Gorliwość neofitów - Rafałowi Ziemkiewiczowi

Obrazek użytkownika Porter
Blog

Jak zapewne Państwo spostrzegli, Rzeczpospolita, gazeta potrafiąca zachować do niedawna obiektywizm w ocenie sytuacji, zaczęła gwałtownie atakować Jarosława Kaczyńskiego. Te ataki spowodowały z kolei kpiny zaprawionych bojowników walki przeciwko Kaczyńskim. Na te kpiny odpowiada p. Rafał Ziemkiewicz - ten sam, który kiedyś przyszedł na imprezę do mego kolegi z niedużą, cichutką blondynką i po paru głębszych zaczął perrować, że kobieta powinna być odpoczynkiem wojownika, co wspomniana blondynka skomentowała: "dobrze, to dajcie mi tego wojownika". Pan Rafał twierdzi, że ataki na Jarosława Kaczyńskiego wynikają z misji zawodowej, więc nie ma się z czego śmiać. Otóż nie ma p. Rafał racji. To gwałtowne nawrócenie się na antykaczyzm paru dziennikarzy przypomina postawę pułkownika Niewiarowskiego, który w Potopie w pierwszej chwili rzucił buławę księciu hetmanowi pod nogi, ale potem popuścił ze strachu w pantalony i rzekłszy - Protestowałem jako obywatel, jako żołnierz słuchać muszę - podjął służbę u zdradzieckiego Radziwiłła.
Ten pułkownik nienajlepiej wyszedł na swojej wolcie, bo stronnicy Radziwiłła pamiętali mu, że buławę rzucił, a patrioci - że jak przyszło co do czego, to się zdrajców przyłączył.
A wszyscy, zdrajcy i patrioci mieli go za cykora bez charakteru. Nikt go nie szanował.
Całkiem podobnie postępują teraz niektórzy dziennikarze. Oczywiście, warunki są troszkę łatwiejsze niż te, które miał pułkownik Niewiarowski, bo przecież nikt ich za przeciwstawianie się łajdactwu nie rozstrzela, ot po prostu po przejęciu przez łajdactwo wszystkich niemal mediów warunki uprawiania zawodu troszkę im sie skomplikują. Czy warto zatem wykonywać teraz takie gesty, nie dość, że paskudne i tchórzliwe, ale na dodatek przeciwskuteczne? Dla łajdactwa jesteście Państwo i tak spaleni. Jakich byście akrobacji nie wykonywali, nic tego nie zmieni. Najwyżej pośmieją się z neofickiej gorliwości. Na nic więcej bym nie liczył. Chyba już sami to Panowie wiecie na podstawie reakcji swoich nowych kolegów. A jak stracicie wiarygodność u reszty - to będziecie mieli jeszcze bardziej przechlapane. Bo nikt Was już nie będzie szanował. Oczywiście, bez szacunku można żyć, ale czy warto?
Cóż, krytyka Jarosława Kaczyńskiego jest dobrym prawem dziennikarzy, ale stosowanie podwójnych standardów - już nie. A to własnie stosuje Rzeczpospolita. Bo w porównaniu z tym, co wyprawia rząd, Kaczyński jest po prostu świetny. A z Waszych tekstów wynika coś całkiem innego. Moim zdaniem Wasza panika jest po prostu nieuzasadniona. Łajdactwo długo nie porządzi. Pożre się między sobą lada miesiąc. I dlatego nie tylko trzeba jeszcze troszkę wytrzymać, ale i warto wytrzymać, czego i Wam życzę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ossala
Otóż nie. I rzecz nie polega tu na tym, że zamierzam wojować czy paszkwile pisać i się jakoś wyżywać. Skądże.
Żadnego fragmentu filmu Wajdy nie obejrzę.
Jak mi się Olbrychski pokazuje na ekranie programu, który nawet lubię - to zmieniam kanał.
Rzeczpospolitej już nie kupuję.
Stoję na stanowisku, że każdy może mieć swoje poglądy, a nawet je zmieniać, ale ja nie muszę tego czytać i oglądać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79020

Zasadniczo jestem w stanie się zgodzić, ale uważam, że osobiście Ziemkiewicz jest najmniej trafnym obiektem tego tekstu. Ziemkiewicz krytykował Kaczyńskiego (Jarosława) wielokrotnie wcześniej i nie sądzę (to jest moje osobiste zdanie wynikające z wielu lat obserwacji twórczości RAZ-a), żeby robił to koniunkturalnie. Takie ma zdanie, można się z tym zgadzać lub nie.
Osobiście mnie również pewne poczynania prezesa PiS-u się nie podobają, co nie oznacza, że zaprzestałem mu kibicować i życzyć jak najlepiej.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#79023

Polecam książkę jego autorstwa "Polactwo",....niezła synteza naszych przywar.
Tym bardziej trafna że pisane kilka lat wstecz,... a jakże aktualne dzisiaj.
Szczególnie w świetle wydarzeń ostatnich dni,.... może bardziej nocy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zgryz

#79038

ja się zdziwiłam,że ten text wyszedł, tzw. polemika do wypowiedzi J.K. na pis.org.pl. Dla mnie to były jakieś tam wycieczki Lisickiego, których w texcie Jk nie widziałam. Ślepa ja czy co? Tak samo jak w sobotę oglądałam w TV konferencję JK. Chyba jestem zaślepiona. Ale odezwała sie pycha. Oczywiście redaktora. Zupełnie niepotrzebnie, tak uważam. Przeczytałam ten jego text, ale z pewnym takim... obrzydzeniem. Dzisiaj w RZ - mam nadzieję- to koniec tej polemiki. Szkoda, że wszedł (Lisicki) w takie alejki.
Akurat atak na Ziemkiewicza jest nietrafna. Bo on jest trafny.
Niestety albo stety.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79030

Moja wypowiedź odpowiada na tekst Ziemkiewicza w Rzepie, w którym to tekście Ziemkiewicz twierdzi, ze w woltach dziennikarzy Rzepy nie ma nic smiesznego i niesłusznie sobie z nich Władyka w Polityce dworuje. Moim zas zdaniem - jest to niezmiernie śmieszne, a Władyka dworuje sobie bardzo słusznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79033

capitanemo
Redaktorom Rzepy udziela sie goraczka. Polecam artykul w.t Rzepie "Syndrom „złej Kaczki" na stronie http://www.rp.pl/artykul/521528_Czabanski__Syndrom__zlej_Kaczki__.html
Od siebie prosze kolezanek i kolegow. O cierpliwosc. O Polske walczyc trzeba. Prawda nam pomoze. Zycze cierpliwosci i wytrwalosci. To ze wygra w koncu Polska i Polacy. To pewne. Bog nas nie opusci. Na swoj sposob przezywamy czasy. W ktorych latwo mende dostrzec. Nalezy tylko pamietac. A przy okazji wdeptywac robactwo w glebe. Wygramy ale musimy dac od siebie co mozemy. Tak jak nasi Wielcy przodkowie. Wytrwalosci i wiary w siebie i innych prawych Rodakow. Pozdrowienia dla Was Kochani

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

capitanemo

#79044

Ziemkiewicz OK

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79048

 - czego dowodem jest tekst Krzysztofa Czabańskiego w dzisiejszej "Rzepie". Szczerze polecam!

http://www.rp.pl/artykul/521528_Czabanski__Syndrom__zlej_Kaczki__.html

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79051

Jako dodatek do dyskusji:

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/08/13/kaczynski-znowu-czeka-na-cud/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79057

czy krytyka poczynań JK to zbrodnia ? R. Ziemkiewicz to jeden z niewielu pismaków, który potrafi zachować obiektywizm. a to, że krytykuje ? słusznie !
Jarosław wdając się w głupie spory sam odwraca uwagę od tego co ważne, od tego co może zabrać elektorat platformie, czyli jej 'liberalne reformy' i niszczenie rodziny.
do tego ten człowiek i ta partia niestety blokuje dostęp do sejmu prawdziwej prawicy - gospodarczo i społecznie.
żeby tego było mało Jarosław jako swoją armię przyboczną ma cały czas tych samych ludzi, ludzi, których Polska nie chce oglądać. w PiSie potrzeba świeżej krwi. pokazał to Poncyliusz, który (z pomocą fali współczucia ogarniającego Polaków) wyciągnął wynik PiSu z niecałych 20% na 48% !
nie obyło się bez umizgów w stronę komuny, co definitywnie odrzuciło mnie od kibicowania Jarkowi.
Panie Ziemkiewicz ! dobra robota, always stay true !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79082

Jestem z tych , co wszystko ( z wyj. jego powiesci s-f) Ziemkiewicza przeczytali. Sledze jego blog, obecnosc w TV. Znam wypowiedzi krytyczne o Kaczynskich, o PiSie i wiem, ze potrafi plynac pod prad, wbrew utartym schematom czy rytualnemu poparciu dla prawicy. Ale to ,co dzis wyprodukowal na blogu rp nie zalicza sie do zadnej kategorii. Jest po prostu przerazliwie dziwne i jeszcze mam cicha nadzieje, ze odwola, wycofa sie, przyzna do zartu, kiepskiego zreszta. W kontekscie bowiem aktualnych wydarzen to sie w ogole kupy nie trzyma. Przeciez nie chodzi o to, ze Kaczynski jest bez skazy, doskonale znamy jego potkniecia, bledy, szarzowanie. Cale mnostwo. Tylko ten kontekst i tlo ne pasuja.... Smolensk, slabosc Tuska, kompletnie pozbawiony formatu Komorowski, wsciekly atak mediow...no nie...jesli ktos z Was moze mi pomoc wrocic do pionu, dzieki z gory za argumenty pocieszenia. Pozdrawiam wszystkich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stella

#79156

Ziemkiewicz po prostu uważa, że JK popełnia polityczny błąd.  Już w "Czasie wrzeszczących staruszków" wytykał Kaczyńskiemu pewne błędy. Jest konsekwentny, a czy ma rację - czas pokaże. Dla mnie o wiele bardziej groteskowa jest wolta "rzepy" jako takiej. Pisałem zresztą o tym - niepoprawni.pl/blog/287/egzorcyzmy-nad-kaczynskim

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#79171

umieszczanie przez RZEPĘ tego jadu,idiotyzmów Kuczyńskiego skurw..... to jest DNO dla tej gazety

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79176

Rzepa tak szeroko otworzyła się na "różne opcje"... aż zeszła się z drugiej strony...;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#79179

aha!
ciekawe czy się rozejdzie

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79183