10 km/h na rowerku...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Jak od wczoraj donoszą media, władze Sopotu postanowiły ograniczyć dopuszczalną prędkość na ścieżkach rowerowych do 10km/h. W walce z piratami ścieżkowo-rowerowymi mają zamiar wykorzystywać... fotoradary. Nie zamierzam przepisywać tu całej informacji, jak kto ciekawy, to można poczytać choćby na: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/fotoradar-bedzie-lapal-rowerzystow,1829152# Ale chciałbym napisać kilka słów na temat samego pomysłu. Widać, że przepisy wymyślili specjaliści z rządzącego Sopotem PO. Radary nie mają przecież homologacji na rowery. Ani "foto", ani "suszarki". Poza tym, jak rozpoznać kogo ukarać na podstawie zdjęcia, skoro rowery nie mają numerów rejestracyjnych? No, chyba, że jakiś system automatycznego rozpoznawania twarzy. Ale na razie, po protestach obrońców praw człowieka, zawieszono prace nad takim systemem w Polsce, a bazy danych wszystkich obywateli ze zdjęciami chyba na szczęście nie ma (a jeśli jest, to nielegalna i wątpię, żeby służby przyznały się do niej w celu wystawienia mandatu za predkość). Poza tym do obowiązkowego wyposażenia roweru nie należy prędkościomierz. Tak więc jak rowerzysta ma wiedzieć, że nie przekracza prędkości? Choć to i tak nieistotne, gdyż zgodnie z ustawą radary muszą mieć podwyższony o 10 km/h górny margines pomiaru, czyli karać będzie można dopiero po przekroczeniu 20km/h, a to już prędkość rozsądna dla rowerzysty spacerowego. Jakby się temu przyjrzeć, można znaleźć znacznie więcej absurdów i luk prawnych. Na wstępie wspomniałem o PO. Otóż te decyzje urzędnicze wpisują się w sposób działania tej partii. Najpierw podejmuje się bzdurne decyzje, inwestuje w bicze z piasku, a potem okazuje się to totalną klapą. Ale ktoś za wniosek racjonalizatorski zakosił premię, ktoś zarobił na odszkodowaniu za niedopracowane prawo itp. A przykłady? Niestety w skali makro to np.: ustawa hazardowa, walka z dopalaczami czy system fotoradarów (a tak, też źle funkcjonuje, ITD nie wyrabia się w terminie z wystawianiem mandatów http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/wielka-fotoradarowa-kompromitacja-piraci-unikna-kar,1829137).

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Dla roweru górskiego/trekkingowego 10-12km/h to spacerowe tempo, 20 to taka jazda normalna, powyżej 20 trzeba się namęczyć trochę.
usenet.gazeta.pl/usenet/0,47943.html
Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Vote up!
1
Vote down!
0

Remek

#280584

- mogę tylko doradzić tym faszystowskim i bolszewickim debilom z władz samorządowych na Pomorzu aby zamiast trwonić publiczne pieniądze na "dzieła artystyczne" w postaci "Rydwanu" zbitego z kilku niecheblowanych desek za kwotę 150 tysięcy polskich złotych to budowali chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe rozdzielnie z możliwym pasem zieleni przy ciągach komunikacyjnych i turystycznych.

Dodam tylko że to jest dla mnie kolejny dowód jak tamtejsze władze są wyobcowane z polskiego społoczeństwa i nakierowane na dyscypliwanie nas i pasożytowanie.

Poprostu tam nie rządzą Polacy i trzeba to jak najszybciej zmienić.

Vote up!
1
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628585

pisałem pod innym rysunkiem, że banderowcy to stan umysłu - tutaj dodam ,ze POwcy to także stan umysłu...

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1628742