Lord Vader w przebraniu baranka

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Zauważyłem coś niepokojącego, choć może to słowo nie jest najwłaściwsze, bo co niepokojącego jest w tym, że się jakaś sekta dzieli na frakcję bolszewików i mienszewików, albo też derwiszów kręcących się w prawo, zgodnie z kierunkiem zegara, i w lewo, przeciwnie do jego wskazówek? Szkody nie ma w tym żadnej, a jedynie trochę zabawy.

Zatem powiedzmy raczej, że zaobserwowałem ciekawe zjawisko w biuletynie Sekty Antypisa, czyli „Gazecie Wyborczej”. Jedna frakcja, ta tańcząca do upojenia w lewo, powiedzmy - hardcore, widzi Jarosława Kaczyńskiego jako demona zła, Lorda Vadera polskiej polityki, którego należy zalać betonem i to z czubem,bo w trakcie debaty, czy też raczej wywiadu w Polsacie zaprezentował „pustosłowie, oportunizm i ignorancję, nie powiedział niczego, co by się układało w jakiś pomysł na politykę gospodarczą, robił wrażenie laika, który powtarza nie najlepiej wyuczone kwestie wymyślone przez jego doradców, których nie czuje, ani do końca nie rozumie, tym, co najbardziej rzucało się w oczy była wrogość do rządu obecnej koalicji, do rzekomo prześladujących go mediów, zawoalowane przypominanie Układu, a nad wszystkim zaprogramowana obelga, insynuacja, premier, co "mówi, że nic nie może". No i „kłamstwo też królowało w słowach prezesa”. No i rytualna już, obowiązkowa wręcz „trucizna IVRP”.

Teraz zgadywanka, kto to napisał? Możliwości jest kilka - Kuczyński, Wołek, Niesiołowski, Kutz, Bratkowski? No, ośmiodziurowy (od słynnych, kultowych już ośmiu kul lecących mu prosto w bohaterską pierś w Łodzi, teraz, po śmierci Andrzeja Leppera zapewne będzie to sznur na szyi obnoszony po studiach TV) Stefan, czyli Pan Wicemarszałek Niesiołowski dodałby niechybnie coś o obrzydliwych, załganych hipokrytach i ćwokach, Wołek użyłby kilka razy, albo i kilkanaście „pożal się Boże”, Bratkowski, że z wypowiedzi widać wyraźnie inspirację faszystowskimi ideami i ukryte pragnienie pomaszerowania z pochodnią, więc odpadają, zatem tak! Ci, co obstawiali Kuczyńskiego, mieli rację.

No, powiedziałby ktoś, o co chodzi, przecież oni to piszą codziennie. Owszem, ale zaraz obok Jarosław Kaczyński jest demaskowany przez Dominikę Wielowieyską (jak się wydaje, frakcja derwiszy tańczących w prawo, powiedzmy, soft) za coś innego. Owszem, nadal demon zła, Lord Vader polskiej polityki, którego należałoby zalać betonem i to z czubem, ale jest subtelna różnica - tym razem za fałszywą łagodność, umiarkowanie i przebranie baranka.

Wypomina bowiem Prezesowi Kaczyńskiemu, że o Smoleńsku mówił spokojnie, nie mówił o zdrajcach, o kondominium niemiecko-rosyjskim, jakim może być Polska pod rządami PO ani o Tusku, który jest sługusem Merkel i Putina. Była tylko mowa o "polityce białej flagi". Zatem w przeciwieństwie do Kuczyńskiego nie zauważyła Pani Wielowieyska „wrogości, obelg, insynuacji, kłamstw, trucizn IV RP”. To znaczy, też niezupełnie, zauważyła, ale, niczym Wernyhora, w przyszłości. Może i Prezes nie powiedział tego wszystkiego teraz, ale na pewno sobie tak pomyślał, a już na pewno powie w przyszłości. Teraz udaje, fałszywiec jeden, łagodnego baranka, ale za chwilę zobaczycie!

„Mamy więc znów cudowną przemianę na użytek kampanii. Ale niech krytycy PiS, czyli owi kolaboranci, nie cieszą się przedwcześnie. Zaraz po wyborach prezes powie, co o nich myśli: porówna ich do ZOMO albo do morderców księdza Popiełuszki”.

Coś to przypomina Kolendę-Zaleską i jej „prawdziwych Polaków” swego czasu. Nie powiedział, ale pewnie kiedyś powie, więc o co chodzi. Nawiasem mówiąc - Pani Kolenda, autorka jawnego, bezczelnego kłamstwa, właśnie się objawiła, jako niezależny i obiektywny moderator debaty, doprawdy nie sposób zrozumieć, dlaczego Jarosław Kaczyński z taką rezerwą się odnosi do udziału w debacie z jej udziałem, zupełnie niezrozumiałe!

Nawiasem mówiąc serdecznie odradzam udział w takiej debacie, po pierwsze, z krętaczami, graczami w trzy karty na rynku nie siada się do partii szachów. Zwłaszcza, gdy zaproszone grono jurorów to wieloletni udziałowcy w tej spółdzielni drobnych oszustów. Jak, być może niektórzy wiedzą, przemysł „trzykarciany” jest zorganizowany następująco: szef macha kartami i krzyczy „Ludzie, co ja robię, co ja robię, pieniądze za darmo rozdaję”, umówieni z nim „chojniacy” wydają z siebie okrzyki zachwytu i zdumienia, że, rzeczywiście, takie bogactwo tak łatwo trafia w ich ręce i demonstracyjnie obstawiają kolejne rundy, oczywiście, wygrywając i przeliczając wygrane z demonstracyjną radością, oraz tak zwani frajerzy, czyli my wszyscy, wciągani do tej gry przez zblatowanych oszustów. Najlepiej odejść w swoją stronę, poświstując obojętnie, a szef i chojniacy z „zaprzyjaźnionych i tych drugich telewizji”, jak w chwili nieostrożnej szczerości powiedział Wajda, niech nadal wyrażają zachwyt Drugą Irlandią, Zieloną Wyspą i rządami miłości. Niech sobie nawet robią meksykańską falę w studiu Tusk Vision Network, a co nam to przeszkadza? Nie nasz cyrk, nie nasze małpy.

P.S. Felieton z Rzepy. Zachęcam do czytania felietonów w Rzepie i w Freepl.info. A od tego poniedziałku- również w Gazecie Polskiej Codziennie. To znaczy Gazeta codziennie, a ja , co tydzień ;-)

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Problemem jest olśnienie i otępienie zmysłów.
Bo co prawda, ani cyrk ani małpy nie nasze, ale czas, aby otumaniona gawiedź zauważyła, że te małpy gżą się bezczelnie na wizji, ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181707

Gratulki za rubrykę w "GPC". A wspomnij w niej "Niepoprawnych" czasem ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#181710

Fajnie że Ty też będziesz pisał w "codziennej Polskiej"!
Swoją drogą zaskoczył mnie udział Pospieszalskiego w tym projekcie. Myślałem, że Sakiewicz z Lisiewiczem i Kwiecińskim mają go za jednego z tych "warszawkowatych naszych", co to w "inaczej piszącym" tygodniku patriotów udają...
P.s. orientuje się może ktoś, czy Wencel też znajdzie się na pokładzie (mam tylko nadzieję że Terlikowski się nie wepcha...)?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181753

Kuglarze z Kaszub (i nie tylko z Kaszub) na grze w 3 karty znają się jak mało kto. Wszyscy oni wiedzą, że w grze najważniejsze są rekwizyty. Dajmy na to taki stolik. Raz rolę stolika pełni obskurna skrzynka po ziemniakach z bazaru, innym razem robiony na specjalne zamówienie kuglarzy majestatyczny mahoniowy "okrągły stół". Raz uwagę zgromadzonych wokół gry rozprasza półnaga prostytutka (bynajmniej nie śpiewaniem Kolend) by dać szansę kieszonkowcom, innym razem frajer z kasą jest po prostu brutalnie okradziony i skopany przez osiłków.
Kuglarskich sztuczek jest wiele, tak wiele, że nie nadążysz.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#181759

Masz rację Wilku Morski.Ja też odradzałbym PISowi branie udziału w tego typu ustawkach.Przecież dla medialstwa POkroju TuskVisionNetwork(oby ich bankructwo POchłonęło),Gadziny Wybiórczej(oby się dalej tak dobrze zużywała w sraczach)i Radio Zdziry(oby POpłynęło z falami eteru do ścieku historii)- debata nie ma być rzeczową dyskusją nad programami poszczególnych partii.Wszak partia rządząca nie przedstawiła do tej pory żadnego spójnego programu.Ma to być dla nich kolejna okazja do zohydzania społeczeństwu PISu i braci Kaczyńskich(tak,tak-to nie przejęzyczenie-BRACI Kaczyńskich,chociaż jeden z nich rok temu zginął nad Smoleńskiem).Dlatego sądzę,że można inaczej dotrzeć do polskiego społeczeństwa,niekoniecznie poprzez takie ustawki.Istnieją przecież jeszcze inne naprawdę niezależne media,jak choćby internet.falcon1958

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

falcon1958

#181802