Kto pyta, ten w sądzie...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Właśnie dotarła do opinii publicznej wiadomość, że sąd na tajnej rozprawie, bez powiadamiania o niej oskarżonego i odmawiając mu w ten sposób prawa do obrony odrzucił apelację w sprawie skazania Adama Hofmana za zadawanie niewygodnych pytań prezydentowi Komorowskiemu.

Adam Hofman został skazany kilka dni temu w trybie wyborczym za rzekome zniesławienie Bronisława Komorowskiego poprzez zadanie mu pytania o związki z WSI i udział Andrzeja Kleszczewskiego związanego ze SKOK Wołomin w komitecie honorowym kandydata na prezydenta RP. Dziś wymiar (nie)sprawiedliwości III RP przekroczył miarę wszelkie granice pogardy dla praworządności.

Już w czasie pierwszej rozprawy odmówiono oskarżonemu prawa do składania wyjaśnień. Teraz nie powiadomiono go nawet o rozprawie, a samą rozprawę utajniono. Tego to chyba nie mają nawet na Białorusi. Hofman zastrzegł, że podda się wyrokowi, ale zaskarży go do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ja dodatkowo na jego miejscu przeprosiny w mediach poprzedziłbym zdaniem: "Zmuszony do tego wyrokiem sądu, który łamiąc prawa człowieka i przysługujące oskarżonemu prawo do obrony takiego mi odmówił, przepraszam..." i tu zasądzona treść przeprosin. Za te same pieniądze publicznie skompromituje funkcjonariuszy w togach i w mediach publicznych przypomni widzom to, czego sama z siebie TVP zapewne nie poda.

 

A przy okazji, jeśli teraz już zadanie pytania w programie "Kropka nad i" jest przestępstwem, to źle wróży innemu programowi TVP - "Pytanie na śniadanie"...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

To co uczynił "sąd apelacyjny" wpisuje sie w dokonania wcześniejsze "niezawisłych" sądów III RP...Pozbawienie osoby oskarżanej prawa do obrony to już dyktatura..buraków i zlodziei...me(n)dia rzecz jasna o tym zapomną...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1472263

mógł skazać Hofmana na PObicie ciupagą przez Gajowego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1472269

który został zobowiązany na Pudelku przeprosić Tuska z żart Prima Aprilisowy. I przeprosił: "Przepraszam, że pan premier zrobił z siebie idiotę".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#1472279