powódź 2010

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Bogatynia, Zgorzelec oraz inne pomniejsze miejscowości zalane. Zniszczenia są ogromne. Ludzie potracili majątki, domy, samochody i inne dobra.
Ale to NIE JEST wyłączny wynik działania żywiołu.
Główne straty są spowodowane tym, że została zniszczona tama na niewielkiej rzeczce. Woda z tego zalewu została uwolniona (około 5 milionów metrów sześciennych), przez rozmycie fragmentu umocnień, które były...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Ulotka wyborcza o kandydacie Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisławie Komorowskim, dotycząca powodzi.

Zachęcamy wszystkich do drukowania i kolportażu ulotki. Prosimy o przesłanie pliku z ulotką (lub samego adresu) wszystkim znajomym.

Pobierz plik ulotka1.pdf

Obejrzyj - kliknij w obrazek:

 

[video:http://www.youtube.com/v/yxZsZU7v2_4]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Najpierw codzienny "donos", a potem mój stosunek do artykułu pana Bratkowskiego "Pan Jowialski vs Mojżesz" i do wydarzeń powodziowych w Warszawie.

- 8 czerwca - spotkanie pt. „Rozmowy o Śląsku” z przedstawicielami śląskiej nauki, kultury, gospodarki, ekonomii i samorządu.

Przewodniczący regionalnej śląsko-dąbrowskiej Solidarności Piotr Duda zapewnił o poparciu związku, w dla Jarosława...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Nadal będę pisała swoje "donosy", zwłaszcza w sytuacji, gdy zaczyna się frontalny atak sztabu PO na kandydata PIS.

- 6 czerwca - Kandydat na prezydenta Jarosław Kaczyński odwiedził w poniedziałek Małopolskę. Odwiedził zalane przez powódź miejscowości Kłodne, Grybów oraz Kąclową. Udał się także na miejsce osuwiska, by zobaczyć rozmiar tragedii.

Jarosław Kaczyński w dotkniętej powodzią miejscowości...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Gdy patrzy się na poczynania władz w sprawie kolejnej powodzi to można dojść do ciekawych wniosków i analogii.
Warto sobie w tym momencie przypomnieć serial Alternatywy 4 i granego przez Gajosa czynownika partyjnego, który w pewnym momencie ma podjąć decyzję, czy odciąć zasilanie od osiedla, na którym sam mieszka, czy od stacji zagłuszającej Wolną Europę i inne "wraże i dywersyjne rozgłośnie"....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Kraj

W telewizorni (jak to w telewizorni) najważniejszą rolę odgrywają uczucia. Tak więc ostatnio w związku z powodzią mieliśmy na ekranach płaczące babcie, rozpaczających ojców i przerażone dzieciaki. No cóż, pozostaje nam jedynie współczuć i wpłacić pieniądze na Caritas – nic innego nie przychodzi mi do głowy.

„Lecz jeden szczegół wzrok mój przykuł” - jak mówią słowa rzewnej ballady. Jeden szczegół...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Szanowni czytelnicy, blogerzy. Przedwczorajsza informacja Jacyla dotycząca wypowiedzi Bronisława Komorowskiego przez 2 dni została odsłonięta ponad 30 000 razy:

http://niepoprawni.pl/blog/509/wypowiedz-sejmowa-b-komorowskiego-z-1997r-w-sprawie-powodzi

Samego przemówienia nie ma co komentować. Obłuda i hipokryzja Marszałka Sejmu, kandydata na prezydenta, poraża.

W związku z tym, że prawdopodobnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bohun
Blog

Powodzianie opuszczeni przez elity

Jeśli ta powódź nie jest stanem klęski żywiołowej- to co nim jest!?

Władze i politycy, media i środowiska opiniotwórcze, zadbani i zabezpieczeni faktycznie mają za nic nieszczęśliwych i zalewanych ludzi. Z ekranów płynie ckliwe współczucie dla powodzian i zwierząt. Ale nie płyną żądania do polityków, by skorzystali z prawa, które sami uchwalili, by wreszcie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Blog

"Warszafka tonie - dobrze im tak" - taki tekst przeczytałam dzisiaj.
Jestem Warszawianką i nie przyszło mi do głowy, że można się cieszyć z tego, że którakolwiek część Polski jest zalana w czasie tej wielkiej powodzi. Śledziłam od początku doniesienia o kolejnych zalanych terenach. Wysyłałam SMS-y na powodzian. Dlatego tak mnie zabolały wpisy na "czołowych" portalach typu Onet i WP pod...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bellmaxima
Blog

Oto kolejne "perełki" z wypowiedzi - tym razem premiera, któremu też już puszczają zwieracze...

http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/18052010-1930/1714123

A Tuskowi i całemu PO to chyba lecytyna jest potrzebna, bo zapomnieli, ze to właśnie oni spieprzyli sprawę zabezpieczeń przed powodzią.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Powódź jest strasznym wydarzeniem. Ma rację PIS, że nie czas teraz zastanawiać się kto winien temu, że wały nie wytrzymały. Teraz trzeba pomagać powodzianom. Ratować przed zalaniem, to co da się jeszcze uratować.

Czy potrzebni tam są politycy z pierwszych stron gazet? Czy potrzebne są tam kamery, briefingi (np premiera Tuska)? Nie!!

Potrzebnie jest wojsko, straż pożarna, ratownicy. Osoby...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Wchodzimy na stronę tvn24.pl (spokojnie można, nie pogryzie) i cóż widzimy. Cztery pierwsze zajawki wiadomości dotyczą powodzi. W tym jedna o tym, że woda wdarła się do Krakowa - przerwane wały powodziowe. Ale w porównaniu do analogicznych informacji z dni wcześniejszych jest pewna zasadnicza różnica. Pod żadnym z tych elementów nie ma załączonego filmu z bieżącej sytuacji. Owszem są jakieś...

0
Brak głosów