Posłowie PO dość tej nikczemności - WSTYD.

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Obejrzałam spotkanie rodzin ofiar z sejmową komisją d/s katastrofy katyńskiej.
Z trwogą i niedowierzaniem w inercję strony polskiej wysłuchałam perypetii tych zbolałych ludzi podczas identyfikacji zwłok. Ich kłopoty z odzyskaniem rzeczy swoich bliskich są dla mnie niezrozumiałe i nieuzasadnione.

Wypowiadali się Magdalena Merta, żona wiceministra kultury Tomasza Merty; Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka oraz Jerzy Mamontowicz i Irena Kazimierczuk - brat i siostra Bożeny Mamontowicz-Łojek, szefowej Polskiej Fundacji Katyńskiej i założycielki Federacji Rodzin Katyńskich. Głos na temat dostępności do akt jawnych i niejawnych, który jest na razie żaden, omówił mecenas Kownacki.

Ich świadectwa były szokujące. Zniechęcanie do wyjazdu na identyfikację, a wypowiedź o następnej "porcji ciał" prokuratora rosyjskiego świadczy o niewłaściwym stosunku tamtejszych władz do tej tragedii i zbolałych rodzin.

Padły też bardzo ważne słowa stawiające w złym świetle wypowiedzi posłów PO i SLD o tym, że taka komisja jest niepotrzebna.

Panowie co wy na to:

- Chciałam podziękować za wolę zajęcia się katastrofą smoleńską. To, co państwo dla nas robicie, ma niezwykłą wagę i za to Bóg zapłać - mówiła na wstępie posiedzenia zespołu Magdalena Merta.

W drugiej sprawie też panowie posłowie PO też będą musieli zweryfikować swoje wypowiedzi.

Podczas spotkania został odczytany list, który przedstawiciele rodzin ofiar złożyli w sekretariacie Schetyny. "Pan Palikot od dłuższego czasu znieważa naszych bliskich, którzy zginęli w katastrofie 10 kwietnia. Znieważa ich pamięć, wyśmiewa, publicznie wykpiwa zarówno ich, jak i nas, ich rodziny. Zachowanie to generuje dodatkowy ból w naszej i tak już trudnej sytuacji" - napisali przedstawiciele rodzin.

W piśmie czytamy też, że "są pewne granice, których przekroczenie powinno wiązać się z konsekwencjami administracyjno-prawnymi i że prawo to obowiązuje też posłów partii, która rządzi w imieniu Polaków". - Odwołujemy się też do pana sumienia, pytając, czy chciałby pan, żeby ktokolwiek wyśmiewał pańskie zmarłe dziecko lub żonę. Prosimy o odpowiedź i realizację naszej prośby - powiedziała Merta, czytając pismo do marszałka.

I co?

Jak na tym tle wygląda cyniczna wypowiedź pana Nowaka o tym, że ta komisja to kij bejsbolowy PiS, a Palikot tylko odpowiada na tę prowokację Prawa i Sprawiedliwości.

Drogi Panie Sławku, rodziny ofiar niewiele obchodzi Pana zdanie na temat komisji Macierewicza. One chcą, żeby ktoś im pomógł w odkryciu prawdy o śmierci ich bliskich. Wasza formacja mogła zrobić dużo więcej niż sejmowa komisja by ulżyć w bólu tym ludziom, ale nie zrobiła nic!

Oddaliście śledztwo MAK-owi i czekacie spokojnie na wyniki. Prokuratura polska mógłby zdziałać też dużo więcej, ale dzięki waszej opieszałości w przejmowaniu śledztwa, mają związane ręce.

A zatem drodzy Państwo zamilknijcie i zamknijcie wreszcie usta waszemu koledze Palikotowi. Niech nie obraża Macierewicza nazywając go tchórzem. Jeśli sami nie robicie nic, nie przeszkadzajcie innym działać.

Dość podłości i nikczemnych działań.

WSTYD DRODZY PAŃSTWO, WSTYD.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeżeli Palikot przyjdzie przeszkadzać w pracach komisji trzeba mu po prostu obić mordę i wezwać policjię z zawiadomieniem o agresywnym zachowaniu. Świadkowie powinni się znaleźć. Tego typu menty bardzo boją się bólu fizycznego.  Łobuzom z PO wydaje się że mogą wszystko przegłosować  -    nie wszystko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73913

Tej Świni należy się mordobicie nie tylko za to ale również za spłaszczenie słowa kultura i dobre obyczaje.
Powinni go wpuscic na obrady zamknac drzwi i zrobic to tak jak na C.K dezerterach z tym ze powinno skonczyc sie obiciem jego mordy do nieprzytomnosci, bo byl bardzo agresywny.
Na Macierewicza rzucil sie trzymajac w jednej rece noz a w drugiej penisa krzyczac: zrobie ci z dupy jesien sredniowiecza.
W sumie kto mieczem wojuje...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73919

Ja tez.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74042

to kij bejsbilowy, trzeba dac w ryja, a najlepiej wyeliminowac ze sceny politycznej, tym co operuja kijem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74056

 i w najróżniejszych sprawach. Tchórz boi się Prawdy.Stąd takie próby bagatelizowania i zagłuszania najważniejszych spraw.Głównie celuje w tym tvn-i grono ich popleczników Energiczne wystąpienia powodują że tvn spieprza nawet przed dziećmi.Ze trzeba ostrzej chyba nikomu nie potrzeba jak można postępować z cynicznymi do granic platformersami. tłumaczyć.Pozdrawiam.Małpy w czerwonym przeobraziły się w złośliwe france w czerwonym.To nie dotyczy płci ,ani zwierząt.Coraz więcej franc w czerwonym rodzaju męskiego.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#73920

Pobiło się dwóch żołnierzy.Jeden ma podbity ślip.Kapitan przy apelu pyta:może ktoś jeszcze i nmie chciałby przypierdolić? Zgłasza się jeden.-Ja.Za nim zgłasza się jeszcze ok. 30-ja też.Autentyczny fakt.pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#73926

WSTYD DRODZY PAŃSTWO, WSTYD.

Gosiu, oni nie wiedzą, co to wstyd...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#73956

Ci ludzie nie mają wstydu. I w tym cały problem, bo tu nie o wstyd chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73958

Paweł106 nic tu nie pomoże obicie twarzy (wykorzystają to przeciwko - PIS - raczej należało by się zająć całym systemem - mam tu na myśli demonstracje czy też kolejny Sierpień 2010

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paweł106

#73959

Otóż technicznie sprawa jest prosta. Stoi sobie Dyzio na korytarzu, i udaje Niemca. Gdy zauważa zbliżającego się Palikota wchodzi i składa relację.Drzwi otwiera Palikot i nim zapozna teren dostaje fangę w pełoski ryj. Robi się zamieszanie wszyscy wychodzą , niechcący przedeptując po jakiejś szmacie. Autentyczne, widziałem kiedyś taką akcję i gwarantuję u pacjenta nerwicę drzwiową na co najmniej dwa lata . Widziałem i inną z wrabianiem w molestowanie seksualne , ale to odpada , wszak Palikot prezentował na konferencji przyjaciela swojej żony , więc od tej strony jest kryty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73976

http://www.fakt.pl/Palikot-jak-Kaczynski-,artykuly,77746,1.html, to SWOŁOCZ z TVN, PRZESTAJE OGLĄDAĆ TO GÓWNO czyli TVN.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#73967

gdyby mieli wstyd, to nie musiałabyś pisać takich tekstów. Chyba przyszedł czas na pisanie różnych tekstów i publikować także poza netem, dla szerokiego ogółu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#73971

TO MYSLE ZE BYLO BY Z TEGO WIECEJ SZKODY NIZ POZYTKU DLA PIS-u...JAK TO MAWIA MOJA MAMA ,,NIE RUSZAJ GOWNA NIE BEDZIE SMIERDZIALO,,  CHOC CZASEM SIE NIEDA INACZEJ ,,POSPRZATAC,, G.... NIZ GO NIE RUSZAJAC!  Z TEGO CALEGO SEJMOWEGO PRZEDSTAWIENIA PALIKOTA W SEJMIE WNIOSKUJE ZE FACET CZEGOS LUB KOGOS SIE BOJI...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73979

Przy całym moim szacunku do Twoich intencji. PROSZĘ.
Nie sprowadzaj NIEPOPRAWNYCH do poziomu słownictwa z onetu.
Napisz ładnie- chciałbym przerzeźbić mu facjatkę.
Oddaje ducha, a BRZMI ŁADNIEJ.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73987

http://www.fakt.pl/Palikot-jak-Kaczynski-,artykuly,77746,1.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#73982

Sławomir Nowak jest jedną z "szarych eminencji" pana premiera. o ile wiem ma ok. 10-letnie doświadczenie w firmie PR i nie ma dawniejszych doświadczeń z polityką. Najwyraźniej do PO został dokooptowany jako kolega i specjalista od PR i wizerunku. Ten z Biłgoraju stanowi dla mnie zagadkę - zachowuje się jak typowy prowokator i taki jest zapewne cel jego istnienia. PO używa go jako postaci przez którą może wypowiedzieć każdą opinię - nie narażając się na zarzut chamstwa. Chciałbym żeby znalazł się ktoś lepszy w te klocki ode mnie i stwierdził do czego służą tym co mają władzę tacy jak ten wymieniony oraz Jerzy Urban w pierwszej połowie lat 80-tych. Czuję że pełnią tę samą rolę w analogicznym systemie. czuję że tu jest nieznane mi "drugie dno".
Dla Nowaka mam łatwiejszą interpretację: pełni rolę taką jak Joseph Goebbels w innym czasie i w innym kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73983

jestem za tą pierwszą wersją, czyli połamaniem żuchwy temu śmierdzielowi,bo to naprawdę byłby dobry przykład dla społeczeństwa,że są granice nieprzekraczalne.Szkoda,że nie jestem z Lublina bo osobiście bym go zdybał...Następnym razem zanim wycedziłby coś przez zadrutowaną szczękę, dziesięć razy by to przemyślał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74015

Tak mi się wydaje oczywiście.
Myślę że Palikot działa bo to się przekłada na punkty w sondażach i do kiedy to tak będzie to tego czasu Palikot będzie.
Wystarczy poczytać posty na onetach czy wp, dla wielu ludzi Palikot jest miszczem, sam też znam kogoś kto uważa że Palikot jest OK.
Ale może jest w tym jakieś drugie dno.
Palikot mi się kojarzy z Misztalem, tylko że Palikot jest dość przebiegły i inteligentny w porównaniu z Misztalem.
To taki gościu który za kasę do polityki się dorwał a że okazało się że ma gadane to go wypuszczają.
Dzięki temu można przysrać PiSowi i jednocześnie odwrócić uwagę od innych ludzi z PO. Coś jak piorunochron.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#74017

Też tak mam, że coś mi na temat Palikota w turbanie szumi, ale ciężko zrozumieć, co.

Oprócz tego, co wspominacie (tuba do wyrzucania fekaliów i "piorunochron", czy tam "chłopiec do bicia", jak go określiłem we wpisie na blogu), to jeszcze wydaje się są takie rzeczy:

- odwracanie uwagi. Palikot robi zamieszanie, zachowuje się po chamsku, zachowuje się nieprzewidywalnie - czyli robi mentalny "sztuczny tłok";

- cały czas przesuwa granice tego, co jest dozwolone; zanim się ludzie odnajdą w nowej sytuacji przesuwa je jeszcze dalej, w efekcie publiczność jest jak zahipnotyzowana;

- "rozmywa" rzeczywistość i dyskurs polityczny; nie wiadomo co jest serio, a co nie.

Słuchajcie ludzie swoich turbanów i piszcie, może się zorientujemy co jest grane.

Pozdrawiam z nawiązką.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74019

Bo przy Palikocie inni ludzie z PO to kulturalni, mili i stonowani ludzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#74020

Haha, dokładnie! :-)) Racja, racja!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74021

Mufti - podobne jest i moje przemyślenie... wczoraj nawet miałam ze znajomymi dyskusję na ten temat, ale oni o zgrozo... w postępowaniu tego człowieka nie widzą nic złego...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74067

podajdalej11
Kolejne ZAPROSZENIE-.Od kaprala. Poniwaz
Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy "MAK"
uwaza ze zaloga Tu-154 byla zle przygotowana, to
dobrze ze mamy drugi taki sam samolot Tu-154.
Proponuje przygotowanie zalogi
wedlug instrukcji "MAK".
Zglaszam sie na ten lot i zapraszam tych co
pragna sie przekonac o efektach ladowania gdy
pilot ufa swiatlom lokacyjnym lotniska
bezgranicznie, bo dla niego tylko to sie liczy.(bo
jest debesciakiem)
1) Pierwsze ladowanie proponuje z
"debesciakiem" gdy swiatla lokacyjne lotniska sa
ustawione wedlug "MAK"
2) Drugie ladowanie proponuje z
"debesciakiem"gdy swiatla lokacyjne lotniska sa
ustawione zdradziecko.
Oraz licze na to ze bedzie mial odwage poleciec z
nami Posel Pan Janusz Palikot
Z wyrazami podziekowania dla wszystkich osob
zainteresowanych moja propozycja.

Mr. Jan Tarwid, Kapr. Rez. Lotnictwa Polskiego
absolwent T.S.W.L. podajdalej11

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

podajdalej11

#74030

Tak to prawda nie ma mężczyzn w Pisie bo gdyby znalazł się choć jeden to powiedziałby prawdę , że przez jednego człowieka i jego EGO zginęli niewinni ludzie, Wielokrotnie Lech Kaczyński pokazał jak jego EGO narażało innych, to samo było wydarzyło się podczas innych lotów w których zachowywał się nieracjonalnie i żądał lądowania samolotu oraz groził załodze, teraz zapłacił za to najwyższą cenę. Dlaczego jak zwykle musiał spóźnić się, PIS okłamuje ofiary i całe społeczeństwo WSTYD i jeszcze raz WSTYD a co do opinii obicia MORDY to ja bym polecił po prostu wsadzić do więzienia tych z PiS, którzy dopuszczają się okłamywania społeczeństwa za wszelką cenę, PiS i cała ekipa popleczników nie powinna być bezkarna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74039

Widzę że i sam zainteresowany zawitał na niepoprawnych :)
Szkoda, naprawdę wielka szkoda że nie ma możliwości by za pomocą internetu takich ludzi wziąźć "na obcas".

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74049

Raczej pod obcas!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74059

Ta notka u góry była oczywiście do Pana/ni Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74062

"pod obcasem" to może być tylko mężczyzna u kobiety.
A że takie egzemplarze niewiele mają wspólnego z męskością, więc byłoby to nietrafione. Natomiast "wziąźć na obcas", "na szpica", "potraktować obuwiem" nie pozostawia wątpliwości co do intencji jak i ewentualnych skutków. Przy czym wyraża dosadnie najgłębszą pogardę dla "obiektu westchnień" gdyż używając tego sformułowania jasno dajemy do zrozumienia, że nie zamierzamy sobie czymś takim brudzić rąk. To w moim odczuciu. Bo co na to P. Miodek to nie będę się wypowiadał.

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74134

A o jakich "innych lotach" prawisz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#74076

takiemu nawet w morde nie warto dac,

to COS,to niestety ci,ktorzy stają za jego plecami

i tych nalezy OBNAZAC.....

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#74139

" Nie wiem, kto  to jest.Uciekł,gdy  zobaczyl mnie

przed debatą telewizyjną Kaczynski-Komorowski,

A szkoda ,bo go szukaliśmy/..../"Ta sama bajka,ta sama kasa"

G,Polska nr 29

a kto tak mowi ?

oczywiscie,ze Pan Janusz REWINSKI.....:)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#74144

O Rewińskim pisałam w poprzednim poście. Dorze, że są tacy ludzie. Palikota myślę, że dałoby się skutecznie wystraszyć, ale nie mam pomysłu jak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#74575

Wypranie brudnych sumień posłów Platformy, którzy albo walczą z rodzinami smoleńskimi (tymi niepokornymi) , albo milczą, to zadanie dla Heraklesa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125471