"Rzygacze patriotyczni" - odcinek kolejny

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

"Nie jestem w końcu jakimś pojebanym, faszyzującym szwedzkim metalowcem z zespołu Sabaton".

Cezary Michalski  o braku czołobitności wobec Powstania Warszawskiego, w felietonie własnym

("Narody chcą słuchać kłamstw na własny temat, rzeczą mądrych elit jest nie przekraczanie w takich kłamstwach granicy bezpieczeństwa. Głupie elity będą się w kłamstwie licytowały. Lech Kaczyński i jego polityczne otoczenie, właśnie poprzez sposób interpretowania Powstania Warszawskiego, było przykładem elity najgłupszej").

W pewnym przybliżeniu wiadomo kim jest Cezary Michalski. Już chyba bardzo niewielu czytelników dziwi demonstracyjne batożenie polskiego, zaściankowego patriotyzmu przez tego przedstawiciela "mądrych elit". To nurt dominujacy wśród wiodących polskich dziennikarzy...
 

Poniżej, dla przypomnienia stara charakterystyka innych "patriotycznych rzygaczy".

Wielkie autorytety medialne chętnie opowiadają o "obsesyjno-kompulsywnym"  polskim patriotyzmie. Im większe, tym chętniej. Niektóre z nich przed kamerami rozdzierają szaty i dramatycznie pytają: "Co z tą Polską?".

Dziennikarstwo Tomasza Lisa doceniam od dawna ;). Ulubieniec Andrzeja Urbańskiego tym razem udał się na pogwarki do Szymona Hołowni ("katolik, ale porządny człowiek") do jakiejś nowocześnie religijnej telewizji.

Pogadali. Długo i soczyście. Efektowne pytania i efektowne odpowiedzi. Tzw. dyskusja na poziomie...

"Po co Polakowi Polska? Żeby się wsciekać na siebie...",   "Jaki jest stosunek Polaka do Polski? To schizofreniczna relacja , patologicznie uzależnienie...", "Trudna miłość? Oj trudna! Nawet z elementami przemocy domowej...".

Pogadali. I szczere zatroskanie Polską mieli na twarzach.

Robili wrażenie "nacjonalistów na abarot". Są chyba przekonani, że do narodowości powinno być przyporządkowane wartościowanie...!?? Z tym, że akurat narodowość polska to dla nich obciążenie. To smród. Obrzydliwy smród, który trzeba niwelować europejską perfumą... 

Rzygaja na Polskę. Nie dbają o treści jakimi swoją Ojczynę oblewają. Rzygają.

Ale z zatroskanych, szczerych twarzy widać, że rzygają "patriotycznie".

Brak głosów

Komentarze

to małe, podłe skurwysyny

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#76458

Koszmar polega na tym, że naprzeciw takiego nic stawiają mikrofon, a czasem nawet kamerę i nazywaja to programem.
Pluje toto czymś, co dwunastnica na jęzor przyniosła, wykonuje jakiś przedziwny taniec,co to ma niby "wzmocnić przekaz" i jeszcze chce za to pieniędzy.
To nie taniej byłoby odrazu puścić tłumaczenie z Izwiestji?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76461

P E T Y C J A  ---proszę o podpisywanie i przekazywanie dalej

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5609

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#76466

Inicjatywa słuszna i potrzebna.
Jednak tekst trzeba poddać edycji- są literówki, a Nam i tak przypinają łatę ciemnogrodu.
Mieliby z czego szydzić.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76469

jestes za to niedojebana resztka po skrobance antybolszewickiej

Vote up!
0
Vote down!
0
#76478

Z całym szacunkiem dla Pańskich emocji, ale proszę o zachowanie formy, która odróżnia ten portal od mainstreamowego szamba.
Można przecież ładniej powiedzieć, że lepsza część tego osobnika, nieszczęśliwie spłynęła jego mamusi po nodze.
Można?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76482

Nikt Cezaremu Michalskiemu nie morze zarzucić braku inteligencji,przeciwnie każdy kto słuchał w tv,programów z udziałem Michalskiego.Oczywiście tych z przed lat. Wie,że Michalski jest nieprzeciętnie inteligentnym człowiekiem.I dlatego interesujące jest to co się z tym człowiekiem stało i nie tylko z nim.Piotr Wierzbicki- były naczelny Gazety Polskiej,Tomasz Wołek. Tygodnik "Życie".Pod jego redakcją było zupełnie przyzwoitą gazetą.Te dziwne wolty takich ludzi przynoszą mi na myśl,bohatera "Popiołów"-Rafała Olbromskiego gaszącego lont na armacie,na hasło"Do mnie dzieci wdowy".To tylko luzne skojarznie.
Żeby było jasne, nie twierdzę ,że Michalski został masonem.
Niemniej interesujące są powody tych niezwykłych zmian.I jeszcze jedno nie chcę wypowiadać się w imieniu polaków, nie sądze jednak żeby Polacy byli zainteresowani lukrowaniem historii. Mamy niezwykłą historie i takich bohaterów o jakich nie śniło się amerykańskim scenarzystą. Michalski powinien wypowiadać się w swoim imieniu a nie w imieniu polaków

Vote up!
0
Vote down!
0
#76483

 będą jeszcze odgryzać własne języki. Bo taki czas nadejdzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76511

T - REX  Nie bede sie powtarzal , bo komentarz na ten temat dopisalem  pod blogiem Seawolfa " Sabaton jest juz .... "   .    Tak poza tym , kto to jest , te ludziki , ktore Pan nadmienia ?  Cos podobnego do tego bilgorajskiego ?  Ten , ktory pisze o faszyzmie Sabatonu jest wg Pana ponoc inteligentny  . Ciekawe . A moze on jest w takim razie gluchy ?  Moze ktos temu moze podeslac teksty na pismie ? Czy toto slyszalo o Bohaterach ? Niekoniecznie z historii rodzinnej , ale tak ogolnie ?

Podobno bohaterzy wywoluja najwiekszy strach wsrod tchorzy  , pewnie i zawisc takze .  A tchorze jak wiadomo musza miec wladze , bo inaczej sie boja  ( J.S. L )  . Moze to taki przypadek ? Kim jest ktos kto wstydzi sie polskich Bohaterow ? Moze oni tez byli faszystami jak  Sabaton , jak toto twierdzi ? Odrazajace toto . A kto wg onego jest bohaterem ? Ci co wkladaja nasza Flage w psie odchody ? Moze to bohaterzy tego onego .  A moze percepcja tchorzy nie ogarnia bohaterstwa  ?

Pozdrowienia .

Vote up!
0
Vote down!
0

T - REX

#76553

Dziękuję Autorze,

Odkąd pamiętam, 1 sierpień był w naszej rodzinie dniem zadumy i dumy. W "wolnej" Polsce doszło poczucie nieukojonego smutku i zażenowania. Kto by pomyślał, że właśnie w tej wymarzonej, wyczekanej i wywalczonej przez pokolenia mojej rodziny "wolnej" Polsce Patriotyzm, Honor, Bohater to bądą pojęcia zohydzane i opluwane.

Dzisiaj przeczytałam z przerażeniem i niedowierzaniem w gadzinówce GW artykuł niejakiego red. Gadomskiego (sic!) tak z głupia frant właśnie w rocznicę Powstania zamieścił tekst " Polska w sercu wandala".
Teza - patrioci polscy, głównie ci z południowo wschodniej Polski,to wandale w glanach, katolicy, którzy by zaoszczędzić parę groszy, traktują las jako wysypisko śmieci, a miłość do Polski nie jest dla nich przeszkodą w dewastacji polskiego krajobrazu zaszpecanego koszmarnymi budami, billboardami i "pałacykami" w stylu Gargamela.

Co więcej ci bezczelni patrioci pracują na czarno, nie płacą podatków, nie działają społecznie, łamią prawo, są be ekologicznie, nie ufają obcym, państwu i samorządom. A ważna dla nich tylko rodzina (sic!). Nie dość tego , to jeszcze tych ohydnych patriotów nijak nie można " skłonić do działań na rzecz wspólnoty
- ot choćby wysprzątania lasu lub budowy kanalizacji, by nieszczelne zbiorniki na nieczystości nie zatruwały wód gruntowych"

Ogromnie zaniepokojony tą plagą patriotów redaktor zasiągnął języka u experta niejakiego prof Czapińskiego ( który od lat bada ten destrukcyjny fenomen) i profesor uważa, że trzeba tych socjopatów patriotów edukować !

Ale redaktor jest pesymistą i nie wierzy, że tych socjopatów da się zresocjalizować

Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,8198448,Polska_w_sercu_wandala.html#ixzz0vPiVNJYT

To nie czarny żart, to nasze realia.

Ten stan osłupienia i obezwładniającej bezsilności najtrafniej przekazują niemodni poeci

...”bo to tak wygląda jakby Polski nie było, Polaków nie było...i tylko trzeba wszystko pokazywać, bo wszystkiego zostało na okaz, po trochu; ...pokazywać, jakby srebra stołowe w zastawie, pokazywać, jakby te kartki i karteczki zastawnicze – i kryć się, i udawać, i udawać...”S.Wyspiański – Wyzwolenie

Pozdrawia socjopatka-patriotka

Vote up!
0
Vote down!
0

faxe

#76558

Fałszywi patrioci , fałszywi wierni.
To ten sam Hołownia przekonujący w swojej heretyckiej książce młodzież , że palenie trawki nie stoi w sprzeczności z Katechizmem.
Wiem , że jest to temat mocno dyskusyjny i wątpliwy.
Mniejsza z tym.
Ale przezornie nie zadał sobie Pan Dziennikarz Hołownia pytania o to co w tej z pozoru niewinnej trawce może się znaleźć gdy ci którzy kręcą tym interesem i ci którzy im na to pozwalają, będą mieli jakieś niecne zamiary wobec stada które to ćpa?
Bo to, co w niej w tej chwili się znajduje tj eter , heroina do palenia itp substancje wiele z " czystym ziółkiem " nie ma.
Ale jak widać są tacy których stać na "porządnego dealera" i taki sam towar. Nic więc dziwnego że, mając wielkie potrzeby trza tańczyć jak zagrają.
A tego jaki ma wpływ na umysły młodych Polaków podawanie im tygodniowo ton tych bliżej niezidentyfikowanych specyfików oczywiście nikt nie bada. Bo i po co. Działa? Działa! I o to chodzi. Panowie pokroju Hołowni , Lisa czy Michalskiego to po prostu wykolejone intelektualnie i moralnie jednostki. Tyle , ze wypuszczone przez Suflerów i Reżyserów przed publikę z kamerą i mikrofonem.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#76609

Pan Hołownia, prowadzący (multi)religijną telewizję, która ma tego samego właściciela, co TVN? O czym my w ogóle rozmawiamy...
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76614