Bolek jednak olany!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Jakże głęboko sięgają pisowskie macki, jak głęboko wżarły się w zdrowy organizm państwa polskiego, które, jak jednoznacznie stwierdził Pan Płemieł Tusk, zdało egzamin i to nie jest nasze ostatnie słowo ( ostatnim słowem będzie tradycyjne już: „Izwinitie, daragijedruzja!”).

Otóż, mimo jednoznacznego zaświadczenia o moralności wystawionego przez samego Lecha Wałęsę, Mędrca Europy, potomka imperatorów, którzy wyemigrowali z Rzymu „miedzy Słowiany, do Czechosłowacji”, by ocalić szlachetne DNA dla następnych pokoleń, bohatera, co skacze wyżej, niż Sergiej Bubka- ( 3 metry płotu, to dla niego pryszcz, jak dla Spidermana) i który sam jeden z Danuśkom obalył komunizm, SBek Rybiński stracił uprawnienia emerytalne, zgodnie z ustawa deubekizacyjną.

Bezczelność tego kroku aż woła o pomstę do niebios, a konkretnie o przypadkową kontrolę ministerstwa w stosownej instytucji, na przykład nadgodzin, albo przepisów sanitarno- epidemiologicznych w stołówce, woła o posadę magazyniera w Tesco dla jej szefa, zgodnie ze świecką tradycją tej ekipy.

Ale, wyjaśnijmy od początku. W związku z ustawą ograniczającą prawa do emerytury funkcjonariuszom SB, Lech Wałęsa wydał SBkowiStanisławowi Rybińskiemu zaświadczenie, z którego wynika, że były esbek przez wiele lat wspierał działalność „Solidarności".

„Ja Lech Wałęsa oświadczam, że Stanisław Rybiński jako funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa w latach 82 – 90 w sposób tajny i zakonspirowany udzielał mi informacji o podejmowanych działaniach tej służby wobec członków organizacji podziemnych, a w szczególności związku „Solidarność"” – czytamy w zaświadczeniu napisanym 7 grudnia 2009 r. przez Lecha Wałęsę.

Z pisma wynika, że zostało ono napisane na wyraźną prośbę Stanisława Rybińskiego. W związku z zapisami tzw. ustawy dezubekizacyjnej, świadczenia byłego funkcjonariusza SB są obcięte do poziomu przysługującego wszystkim innym emerytom i rencistom. W świetle ustawy byli esbecy nie mają prawa do pobierania tzw. świadczeń resortowych.

Historyk zajmujący się czasami "S" i Lechem Wałęsą, dr Piotr Gontarczyk, oceniał ten kuriozalny dokument jednoznacznie:
„Wiarygodność takiej wersji jest mniej niż zerowa. Zwróćmy uwagę, że sprawa pojawia się 20 lat po 1989 roku, kiedy wspomniany esbek zagrożony jest odebraniem mu specjalnych praw emerytalnych. Jeżeli wspomniany człowiek twierdzi, że wspierał Solidarność w latach 80., to przekracza wszelkie granice tupetu i bezczelności. To tak ewidentna bzdura, że warto dociekać wyłącznie tego, dlaczego Lech Wałęsa mógł zdecydować się wystawić Rybińskiemu takie zaświadczenie. I odpowiedź na to pytanie jest niestety oczywista. Ze strony byłego prezydenta jest to nagroda za tuszowanie spraw związanych z działalnością współpracownika SB o kryptonimie "Bolek". Rybiński to jeden z najbardziej "zasłużonych" w akcji znikania dokumentów odziedziczonych po SB przez UOP w latach 90. Ma za to zresztą postępowanie karne od bodaj ponad 10 lat.”

Oczywiście odrzucamy jątrzące i dzielące Polaków oceny Gontarczyka bez wahania. I w ogóle całego Gontarczyka, pisowca i antychrysta odrzucamy ze wstrętem. Aż się prosi zacytować członka Prezydium Sejmu: „załgany, zakłamany pisowski hipokryta!”. Bo skąd Gontarczyk, pożal się Boże, tak zwany „historyk” wie, a może rzeczywiście Rybiński informował Lecha Wałesę?

Na przykład, jeśli pracował w portierni, Wałęsa zapytał „ do Pana Pułkownika to którędy?”, a Rybiński odpowiedział: „drugie piętro, trzecie drzwi po lewo”, to, co, nie informował? Wstyd, Panie Gontarczyk, taka nierzetelność! Słusznie wytykano Panu poważne braki warsztatowe, zwłaszcza ci, którzy nie czytali książki, ale po, co, wystarczy na okładkę spojrzeć.

Albo, jeśli poinformował Bolka, że na pokwitowaniu nie pisze się „tysionców”, tylko „tysięcy” to przecież już tylko z tego powodu oświadczenie herosa z imperatorskim DNA jest prawdziwe. A może pracował w centralce telefonicznej i na pytanie Wałęsy: „ Do Mnietkato jaki numer?” poinformował „ wewnętrzny 15”?

A może poinformował Bolka, że przez płot, to najlepiej wybić się z lewej nogi i skakać z półobrotem, stylem plecowym? A jakby mimo to próba skoku przez płot zakończyła się trzykrotnym rozplaśnięciem i obtłuczeniem tynku w stylu strusia pędziwiatra z kreskówki,w połowie wysokości płotu, posłuchać jednak informacji obserwującego z niesmakiem te próby Rybińskiego, że, oczywiście, można by spróbować nawet i o tyczce, ale prościej i szybciej motorówką, która czeka przy nabrzeżu? „Bo wy tu, kolego Bolek skaczecie i skaczecie, tynk się sypie, a tam za chwilę wybiorą komitet strajkowy i będzie za późno” - poinformował herosa.

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czyli może Rybiński otrzymał status pokrzywdzonego przez III RP :)
Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#119064

A co z majorem Hodyszem, który na pewno informował "Solidarność", którego Lech Wałęsa odsunął w wolnej Polsce ("bo skoro raz zdradził - SB, to może teraz znów zdradzić")?
A dlaczego Lech Wałęsa nie chciał zrehabilitować pułkownika Kuklińskiego ("bo skoro raz zdradził - LWP, to może teraz znów zdradzić")?

Skąd ta dziwna wybiórczość? Dlaczego w takim razie panu oficerowi SB Rybińskiemu wystawił list żelazny?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119070

No, ale Hodysz nie chcial Bolkowi pomagac w niszczeniu dokumentow

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#119090

Albo " Bałwan z blachy"
Nathanel
W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119067

Myśle że tytuł powinien brzmieć ''CIUL Z TRUJMIASTA'''
POZDR WSZYSTKICH NIEPOPRAWNYCH

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#119146

to hucpa! Z żalem stwierdziłem, że do tych przejawów klasycznej hucpy już się przyzwyczaiłem - p.rezydent Komoruski bierze na doradcę Jaruzela - czyż nie hucpa?

pomnik bolszewikom (i ich bagnetom!) pod Ossowem- hucpa! spędy dyplomatów RP przed obliczem RUSKIEGO ministra SZ- po 3-kroć hucpa!

wystawienie przez rząd, BOR, MSZ, SKW i inne służby Prezydenta RP, generalicję i innych vipów na wystrzelanie jak kaczki i lansowanie w mediach tezy "ląduj dziadu" - po 96-kroć hucpa!!

tak oto dzięki zdrajcom z PO/WSI mamy nowy rodzaj wasalnego ustroju - KC-H czyli Kondominium cwelowsko-hucpiarskie...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#119069

Obrotowa rzeźba Mosfilmu zrywała do czynu, usprawiedliwiała każde bezeceństwo.
Niejaki Wajda nakręcił ? "Człowiek z żelaza", na kanwie tego tytułu rzucono tytuł dla Albina Siwaka: Człowiek z pustaków.
Bolek zasługuje na jakieś lepsze określenie,niż: Człowiek z piasku ; długo wędrowałem po tytułach i nie podołałem wysiłkowi twórczemu ,dlatego, proponuję : "Zorro"- zawsze młody,zawsze przystojny,zawsze z wąsem, zjawia się w najmniej oczekiwanym momencie i zawsze czyni dobro. Bądźmy sprawiedliwi ,tak jak Bolek zrobił sobie dobrze to chyba nawet Krauze czy ten z Poznania wysiada.Czym są abażury z tatuowanej ludzkiej skóry u Franka wobec bolkowych donosów. Ci to byli okupanci,a on udawał swojego. Ciekawe ilu świadków zdusił?
To nie krytyka ,to luźna uwaga,bez znaczenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119075

Skoro funkcjonariusz SB Rybiński przekazywał tajne informacje o działaniach tej służby webec członków organizacji podziemnej Lechowi Wałęsie, stając się w ten sposób podwójnym agentem i dokładnie robił to samo "Bolek"(również podwójny agent). To ja się tak zastanawiam, komu z nich dwóch coś przyznać a komu odebrać ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#119083

To razem juz poczworny agent, ze tez sie im nie pomylilo!
Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#119092

Z pewnością ich sprawozdania musiały wyglądać ciekawie :

Uprzejmie donoszę, że donoszący na mnie nodosiciel donosi nieprawdę, że ja donoszę, że on donosi.........itd.

Pozdrawiam :)

UNIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#119100

a jeszcze kopie tego musieli w tłumaczeniu wysyłać do Moskwy, co obejmuje również dalszych "bohaterów tego łańcuszka...
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#119170

pokerowe zagranie w końcu wymaga sprawdzenia. Niech powie nasz noblista jakie to były ważne informacje od Rybińskiego. Kogo uratował od więzienia, kto zdążył się ukryć przed aresztowaniem, które zebranie odwołano by nie było wsypy dzięki donosom tego cennego informatora??? terka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 - terka

#119091

he, he!
Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#119096

zaświadczę po 20 latach, to też będzie ważne?
Czy to tylko dla wybrańców? Przepraszam: mędrców?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119095

że 20 lat temu nie handlowałaś ze mną bimbrem:), albo ja z Tobą:). Ani uranem:) Ani kapustą kiszoną:)
Sorry za płaski żart, ale po przeczytaniu o Bolku trodno już o subtelne...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119101

No to polećmy hurtem. Ty zaświadysz, że pracowałem od trzeciego roku życia (a najlepiej, że już w łonie matki) i mam już potrzebną wysługę lat, a do tego jestem wrzesniowym kombatantem, a ja poświadczę, że widziałem jak w okresie II wojny światowej podczas bombardowania spłonał Twój dworek w(.....) wraz z pieczęcią i tytułem szlacheckim. Pasuje ?

P.S. Metryka nieważna, kto to sprawdzi :)

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#119111

tyle tylko że trzeba być Bolkiem żeby potwierdzać taką bzdurę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119138

chyba najlepiej pasowałoby do niego :człowiek z gówna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119208

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

To mamy kolejnego kandydata na "świetego" (po Blidzie). Jeszcze trzeba tylko komisji sejmowej, która stwierdzi jak to Kaczyński z Ziobrem i Kamińskim tego gieroja prześladowali i poddawali torturom, i jak tylko fuksem, jak błogosławiony Niesiołowski, uniknął śmierci z rąk pisowskiego zamachowca!

A poważnie, bezczelność i kpina z nas wszystkich!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#119268