedzi samego reżysera , z pewnością pozwoli wielu niezorientowanym w temacie poznać szczegóły tego typu przedwyborczych "przygotowań" ...

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#145946

A teraz przez chwilę załóż, że było tak:

Tutejszy kupił książkę "Moja Wojna" - taki wywiad rzekę z gen. Skrzypczakiem. Jako, że Tutejszy czytuje też Nasz Dziennik, to trafił się i wywiad z tymże oficerem Wojska Polskiego. Potem Tutejszy na salon24 przeczytał właśnie oświadczenie ZEN. Pomyślał, pomyślał i stwierdził - Skrzypczak się lansuje. Po co? Czy ma szanse? Sprawdźmy.
Dalej Tutejszy napisał tekst,który wskazuje, że Skrzypczak ze swoją postawą apolitycznego antyradykała mógłby chwycić w opinii publicznej. Opublikował.

Myśl dalej Andruch - Tutejszy agentem? Tutejszy siedzi przed monitorem i myśli - czy wystawa w księgarni z książką "Moja wojna" była podstawiona przez agentów Michnika? Ten Nasz Dziennik... Robota Kolendy-Zaleskiej? No i salon24 - specjalnie włączyli oświadczenie ZEN gdy akurat siedziałem przed komputerem!

I teraz dokonujemy diagnozy ogólnej. Wiesz Andruch, czemu w Klubach Gazety Polskiej jest tak mało młodych ludzi? Bo Twoje pokolenie woli wszędzie widzieć agentów, niż zobaczyć w lustrze, że "jesteśmy karłami na ramionach olbrzymów". Że jesteśmy po prostu słabi, dlatego dostajemy w dupę. Non stop.

Agentura? Owszem, jest. Sam o tym pisałem.
http://niepoprawni.pl/blog/2005/kaczynski-na-celowniku-sluzb-specjalnych

Ale Twoje wychlapane na prawo i lewo oskarżenia wysnute na podstawie wypowiedzi G. Brauna narażają Cię na śmieszność w moich (i być może tylko moich) oczach. Nieustannie zrażacie nas (młode pokolenie) do Was (pokolenia Solidarności).

Ostatnio na spotkaniu Klubu GP w moim mieście jedna kobieta tropiła wśród gości dziennikarza Wyborczej. "Obwąchiwała" każdego młodego człowieka. Jestem ciekaw czy oni przyjdą następnym razem, jak starsza pani przyglądała się czy nie mają w kieszeniach ukrytego dyktafonu.
Ja przyjdę, ale wytłumaczenie Wam pewnych spraw, to jak walenie głową w mur.

To tłumienie dyskusji w PiSie zabija właśnie PiS. I ja staram się o tym pisać od samego początku.

Poczułem się obrażony Twoją insynuacją.

Kończę dyskusję ze swojej strony. Za dużo tego typu jałowych sporów prowadzę ostatnio.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#145958

No cóż wcześniej już wyjaśniłem intencje jakie mi przyświecały czyniąc takie a nie inne uwagi pod adresem samego tekstu źródłowego..

To czy ktoś uzna moją uwagę za kompletnie oderwaną od realiów , mnie samego nie powstrzyma przed umieszczeniem tu czy gdzieś indziej , na innym forum , następnych uwag , jeśli pojawią się podobne w brzmieniu publikacje .

Zakładam że dobrze życzysz naszej Ojczyźnie , a skoro tak to , miast oburzać się na wszystko co powie bądź napisze w tej sprawie ktokolwiek inny niż Ty sam , spróbuj bardziej skupić się na szerszym kontekście tego co ja nazywam polską sceną polityczną.

I ja jestem tego pewien że użycie takiego nazewnictwa może być jedynie synonimem bardziej adekwatnego określenia jakim zdaje się być "geopolityka rosyjska"..

Niepotrzebnie się też panie kolego "cietrzewisz" gdyż i ja musiałbym w ramach "rekompensaty" przywalić wam młodym z tego m.in. powodu że daliście się ograć (a niby tacy mądrzy) , komuś takiemu jak Tusk czy Komorowski ..

Nie wrzucaj więc panie kolego wszystkich tych popierających PiS i tych bardziej sceptycznie nastawionych do tej formacji do jednego worka ..

Przytaczając przykłady o jakiejś "babci" przyznaję że i dla mnie samego - dziwnym "zjawisku" , nie znaczy to że wy młodsi posiedliście wszelką mądrość i wiedzę w tym temacie ..przy okazji możecie spokojnie ignorować wszelkie uwagi w tym i krytyczne formułowane pod waszym adresem.

Z własnego doświadczenia pamiętam że tego typu przeświadczenia prędzej czy później prowadziły nas na manowce wręcz "rozdroża" i gdy nastawał kolejny "świt" budziliśmy się z przysłowiową ręką w nocniku..

Także apeluję o więcej pokory w tej kwestii , bo rozwagi i ostrożności nigdy za wiele..

Nadchodząca zaś "gra" wyborcza , wydaje się być decydującą dla bytu albo i nie bycia naszego państwa i narodu. Kolejnego razu może już po prostu nie być ..za naszego życia przynajmniej.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#145970

do tutejszego

costerin

Zgodnie z nickiem jestes szczery az do BULU,piszesz ---;Bo Twoje pokolenie woli wszędzie widzieć agentów, niż zobaczyć w lustrze, że "jesteśmy karłami na ramionach olbrzymów". Że jesteśmy po prostu słabi, dlatego dostajemy w dupę. Non stop;---

teraz pomysl przyjacielu kiedy Polska karlem nie byla i nie bylo agentow 99% jak teraz??? Wtedy tak bylo jak byla Polska,tak Polska a nie prl.Wlasnie polske musimy stworzyc od podstaw,od fundamentow a budowanie na zgnilych,przezartych fundamentach jak wychodzi widzisz sam,20 lat juz sie wymienia,lepi,klajstruje i co??? coraz wiecej tylko robactwa i smrodu z tych fundamentow wylazi.

dalej piszesz---;Ostatnio na spotkaniu Klubu GP w moim mieście jedna kobieta tropiła wśród gości dziennikarza Wyborczej. "Obwąchiwała" każdego młodego człowieka. Jestem ciekaw czy oni przyjdą następnym razem, jak starsza pani przyglądała się czy nie mają w kieszeniach ukrytego dyktafonu.
Ja przyjdę, ale wytłumaczenie Wam pewnych spraw, to jak walenie głową w mur;---

Masz racje,jak nie mlodzi to kto??? pamietam lata 80 te i spotkanie z moczulskim kiedy tak ladnie mowil,ale kolega wtedy 40 kilku letni odmowil przyjecia funkcji szefa regionu i powiedzial mlodym dajmy funkcje i mozliwosci,tak wlasnie sie zaczela moja przygoda i tak trzeba,wdzieczny jestem mu za nauke do dzisiaj.Pamietac musisz ze PiS to takze ludzie ktorzy siedzieli przy okraglym stole i niech Ci to da do myslenia,abys jak ja w 1990 kiedy sie dowiedzialem ze moczulski byl agentem ub,nie obudzil sie z reka w nocniku.Pozatem pojdz na spotkanie kolejne i domagaj sie niech staruchy ustepuja miejsca ale to juz!!! bo nikt nie ma tyle sil i ognia w sercu co ludzie mlodzi.

nastepnie piszesz---;Poczułem się obrażony Twoją insynuacją.

Kończę dyskusję ze swojej strony. Za dużo tego typu jałowych sporów prowadzę ostatnio;---

Latwo tak,zabieram zabawki i zmykam do mamy,oj nie przyjacielu,tak sie nie da w zyciu uciec przed niczym.Tak pewnie pomyslales na spotkaniu pisu i wio do domku do mamy.Obrazasz ludzi,gniewasz sie jak w pisakownicy,polityka prosze pana to nie zarty,pomysl na spokojnie ile to taki Kaczynski i inni jak Macierewicz zjadaja dziennie insynuacji,teraz sam postepujesz jak ta starsza pani na spotkaniu ktora opisales,obwachales kolege i kazesz mu spadac,moze i wiecej na strone nie wpuscisz,a dyskusja jest rzeczowa,wciaga ludzi,mozna sie z niej uczyc.Pokory,wytrwalosci Ci zycze i nie zginaj karku przed generalami z prl-u.

taki to general -----W wywiadzie dla „Nowego Ekranu” gen. Waldemar Skrzypczak zapewnia, że: „punktem zainteresowania dla Rosji jest Azja i Afryka, nie Polska”. I dodaje: „Proszę pamiętać też o tym, że Rosja nie widzi zagrożenia ze strony Polski, ponieważ Rosjanie już dawno podali sobie z Niemcami czy Francuzami rękę ponad Polską. Dopóki jesteśmy w Unii Europejskiej, nie wydarzy się nic takiego ze strony Polski, co mogłoby zaszkodzić bezpieczeństwu Rosji i jej interesom. Pobrzękiwanie szabelką poprzedniego rządu nic nie dało, nie wywołało to żadnej reakcji na Kremlu, poza może medialną.” Wprawdzie nie znajduję w historii najnowszej przykładów, aby Polska zagrażała bezpieczeństwu Rosji, ale jest prawdą, że obecnie na pewno jej nie zagraża. Czy jednak Rosja w swojej polityce będzie omijać lub ignorować Polskę, jak sądzi generał Skrzypczak? To jakaś powtórka myslenia z czasów saskich: nie mamy armii i nikomu nie zagrażamy, to inni też nas zostawią w spokoju. Wszak nasza chata skraja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#145995

[quote=tutejszy]Ludzie, na litość Boską -czytajcie ze zrozumieniem.

Tłumaczę własną NOTKĘ: generał ma spory kapitał medialny, polityczny, jest przestrzenią do zagospodarowania. Zwracam na niego uwagę, bo może on odegrać jakąś rolę, lub zostać wykorzystany w celach politycznych.

Nie traktujcie każdej notki na niepoprawnych jako taniej agitki.

---
A na drzewach, zamiast liści...[/quote]

Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego że stajesz się niniejszym częścią jakiejś gry na pół roku przed wyborami.

To jest tak czytelne że aż razi w oczy szan. autorze.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#145939

dla mnie miarą honoru oficera jest jego stosunek do Smoleńska - a tu gen. Skrzypczak jest takim samym pikusiem jak inni...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145936

Sojusz?

Kasa do Ameryki!
Wojska do likwidacji!
Marniutkie są wyniki.
Kto weźmie udział w akcji?

Ochrona Europy
zmieniona na pałkarzy,
zużywa resztki ropy.
Co jeszcze się wydarzy?

Gaduły - dobre w mediach,
a jacy z nich taktycy?
Wolą mówić o bredniach,
pałować na ulicy.

Boją się beduina,
bo ukrył tony złota.
Dostawy może wstrzymać,
gdy przyjdzie mu ochota.

Zaszkodzić ich pozycji.
Obniżyć ich sondaże.
Szukają propozycji,
co nie będzie blamażem.

Czym dla nich jest los ludzi?
Osłonią ich namioty!
Wszystko miały ostudzić
lecące samoloty.

Nikt ich się nie wystraszył.
Sojusznik się wyłączył.
Kto za to będzie płacił
i jak to się zakończy?

Chińczyk już zęby szczerzy.
Śmieje się w kułak komuch,
że ktoś takim powierzył
ochronę mego domu!

Kuglarska zbieranina,
a nie wytrawni gracze.
Spektakl trzeba zatrzymać,
bo skończy się on płaczem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#145984

Pogrzebałam troche w sieci i oto co znalazłam:
http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/7714,

[W wywiadzie dla „Nowego Ekranu” gen. Waldemar Skrzypczak zapewnia, że: „punktem zainteresowania dla Rosji jest Azja i Afryka, nie Polska”. I dodaje: „Proszę pamiętać też o tym, że Rosja nie widzi zagrożenia ze strony Polski, ponieważ Rosjanie już dawno podali sobie z Niemcami czy Francuzami rękę ponad Polską. Dopóki jesteśmy w Unii Europejskiej, nie wydarzy się nic takiego ze strony Polski, co mogłoby zaszkodzić bezpieczeństwu Rosji i jej interesom. Pobrzękiwanie szabelką poprzedniego rządu nic nie dało, nie wywołało to żadnej reakcji na Kremlu, poza może medialną.” Wprawdzie nie znajduję w historii najnowszej przykładów, aby Polska zagrażała bezpieczeństwu Rosji, ale jest prawdą, że obecnie na pewno jej nie zagraża. Czy jednak Rosja w swojej polityce będzie omijać lub ignorować Polskę, jak sądzi generał Skrzypczak? To jakaś powtórka myslenia z czasów saskich: nie mamy armii i nikomu nie zagrażamy, to inni też nas zostawią w spokoju. Wszak nasza chata skraja. ]

Polecam gorąco cały tekst Szerwmietiewa!!!!!!
http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/7714,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#145988

Zgadzam się, p. Jadwigo, że autorytetem absolutnie niekwestionowanym może być, w ww. gronie generałów, jedynie R. Szeremietiew. Nie tylko z racji swojej wiedzy zw. z tematyką wojskową, ale także z racji doświadczenia życiowego i całego bagażu szykan, które spadły na niego za sprawą obecnego p.o. prezydenta.
R.Szeremietiew nie złamał się, mimo wieloletnich upokorzeń, utraty pracy, oczerniania i kłamstwa od osób, którym kiedyś ufał. Czas pokazał, że posiada charakter, prawość i sprawdzoną wiarygodność. Niewielu można przypisać te piękne cechy.

Zatem, Szanowny @tutejszy, nie zżymaj się bez potrzeby, nie trać energii (nie warto kruszyć kopii), ale weź głęboki oddech i poczytaj na spokojnie, co życzliwi Ci ludzie chcą przekazać.
Bo są życzliwi i mądrze mówią, tylko spróbuj ich zrozumieć.

ps.
A z Twoim zarzutem co do klubów masz sporo racji, niestety. Z drugiej strony na pewne usprawiedliwienie takiej atmosfery "oblężonej twierdzy" przemawia to, że czasy są takie, a nie inne. Ludzie starsi są nieufni i boją się prowokacji. Myślę, że to wynika z niepewności. Kiedy to środowisko okrzepnie i poczuje twardy grunt pod nogami, z pewnością otworzy się bardziej.
NIe zrażaj się, cierpliwości. Młodzi ludzie są potrzebni, bez nich nie ma przyszłości (że pojadę takim banałem :-)
Ergo, niebawem Ty i Twój wkład będzie doceniony, to tylko kwestia czasu... :-)

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#146054

ale akurat trafiłam na interesujący wywiad z generałem. Wcześniejsze wypowiedzi, w chwili odejścia z armii, różnią sie ideologicznie od tego wywiadu. W tej kwestii mam określone zdanie i przytoczę wypowiedź komentatora ...

 
GA_googleFillSlot("ekran_skyscraper_120x600");
Wywiad z Generałem Skrzypczakiem

Wywiad Nowego Ekranu z Generałem Broni Waldemarem Skrzypczakiem, byłym Dowódcą Wojsk Lądowych Wojska Polskiego.

  • Miałkość
    Usiadłem i zapłakałem. Nie wierzę, Tusk jest w porządku i może być oszukiwany przez psychiatrę. To nawet nie jest śmieszne, Panie generale (skąd taka w Polakach czołobitność?, zaraz Generale, nie przesadzajmy).
    Mówienie o zderzeniu cywilizacji nie jest żadnym odkryciem, podobnie jak porównanie dzisiejszej Europy do czasów końca Imperium Romanum.
    Brak zdecydowanej obrony honoru gen. Błasika i mjr. Protasiuka rozczarowuje maksymalnie. Nawet nie ma tego w wypowiedzi, a gdzie czyny, jakieś apele b. żołnierzy zawodowych, nie mówiąc o czynnych, w obronie tychże?
     

http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/7629,wywiad-z-generalem-skrzypczakiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#145989