OD TW BOL(K)A DO PRZEDSZKOLA

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Wstęp.

Notka składa się z kilku wątków, jak kogoś znudzi, to proszę wrócić do niej po chwili odpoczynku.

Część I-sza.

OD TW BOL(K)A...

I oto życie, a właściwie TVN dopisuje kolejne fakty do życiorysu ( piękne słowo - "życie z rysami" ) Prezydenta Lecha Wałęsy. „Film TVN o TW „Bolku“ wyciekł do sieci” – Rzeczpospolita 15.09.2010 r. (www.rp.pl/artykul/535744-Film-TVN-o-TW--Bolku--wyciekl-do-sieci.html)

Linki do filmu dzięki „Niezłomnemu Tropicielowi” - Krysce (www.niepoprawni.pl/blog/425/tw-bolek)

W moim poprzednim wpisie (niepoprawni.pl/blog/1821/agent-bolek-znowu-nadaje) usiłowałem przeanalizować związek między działaniami Lecha Wałęsy, a jego współpracą z SB i WSW. Walterowcy I nie przyszło mi do mojej durnej PiS-owskiej, oszołomionej głowy, że TW Walter sypnie TW Bolka. A może to nie tak. Może TW Walter tylko się zabezpiecza na przyszłość, zapewne nie od dzisiaj. Grupa ITI to potężna machina medialna i siedzą tam tęgie głowy, zapewne po szkołach w "Bratnim ZSRR", a obecnie po studiach uzupełniających MBA na uczelniach FSB. MBA - to studia uzupełniające - "Media Bronią Agentury".

Jakżesz mnie zablokowały tyrady uczonych mężów, bym nie ulegał moherowym podszeptom o teoriach spiskowych i wszechobecnej agenturze, a to oni właśnie i media grzebią nam w głowach niczym „Strażnik Wielkiej Tajemnicy”, który gdy za wiele chcesz pojąć otwiera Ci czaszkę i miesza w głowie, jak się okazuje wojskowym niezbędnikiem.

Z jednej strony to dobrze, iż niezależne media chcą dojść prawdy – a to palnąłem wica.

A co to może tak naprawdę oznaczać, ano tyle, że to oni rządzą i dzielą, oni czyli Michnik i Walter. A tak dokładniej to nimi rządzą służby i ów słynny „nieistniejący układ”. A zatem od lat za pomocą i z pomocą najnowszych osiągnięć techniki, doświadczenia i pracowników służb, swoich psów gończych, cyngli i pięknych jak „Elza wilczyca z SS” dziennikarek pokroju Anity „Wężowe Oczy” Werner

i takich starych i młodych „Miecugo-Kuźniarków”, od lat gromadzą wszelkie możliwe materiały na kogo się da. Od dłuższego czasu pomagają im też telewidzowie – „kontakt24”. A naiwni ludeczkowie podziwiają i nagradzają stację tvn i tvn24 za profesjonalizm i co tam sobie jeszcze życzycie. Ale o co chodzi ?, tym razem to pytanie to nie bełkot pijanego faceta, którego opieprza żona po powrocie do domu z wypadu na miasto z kolegami. Po raz milionowy przytoczę, jak..., to wiadomo, że o pieniądze. Nie łudźmy się, że w Polsce i Rosji, czy też Unii Europejskie, tudzież USA rządzą ideowcy.  

Money makes the world go around
The world go around
The world go around
Money makes the world go around
It makes the world go 'round.

A mark, a yen, a buck, or a pound
A buck or a pound
A buck or a pound
Is all that makes the world go around,
That clinking clanking sound
Can make the world go 'round.

No to co, przyłączamy się, czy giniemy zapierdzielając ku chwale ojczyzny ludowej, a raczej Walterowo-Michnikowej. Jak nie zabory, okupacja, PRL to III RP. I tak od wieków, walczymy z zaborcami, okupantem, komuną, albo zaciskamy pasa budując świetlaną przyszłość narodu lub poświęcamy się dla transformacji.

A takiego...

Od dzisiaj...

Od dzisiaj nie będziemy się czaić jak proboszcz, który posuwał gosposię i dlatego poszedł na współpracę z UB, czy też SB.

Nie będziemy donosić na kolegów z wojska za paczkę fajek jak TW Bolek.

Ja tam do chrzcielnicy nie szczałem, niech mi służby wyciągają co chcą, chętnie sobie przypomnę błędy młodości i zasługi wieku dojrzałego, mój „Prowadzący Kolego”.

A TVN milczy w swojej sprawie, zajmując się wykreowaną „wojną w PO”. Czym jeszcze zakryjemy kryzys „Państwa Polskiego”, nieudolność rządu PO, zakusy na wszechwładzę, totalitarne zapędy.

I przechodzimy do Cześci II-giej.

"...DO PRZEDSZKOLA".

Oto mamy kolejny ciekawy zbieg okoliczności. Dwa dni temu w TVN24, niejaki TFU-Celiński,

nadmienił, iż ( treść przybliżona ) - „należy zwiększyć nakłady na oświatę - edukację, gdyż jesteśmy na samy końcu Europy, a w jakim kontekście ? Ano takim ( podsumuję jego światłą, lewacką myśl ) – jak będziemy mieli wykształconą młodzież ( oczywiście na europejską, laicko-lewacką modłę ), to nikt nie będzie glosował na Pis, a starsi już niedługo pożyją ( to znowu myśl grafika Pągowskiego wypowiedziana w TVN24 po zadymach przy Krzyżu przed pałacem prezydenckim ) – „...70, 80-latki śpiewają Póki my żyjemy... - to już niedługo...”, a to wszystko u mojego ulubionego „Jareczka Ciasteczka Kuźniarka”.

Wracając do tematu, wczoraj niejaki Sławomir Broniarz,

przewodniczący „czerwonego” Związku Nauczycielstwa Polskiego”, na łamach Rzepy zapowiedział zgłoszenie obywatelskiego projektu autorstwa ZNP. A czegóż ten projekt dotyczy ( skan w załączniku ), ano tytuł jest wymowny „Nawet dwulatki pójdą do przedszkola”. Myślę ( przepraszam za tę figurę nie do obronienia w przypadku mojego Pis-iorskiego nie pofałdowanego mózgopodobnego tworu ( coś jak wyrób czekoladopodobny ), myślę zatem sobie, że nic już więcej więcej w temacie, po prostu jakaś koincydencja ( sorty za to słowo, nikogo nie chciałem obrazić ).

Pstryk leniuchem, czy pilotem jak kto woli, a tu w TV, Donaldu Płemielu ogłasza wszem i wobec, że w trybie przyśpieszonym zostanie przeprowadzona ustawa o żłobkach, przedszkolach, nianiach itp, itd. ( a i jeszcze jakaś tam niania, niań, opiekunka, opiekun społeczny..., ale śmierdzi !!! ).

A dobity zostałem relacją z Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. 

www.lublin.com.pl/artykuly/pokaz/10530/premier,donald,tusk,na,turnieju,orlika,%28zdjecia%29/

Już myślałem, że coś mi umknęło, ale, ale, od kilku dniu nie piję, nie przeoczyłbym klepsydr, a przecież imiona turniejom, ulicom, placom ( wreszcie legalne -om ), nadaje się pośmiertnie.

Po doczytaniu zauważyłem, iż to Turniej o Puchar, a zatem fundator jest obecny wśród nas.

No cóż przyjdzie jeszcze poczekać.

Ważne, że od maleńkiego dzieci nasze jedyne, doświadczają wszelakiego dobra od ukochanej władzy ludowej.

Witamy w Korei, na bazie doświadczeń ZSRR.

Posiłek.

Giertych nie wiedział, iż poprzez wprowadzenie mundurków do szkół, przykłada rękę do "Wielkiego Planu Reformy Oświaty". Wymarsz na zgrupowanie.

A potem nózia w nózię.

Już widzę oczyma duszy mej moherowej i przeklętej, jak nasze maleństwa od 2 roku życia będą mogły korzystać ze wszystkich zdobyczy kultury i nauki bratnich narodów.

Powstaną w grupie maluchów oddziały im. Pawki Mrozowa. 

W średniakach powstanie komitet założycielski „Polskiego Arteka” nad Morzem Bałtyckim im Bronia Harcerza.

A starszaki wyjadą na wieś walczyć z Ciemnogrodem pod sztandarami Młodzieżówki PO im. „Twardego, acz Sprawiedliwego” Grzesia Schetyny.

Godnego spadkobiercy dumy „Dwojga Narodów”.

Na WSI sielskiej i anielskiej nasz ulubiony entomolog Stefcio Burczymucha

będzie zabawiał dzieci wyrywając Żuczkowi Gnojarzowi z Pis-u nóżki, by nie szedł tą drogą i nie gnoił naszych ‘Kałtorytetów”.

A po całym dniu edukowania ciemnoty wiejskiej, starszakom poczyta do snu „Bajki o Leninie” Adaś Niezgódka - Akademik z Czerskiej. 

I realizując postulat tow. Frasyniuka, każdy maluch, który przedstawi legitymację członkowską „Maluchów PO”, może liczyć zawsze na darmowy „Kufelek Piwa”.

A tak na poważnie, jeżeli ktoś śledzi losy systemów edukacyjnych edukacyjnych Europie, do Wielkiej Brytanii po Skandynawię, to kuma o co chodzi. A jak nie kuma, to przybliżę schemat kształcenia.

Mrówa - robi i się cieszy, a z czego ano z nowej ramówki TVN i Polsatu.

Nadzorca - się nie cieszy, bo nie ma czasu, ale to go cieszy co robi, bo po dziadziu ma UBeckie zacięcie.

Wybrańcy - zdolni odizolowani do realnego życia na uczelniach.

I Elyty rządzące - tu mile widziany dyplom z bazaru + paru może być po Oksfordzie.

(Wystarczy przyjrzeć się Wielkiej Brytanii )

Oczywiście jak najmniej historii, patriotyzmu czy też nauki umiejętności samodzielnego myślenia, syntezy, analizy.

Z rana hymn Unii, po obiedzie, a przed drzemką mięciutki jak kołderka felietonik Jankego, który już nie wie czy bardziej z prawego, czy też lewego jest łoża. Na podwieczorek zatykamy się deserem od Pascala, a na kolację po staropolsku, kilka ciepłych słów od Kutza.

A w nocy koszmary, śni nam się po raz kolejny, że po dworcu we Włoszczowej, Jarek z Alikiem gonią „diabłu winnego ducha” Palikota, krzycząc - oddaj małpki ( kto nie wie o co chodzi odsyłam do serialu Pan wzywał Milordzie ? - Seria 2-ga odc. 6 - Nocna Wizyta , lub do Polmosu Janusza, co nawet w grobie wzrusza ).

Jak to mówił tow. Prof. Aleksander Krawczuk - „...przyszło nam żyć w ciekawych czasach...”, tylko on tam mówił o PRL-u.

A jak nam wyrosną takie potworki, Pawki Morozowy i inne, to cytując klasyka z Dobranocki Miś z Okienka Mieczysława Czechowicza:

A teraz kochane dzieci, pocałujcie misia w dupę.

A dla starszaków i pani wychowawczyni na dobranoc.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ciekawy jestem jak POkończą nasi rodzimi Pawliki Morozowy?
Teraz to Belweder robi za Gierasimowkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86285

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#86297

 przemyślenia.Na szczęście to nie diabeł jest kreatorem tego świata.I to jest bardzo optymistyczna pewność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86300

ale       trochę straszno , bo to wszystko wydarzyć się może.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#86304

to Misia z okienka prowadzil chyba
Bronislaw Pawlik a nie Czechowicz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86329

Najpierw Czechowicz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#86333

no ja pamiętam czasy kiedy był miś z okienka, teraz do okna bolka, będzie straszył niegrzeczne dzieci......10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#86332

wałęsa zdradził Polskę, tusk zamordował Lecha Kaczyńskiego, rękami śmiecia putina - komu wierzą Polacy ???

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#86341

Dobrze sobie poczytać, tak na noc :-)

A grafika z "Zawiszą" po prostu wymiata :-)

Pozdrawiam.

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#86349

POmyłka społeczna, a my wszyscy cierpimy za te POmylone społeczeństwo lemingów.
Tu już nie zawisłe sądy, tu jeno solidny sznur może to wszystko uzdrowić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#86353