Jak paciorki różańca.....

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Idee

Kończy się właśnie święto Matki Bożej Różańcowej, ale październik trwa dalej.

Oto kilka cytaów na temat różanca. Pamiętajmy o tej „broni”, która jest niezawodna. Wczytajmy się w słowa naszego Papieża i zastanówmy się, czy spełniamy jego apel, czy został on wysłuchany.

RÓZAŃCE W DŁOŃ I WALCZMY ZE ZŁEM.

Pragnę aby Różaniec stał się wielką modlitwą publiczną i powszechną, wobec zwyczajnych i niezwyczajnych potrzeb Świętego Kościoła, narodów i całego świata. Proszę Was, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili...

( Jan Paweł II, 1979r. )

Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was,

rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na

Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją

na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia.

Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany.

(Jan Paweł II z Listu o Różańcu)

Watykan, dnia 16 października 2002 roku

Święty różaniec jest potężną bronią. Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki.

(J. Escriva)

Różaniec ponagla nasze palce, usta i serca do szerokiej symfonii modlitw i z tego powodu jest największą modlitwą, którą kiedykolwiek ułożył człowiek.

(Fulton Sheen)

Różaniec trzeba odmawiać dobrze: nie tylko samym ruchem warg, ale duszą otwartą na kontemplację najbardziej wyrazistych tajemnic z życia Jezusa i Maryi.

(Jan XXIII)

Różaniec łączy ręce: niewinne ręce dzieci, drżące ręce starych ludzi, silne ręce robotników: z różnych stron świata wznosi się niczym prawdziwa psalmodia, która w jakiś sposób może stanąć obok recytowanego przez mnichów Boskiego Oficjum.

(Jan XXIII)

Ten sznur, który najpierw uważałem za orzechy nawleczone niczym tespik, który odmawiają muzułmanie, aby mieć zajęte palce, stał się dla mnie świętym różańcem, którego nie odmawiam we wszystkie dni, ale do którego się uciekam, kiedy potrzebuję rady i pocieszenia.

(Pitigrilli)

Modlitwa różańcowa zrewolucjonizuje cały świat: wprowadzi rewolucję dobrobytu i pokoju. Proponuje medytacje tajemnic nowego punktu widzenia; Różaniec świata misyjnego. Każda z pięciu dziesiątek jest innego koloru: przedstawiają pięć Kontynentów w misyjnej wizji.

(Fulton Sheen)

Ocena wpisu: 
Brak głosów