Petelicki: To Tusk zakazał współpracy z NATO

Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

W dniu 03.02.2011 w programie TVP-2 „Gorący temat” generał Sławomir Petelicki ujawnił, że po katastrofie smoleńskiej minister Klich miał zamiar poprosić NATO o pomoc w wyjaśnieniu jej przyczyn.

Miał mu tego zakazać premier Tusk, który wcześniej rozmawiał z Putinem, zgadzając się na konwencję chicagowską jako podstawę prawną postępowania wyjaśniającego.

Petelicki powołał się na anonimowe źródło w MON.

www.tvp.pl/publicystyka/polityka/goracy-temat/wideo/03022011-1840/3805393

 


Brak głosów

Komentarze

Na naszych oczach narodziła się nowa świecka tradycja. Nikt już nie chce mówić jawnie, więc bardzo często doniesienia (i te prawdziwe i często mniej prawdziwe) docierają do nas z anonimowych źródeł. Tusk zaś przekonuje, że za jego rządów debata polityczna stała się bardziej publiczna, to jest bliższa potencjalnemu odbiorcy! Ja mam jednak wrażenie, że źródła co prawda mamy anonimowe, za to polityków animowanych!

Vote up!
0
Vote down!
0
#131977

Dodajmy jeszcze jedną ważną część relacji Petelickiego:
Tusk zakazał kontaktów z NATO po rozmowie "w cztery oczy" z Putinem. Podczas tej rozmowy miała być podjęta decyzja o procedowania na podstawie konwencji chicagowskiej. Było to o tyle ważne, że Petelicki powtórzył to dwa razy.
Rozmowa miała mieć miejsce "zaraz po katastrofie", zapewne chodzi więc o rozmowę telefoniczną z Putinem. Sens decyzji był taki, by odebrać sprawę wojskowym a przekazać cywilom. Kłóci się to z faktem, że na początku Rosjanie sami wyznaczyli wojskowych do komisji.

Wg Petelickiego obawa przed wyciekiem tej informacji to przyczyna, dla której Tusk nie chciał zdymisjonować Klicha.

Druga ważna informacja, która miałaby, dla odmiany, obciążać
Klicha to fakt, że specjalne zakupione do Afganistanu samoloty nie latały. Nie wiadomo dlaczego.

Przypuszczam, że mamy do czynienia z walką o schedę po Klichu między dworami Tuska i Komorowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131980

Co ciekawe, kilka dni temu w Radiu Wawa Petelicki rozjechał Klicha. Mam wrażenie że chodzi mu bardziej o GROM i stan polskiej armii, niż rozgrywki pomiędzy dworami. Chociaż ma Pan rację, że w ogóle nie atakuje otoczenia Komorowskiego.
Pożywiom, uwidim :)

Marek Dąbrowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#131983

cały sens tej audycji jest zawarty w wypowiedzi Petelickiego o tym że gdyby wyciągnięto wnioski z skatastrofy samolotu CASA to katastrofy w Smoleńsku by nie było. To jest zawarte w sódmej minucie nagrania, wyliczenie czterech przyczyn dla których Klich powinien odejść.

W gruncie rzeczy i tak wiadomo że chodzi o walkę buldogów pod  dywanem. A opinia publiczna jest traktowana jak stado baranów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132027

zgodnie z zasadą że "nic nie jest takie jakim się wydaje" w dalszym ciągu dla mnie pewne jest tylko to że niczego nie jestem pewny. Również nie potrafię ocenić prawdziwości wypowiedzi gen. Petelickiego. Oczywiście sprawa jawności życia politycznego (nawet za wyjątkiem tajemnic państwowych) to osobny szeroki temat w Polsce. Na razie wszystko wskazuje na to że Tusk zakończy niebawem karierę jako odpowiedzialny za wszelkie knowania i manipulacje wokół katastrofy smoleńskiej. To nie znaczy że uważam go za ich jedynego sprawcę. Po prostu trafił na mniej naiwnych i jeszcze bardziej bezwzględnych od siebie. W tym Putina.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132031

za granica nie mozna tego obejrzec

Vote up!
0
Vote down!
0
#132087

Tutaj jest:

http://www.youtube.com/watch?v=7zPAWUUkSZk

Marek Dąbrowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#132161