Już czas...

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Amor patriae nostra lex - Miłość do Ojczyzny naszym prawem (motto Polskiej Husarii).

Dwa proste słowa - już czas, już pora, towarzyszą nam od narodzin do śmierci. Dotyczą spraw zwykłych, codziennych czynności i obowiązków, jak i też tych najważniejszych. Są przypomnieniem i wezwaniem..

Wstawaj, bo spóźnisz się do szkoły - to zwrot znany każdemu z nas i te kolejne minuty ociągania się. Czas na obiad, kolację, wracaj do domu. Pora na wieczorne rozmowy. Czas tak nieuchwytny, w tych słowach zamknięty, wyznacza nam ten moment kiedy warto lub należy wygrzebać się z pościeli, wstać wczesnym rankiem. By oporządzić choćby obejście. Rodzice intuicyjnie wyczuwają kiedy jest na czas rozmowę z dziećmi na temat... Rolnik wie kiedy nadchodzi czas żniwowania, a kiedy jest czas odpoczynku. Jest czas modlitwy, zabawy, czas siewu i zbiorów.

Wyczucie czasu, tzw. timing to cecha pożądana nie tylko w sporcie. Bywa, że latami wypracowujemy w sobie ten mechanizm. Rzut w ostatniej chwili, odważna decyzja, często spontaniczna, ma źródło również w pierwotnym instynkcie samozachowawczym. Ten nie raz bronił nas w trudnych sytuacjach, które wydawały się bez wyjścia. Ktoś jednak potrafił rzec - już czas, najwyższy czas, by dać odpór, by coś zmienić.By podjąć trudną i brzemienną w skutkach decyzję.

Wczesnym rankiem w lesie dowódca oddziału budził młodych chłopców mówiąc - Synkowie już czas. Czasem na ofiarę krwi dla Ojczyzny. Innym razem zdrajcom i zbrodniarzom było dane usłyszeć - nadszedł twój czas, wasz kres.

Często odsuwamy od siebie mniej lub bardziej ważne decyzje. Czy to z lęku, czy z braku woli, z lenistwa lub obawy przed konsekwencjami. Nie tylko dla nas, dla naszych bliskich, ale i też Bogu ducha winnych przypadkowych ofiar naszej decyzji. Nie zwalania to nas jednak z obowiązku, z prawa jakim jest miłość do bliskich i Ojczyzny. Prawa i obowiązku. Powinności niejako z wyboru.

Sami pozwalamy zawłaszczać nasze prawo do Amor patriae. Naszymi zaniechaniami, naciąganiem kołdry na głowę, gdy już czas wstać, wtedy pozostawiamy więcej miesjca na polu walki o Polskę dla tych, co obce im umiłowanie Naszego Kraju. Wielu z nas wycofało się głębiej niźli do obrony, nieliczni atakują szańce wroga. Za mało mamy rozgrywających, kadra szwankuje i brak doświadczonych trenerów. Jak to jest, że potomkowie dzielnych wojów, powstańców, niezłomnych partyzantów, bohaterów czerwca i grudnia, że my, z takim doświadczeniem, tradycją i know-how nie możemy dać rady tej czerwonej i tęczowej hołocie.

Może za mało jeszcze dostaliśmy w dupę, a może nie wypada rodakowi w mordę dać ? Łatwiej podjąć decyzję o zakupie TV LCD, bo już czas by w domu zamiast krzyża i skrzyżowanych szabel zawisł na ścianie panoramiczny ekran, a abonament NK-i dostaniemy w promocji. Jak i przekaz - Nie czas na patriotyzm, na zrywy. Czas na niedzielne zadumanie w supermarkecie nad dziurawym portfelem i resztą debetu na karcie. Pora zapłacić spóźnioną ratę. Bo nic już nie jest na czas, za wyjątkiem kolejnych rachunków za ostatnie lata rządów, za lata komuny i czas obecny.

Przyroda, jej rytm, zna pojęcie czasu, poddaje się dyktaktowi pór roku, choć i to zaburzone. Jak i nasze wyczucie pory i czasu. Ileż razu spóźniamy się..., czasem dzięki temu unikamy śmiertelnego wypadku, albo nie “zdanżamy” do piekarni po świeże pieczywo. Gdy z jednej strony mamy do wyboru wspólne dobro, a z drugiej własna partykularne interesy, to nie krzyczmy jak żaba, która widząc dwie kolejki, jedna po rozum, druga po urodę woła - No przecież się nie rozerwę. Nie rozrywajmy się, nie czas na dylematy.

Gdy pytam swojego gościa - Kawa, czy herbata i słyszę obojętne, to nic nie podam. Skoro obojętne, to widać, ani tego, ani też tamtego nie potrzebuje. Nie czuję się też zobowiązany dokonywać za niego wyboru.. To jednak nie jest to samo, co ten czas i nasze teraz wybory. Nic nas nie zwalnia do prawa do wyboru i tego,  iż winniśmy to Naszej Ojczyźnie i potomnym. To właśnie Ci co stoją w rozkroku, dziennikarze, mój ulubiony PSL inni mistrzowie szpagatu doznają kontuzyji okrutnej. Jaką jest rozerwanie jestestwa i utrata nasienia.

Tego zdrowego, co rodzi tak piękne owoce. Schedy ludzi zbudzonych ze snu o Polsce, takiej prostej, przytulnej i bezpiecznej jak kołyska, rodzinnej i hojnej jak pierś matki. Dla każdego dziecka. Jednych w leśnych szałasie, innych wyrwanych o świcie z domowych pieleszy, by rozerwać wrogą kulą młode serce. Zbudzonych jak Śpiący Rycerze. Bo czas i pora.

normal">Weźmy sobie do serc i rozumu motto Polskiej Husarii -

Amor patriae nostra lex.

normal">Choć zbroja ciężka, a skrzydła łopocząc na wietrze historii mogą nas ponieść w nieznane,

normal">zrozummy, że nadchodzi Czas Wyboru, Czas Honoru.

normal">Już czas....

normal">Nie pytaj czy już czas ?, sam odpowiedz na to pytanie.

normal">Byś nie zamknął na wieki Śpiących Rycerzy.

normal">Którzy drzemią w Nas.

auto;text-align:center;mso-pagination:widow-orphan;mso-outline-level:1;
mso-hyphenate:auto" class="MsoNormal">O śpiących rycerzach.

mso-ansi-language:PL;mso-fareast-language:PL">Od niepamiętnych czasów górale opowiadają o śpiących rycerzach w Giewoncie. W Kościelisku żył gazda Kuba, który był u zaśpionych rycerzy w Giewoncie.
Było to tak, posłuchajcie. Kuba był doskonałym kowalem, najlepszym w całej okolicy, ponoć nie było lepszego. Pewnego dnia, do chałupy Kuby przyszedł stary człowiek i spytał:
- To wy jesteście kowal Kuba?
- Tak, to ja - odrzekł gazda.
- Mam dla was sporą robotę, jest kilka setek koni do podkucia.
Kuba zabrał narzędzia, podkowy i ruszył za starym człowiekiem.
- A dokąd idziemy? - spytał Kuba.
- Idziemy w kierunku Giewontu - odrzekł stary człowiek.
Kuba znał legendę o śpiących rycerzach w Giewoncie, ale idąc ze starym człowiekiem w kierunku tej góry niczego nie podejrzewał.
Nie mówiąc już o tym, że podąża do groty, w której śpią rycerze.
Gdy stanęli przed grotą, stary człowiek podniósł głowę do góry i nagle rozległ się grzmot a potężny blok skalny się rozsunął.
- Chodź za mną - powiedział stary człowiek. Wtedy Kubie serce mocniej zabiło, zdawał sobie sprawę, że idzie podkuć konie zaklętemu wojsku w Giewoncie. Szli krętymi korytarzami, aż znaleźli się w dużej sali. Przy ścianach spali rycerze, było ich tak dużo, że Kuba oczami nie mógł ich wszystkich ogarnąć. W drugiej sali były rycerskie konie.
- Te konie masz podkuć - uśmiechnął się stary człowiek do Kuby. Kuba zabrał się do roboty i po dwóch dniach, podkuł wszystkie konie. Stary człowiek pochwalił Kubę za wykonaną robotę. Wkrótce otrzymasz należną zapłatę. Stary człowiek popatrzył na swoje wojsko, jeden z rycerzy wstał i zapytał:
- Czy czas już wstawać?
- Jeszcze nie, ale konie macie już podkute - odparł stary człowiek do rycerza - Idźcie spać.
- A kiedy wojsko wstanie?
- Jak przyjdą złe czasy dla kraju. A teraz idź do wsi, masz tu zapłatę za dobrą robotę - i wręczył Kubie woreczek pieniędzy.
Kuba wyszedł z groty, obejrzał się, rozległ się grzmot, blok skalny się zsunął. Gazda poszedł do chałupy. Jeszcze parę razy chciał trafić do groty Giewontu, ale nigdy nie znalazł tej właściwej.

Źródło - Legendy spod Giewontu - link.

normal">A teraz z polskiej beczki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak, Braciszku:)
Czas ostatni, aby odrzucić sowieckie "opium dla ludu",
że "ktoś" "coś" "za nas".
Od 76-u lat dajemy się mamić zwidem,że "wy pracujcie, a my wam wszystko załatwimy".
Naszym Domem,zarządza OBCY ekonom, wynajęty przez WROGÓW.
Okradł już spiżarnię, na pchlim targu sprzedał Dom,
a obecnie pije w Brukseli, na konto wolności naszych Dzieci.
Hasło "my WAM załatwimy", okazało się brzmieć
"my WAS załatwimy".
Dlatego -czas już Braciszku.
Czas konie kuć, werble odkurzać, szable przeklepać.
Sygnaliści trąbki opatrzyć, a dowódcy mapy nakreślić.
Bo czas nam nieubłaganie ucieka.
Do wiosny niedaleko.
A wiosną LÓD się na Wiśle i Odrze zbiera.
Czas na usunięcie starych zatorów, i nowe uregulowania
nurtu.
Czas na banicję złego ekonoma i zwykłe, Polskie
zrób to sam.

Też się ubawiłem tym filmikiem:)))
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210198

Witaj Bracie,
wreszcie udało mi się otworzyć odpowiedź na Twój komentarz. Wisiał mi komp, aż miło.

Filmik świetny.
A Twój komentarz jak zwykle esencjonalny i z drogowskazami.

Też jestem za opcją banicji, od zawsze.

A po sprzątaniu odbudujemy Naszą Polskę.

Szkoda tylko tych lat straconych.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210343

Jan Bogatko

Doskonały tekst, dziś wieczorem przeczytam go dzieciom,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#210204

Witaj,
tekst trochę chaotyczny, nie taki do końca miał być. Pisząc go równocześnie konwersowałem sobie z Rospinem i Bacą, a może tak miało być.

Miło mi, iż mój tekst zagości w Twoim Domu.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210276

To prawda iż już czas.Jak wytypować dowództwo.Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210228

No czerwone buraki i gnidy POlszewickie,czas na was,karę za zdradę czas odebrać

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210242

Witaj,
czas już był kilka razy, konsekwencji brakło.
Nie wiemy czy to nie ostatnia szansa przed długim i mrocznym okresem.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210299

Witaj ogniu co serce Polskością rozpalasz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210458

Witaj,
mam kilka typów, a i wśród młodych ludzi niejedne nosi buławę w plecaku.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210282

kosa62
Dzięki za przypomnienie o tym co najważniejsze dla Polaka - o gotowości stawania w obronie swojej Ojczyzny.Też sądzę, że czas narodowej próby jest już bardzo blisko. Przy urnach wyborczych nie wywalczymy naszej Polski. Tam wygrywa ten, który liczy głosy, czyli społeczeństwo, a Naród przegrywa. Ale ten Naród jeszcze się obudzi, tacy jak Ty jwp będziecie wtedy potrzebni. Nowa godzina "W" jest coraz bliżej - bądźmy gotowi.I czuwajmy. To pozdrowienie - czuwaj ma w sobie głęboką treść. Tak pozdrawiali się m.in. husarzy. Echo tego zawołania niosło się kiedyś po kresowych stanicach Rzeczypospolitej i dopóki stacjonowała tam husaria była postrachem dla wrogów naszej Ojczyzny. W poł XVIw Andrzej Fredro pisarz i teoretyk wojenny sformułował tezę- "dotąd Polska dokąd husaria" i rzeczywiście odkąd sejm zdecydował o likwidacji w 1776r tej najlepszej w naszych dziejach formacji zbrojnej Polska chyliła się ku upadkowi. Ale dewiza husarii nadal nas obowiązuje. I skrzyżowane szable czekają...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kosa62

#210240

Witaj,
trudni się nie zgodzić z Twoim komentarzem. Pięknie uzupełnia mój wpis.
Czuwajmy, czas nadchodzi.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210304

Drogi JWP, każdy który ukochał ten Kraj i tę Ojcowiznę -intuicyjnie wyczuwa jakiś moment "W", tak dalej być nie może.
to co piszesz :
...zrozummy, że nadchodzi Czas Wyboru, Czas Honoru.//
........................................................
Świadomość tego ,czym jest Honor Narodu,będzie sygnałem,że Ten Anił z Groty Giewontu - zadmie w ten tajemny,Boski Róg.
Drogi,Kochany Przyjacielu.... pięknie dziękuję za ten wpis, za przypomnienie legendy o kowalu Kubie o Naszym Rycerstwie.
pozdrawiam
Marek
ps.
...... jak to zrobiłeś Jareczku, przeniosłeś mnie w okres dzieciństwa, kiedy mój ukochany Dziadek czytał ,a właściwie opowiadał te cudne,polskie legendy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210248

Witaj Druhu,
wszystko to co było nam dane w życiu będzie naszym orężem. Uzbroili nas Ojcowie i Dziadowie, a to broń nie byle jaka. Bóg, Honor i Ojczyzna, te wartości, które wadzą "postępowcom" i lewakom. Czują ich moc i dane im będzie doświadczyć jej siły.

Pozdrawiam Cię Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210307

W temacie...

Pozdrawiam Ławeczkę

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210249

JWP : /.../  Gdy pytam swojego gościa - Kawa, czy herbata i słyszę obojętne, to nic nie podam. ...

_______________

Witam Pulkowniku !

Widze, ze jestes poza standardami 3 RP :)   Moze trzeba bylo dopowiedziec  i zaproponowac np. kilkanascie gatunkow herbaty, powiedzmy zielonej i przynajmniej kilka gatunkow kawy ?

Pamietaj tez o uzywkach bezkofeinowych, bo teraz modne :)  Ewentualnie o czyms mocniejszym na poczatek :)

Zartuje oczywiscie.

Mialem kiedys takich gosci z Polski. Pozornie wymagajacych, w stylu donkowo-pomaskowych bufonow, jadajacych przede wszystkim modne w Polsce (?) sushi.  Ich ignorancja we wszystkich tematach, nie tylko z okolic uzywek, byla porazajaca. Ale wredny kaczyzm nienawidzili pelnia duszy. Ich argumenty nie znalazly jednak u mnie odzewu odzewu. I...  zostali skresleni z bacowego.  @-adresu :)

Serdecznosci w nowym, 2012 !

Z jednym tylko zyczeniem - niech ONI odejda jak najszybciej !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#210256

Witaj Pułkowniku:)
Sushi, bo modne i tryndy.I w filmie waciaki oglądały.
Co zaś do życzeń dla ONYCH -
Pułkowniku, ten stan określa się inaczej.
Nie odejście, tylko ZEJŚCIE...
Tym razem będzie raczej gwałtowne :)))
Pozdrówka na Nowy Rok.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210263

Jesteście CUDNI. Dziękuję Wam, że jesteście, i że właśnie tacy jesteście.

A ... zejście.... świetnie ujęte.  :))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#210266

Czy nie byłoby tu właściwe "Zaszum nam Polsko, jak husarskie skrzydła" ?

W Licheńskiej Bazylice Bolesnej Królowj Polski ławki mają właśnie takie, stylizowane na husarskie, skrzydła. 

Pozdrawiam serdecznie Wielkich tego portalu. :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#210267

Dzięki:)
Się robi...

Pod takim Dowództwem

Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210272

Dziękuję. Zamieściłeś tyle pieśni wspaniałych, w jednym miejscu będą, a ja sama za bardzo szukać nie potrafię.  Wielką frajdę mi tym sprawiłeś, te pieśni tak podnoszą na duchu. Serdeczne dzięki raz jeszcze. :-*** 

Nie wiem, czy to mój brak umiejętności, czy internet działający jak krew z nosa, ale w nagraniach jakby pogłos, odbicia słyszalne są. Bo tak, prawdę mówiąc, na blogu JWP zawsze mam kłopoty, więc to może taka uroda mojego internetu z telefonu kom. i pod lasem, sygnał słaby?

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#210281

Myślę, że to mała prędkość łącza netowego.
Z komórek niezbyt rewelacyjna.
A w większej odległości od anteny, jeszcze się pogarsza.
Taki to nam "jewropejski kraj" zafundowali.
Pozdrówka

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210290

Cenna uwaga i zwrot jak najbardziej na miejscu.

Za przypomnienie o ławkach dziękuję.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210313

Witaj,
dziękuję za wizytę na blogu.
Wszyscyśmy i Ty też jedną Rodziną.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210312

Dzięki ogromne.

Właściwie na niepopkach od Wielkiego JWP, Niezłomnego Rospina, Naszej Ossali i P.Jana Bogatko zaczynam. 

Na Twoim blogu mam kłopoty, ale wtedy przechodzę sobie na Blogmedia, tylko tam komentarze jakby inne.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#210322

Do tego herbatę w torebkach i cukier w kostkach, a kawę w ziarnkach. Dla żartów wez torebkę herbaty w usta i popijaj ciepłą wodą,mówiąc, że na świecie jest to "tryndy", a być może, że chcąc być na fali - światowcy MWZWM uczynią to samo.Ubaw miałbyś gwarantowany.Pomysłu na kawę na razie nie mam. Chociaż można by polecić....gryzienie ziarenek kawy i również popijanie gorącą wodą. I to byłaby kawa z expresu.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210269

Witaj,
to tzw. herbata ekspresowa po "radziecku".

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210315

Witaj Towarzyszu Broni,
nasza resortowa stołówka nie lubi wybrednych i niezdecydowanych konsumentów.

A goście ozorki w sosie chrzanowym nie papu ?

Pozdrawiam Serdecznie i do jutra

Oni już na walizkach siedzą.
jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210309

To nie Samosierra , i nie wystarczy brawura czy łut szczęścia. To już nie te czasy ..

Dlatego ku przestrodze zwłaszcza w odniesieniu się do tzw. "gorących głów" , warto po stokroć zastanowić się nim podpalimy lont bomby na której wszyscy siedzimy ...

Każdy kto dąży do tego , by w tej chwili "wyprowadzić ludzi na ulicę" musi być tego świadom , że Ci biedni niewiele rozumiejący ludzie , staną się jeśli już , to tylko kolejnymi męczennikami sprawy polskiej wolności.

Wiele na to wskazuje że niektóre środowiska tylko na to czekają by móc fizycznie rozprawić się z opozycją , przy okazji i politycznie "wysadzić ją z siodła"...

Zatem w moim odczuciu zwycięstwo jeśli ma być nam kiedykolwiek dane , "przyjdzie" ale z innej strony...

Wyciągajmy wnioski z historii , to najlepsza "broń" na trudne czasy...

Wydaje się że najlepszą propozycją w tym "rozdaniu" będzie podnoszenie świadomości w Narodzie ..Czyli żmudna praca u podstaw ...

Na ten przykład :

Tworzenie grup edukacyjno-wychowawczych choć o niewielkim zasięgu ale gęsto pokrywających obszar naszego kraju..
Coś na wzór "tajnych kompletów" bądź przedwojennego "Sokoła" oczywiście przy wsparciu nowoczesnych środków dydaktycznych..

itd...

Zaś walka zbrojna to ostateczność !

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210277

Witaj Brachu:)
Nikt tu na Samosierrę nie liczy.
Jak sam napisałeś -nie te czasy i nie te metody.
Niewątpliwie musimy ukrócić bezczelność sowietów,
ale niekoniecznie zakopując wszystkich.
Edukacja konieczna, bo nawet po zmianach, to z olśnionymi przyjdzie nam żyć pod jednym dachem.
Zimę także uważam za mało rozsądny czas, ale do wiosny rychtować się trzeba od zaraz.
Walkę zbrojną także uważam za ostateczność, ale decyzję
podejmować będzie reżim.
Jeśli pójdą na konfrontację -ja nie odmówię.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210285

??
Pod jakim sztandarem (wiadomo), pod jakim dowództwem (tego nie wie nikt).
Już dość przegranych przy zielonym stoliku .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210289

Co nam po kolejnych martwych bohaterach , pełno ich na cmentarzach ...
Raczej nam żywych utrzymać jak najdłużej się da przy życiu..
Tylko żywi mogą w tej sytuacji coś zmienić..
Ważne by Ci zwłaszcza z młodego pokolenia byli świadomi czekających ich trudnych zadań ..
By byli gotowi podjąć "rękawicę" i powalczyć z najlepszymi tego świata w sferze finansów , gospodarki..

To Tą wojnę - jeśli już mowa o niej , musimy wygrać !

Tak ja to widzę ..
To bardzo trudne zadanie ignorancja w narodzie zwłaszcza w jeśli weźmiemy pod "lupę" młode pokolenie , jest zatrważająca ..

Tą wiedzę należy i to bez zbędnej zwłoki propagować w takich np. "tajnych kompletach" ...

To jest wg mnie, najważniejszy dzisiejszy oręż ..

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210295

Cmentarze pełne są ludzi niezastąpionych...
Sama wola, ani wiedza młodych nie wystarczy.
Posyłamy ich do stolika, gdzie grają znaczonymi kartami.
Nasze pokolenie pozwoliło na rozkwit tego burdelu, dlatego
to nasza odpowiedzialność, aby łajno posprzątać.
Ważne jest i to, że młodzi nie mają przygotowania wojskowego,
a nam skórę przetrzepano.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210301

Na dziś nie tylko ich* wiedza jest potencjalną katastrofą dla Polski .
Przypominają w swej masie raczej stado małp w afrykańskim buszu niźli zorganizowane społeczeństwo.

Interesuje ich* tylko co dziś do "gęby" włożą ,czym kołduny swe napchają, poza tym cała reszta , czyli wszystko to co ich bezpośrednio nie dotyczy - może się zawalić bądź zapaść pod ziemię .

Ot , jedni z wielu pod naszą szer.geogr. , "wydalacze gówna" .

I właśnie całą sztuką będzie przekształcić to "bezproduktywne łajno" w masę zdolną nie tylko podnieść się z kolan ale podjąć wyzwanie jutra ...

My zaś znający "zapach prochu" mamy tu równie ważną rolę do wypełnienia . Nie możemy pozwolić , jeśli już się zacznie - zawahać się im* , a jeśli już się gdzieś mają cofnąć , to tylko na moment , i tylko z uwagi na odpowiednio zastosowaną taktykę ...

A co najważniejsze , to co "stoi" na przeciw Nas nie stosuje się do żadnych tzw. zasad ...

Wobec powyższego należy pamiętać o tym również , że gdy dojdzie do takowej konfrontacji -> Nie będzie żadnych ograniczeń ani zasad ..

Zaś naszym jedynym ograniczeniem winna być tylko nasza własna wyobraźnia - jak powiadał A.Einstein ...

pozdrawiam

*- "młodzi wykształceni z wielkich miast".
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210330

Skórę nam przetrzepano,ale nie zmusili nas do klęczenia,tacy wojownicy jak ty,JWP,Yhma i inni poprowadzą nas do zwycięstwa

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210457

bo i z kim walczyć ?
Z Wojskiem ? Policją ?

'Demokracja" daje prawo do demokratycznych zmian .

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210287

Wojsko na wychodnym.
Policja - siedem województw zabezpieczało MN w W-wie.
Co działa?
Jak w sojuzie.
Zastraszenie.
Dlatego tak nerwowo reagują, bo widzą że to przestaje działać.
Co do "demokracji", to czas na bezpośrednią.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210294

kim "robić" ?
zauważa Andruch - praca od podstaw .

Bezpośrednia demokracja z ułomnymi strukturami politycznymi doprowadzi do klęski -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210300

Solidarność też powstawała z niczego.
Gorzej -bo nie mieliśmy wiedzy, kto jest kto.
Teraz- jeśli nawet trafi się patriota o brudnych korzeniach,
to zrozumie, dlaczego wara mu od decyzji.
A nie z samych bolków prawica się składa.
Rentgen pokoleniowy -KONIECZNY.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210305

To była animacja -
Ona 'powstała' w celu przechwycenia 10 milionów członków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210318

To co napisałeś, krzywdzi setki tysięcy ludzi.
Animacją stało się skanalizowanie Solidarności.
Spowodowane brakiem wiedzy o ludziach.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210323

Jak wolisz?
Żyć w zakłamaniu ? czy w realnej rzeczywistości -

Animacja (teraz , po latach to wiemy) -

słowa kwacha o "owczym pędzie" -

"Ludzie" tak jak i teraz - głosują na listy :)

Lista "Solidarność" miała 10 milionów -

Czy uwłaczam "Ludziom Solidarności" ?

Po prostu - nie jesteśmy przygotowani na "patrzenie na ręce władzy".
Nawet ta "ukochana opozycja" - jawi się jako twór doskonały u 30% Obywateli .
Czy Ona taką jest?
Jest w swojej masie, im bliżej wierczuszki tym większe pomioty i zmioty (prawie 20-lecia "demokracji" w Polsce )

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210325

Nie tylko my obaj wiemy,że głosem tu nic nie zmienimy.
Wiemy także,że pod okiem "nasłuchu", szczegółów nie rozwiążemy.
Ale trudności, nie mogą być powodem zaniechania.
Czas do wiosny.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210327

nowy porządek (na wieki).

W to Nas ubierają wszelkie "ruchy" - od Solidarności po układową "opozycje" .

I jakbyś nie wszedł w "konspire" zawsze znajdzie się Ktoś mający głębokie rozpoznanie i głęboko w d... tzw. członków.

Tylko JAWNE działanie -
To nadzieja na sukces .
Wiara w "obrońców Termopil" ruchu "100" czy nawet stu tysięcy -jest niczym wobec tych 10 Milyjonów .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210331

To nie zadna animacja,
tylko manipulacja...

Solidarnosc jako zdrowy podmuch wiatru historii podnoszacego sie z kolan Narodu
bolszewickie pomioty skanalizowali i ...
"wykoleili ten tak dobrze zapowiadajacy sie EXPRES do lepszej przyszlosci...

A ze im sie to udalo,
to ukazuje na ile sa zorganizowani
i jak sprawnie funkcjonuja...

I nie stukaj Harcerzu tak "predko" po tych klawiszach tastatury,
gdy podnosisz takie tematy...

Wielu,
a nawet wielu ludzi dostalo po krzyzu za swoj wklad w Solidarnosci...

Teraz po latach,
to istnieje cala spora rzesza ludzi,
ktorzy "wszystko wiedza " i sa bardzo roztropni w swoich wypowiedziach...

Dawniej nie byli tacy wizjonierscy...

Osobiscie wowczas nie znosilem "walesajacego sie",
" adasia " czy innych "kuroniow"

wiedzialem,
ze zadne "porozumienia "nie beda czyste i tylko walka
jest jedynym wyjsciem,
by oczyscic to bagno...,
wiec jedynie Pan Leszek Moczulski i KPN...

Ale ta frakcja byla naturalnie za ekstremalna dla naszego spoleczenstwa,
zupelnie jak dzisiaj...

Kazdy "kuzwa" chce wolnosci ,
tylko ma kosztowac kilka groszy,
jak mawial sp. Marszalek...

i to caly ambarans tej naszej Rzeczpospolitej...

Same madrale,
tylko,
gdy przyjdzie co do czego,
to chca za biurek, czy zza wegla
otrzymac te wolnosc,
a najlepiej podanej na tacy...

Co jednak nie znaczy ze trzeba pisac glupoty o Solidarnosci i obrazac ludzi,
ktorzy maja od tego czasu pogiete zyciorysy...
i tulaja sie gdzies po swiecie...

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210584

Nooo,
kilku by sie znalazlo,
z ktorymi mozna by pocharcowac...

A demokracja nie ma nic wspolnego z tym co sie dzieje w naszym kraju.

Osobiscie nie bardzo jestem za czyms takim jak demokracja.

Nasz Wieki Wizjoner sp.Marszalek Pilsudski, Czlowiek wielkiego serca i rozumu rowniez byl za demokracja i...
zycie pokazalo na co stac bylo wowczas wielu Polakow...
Trzeba bylo Przewrotu Majowego,
by poustawic te polskie klocki...

Walka musi byc na wielu plaszczyznach.
Przede wszystkim swiadomosc narodowa...

Ale o ile pamietam ten temat przerabialismy tutaj wielokrotnie...

Ostatnio bardzo gwaltownie po Zamachu Smolenskim.

Przyjdzie czas,
by i "szabelka pomachac",
ale to jest jedynie jedna z form walki,
chociaz ta ostateczna i decydujaca.

Ze trzeba bedzie pomachac,
to jest pewne jak Amen w pacierzu...,
pytanie jest- kiedy to nastapi lub ma nastapic...

Napewno nie w najblizszym czasie...

Na takie zadanie jest Narod za bardzo rozmontowany.

A zadbali o to bolszewickie pomioty i lata prania szarych komorek kolejnych pokolen...

Mamy w Rzeczpospolitej cala rzesze pieknych Polakow,
ktorzy pracuja nad swiadomoscia w spoleczenstwie
i chwala Im za to!

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210302

Na tle słabego Państwa jawi się jako mąż stanu .
Skąd ten zachwyt Marszałkiem ?

"
Walka musi byc na wielu plaszczyznach.
Przede wszystkim swiadomosc narodowa...'

To zacznijmy od świadomości - Kiedy zmieniono godło Polski ?
Co dodano "orzełkowi" ?
Itd itp. -
Jeśli nie wyjdziemy z kajdan narzuconych i nadal będzimy tkwić i trwać w zakłamaniu - trudno mówić o budowaniu świadomości .
Jak łatwo "w tym kraju" rzucić w kogoś - ty żydzie , ty masonie.
Zobacz co się wtededy z "dyskusją" dzieje -

"Narod za bardzo rozmontowany."
ano za bardzo .
Kto temu winien ? U Ciebie bolszewik i pomioty -

To MY jesteśmy temu winni - "Jak Amen w Pacierzu"

Przez grzechy :
-zaniechanie (to w pierwszej kolejności ).

Wzywanie do "burdy"( bo tak trzeba nazwać "protesty" terażniejszej "opozycji) - jest wentylem dla układu.

Polski nie stać na połowiczne działania .
Polsce należy się "powstanie" na miarę Poznańskiego .

Z głową i z masami -
co mamy teraz ?
Bezkształtną "opozycje" i 30% społeczeństwa stojącego murem -
Stoją murem:
- bo nie mają innego wyjścia
- nie ma przywództwa

Trwamy !
i to jest największa wartość Narodu.

Kto potrafi sięgnąć i pokierować ?
Ja nie widzę -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210317

Przed jakims czasem przeciez sobie pogadalismy,
czyzbys zapomnial ?

Na temat zachwytu sp.Marszalkiem nie musze sie Tobie tlumaczyc...

a poza tym to...,
sie prawie zgadzamy :-)

cyt. ...to My jestesmy tego winni...

chyba Cie troche pogielo :-)))))

albo...,
mow prosze za siebie ;-)

Dla mnie osobiscie od 39 mamy makiete panstwa i to wszystko.

Wszystko inne to konsekwencje...

Ludzie wogole nie sa swiadomi,
poprostu egzystuja ,
gdyz sie urodzili...,
wszystko inne to miraz...

Od bardzo dawna nie mamy wlasnego Panstwa...

Istnieje przetrzebiony Narod i " kawalek ziemi"

i...jeszcze nie do konca dobity "kawalek zdrowego materialu genetycznego"

i to jest wszystko co mamy.

Wszystko inne to jest pieprzenie o Szopenie...

Rozdziobia nas kruki i wrony...

chyba,
ze zdazymy perswazja i innymi srodkami "obodzic"
kilku ziomkow...

I to nie jest pesymizm,
osobiscie jestem realnym optymista...,

Kiedys po drodze pisalem tutaj,
albo na Prawicy

/gdzie mnie zbanowali- akurat ktos wkleil video o Bronislawie Szenicerze Starozakonnym z miasta stolecznego Warszawy, ktory jak pamietamy walczyl i walczy o zabytki zydowskie , ktore w Posce swiadomie niszcza ...ci troche ...inni Zydzi...,
i wowczas na portalu Prawicy lewaccy Zydzi polscy nabrali wody w usta...,
a tak na codzien gadatliwi i przemadrzali...,
no to sie troche po tym towarzystwie wzajemnej adoracji przejechalem :-))))))) /

czy by nie bylo fajnie oddawac "dziesiecine" miesiecznej pensji na "odpowiednie cele"...

Uprzedzam pytanie czy inney komentarz
- i owszem czynie to i to od trzydziestu lat...
i czuje sie z tym dobrze i jeszcze nie zbiednialem...

pzdr.

--------

ps. i tak sie nie gotuj,
bo jeszcze pomysle,
zes nie harcerz tylko Druch,
a do tego taki pierwszoklasista :-)))))

czuwaj Bracie !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210604

Witaj,
racjonalnie rzecz biorąc masz rację.
Czasem jednak jest tak, iż nie można dłużej czekać.
Oczywiście, że praca u podstaw, na lata.
Nikt nie wzywa do rzezi, ni wojny domowej, przynajmniej ja.
Też tak jak Ty widzę potrzebę odrodzenia wspólnoty i edukacji. Organizowanie się na wszelkie sposoby, również budowanie gospodarki.
Natomiast czasem nie można dłużej czekać, gdy wróg nie zasypia gruszek w popiele. Jak sądzę ich projekt jest już w fazie końcowej.
Zatem być może pomimo niepełnej gotowości zajdzie potrzeba, by uderzyć przed świtem.
Oni Nocną Zmianą, a my tradycyjnie w porze najgłębszego snu.
Metafory nikomu nie muszą tłumaczyć.
Zatem studźmy głowy, krzepko dzierżąc w dłoni...

Pozdrawiam Serdecznie
jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210335

Emocje to zły doradca ..Zatem , przed szablą winien iść wpierw rozum a wówczas i ewentualna wygrana ..

- prawdopodobna.

ps.
co do innych "wątków" to nie temat na to forum ..
Zbyt wielu "ciekawskich"

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210349

Zaręczam Ci,że jeśli targały mną emocje,, to po
Smoleńsku zgasły.
Została zimna determinacja, i przekonanie, że z waciakami
można wygrać tylko rozumem.
Tym historycznym i tym najnowszym.
A o szczegółach - jak piszesz -na innych forach.
Pozdrówka

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210355

Determinacja i tralala
i owszem,
to jedno z wachlarza ,
lecz o emocjach nie nalezy zapominac
to poprostu dodaje nam jaj !

i szachy i szabelka i dyskusja i ...wieczne podstawianie nogi,
az sie to towarzystwo wzajemnej adoracji wysypie...

pzdr.

-------------
a do waciakow potrzeba obok rozumu czasami rowniez zwyklej i ordynarnej przemocy,
gdyz cham, to cham
nawet gdy wyksztalcony przez te ich "jeniwersytety"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210360

Przemoc, to jak rotweiler, mam w genach :)))
I do tego z dala od salonów wyrosłem.
Takie czasy, taki los...
Dość,że dziś na chłodno sypię w kły:)
Pozdrówka

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210365

nie trzeba od razu pekac z zachwytu,
ale fajnie,
gdy czasami przejedzie sie czlowiek po tym motlochu,

to jest takie budujace ;-)

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210370

Nie wiem czy znasz to uczucie, ale ja do dziś
mam satysfakcję, z komsomolca plującego zębami:)))
Brzydko się wyrażał o Najjaśniejszej, a nie docenił
znajomości ruskiego wśród "tubylców".
Nadal mi cieplej na duszy, jak sobie wspomnę...
Pozdrówka

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210376

cyt...z komsomolca plujacego zebami...

no i to sa wlasnie zdrowe emocje:-)))
i o tym wlasnie pisalem

...tak calkiem na zimno,
ale jednak z niemala doza emocji:-))))

...raz cepem raz mlotem te...cholote

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210379

[quote=rospin]Zaręczam Ci,że jeśli targały mną emocje,, to po
Smoleńsku zgasły.
Została zimna determinacja, i przekonanie, że z waciakami
można wygrać tylko rozumem.
Tym historycznym i tym najnowszym.
A o szczegółach - jak piszesz -na innych forach.
[/quote]

Pod tym się podpiszę ...
/pełna zgoda/

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210384

Rospinie

Nikt kto dobrze służy Polsce nie będzie publicznie odgrażał się tym filcowym-gumisiom , że gdy przyjdzie stosowny moment i tak dopadnie ich ramię sprawiedliwości dziejowej.
"Ignacy Chmieleński" naszych czasów z pewnością już jest a oni doskonale o tym wiedzą , czują to jakby poprzez skórę .

Ten obłęd w oczach płem...ła..

Aż strach się bać ...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210390

gdy ktos rozpiprza Ci figury na szachownicy,
to nic innego pozostaje jak...
walic prosto miedzy oczy...

:-9

wiesz,
ze sie calkowicie zgadzamy :-)

To moje powyzsze,
to tak przez te moja wrodzona przewrotnosc,
no i...,
by pozostac czujnym :-)

rowniez w dyskusji,
a moze przede wszystkim...,
bo tutaj wszystko sie zaczyna...

serd.pzdr.
Krzysztof

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210356

I tak czasem i mną targają , staram się natomiast tam gdzie w grę wchodzi dobro nie tylko osobiste ,,,zachować je na wodzy .

Emocje , bo o nich mowa prowadzą często na totalne manowce..
O nas Polakach powiadano iż krąży w nas gorąca krew , jesteśmy zapalczywi i skłonni do niekontrolowanych wybuchów. Dlatego łatwo nami manipulować ..

Być może to prawda nie oznacza to , że jesteśmy na definitywnie przegranej pozycji.

Czas najwyższy popracować nad sobą. Wiem że Nas stać i na to .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210382

Emocje sa wazne,
bez nich ani rusz...

Szczegolnie,
gdy jestesmy od...bardzo dawna na falstarcie...

Emocje dodaja animuszu,
no i brawury !

Emocje kierowaly nasza Husaria pod Wiedniem i wszedzie tam,
gdzie Polacy walczyli.
Monte Casino...
poprostu wszedzie...,

Co wcale nie oznacza,
ze nie byly zawsze podparte rozsadkiem...

To ta "druga strona"

splyca te piekne karty oreza polskiego jedynie do glupich emocji...

i...stawia je pod znakiem zapytania...

oglupiajac mlodziez...

do tego stopnia,
ze zaczynaja zadawac pytania ...
po co Powstania...

po co walka...

Bez emocji - dupa w krzakach !

nawet szachista ma emocje...
wiem z autopsji :-)))

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210392

"Bez emocji - dupa w krzakach !"

I nie inaczej ...

Nie chodziło mi o fakt "braku" takowych , raczej o utrzymaniu ich na wodzy , by maksymalnie na ile to jest tylko możliwe - poddały się naszej woli...

;-)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#210402

Nic tam !

cyt...raczej utrzymaniu ich na wodzy...

Nic tam !

Ciac Panie Komendancie ?

A ciac !

i wszystko !

Zdarzaja sie czasy,
ze nie filozofujemy.

Szabelka i tniemy te makowki
i zadne to tamto...

Jedyne,
ze czekac trzeba
i krecia robota sie palac,
i to caly dylemat :-(

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210421

Witaj,
miło mi tu Ciebie gościć. Razem z Andruchem i innymi gośćmi prowadzicie ciekawe dyskursy.

Duch w Narodzie nie ginie, jak widać.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210442

Ano my z Andruchem ,
to "som" z doswiadczeniem ;-)
i byle gowniany wiaterek nas nie przewroci...

Troche mnie tu nie bylo,
lecz gdy czytam,
to widze,
ze kadra sie wspaniale powiekszyla i to nie tylko
ilosciowo,
ale rowniez,
albo przede wszystkim intelektualnie...
i to jest wielce budujace...

A do tego ludzie piekni o wysublimowanej swiadomosci...
i to cieszy
i to dodaje otuchy...
-----------

fajne to Twoje pod kreska,
uwielbiam przypowiesci o Marszalku...,
rubaszne, prawdziwe i jakze trafne w swoim wymiarze...,
wowczas jak i dzisiaj...

serd.pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210569

Autor;

/.../  A do tego ludzie piekni o wysublimowanej swiadomosci...

i to cieszy
i to dodaje otuchy...

__________________

Tez to zauwazylem...

Rzeczywiscie robi sie tu zdecydowanie ciekawie.

Bez tajniactwa, senatora - zdrajcy Libickiego, naciskow ABW i cenzorow typu Krawczyk czy Ephoros z salonu 24 !

Bedzie dobrze !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#210577

Ano moze i bedzie...,
gdy sobie wywalczymy...

Nikt nam tej wolnosci nie podaruje.

Przyjemnie patrzec na tych pieknych mlodych Polakow,
Ich nie jest tak latwo przekrecic jak poprzednie generacje...,
i to jest bodajze najwaznieszym w tej polskiej przepychance...

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#210601

Witam po raz kolejny,
dufam, że wróciłeś na stałe.
A Twoje i moich Szacownych Przyjaciół i Gości Towarzystwo to dla mnie zaszczyt i nadzieja na Polskę Odrodzoną.

Czuj Duch

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210688

mile slowa ;-),
jak rowniez za wklejke -za Zauche

A co do najukochanszej Rzeczpospolitej,
no coz,
musimy kolejny raz wywalczac sobie wolnosc
i kolejny raz przelewna jest polska krew...
i to od 39 roku po dzien dzisiejszy...

I skurwysynstwo poi sie POLSKA KRWIA...

serd.pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#211028

Stanie i m gardłach kacapskich Nasza Krew przelana.
A wcześniej oczyści Polski Krwioobieg.
A Kurwy Syny doczekają się...

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#211090

Dziekuje...

Sila rzeczy pojawily sie asocjacje amerykanskiej wojny domowej
polnocy z poludniem...

Jak wiemy juz wowczas gowno sie rozchodzilo o piekne wartosci,
uwolnienia czarnych itd.
Te bajery dopisano o wiele pozniej,
dla potomnych ...,
by mieli sobie o czym pogadac...,
i czynia to do dzis w tych ich szkolkach...

W kazdym razie ludzie poludnia pragneli jedynie utrzymac swoj jakze wygodny i autonomiczny
zasciankowy tryb zycia,
zupelnie jak owczesna Rzeczpospolita...

Poza tym zderzenie konserwatyzmu poludnia z lewactwem polnocy...,to podobnie jak Rewolucja Franzuska postawia owczesny porzadek swiata na glowie...

Juz wowczas to lewackie dziadostwo szerzylo sie po swiecie...

Wspominam o tym dlatego,
iz wiele ciekawym by bylo,
gdyby wygralo poludnie ????

Sytuacja na swiecie i europie wygladala by zupelnie inaczej...,
smiem twierdzic,
ze o wiele lepiej...

Np.Zydzi nie majac takiego zaplecza,
jakie maja dzisiaj w ameryce i co za tym idzie ta ich ekspansja swiatowa miala by calkiem inny przebieg,
a napewno nie mieli by takiej sily razenia...

A co za tym idzie nasza ukochana Rzeczpospolita wygladala by dzisiaj troche inaczej,
naturalnie poobijana,
lecz bez tej uciazliwej jemioly...

serd.pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#211198

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami , a jebał was pies."- J.M.Rymkiewicz do Michnika .
/ Andruch z Opola /

Honor,Bóg,Ojczyzna.Najważniejsze dla kochających Polskę.Jednak Bóg na Pierwszym. J.M Rymkiewicz to osoba godna naśladowania.Trochę mało takich ludzi.Może kiedy Ojczyzna będzie w potrzebie ICH przybędzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210308

Gdy czytam tę manifestację szczerego patriotyzmu serce rośnie...i glowa boli. Chciałbym wszystkim Państwu - Autorowi i Komentatorom - poddać pod rozwagę dwie kwestie:

Primo: inicjatorami Polskiego Państwa Podziemnego byli oficerowie zawodowi oraz rezerwiści WP wraz z przedstawicielami prawdziwej polskiej inteligencji, reprezentujący prawie wszystkie ugrupowania polityczne II RP oraz patriotycznie wychowana młodzież, której znaczna część miała za sobą przeszkolenie wojskowe, uzyskane w trakcie obowiązkowej służby. Czy wierzycie Państwo, że współcześni oficerowie WP (en masse) i współczesna inteligencja (?) - nie wspominając o młodzieży - dorównuje im chociażby patriotyzmem, nie mówiąc już o umiejętnościach konspiracyjnych? I proszę nie zbywać kwestii stwierdzeniem, że my - Polacy - patriotyzm i umiejętności konspiracyjne posiadamy genetycznie.

Secundo: "Solidarność" - niezależnie od jej możliwych ocen - stała się ruchem masowym dzięki strajkom w wielkich, państwowych zakładach przemysłowych, które swoim zasięgiem objęły newralgiczne dla PRL dziedziny gospodarki. Państwowy pracodawca musiał podjąć negocjacje. A jak to się ma do sytuacji aktualnej? Gdzie ta "wielkoprzemysłowa klasa robotnicza", która zmusi wladzę do rozmów i ustępstw? "Solidarność" nie powstała z niczego. "Solidarność" powstała z przechowywanych pieczołowicie i kultywowanych w możliwych podówczas formach tradycji Polski Podziemnej, zrywów niepodległościowych (Czerwca 56, Grudnia 70 i Czerwca 76 oraz - chyba niestety - Marca 68). Kto o tym dzisiaj pamięta, skoro ok. 70% społeczeństwa ma trudności z podaniem daty Powstania Warszawskiego? "Solidarność" nie byłaby możliwa bez dwóch wielkich postaci Jana Pawła i Stefana, kardynała Wyszyńskiego, a szerzej mówiąc, bez polskiego Kościoła. A jak wygląda dzisiaj ten polski Kościół?

Z przykrością i smutkiem poczułem się zmuszony do przyjęcia na siebie w tej dyskusji roli "adwokata diabła". Ale co robić, skoro serce rośnie, a głowa boli? Myślę, że tych kilka wątków, które pozwoliłem sobie w sposób nieco chaotyczny (co wynika ze spontaniczności mojej reakcji) poddać pod Państwa rozwagę pozwoli na refleksję.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210333

Witaj.

Primo - jest kim "robić" gdyż wielu z nas to dzieci żołnierzy AK i BCh, Armii Andersa, nie brak po naszej stronie ludzi wykształconych, gotowych pokierować i organizować. Oczywiście, że nie wystarczą owe "geny", są jednak bardzo pomocne. W sztukach walki byliśmy zawsze w światowej czołówce. Zatem nie jest, aż tak źle, pomimo, że straty z Katynia, innych miejsc kaźni i II Wojny oraz PRL-u są nie od odrobienia. Tych ludzi zawsze będzie brakować. Wierzmy jednak w siebie i naszych braci oraz budujmy opokę Polski.

Secundo - pełna zgoda, pseudokapitalizm ze zmarginalizowanymi związkami oraz z oddaniem Skarbów Państwa w prywatne ręce doprowadził, iż nie ma "broni strajkowej". Można ich jednak inaczej sparaliżować.

Ja odwrócę Twój problem.
Głowa mnie boli gdy myślę co zrobiono i zrobiliśmy z Polską przez 22 lata. Jednak serce mi rośnie bo widzę i czuję, że pod śniegiem powoli szykują się do przebicia jego skorupy - piękne przebiśniegi.

Nas już nie ubędzie, a im nie urośnie.

Pozdrawiam Serdecznie i Dziękuję za komentarz.

P.S. Przepraszam Wszystkich za absencję, ale mam sporo spraw na głowie i nie tylko + jeden z kompów spowalniał, a i od ludzie się nie mogłem opędzić.
Może jutro się uda jeszcze pogwarzyć/
Dzięki Wam Piękne za z serca i z rozumu myśli ubrane w słowa.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210338

Wiosna nasza? To a propos przebiśniegów. Bardzo mi się podoba takie zastosowanie erystyki ;-)!

Drogi jwp! Też "jestem  dzieckiem" (2 kompania batalionu "Bałtyk", pułku "Baszta"). Chłopie! My - te dzieci - to ile mamy dzisiaj lat? Czy aby napewno zrobiliśmy dla swoich dzieci i wnuków to samo, co zrobili dla nas nasi Dziadowie i Rodzice? Czy nasze dzieci i wnuki to "kupiły"?

Serdeczności.

PS. Sam już nie pamiętam, czy baśń o spiących pod Giewontem rycerzach przerabiałem w gomółkowskiej szkole podstawowej, czy może była to literatura obowiązkowa dostarczona mi przez Rodziców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210353

Primo: - wystrzeliłeś z grubej rury stawiając na piedestale jedno środowisko .

-Dzięki za: "rezerwistów WP" i 'przedstawicielami prawdziwej polskiej inteligencji".(namiastaka a cieszy)

-I dalej "bajdy" - o tym jak to "budujemy nowy dom", mury pną do góry" po klęsce wrześniowej .

-Retoryczne pytanie o "kadrach oficerskich" współczesnej Polski .(jaki związek rzeczywistością tą i Tamtą - nie za duże wymagania?) )
-"genetyka konspiry", mozolnie wpajana we łby polactwa jako drogowskaz na przyszłość.
Pod "konspirą" można dokonywać cudów nad "urną" .
Secundo:
-"Państwowy pracodawca musiał podjąć negocjacje." - po uprzednim stworzeniu przedstawicielstwa drugiej strony.
Samo się nie wzięło z niczego - Bolek nie skakał a pływał , a tramwajarce po prostu światła brakło .
Byli wśród nich ludzie ideowi (przegrali wobec zorganizowanej struktury SB )

-"Solidarność" powstała z przechowywanych pieczołowicie i kultywowanych w możliwych podówczas formach tradycji ".
Twierdze.
Solidarność jest i była - zawsze .
To w niej zgrupowany jest ideowy element Narodu.
Tylko - brak jej realnego przywództwa .
Brak "Męża Stanu" zdolnego ogarnąć ten "ruch"-

diaboli:
- Ludzie ucikajta dochtory jadą.
taka jest mentalność polactwa
- Marszałami żyją i przeszłymi sprawami - stosując szabelki przeciw inteligentnej broni .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210350

Rozumiem, że Twój komentarz jest skierowany pod moim adresem. Przyznaję, że nie do końca go rozumiem. Jakie "jedno środowisko"? Jakie "mury pną się do góry po klęsce wrześniowej"? Nie rozumiem dlaczego porównywanie patriotyzmu i kompetencji konspiracyjnych przedwojennych oficerów zawodowych i rezerwistów z ich współczesnymi odpowiednikami miałoby być nieuprawnione? Nie rozumiemna o co właściwie chodzi z tą konspirą, Bolkiem, tramwajarką, etc. Nie rozumiem, o co chodzi w kwestii "diaboli"?

Ale chętnie się zgodzę, że "Solidarność" była w istocie trwająym potencjałem najlepszych cech narodu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210361

Witaj,
gorzko dajesz, ale trzeba to wreszcie sobie uświadomić, że nie jest czas radosnej szarży, a mariaży tradycji i waleczności z najnowszymi technologiami. Każda z osobna nie wiele warta, połączenie - żywioł.

Jednak pracowali i pracują nad narodem specjaliści od duchowej i intelektualnej kastracji i efekty widać.

Solidarność, współczulność to cechy częściowo wrodzone oraz wpojone przez rodziców, dziadków i wspólnotę. Jest to i będzie, lecz musi być na wierzchu, bez tego ani rusz.

I rzeczywiści na razie nieloty, takie jak Bolek i KrzywyNos fruwają, a Polska tonie.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210363

Myślę, że wielkimi krokami zbliża się czas kiedy będziemy musieli podjąć konkretne decyzje jeżeli zależy nam na zachowaniu Polski na mapach Europy. Tak dalej być nie może aby obcy przyjeżdżali do nas narzucać nam swoje porządki. Tak mi się kojarzy opowieść, nieżyjącego już krakowskiego ułana z Grudziądza, płk. Bąkowskiego. Opowiadał jak w wieczór przed szarżą na Niemców w następny dzień pod Krojantami, zebrali się ułani trzymając w dłoni szklaneczkę wina. Już czas, powiedzieli sobie, w milczeniu każdy wypił wino. Już czas, ktoś inny odpowiedział, dać im łupnia aby poczuli na grzbietach nasze polskie szable.

Kusza rospina jest fantastyczna! Kto wie, czy się nie zabawię w jej zbudowanie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#210399

a do niej szydełka ze spiłowanymi główkami.
_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#210415

Ja bym zaostrzył, ale zadziorek zostawił.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210439

Witaj,
słusznie prawisz.
A opowieść o krakowskim ułanie wzmacnia ducha. Tego nam trza. Mamy z czego czerpać.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210441

Rozmawiam z klientami prawie każdy dzień i nastroje są coraz gorsze.Nawet osoby które głosowały na PO  już w dyskusji nie mówią ;a bo ten Kaczyński...Z dnia na dzień nastroje są gorsze .Widzę to bo mam kontakt na co dzień z ludzmi .Dobrze byłoby pożyc w wolnej Polsce ,czego życzę autorowi znakomitego tekstu i wszystkim co kochają Polskę .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#210401

Mam podobne obserwacje, a spotykam codziennie dziesiątki ludzi.

Pozdrawiam i dziękuję za życzenia

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210438

Pięknych snów Wam życzę i do jutra.

Już Czas Ukochać W Sadzie Pustkowie Bezdomne...
Bolesław Leśmian

Już czas ukochać w sadzie pustkowie bezdomne,
Ptaki niebem schorzałe i drzewa ułomne
I płot, co tyle desek w złe stracił godziny,
Że na trawę cień rzuca przejrzystej drabiny.

Już czas ukochać wieczór z tamtej strony rzeki,
I zmarłego sąsiada ogród niedaleki,
I ciemność, co, nim duszę sny do snu uprzątną,
Żywi nas po kryjomu dobrocią pokątną.

Już czas ciułać okruchy ostatniego znoju
W ubogich złocistościach zalękłego pokoju,
I skroń złożyć w twe ręce, wycieńczone mgłami -
I nie płakać - nie płakać wspólnymi siłami!

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210443

Piękne teksty piszesz,piękne utwory muzyczne prezentujesz,Dzięki Tobie za to.Jestem pewny iż A. Michnik ma dzięki temu nieprzespane noce.Wiemy że un jest wrogiem Polaków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#210654

Witaj,
ja tylko nieporadnie ubieram nasze życie w słowa.
A muzyka ta gra nam w sercach.

Co do A-Adasia, to nawet jak śpi spokojnie, to rankiem i tak budzi się spocony.

Pozdrawiam Cię Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#210687