Wieści z Węgier

Obrazek użytkownika Honic
Świat

Bratankowie zauważyli naszą z nimi solidarność. Oto wczorajsza wypowiedź jednego z przyjaciół - Węgrów, którą pozwoliłem sobie przetłumaczyć:

"Czytałem o manifestacjach stronników Kaczyńskiego przeciwko presji na Węgry. Były nawet polskie i węgierskie bannery, "ręce precz od Węgier" itp. Teraz dzieje się to, co przewidywałem wcześniej. Międzynarodowy kapitał finansowy chce zniszczyć gospodarkę Węgier i w ten sposób wpłynąć na usunięcie Orbana. Oczywiście "liberałowie" i postkomuniści przyklasnęli temu, ale wszystko jest w rękach międzynarodowego kapitału finansowego.
Trzy ustawy z 200 mają być niedemokratyczne, eliminujące niezależność krajowego banku:
Propozycja żeby szef Narodowego Banku miał obowiazek złożyć przysięgę na konstytucję, co jest całkiem normalne. To ma zniszczyć niezależność Narodowego Banku. Ci wszyscy ludzie otrzymali władzę od postkomunistów, po tym jak obalono rząd demokratycznych specjalistów, który był wcześniej u władzy. Teraz Orban poprosił o drugiego wiceprzewodniczącego, ponieważ nie mogą robić, co chcą. To ma być "niedemokratyczne", choć usunięcie poprzednich demokratycznie wybranych szefów Narodowego Banku przez postkomunistów miało być pozornie bardzo demokratyczne.
Drugie "niedemokratyczne" prawo ma być przeciwko niezależności wymiaru sprawiedliwości. Prawo to mówi, że sędziowie powinni iść na emerytury w tym samym wieku, jak wszyscy inni na Węgrzech. Co tu jest niedemokratyczne?
Węgry muszą teraz spłacić ogromne pieniądze, które postkomuniści otrzymali w ostatnich latach, np. w listopadzie 2 mld euro. Bez możliwości spłacenia ich później. Ale MFW nie daje kredytu na tę spłatę. Post-komuniści sprzedali Male (węgierska spółka powietrza) Rosji. Rosjanie zniszczyli tę firmę i postkomuniści poprosili o 100 miliardów, aby ratować to przedsiębiorstwo lotnicze i dostali od UE. Obecnie UE doszła do wniosku że to nie było prawidłowe i Węgry muszą spłacić te 100 miliardów UE. Dlaczego nie okazało się to błędem, gdy postkomuniści prosili o pieniądze?
Amerykański profesor napisał w "liberalnej" gazecie, że jest zgodne z demokracją niszczenie gospodarki Węgier przez międzynarodowy kapitał finansowy, i to gdy następnie w wyniku wyborów Orban zostanie obalony. Jeśli to się nie powiedzie, są jeszcze inne możliwości, by przepędzić Orbana. "Liberałom" bardzo się to podobało, ale część postkomunistów była ostrożna i zapytała amerykańskiego profesora, co to oznacza. Powiedział że jeśli Orban nie może być usunięty w wyborach, to musi być obalony w wyniku wojny domowej. "Liberałowie" bardzo klaskali, ale postkomuniści byli raczej cisi. Nie widzę szczególnej różnicy między kolonialną polityką imperium sowieckiego w stosunku do państw wschodnioeuropejskich i tą polityką UE i Ameryki wobec Węgier i wszystkich, którzy chcą prowadzić niezależną politykę. Czego naprawdę chcą, jest jasne.
Gdy Orban powiedział: "A więc dobrze, zmienimy te części 3 ustaw, co do których UE sugeruje, że naruszają zasady UE", MFW AHS opowiedział, że Węgry nie mogą dostać żadnych pieniędzy, ponieważ przedtem podatki dla zagranicznych banków zostały wyeliminowane. A więc, Węgry osiągnęły status kolonii.
Międzynarodowy kapitał finansowy może zrobić duże pieniądze bez płacenia podatków, podczas gdy rząd węgierski nie może wprowadzić żadnych praw bez pozwolenia UE. Narodowy Bank traci swoją niezależność, gdy ma istnieć przysięga wobec węgierskiej konstytucji, ale jeśli robi to, czego międzynarodowy kapitał finansowy wymaga, wtedy okazuje się że jest niezależny. Taka politykę lepiej robić z postkomunistami, jako pozbawionymi narodowych uczuć patriotycznych."

Zazdroszczę Bratankom umiejetności wykorzystania wyborów demokratycznych do przekazania władzy prawdziwemu mężowi stanu. W naszym rodzimym organie władzy przeważają awantury jak nie na temat co można zdjąć ze ściany, to czy na oficjalnych posiedzeniach można palić trawę a wielu zastanawia się zapewne w zaciszu domowym z czym (lub z kim) należy kopulować aby zagwarantować sobie sukces w demokratycznych wyborach do Sejmu.

Polecam (zapewne jeden wielu) zapis wywiadu z premierem Węgier Orbanem:

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/orban_do_pospieszalskiego_:_niech_bog_blogoslawi_polakom_18449

Brak głosów

Komentarze

Mam nadzieję, że Węgry staną się przełomem w świadomości wielu członków UE.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#217763

... poprawnie, niewygodni dla komunistycznej mafii liderzy byliby choć o włos bezpieczniejsi. Byłby to sygnał, że nie można mordować bezkarnie, jak za czasów ZSRR. Niestety,o tym jak jest zadecydowali zdrajcy w Polsce, a kunktatorzy całego świata umyli ręce, jak Piłat. Brakuje Reagana i JPII (też ofiary zamachów).
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#217771

 Kolejna pikieta solidarności z Węgrami, 21.01.2012

 

 

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1217&rstart=0

****************************************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#217765

Póki co wspieram Was modlitwą, Bratankowie nasi - niech Wam się uda. Amen. Dzisiaj to na Was patrzą z nadzieją obywatele (polgárok) z całej Europy.

-----------
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#217780

  MW i ONR palą flagę unijną pod ambasadą Węgier
 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v5tkUAU8JGw
 

http://www.blogpress.pl/node/11310

komentarz:

Byłem na pikiecie, ale
Roz, sob., 21/01/2012 - 16:16
wśród uczestników i organizatorów nie widziałem i nie słyszałem o uczestnictwie Gazety Polskiej w pikiecie - czy może nie jest to nasza wspólna walka z jewrobolszewią ? może macie inne zdanie na ten temat ?
 

***************************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#217781

Ale niezwykle trudno pójść węgierskim śladem.

Trzeba przede wszystkim wygrać wybory,ale aby je wygrać trzeba stworzyć sieć obserwatorów i mieć swoich ludzi w komisjach.Ostatnich PiS nie chciał wygrać albo tak postępował aby ich nie wygrać.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#217799

Ważne by wytrwali pomimo wszystko , prawdopodobnie jeśli ma zacząć się destrukcja Unii Jewrejskiej to Węgry mogą stać się swego rodzaju katalizatorem , zaczynem początkiem końca ..
Musimy ze swej strony stanąć za Nimi murem i ani kroku w tył.

To walka na wyniszczenie. Teraz gdy przewodnictwo w Euro-parlamencie przejęli Niemcy z ich przedstawicielem socjaldemokratą - inaczej komunistą , M. Schulzem na czele walka może przybrać na sile a zwłaszcza może przyjąć niespotykanie drastyczną formę. Na ten temat wypowiadał się N.Farage "witając nowo mianowanego przew.PE"

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#217831

Doradca Hillary Clinton, Charles Gati to pewnie wyżej wspomniany "amerykański profesor" - rodem z Węgier. Ich program obalenia rządu w 5 punktach: http://hetivalasz.hu/vilag/charles-gati-5-pontja-44756
dobraczek

Vote up!
0
Vote down!
0

dobraczek

#218026