Nawrócenie

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Dziś pogrzeb generała Jaruzelskiego. Ja po nim płakać nie będę. Dziś też znalazłem informację, iż Jaruzelski na 13 dni przed śmiercią poprosił o kapłana i pojednał się z Bogiem.

Generała nie znosiłem. Od 13 grudnia 1981 straciłem do niego wszelki szacunek, był dla mnie odzwierciedleniem zdrady, ruskiego sługusa i zbrodniarza. Nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla jego wyborów, decyzji i czynów. Ale jestem chrześcijaninem. A Jezus nakazuje przebaczać wrogom. Dlatego informacja o jego nawróceniu przed śmiercią bardzo mnie ucieszyła. Bo, jak napisano, "Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia." Łk 15:7 (BT). Myślę, że nawrócił się szczerze, bo będąc na łożu śmierci chyba nie spodziewał się, że jego decyzja przyniesie mu szczególną estymę wśród przeciwników, a na pewno zraziła do niego część dotychczasowych zwolenników. Poza tym, chyba przestraszył się konsekwencji wiecznych swojego życia i postanowił ratować to, co mu zostało - duszę. Szkoda, że ta jego decyzja była aż tak prywatna. Gdyby otwarcie przyznał się do winy i przeprosił, zrobiłby naprawdę wiele dobrego pod koniec życia.

Jednak z powyższych względów uważam, że organizowanie mu pogrzebu państwowego i pochowanie na Powązkach jest robieniem mu krzywdy. Jego ostatnia - uważam, że ze wszech miar słuszna - decyzja, zagubi się wśród zgiełku protestów (słusznych), niesmaku z fetowania człowieka o paskudnym życiorysie, który w końcu sam sobie ułożył. Dodatkowo lewica będzie sobie nim wycierać gębę i wykorzystywać do lansowania swoich idei, których, jak wynika z ostatniej  jego życiowej decyzji, wyrzekł się na łożu śmierci.

Ciszej nad jego trumną. Ale to nie oznacza, że jego zbrodni nie należy oceniać czy wręcz o nich zapomnieć. Miejmy miłosierdzie dla grzesznika, ale nie dla jego grzechów.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:13)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy będąc  chrześcijaninem,  trzeba być również idiotą ?

Mówisz, że kanalia pojednała się z Bogiem. W dupie mam jego "nawrócenie" i pojednanie z Bogiem, to ich sprawa nie moja. Mnie interesują na tą chwile sprawy ludzkie i ziemskie.

A gdzie do k...y nędzy pojednanie ze mną. ? Gdzie przeprosiny za zdradę ojczyzny i za  chleb na kartki, stan wojenny,  zgryzotę moich rodziców ?  Gdzie pokuta i zadośćuczynienie. ?

 

Dobrze, że wreszcie przyklepali to ścierwo łopatą.  Jedynie żal, że na tak uświęconym miejscu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426458

kacapskiego mordercy Polakow to ostatni policzyk wymierzony narodowi do ktorego ta swolocz strzelala.

Te bydle bez honoru z premedytacja pokazl ze i sie wykreci od kazdej odpowiedzialnosci za swe zbrodnie, ta  niby spowiedz i rozgrezszenie mordercy

to demonstracja wyzszosci oprawcy nad zamordowanymi - teraz przyjme ostatni sakrament i mi mozecie katole naskoczyc.

Ta kacapska swolocz w zyciu byla smierdzacym tchorzem ktory zawsze stal za uzbrojonymi rzolnierzami i czolgami,ta czerwona swinia w 81 roku srala w gacie i prosila pomoc kacapow do likwidacji Polski.

Nie wierze w zadne pojednanie moskalskiego pacholka ,oprawcy Polakow, z Bogiem to tylko czarna komedia i farsa,ktora on i jego kolesie z Bronkiem pacholkiem kacapskim odstawiaja.

Zeby po scierwie nie zostalo sladow DNA to te scierwo spalono,by nie bylo pozniej za polskiego rzadu mozliwosci udowodnienia ze to byla matrioszka z rodzina

prawdziwych Jaruzelskich nie majaca nic wspolnego podstawiona na miejsce zabitego mlodego Jaruzelskiego syna patryjoty polskiego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1426459

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1426481

to jest teraz przed Najwyższym Sędzią, którego nie oszuka. I zostawmy go Jego sprawiedliwości, bo nie mamy ani prawa, ani tym bardziej możliwości wpłynąć na Jego wyrok.

Za to powinniśmy osądzić czyny Jaruzelskiego. Jego "dorobek życiowy" należy dobrze udokumentować. I co więcej, należy go właściwie rozpropagować, tak, żeby za jakiś czas komuś nie przyszło do głowy stawiać pomników czy nazywać jego imieniem jakiejś ulicy czy instytucji. Zbrodnie należy nazwać zbrodniami i nie gloryfikować zbrodniarza, nawet, jeśli przed śmiercią się nawrócił. Zresztą chyba wyraźnie powyżej o tym napisałem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1426489

Mówiąc o nawróceniu tej kanali ograżasz chrześcijan.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426493

Akurat w tym przypadku trzymam się (a muszę dodać, że po ludzku nie jest to dla mnie łatwe - złość połączona z poczuciem wieloletniej bezkarności Jaruzelskiego potrafi nieźle zatruć serce) nauki Ewangelii. A tam i o nawróconych grzesznikach z których cieszą się w Niebie i o Dobrym Łotrze... Jakoś Bóg stawia nam trudne zadania.

Więc jeśli Zarzucasz mi obrażanie chrześcijan, to proszę o dokładne uzasadnienie. Najlepiej wynikające z nauki Kościoła i Ewngelii.

Podkreślam ponownie, nie usprawiedliwiam czynów Jaruzelskiego. A co do tego, że o jego nawróceniu wiem z mediów, a nie dowiedziałem się osobiście (odnośnie komentarza poniżej), to żyjemy w świecie, w którym z mediów dowiadujemy się o 99% rzeczy, które nas dotyczą. Możemy im wierzyć, albo nie. Jeśli informacje mówią o rzeczach złych, zazwyczaj w nie wierzymy. A dlaczego nie wierzyć w takim razie, że grzesznik się nawrócił. Nie mogę tego sprawdzić osobiście. Ale podobnie nie mogę sprawdzić większości innych wiadomości. I to niezależnie od ich źródła, czy jest z prawa czy z lewa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1426504

To, czy kanalia się nawróciła czy nie, wie tylko Bóg Wszechmogący i nie była do tego potrzebna żadna spowiedź i pośrednictwo księdza. A więc w tym kontekście Twoje (ludzkie) wywody o nawróceniu są kompletnie do dupy.  

Podpuszczony przez "sztab pochówkowy" rzekomą skruchą zdrajcy, stawiasz się na miejscu Stwórcy i ferujesz nawróceniowe wyroki. 

Taką postawą obrażasz nie tylko chrześcijan ale i Boga.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426512

A Ewangelia mówi TAK-TAK, NIE-NIE. Nie feruję wyroków. Stwierdzam fakt. Jeśli się nawrócił, jako chrześcijanin powinienem to zaakceptować, a nawet się z tego cieszyć. Jeśli nie, to trudno - jego decyzja. Właśnie nie stawiam się w roli Boga, bo to On, a nie Ty czy ja zadecyduje o zbawieniu duszy Jaruzelskiego. My możemy jedynie oceniać jego ziemską drogę i jej skutki, oraz to co dzieje się z pamięcią o niej (czyli np. parszywą decyzją o formie pogrzebu i miejscu pochówku Jaruzelskiego). Myślę, że co do tej oceny całkowicie się zgadzamy i nie ma o co kruszyć kopii.

Dodam na koniec stwierdzenie, które usłyszałem już dawno od pewnego księdza, którego osobiście bardzo szanuję: "W przypadku morderstwa tragedią jest to, że zginął człowiek. Ale jeszcze większą tragedią jest to, że po ziemi zaczął chodzić morderca". 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1426525

Najlepszym dowodem na to , ze jego nawrocenie to klamstwo jest brak przeprosin . Gdyby nawrocil sie , to powinien na lozu smierci poprosic o skromny pogrzeb , tylko w gronie rodzinnym ! O jego nawroceniu powinnismy dowiedziec sie od niego samego a nie od "ksiezy" takich jak Lemanski , Boniecki czy jakikolwiek inny . Najsmutniejsze jest jednak to , ze w tej calej "hucpie" brala tez udzial czesc polskiego duchowienstwa i , ze tylu ludzi dalo sie na to nabrac .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1426531

prawdziwego nawrócenia.O tym katolicy nie mogą zapomnieć.Poczekajmy na testament..może coś się dostanie ofiarom stanu wojennego....przynajmniej wyrazy żalu za uczynione krzyewdy.

Zdumiewa mnie jednak ogromna rzesza osób  z kwiatkami w ręku ,które przyszły mu oddać hołd?

Przykre to wszystko i żałosne.Istny PRL.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1426460

Te kilka tysięcy bydlaków w kondukcie żałobnym to   beton komunistyczny, byli esbecy, ormowcy, kapusie, sekretarze i członkowie byłej PZPR  i beneficjenci obecnego systemu.  Jednym słowem rak, który toczy Polskę. 

Powinno się im wszystkim porobić zdjęcia w celu łatwiejszej indentywikacji i rozliczenia w przyszłości.

 

Bydlaki z goździkami w brudnych łapskach. Zamiast goździków powinni miec gwoździe do trumny albo kołki osikowe.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426463

Jaruzelski zrobił nieporównanie więcej niż Kukliński!

— przekonywał Adam Michnik

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1426477

dzisiaj dalem jedynke . Czy sa dowody na to , ze Jaruzelski nawrocil sie , poza oswiadczeniem jakiegos ksiedza ? Wiedzial od dluzszego czasu , ze odchodzi w zaswiaty , dlaczego wiec nie przeprosil swoich ofiar za wyrzadzone im krzywdy ? Dlaczego nie stawial sie w sadzie by tam wysluchac aktu oskarzenia i bronic swoich "racji" , wiedzial , ze racji nie mial , mial krew na rekach , krew niewinnych ludzi . Mogl tez w swoim testamencie poprosic o cichy pochowek w gronie rodziny . Ilu ludzi zmarlo w czasie stanu wojennego dlatego , ze nie dzialaly telefony a karetki pogotowia byly zarekwirowane przez wojsko i milicje ? Ilu rodzicow stracilo wtedy nowo narodzone dzieci , tego sie nigdy nie dowiemy . Sluzyl NADGORLIWIE obcemu mocarstwu i powinien byc pochowany nie w Polsce ale na Kremlu . Co to znaczy miejmy milosierdzie dla grzesznika ale nie dla jego grzechow ? Ci grzesznicy , starzy i obecni smieja sie z milosierdzia i wykorzystuja je do niszczenia Polski i plucia nam w twarz .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1426467

Jedynie stwierdzam fakt, że prosił o spowiedź i sakramenty. I nie zmienię zdania, że to jest pozytywny krok w jego życiu. I, że jako chrześcijanin powinienem się z tego cieszyć. Można jedynie żałować, że tak późno i że nie towarzyszyły temu publiczne przeprosiny czy zadośćuczynienie.

Jeśli jesteśmy chrześcijanami, nie powinniśmy potępiać grzesznika (sam to robi swoimi czynami), ale jego grzechy. I jeszcze raz podkreślę, zbrodni Jaruzelskiego zapomnieć nie można. I dlatego też jego dzisiejszy pogrzeb z "honorami" uważam za skandaliczny. A jeśli Jaruzelski oszukał Polaków i jego nawrócenie na łożu śmierci było udawane, to teraz sam ponosi konsekwencje tego czynu. jest już przed Najwyższym Sędzią. I sprzed tego sądu nie jest w stanie uciec pod pretekstem choroby czy wieku.

Przy okazji, już po napisaniu powyższego wpisu natknąłem się na niezalezna.pl na wywiad z Grzegorzem Braunem. Jego zdanie na temat nawrócenia Jaruzelskiego, ale również jego pogrzebu w dużej mierze zgadza się z tym, co napisałem. Modlę się za jego duszę, ale nie chcę jego fetowania...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1426488

A skąd Ty wiesz, że prosił o spowiedź i sakramenty ? Byłeś przy tym ?

Tak naprawde wiesz tyko to co przekazały Ci przekaziory.

Wielu jest naiwniaków wierzącym przekaziorom. To raz.

A dwa

Nie wydaje Ci się wielkim cynicznym przekręten, wielką  niegodziwością i pluciem chrześcijanom w twarz,  gdy ktoś całe życie służy  piekłu a ostatniego dnia zapala  i ogarek i świeczkę ?

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426492

...co czuje człowiek w chwili śmierci...zapytam tak..czy Ty jesteś wyznania katolickiego, czy mojżeszowego ?..bo jeśli mojżeszowego, to się nie dziwię Twej wściekłości...natomiast Chrześcijan obowiązuje inny kodeks honorowy...właśnie to... nas Chrześcijan odróżnia od Chazarów i Hunów...ja jako Chrześcijanin uważam, ze jeśli ateista sam od siebie wzywa księdza, aby pojednać się z Bogiem, to dla mnie jest to totalne świadectwo, świadectwo że Bóg do końca walczy o człowieka...bo walka nie jest przeciwko człowiekowi, ale przeciwko Zwierzchnościom i Panowaniom...poświęcę notkę na ten temat...ale jak opadnie pył ..pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1426496

Od Chazarów odróżnia nas równiez to, że Chazarowie mają się całkiem dobrze a zidiociali, miłosierni chrześcuijanie niekoniecznie.

Wściekłości we mnie nie ma żadnej. Kanalia przyklepana dziś łopatą nie jest tego warta. Za to jest we mnie sprawiedliwość. Mój kodeks wewnetrzny i moje poczucie sprawiedliwości mówi mi, że szmata która wysługiwał się całe życie piekłu, nie ma prawa brukać Nieba. Inaczej byłoby w Zaświatach do dupy.

 

Nadal twierdzę,. że nie ma żadnej pewności co do wezwania księdza przez samego zinteresowanego, wynikajacego z wewnętrznej potrzeby ( a raczej srania ze strachu) . 

Równie dobrze "sztab pochówkowy" mógł to zrobić za niego ( chodzi o pijar) a nawet bez jego zgody, rozgłaszając zidiociałym, pragnącym nawrócenia zbrodniarza katolikom CUDOWNA NOWINĘ..

 

Aż smutno patrzeć jak dajecie się nabierać.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426501

...jaką Ty masz sprawiedliwość, chęć zemsty???...oko za oko, ząb, za ząb ???...taka sprawiedliwość obowiązywała mojżeszowych...natomiast Chrystus mówił, "miłujcie waszych nieprzyjaciół"...mało tego mówił "dobrze im czyńcie"...bo jeśli tego nie będziemy robić, czymże będziemy się różnić od pogan i jakiej nagrody mamy sie spodziewać ??...nie miotaj się...Jezus wyraźnie określa te rzeczy...zaprzeczysz ??:)) 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1426505

A gdzie ja pisałem o zemście ? Czytaj kogutku ze zrozumieniem. Pisałem wyłacznie o sprawiedliwości,...więc nie miotaj się.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426508

...i nie będzie...kto miałby Jaruzelskiego osądzać sprawiedliwie ? "niezawisłe" jeszcze sądy ??...ziemska "sprawiediwość" dla niego już się skończyła...umknął jej...poddał się Sprawiedliwości Bożej, a ta jest bardzo sprawiedliwa...niemniej ...my chrześcijanie wiemy, że nie możemy sądzić, abyśmy i my nie byli sądzeni w chwili śmierci...a i wiemy, że Bóg nie tylko sprawiedliwy...ale i miłosierny...ten cały wrzask o to, że przyjął Komunię, a wcześniej się wyspowiadał, jest bez sensu...Ty podważasz efekt nawrócenia, dyszysz sprawiedliwością ziemską...zanim rzucisz kamień powinieneś zweryfikować, czy jesteś bez grzechu...więcej zbroniarzy jest na codzień...mają się dobrze i są szanowanymi "lekarzami"...to aborcjoniści...codziennie giną niewinne istoty w łonach matek, a Ty rozczulasz się nad jednym, który może nie ma tyle krwii na rękach, co przeciętny aborcjonista z dwudziestoletnim stażem...opamiętaj sie człowiecze...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1426513

Widzę, że nie ma sensu dyskutować Panowie. Nie przekonamy jeden drugiego.

Autor tekstu próbuje wcielać się w wyrocznię a może nawet samego Boga i przekonuje nas o nawróceniu się zbrodniarza. Ba, zachwyca sie tym.

Ty z kolei kogutek wybielając zbrodnie tej ruskiej kanali,  jako argument podajesz "ale nie był taki zły jak aborcjoniści"  ( to może od razu przywołaj na poparcie swojej obrończej mowy osoby Kaliguli,  Stalina albo Hitlera.  Na ich tle kanalia wypadnie naprawdę dobre . Może nawet tak dobrze, że wystąpisz o beatyfikację.). 

 

P.S.  Mimo waszej  katolickiej naiwnej wiary w jakieś nawrócenia i skruchy zbrodniarzy, warto powalczyć o ziemską sprawiedliwość, chodźby dla przyszłych pokoleń.

Nie dać rozmyć prawdy o jego przestępstwach, nie dać  zrelatywizować zbrodni przez niego popełnionych, przekazać pełną prawdę historyczną następnym pokoleniom, a co najważniejsze to, wykopać w przyszłości  truchło z obecnego miejsca pochówku  i odesłać do nadawcy, a jeżeli te nie przyjmie,  rozważyć konieczność wrzucenia do bezimiennego dołu i posypania wapnem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426523

kpisz czy o drogę pytasz? Widzę,że się dobrze bawisz swoistą interpretacją pisma św.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1426524

...jaką Ty masz sprawiedliwość, chęć zemsty???...oko za oko, ząb, za ząb ???...taka sprawiedliwość obowiązywała mojżeszowych...natomiast Chrystus mówił, "miłujcie waszych nieprzyjaciół"...mało tego mówił "dobrze im czyńcie"...bo jeśli tego nie będziemy robić, czymże będziemy się różnić od pogan i jakiej nagrody mamy sie spodziewać ??...nie miotaj się...Jezus wyraźnie określa te rzeczy...zaprzeczysz ??:)) 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1426506

Trybeusie, bardzo Ciebie przepraszam, ale uważam że pieprzysz jak potłuczony. O tym, że Jaruzel sie nawrócił i o jego nawróceniu wiemy od księdza, który go spowiadał. Już samo to jest bardzo niesmaczne. Ksiądz katolicki opowiada o spowiedzi, świat się wywraca do góry nogami. I teraz tak, pogodzony z Bogiem ledwo trzynaście dni temu grzesznik, objęty uprzednio ekskomuniką ma na swoim pogrzebie odprawioną mszę przez katolickiego biskupa w katedrze polowej Wojska Polskiego. Nie jestem ekskomunikowanym komunistycznym generałem, ale na taką mszę, przy okazji swego pogrzebu, jako nieekskomunikowany od urodzenia katolik, grzeszący może i często, ale czujący przez całe życie więź z kościołem katolickim, nie mam raczej co liczyć. Uważam, że samo już to jest skandalem. I nie jest to kwestia zemsty, ale po prostu kwestia smaku, której kościołowi katolickiemu najzwyczajniej w świecie, w tym momencie, zabrakło. Pogrzeb w poświeconej ziemi ? To są jeszcze nasze ziemskie sprawy i tu na ziemi trzeba nam je załatwiać. Na to, czy Jaruzel faktycznie pogodził się z Bogiem, wpływu mieć nie możemy. I wcale w to nikt nie chce ingerować.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1426522

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

w kraju,gdzie podobno ponad 80% to katolicy ,świadczy o tym ,że wielu nie wie co to jest wiara katolicka  i w co właściwie wierzy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1426470

dalej nami gardzą bo zwyczajnie się boją. Agenciaki wciąż na służbie. Te gatki o nawróceniu, miłosierdziu odnośnie tej łajzy, rzygać się chce. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ess

#1426473

 

 Na pogrzebie Jaruzelski w ogóle mało zabierał głos i niemal w nic się nie wtrącał.

 

Ta śmieszna trumienka idealnie oddaje jego format 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1426528

Była msza,ale przy grobie  zabrakło już księży.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

markiza

#1426536

Jak pisałem powyżej, oprawa i miejsce pogrzebu były wysoce niewłaściwe. Prawdopodobnie obecność księży bardzo przeszkadzała by Urbanom, Michnikom, Kiszczakom, Kwaśniewskim, Millerom i całej reszcie lewicowców, którzy na pogrzebie swojego mentora chcieli by upiec własną czerwoną pieczeń. Myslę, że już sama informacja o spowiedzi Jaruzelskiego doprowadziła ich do sporej niestrawności. Jeszcze ksiądz na pogrzebie - to by kilku zabiło. Wielu z nich, czego przykładem jest jeden z wywiadów z Millerem, nie bardzo wiedziało co powiedzieć o tym fakcie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1426541

Może i była konsternacja. Dlatego przemawiał '' złotousty'' Kwaśniewski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#1426544