List do Komisji Etyki Polskiego Radia S. A.

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Szanowni Państwo, 

trwają czystki w TVP. Decyzją zarządu i nowej dyrektor "Jedynki" Iwony Schymalli zdjęto program śledczy Anity Gargas "Misja Specjalna" i magazyn publicystyczny "Bronisław Wildstein przedstawia". Z listopadowego grafiku zniknęło też nazwisko Joanny Lichockiej jako jednej z prowadzących rozmowy z politykami w programie TVP 1 „Polityka przy kawie”. Z TVP pożegnać się ma szef Wiadomości, Jacek Karnowski którego ma zastąpić Jacek Snopkiewicz lub Hanna Lis. Wczoraj kuriozalne oświadczenie wydała Rada Etyki Mediów. Artykuły "Gazety Polskiej" i "Naszego Dziennika" na temat katastrofy w Smoleńsku zostały uznane za nierzetelne, szkodliwe i nawołujące do nienawiści. Oświadczenie wydano na osobistą prośbę Krystyny Mokrosińskiej, która... znajduje się w sporze prawnym z "Gazetą Polską".

W tym samym czasie bez przeszkód po eterze hasają tzw. dziennikarze, plujący na wszystko co jest nam bliskie. Haniebnym przykładem była audycja „W samo południe” o podtytule „Kościele jaki jesteś”, wyemitowana 10 października b. r. w Programie I Polskiego Radia, którą prowadził człowiek od czarnej roboty niejaki Jan Ordyński.

Wysyłam do Państwa przykładowy list do Marka Cajznera, przewodniczącego Komisji Etyki Polskiego Radia S. A. Proszę coś w tym liście zmienić i wysłać na adres: komisja.etyki@polskieradio.pl

Jestem ciekaw odpowiedzi Komisji Etyki Polskiego Radia S. A, nie dajmy się, walczmy.

Pozdrawiam, Ryszard Kapuściński

]]>www.klubygp.pl/]]>

I przykładowy list ( też w załączniku ).

Marek Cajzner, przewodniczący Komisji Etyki Polskiego Radia S. A.

Al. Niepodległości 77/85

komisja.etyki@polskieradio.pl

 

Szanowny Pan Marek Cajzner,

Przewodniczący Komisji Etyki Polskiego Radia S. A.

 

Szanowny Panie Przewodniczący,

Mój list do Pana to efekt skandalicznej audycji „W samo południe” o podtytule „Kościele jaki jesteś ?”, którą wyemitował dnia 10 października b. r. Program I Polskiego Radia

Proszę o reakcję ze strony Komisji Etyki na treść tej audycji , w związku z niedopuszczalnymi metodami stosowanymi przez red. Ordyńskiego podczas prowadzenia przez niego programów.

Tak niski poziom nie licuje z programami, jakie powinna nadawać rozgłośnia publiczna. Rozmowa przeprowadzona z gośćmi w trakcie audycji była w zasadzie pogawędką dobrych znajomych, którzy zgadzają się we wszystkim. Przedstawiam poniżej przykłady skandalicznych wypowiedzi, które padły w programie.

Program „W samo południe: Kościele jaki jesteś?”, Program 1 Polskiego Radia, Niedziela 10.10.2010 r.

Prowadzenie: Jan Ordyński

goście:

Cezary Michalski,

Andrzej Celiński,

Andrzej Godlewski.

W audycji padły skandaliczne wypowiedzi. Prowadzący formułując pytania próbował zawężać możliwość odpowiedzi. Wszyscy komentatorzy – goście i prowadzący (który sam zamieniał się w wygłaszającego monologi złożone ze swoich opinii) zgadzali się ze sobą we wszystkich zasadniczych kwestiach. Drobne różnice, nie wpływały w żaden sposób na główny nurt rozmowy. W programie nie znalazł się żaden głos przeciwwagi dla tez dotyczących relacji prawicy z Kościołem, stawianych przez Jana Ordyńskiego i jego gości, .

 

Andrzej Celiński porównał obecną kondycję Kościoła katolickiego w Polsce z tą, która była w II RP . Stwierdził w odniesieniu do dzisiejszego Kościoła katolickiego w Polsce: „Znowu ten Kościół przestał być chrześcijański”.

Obrazę stanowi nie tylko wydźwięk tych ocen, ale i to, że pozwalają sobie na nie na antenie publicznej ludzie znajdujący się po przeciwnej stronie bieguna od spraw kościelnych.


Andrzej Celiński powiedział też „W tym Kościele odbieramy w ostatniej dekadzie, może dwóch dekadach, muszę powiedzieć, że to w katakumbach, gdzieś w ukryciu, tacy księża, co do których człowiek ma przeświadczenie, że są przewodnikami a nie menadżerami swoich interesów”.

 

Jan Ordyński zapytał następnie: „Czy wydarzenia smoleńskie i następstwa wydarzeń katastrofy smoleńskiej tylko przyspieszyły to, co się musiało stać w polskim Kościele, wokół polskiego Kościoła Rzymsko-Katolickiego?”

Jako prowadzący program zachęcał gości wygłaszających radykalne opinie, do jeszcze ostrzejszego ich formułowania.

 

Gdy Andrzej Celiński mówił o tym, że do 1989 r. Kościół był zawsze z narodem i pełnił funkcję zastępczą, zdanie wtrącił Jan Ordyński: „I to ograniczało też krytykę Kościoła bardzo, nawet życzliwą”.

Drugi z gości programu, Cezary Michalski, stwierdził na to: „Smoleńsk raczej ujawnił niektóre rzeczy, niż je przyspieszył. Raczej był odsłonięciem i detonacją, ale na pewno wszystko już zaszło wcześniej. Jeżeli mówimy o pewnej dekadencji porównując, jak przez mgiełkę melancholii Kościół Wyszyńskiego i Wojtyły, ale również Gulbinowicza, ale również Gocłowskiego jeszcze, z Kościołem bpa Leszka Głódzia i paru innych osób”.

 

W dalszej części programu Michalski przytoczył słowa historyka idei Marka Króla, że Polacy będą albo katolikami, albo barbarzyńcami. Dodał, że chodziło Królowi o to, iż nic się tu nie uratuje, bo katolicyzm również będzie musiał stać się barbarzyński. „Jeśli uważamy, że jest tyko katolicyzm albo barbarzyństwo to Kościół stanie się barbarzyński, to Kościół katolicki stanie się dekadencki”- powiedział Michalski.

 

Trzeci z gości, Andrzej Godlewski z "Polska The Times", stwierdził:

„Kościół w Polsce to nie tylko abp Głódź, czy ludzie, którzy moim zdaniem też nadużywali wiary występując przed krzyżem przed pałacem prezydenckim (...)Teraz kiedy rozmawiamy w radiu, w Smoleńsku nabożeństwo ku czci ofiar i rodzin ks. Drozdowicz, (...) teraz daje przykład takiej rzeczywiście zaangażowanej niepolitycznej postawy”.


Jan Ordyński, wygłosił następujący monolog: „Ale są też tacy księża, żeby dodać trochę dziegciu do tego, co mówisz Andrzeju, którzy opowiadają rzeczy haniebne, nieprawdziwe i zdają sobie sprawę z tego, moim zdaniem, że kłamią, że był tam zamach. Mówią to w kazaniach, że to jest efekt spisku, że ta katastrofa jest efektem międzynarodowego spisku Tuska, Rosjan i Zachodu już. Moim zdaniem na zimno zdają sobie sprawę absolutnie, że kłamią”.

 

To skandaliczna wypowiedź, która jest przejawem nietolerancji dla wielu milionów Polaków, w tym słuchaczy Polskiego Radia, płatników abonamentu.


Andrzej Godlewski stwierdził: „Krytykę ze strony katolickich publicystów nazwał antyklerykalizmem. Jak dwa, trzy lata temu przy okazji lustracji. Czy sprawy abp Paetza”.

Andrzej Celiński: „Widzę że dominanta przechyla się w kierunku Kościoła jako instytucji bardzo materialistycznej, która przede wszystkim dba przy pomocy rozmaitych narzędzi politycznych o swoją bazę materialną”.

Cezary Michalski: „Moim zdaniem Kościołowi realnie pomoże powstanie silnej świeckiej lewicy, silnego świeckiego państwa. Tylko siłą. Tylko przez inne podmioty. (...) W tej chwili najciekawsi teologicznie ludzie w polskim katolicyzmie to są pan Bartoś, pan Polak. Teraz oni są już poza Kościołem”.

Cezary Michalski: „Po jednej stronie mamy 8 milionów wyborców PiS-u silnie sklerykalizowanych, mimo że czysto instrumentalnie w większości obszarów a po drugiej stronie mamy ten milion liberalnych wyborców, którzy tam chodzili między Komorowskim a Napieralskim między I i II turą i wracali”.

Ta wypowiedź jest obraźliwa dla 8 milionów Polaków, którzy według red. Michalskiego dają sobą sterować. To nie zostało skontrowane przez nikogo w audycji, bo być nie mogło. Żadna inna obraźliwa dla ludzi związanych z Kościołem katolickim również nie. Uniemożliwiał to skład osób w studio.

Stronniczość red. Ordyńskiego jest ewidentna, nie przytrafia się sporadycznie, ale jest jego swoistą metodą pracy dziennikarskiej.

 

Z poważaniem

Brak głosów

Komentarze

Moim skromnym zdaniem, bardzo pozytywnym objawem są takie audycje, gdyż okazują one strach przed Kościołem.
Zbliżają się wybory.
Trzoda IIIRP doskonale pamięta ile krwi im Kościół napsuł przed Okrągłym Stołem.
Przecież to te same gnoje mordowały księży i przytoczę tu takie nazwiska jak ks.Popiełuszko, ks. Zych, ks.Suchowolec, ks.Niedzielak, czy ks.Bednarz.
Te POlszewickie łajzy maja polską krew na rękach, bowiem to one POstawiły grubą kreskę, przyjmując tym samym odpowiedzialność za wszystkie bezeceństwa popełniane przez czerwonych kamratów.
Oni zdają sobie sprawę jaką rolę w życiu Polaka odgrywa Kościół.
Przecież cała zadyma z Krzyżem, to nic innego jak próba zdegradowania wizerunku i pozycji Kościoła w Polsce.
Ta swołocz posiada niestety w szeregach hierarchów plugawe POstacie zalogowane tam przez czerwonych skurwieli, które na wzór biskupa Wojciecha Skarszewskiego uczestniczą we współczesnej targowicy.
Nie muszę chyba wymieniać nazwisk.
Kościół powinien agitować z ambony do powszechnego wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych ze wskazaniem konkretnej osoby w danym okręgu, a wtedy szansa na odzyskanie Polski wzrośnie.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#95457

Masz całkowitą rację.
Im więcej zła będą czynić, tym, większą falą do nich wróci.
Żal tylko ludzi, którzy wątpią i cierpią, a i zatroskani są o Polskę.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#95459

Im więcej zła będą czynić, tym, większą falą do nich wróci.

Przed 10 kwietnia uważałem, iż swołocz już Polsce nie może więcej krzywd poczynić.

O jakże się myliłem.

Pookrągłostołową komunę, uważałem do tamtej pory za złodziei.

Podejrzenia wzbudziło "samobójstwo" Michniewicza, a sam Smoleńsk przypieczętował tezę, iż to te same zwyrodnialce rządzą co zawsze.

Mam jednak głębokie przekonanie, iż twoje słowa o odwracaniu się zła, spełnią się już bardzo szybko.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#95461

Nie wiem ile nam jeszcze przyjdzie czekać, przy tak opornych i tępych łbach dużej części społeczeństwa. Jest jednak wbrew propagandzie w mediach, dużo młodych Polaków patriotów o prawicowych, niepodległościowych i konserwatywnych poglądach. Znam takich wielu, w nich nadzieja.

Pozdrawiam

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#95462

W młodych nadzieja na przyszłość.
Fakt, to oni będą odbudowywać to co komuchy od 1944 niszczyły każdego dnia, przez te wszystkie lata, 24 godziny na dobę bez ustanku z szaleństwem w oczach.
Będzie trudno to naprawić, ale trzeba będzie.
Dzisiaj razem z młodymi (choć takim jeszcze się zowię :D) musimy wygrać Polskę, odebrać ją bandytom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#95470

Celiński dobrze gada - dać mu wódki :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#95475

Widziałeś na filmie co się z Piesiewiczem POrobiło po takiej delbecie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#95479

Zaraz spadnę z tego fotela, jeszcze jeden taki komentarz :D.

To - w sensie - żeby w liście do Komisji Etyki umieścić?? :)
Zasadniczo.. uzasadnione... ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#95480

Chyba, że czujesz jak ten gość :


Jeeestem GWnem ...
Vote up!
0
Vote down!
0
#95493

...a tak się ucieszyłem, że Wildstein znów na antenę powrócił!

Schymalla stara qrwa. Tego bym się po niej nie spodziewał.

jeszcze taką pobożną udaję w tym nawiedzonym programie "Między ziemią a niebem".

P.s. mam nadzieję że Pospieszalski jeszcze (przej zakiś czas chociaż) zostanie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#95483

Jan Bogatko

Arogancja władzy osiągnęła poziom, grożący upadkiem.

Salon24.pl tego kolejnym przykładem.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#95489

Do upadku daleko, oj daleko. Trzeba by wejść na najwyższe drzewo, a i tak trudno byłoby dostrzec omawiany upadek. No może gdzieś na horyzoncie, we mgle ?

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#95492

Czy to jest Komisja Etyki,mam wątpliwości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#95517