Historia historii nie równa?

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

 Dzisiaj w Warszawie zostało otwarte z wielką pompą Muzeum Historii Żydów Polskich. Zostało ono powołane do życia zaledwie w 2005 r. Znaleźli się darczyńcy, głównie od osób prywatnych i fundacji z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. 25 stycznia 2005 r. została zawarta umowa trójstronna przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta m.st. Warszawy oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia ŻIH, strona publiczna zobowiązała się sfinansować m.in. koszt budowy budynku i jego wyposażenia. Stowarzyszenie ŻIH odpowiadało za sfinansowanie i organizację procesu tworzenia wystawy głównej. Przyznam, że dziwi mnie trochę rozłożenie kosztów, bo przecież eksponaty w większości wypadków były darowiznami.

Nie mam nic przeciwko takiemu muzeum, bo jak wiadomo żydzi w Polsce żyli i żyją. Zawsze tworzyli odrębną społeczność i warto o tym pamiętać. Boli mnie jedynie to, że nadal nie ma Muzeum Historii Polski, mimo, że akt powołania i statut placówki podpisany został 2 maja 2006 r. na Zamku Królewskim w Warszawie przez ówczesnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 6 grudnia 2009 w wyniku konkursu wyłoniono projekt nowego budynku muzeum, który miał stanąć niedaleko Pałacu Ujazdowskiego nad Trasą Łazienkowską i być otwarty najpóźniej w 2013 r. (autorem zwycięskiej koncepcji jest pracownia Bohdana Paczowskiego - Paczowski et Fritsch Architectes z Luksemburga). Niestety na drodze do powstania tego muzeum zaczęły piętrzyć się wątpliwości m. in. Łaskawie nam panującei H.G.W. i „obiektywne” trudnościami przy budowie siedziby stałej, minister Bogdan Zdrojewski zdecydował przesunąć ten termin na 2018 r. Tymczasowa siedziba muzeum mieści się przy ulicy Senatorskiej 35.

Na stronie Muzeum Historii Polski można znaleźć uchwałę z 3.10. 2014, w której Rada Muzeum przypomina, ze inicjatywa ta zasługuje na „szczególne wsparcie ze strony Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rządu, Prezydenta, Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej.”  Apeluje „do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o niezwłoczne podjęcie wiążących decyzji dotyczących lokalizacji i finansowania budowy gmachu Muzeum.” Członkowie Rady uważają, że „pozostawienie tych spraw bez rozstrzygnięcia osiem lat po utworzeniu Muzeum i pięć lat od rozstrzygnięcia konkursu architektonicznego jest niezrozumiałe dla opinii publicznej.”

Ponadto „Rada wyraża niepokój, że pojawiające się w debacie publicznej propozycje zmiany decyzji o lokalizacji Muzeum, zaakceptowanej już przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władze miasta, poważnie opóźnią prace nad budową Muzeum.” Apeluje też „o silne wsparcie działań dotyczących budowy Muzeum przez władze Warszawy i kandydatów na stanowiska samorządowe o współpracę w tej sprawie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dyrekcją Muzeum.”

W świetle dzisiejszego radosnego otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich jest to przysłowiowa „łyżka dziegciu”.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:29)

Komentarze

 Znowu polityka wygrała z Polską.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-2

markiza

#1447925

Polityka? Kto nami rządzi - rodzi się pytanie 

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447930

rządzą zdrajcy , ponieważ ponad połowa Polaków woli w dniu wyborów siedzieć na kanapie i oglądać "kupę" wojewódzkiego w "tefałenie' a ci , którzy idą głosować , oddają w większości swoje głosy na tych , których celem jest usuniecie Polski z mapy .

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448006

A może większość Polaków, ta niegłosująca, jest przeciwko temu siłą narzuconemu systemowi i dlatego nie uczestniczy w jego świętach? Ten system nie jest demokratyczny, bo demokratycznie go nie wybrano, tylko "ustalono" i mnie to cieszy, że ponad połowa Polaków nie bierze udziału w wyborczych szopkach legitymizujących ten zbrodniczy system. Bo na kogo głosować? Na Sikorskiego, który będzie ministrem PiS, a jak się nie uda, to PO? Może na innych tak ułożonych ludzi, których nawet wymieniać mi się nie chcę. Uważasz że mamy wpływ na wybór prezydenta, czy rządów? Ten wybór już ustalono przy okrągłym stole, my nie mamy nic do powiedzenia, nawet w kwestii wyboru sprzątaczki w prezydenckiej rezydencji, a co dopiero stopień wyżej.... Proszę zostawić Polaków w spokoju, tak pod zaborami, jak i dziś jesteśmy mądrzejsi niż propaganda zaborców to przedstawia. Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1448008

Piszesz częściowo nie na temat , ja w tym moim komentarzu nic o świętach nie piszę , dodam teraz , że Polacy pięknie uczestniczą we wszystkich patriotycznych i religijnycych uroczystościach . Słusznie bojkotują natomiast te , które powinny być bojkotowane , jak np. te z „Bredzisławem„ Komorowskim i jego czekoladowym „orzełem„ . Co do udziału w wyborach to uważam , że mylisz się , uczestnicząc w wyborach można obecną bandę przegonić a później osadzić w więzieniach za zrujnowanie Polski . Najbardziej zadowoleni z bojkotów wyborów są właśnie rządzący mafiozi . Nie wiem dlaczego wymieniasz Sikorskiego jako kandydata na stanowisko ministra w rządzie PiS-ci , przecież to jest manipulacja mająca zniechęcić do tej partii.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448021

Pisząc o "świętach" miałem na myśli castingi wyborcze, przepraszam, jeśli wprowadziłem w błąd swoją wypowiedzią. Systemu nie obiera się drogą wyborów, wybiera się tylko gęby, które niezależnie od głoszonych haseł, zawsze robią to samo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1448023

Polska przetrwała Donalda Tuska, ale nie ostanie się i pójdzie w niepamięć bez języka polskiego.  Myli się ten, kto ma nadzieję, że używając (jakże często niefortunnie) słów obcego pochodzenia zabłyśnie erudycją.  Przeciwnie, tego co z tych słów korzysta używanie ich ośmiesza.

Proszę więc nie zachwaszczać naszej polskiej mowy anglicyzmami.  Język polski jest podstawą naszej tożsamości narodowej.  I wspólnym dobrem Polaków ...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

kassandra

#1448036

zdaniem, ktory wszedl do użytku calkiem niedawno, jest "dedykowany", uzyty zamiast "przeznaczony" - np. produkt dedykowany dla danej grupy, kiedyś dedykować można najwyzej laurkę.

Natomiast język, nawet jesli go bronimy przed zachwaszczaniem, jest zywy i ulega zmianom*.Casting tak sie zadomowił w jezyku polskim, wlasciwie jak weekend czy monitoring. Uzycie tego slowa, nie jest raczej szpamowaniem na angielszczyznę czy mocną przesadą lub zachwaszczaniem, jak np. uźycie "coming out" (zdarzalo mi sie użyć, przepraszam)zamiast " ujawnienie się", czy muzyka " chilloutowa". Natomiast już chyba w latach 60-ch zrezygnowano ze spolszczania na siłę nowych wyrazów, pojawiajacych się wraz z np. rozwojem technicznym. I tak zostal komputer, a nie elektroniczna maszyna obliczeniowa czy mózg elektronowy.

Ad* Podobno jakis czas temu, w niektorych srodowiskach starszej emigracji, moze takiej majacej mniejszy kontakt z nową emigracją, moze Polonia w Chinach, Brazylii czy na szeroko rzumianym Wschodzie, używano języka jakxw przedwojennych powieściach mlodziezowych: "klawo, morowo". No, ale dziś tak w Polsce nikt nie mówi i nie jest to wylącznie następstwo zaśmiecenia języka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1448080

nie zaśmiecajcie polskiego języka jakimiś angielsko-podobnymi dziwolągami . Nie używajcie skrótów O.K. , sorry ,face to face , itd. nie "wtryniajcie" tych dziwolągów w polskie zdania , polski język jest naprawdę bogaty więc nie ma potrzeby zastępowania polskich słów angielskimi i dziwolągami . Co wkrótce zostanie z naszego języka ?

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448087

Subject: FW: Polszczyzna dzis


   

 
 
 
OBCZYZNA " POLSZCZYZNA"  

Mądrze gada, czy też  plecie,

ma swój język Polak przecie!


Tośmy już Rejowi dłużni,

że od gęsi nas odróżnił.
Rzeczypospolitej siła

w jej języku również tkwiła...


Dziś kruszeje ta potęga,

dziś z angielska Polak gęga...


 
Pierwszy przykład  tezy  tej:

zamiast   dobrze  jest okej!

Dalej iść śladami tymi,

to nie twarz dziś masz a imidż...
Co jest w stanie nas roztkliwić ?

Nie życiorys czyjś, lecz siwi !


 
Gdzie byś chciał być w życiu, chłopie?

Nie na czubku, lecz na topie ...


 


 


 


 


 

Tak Polaku gadaj wszędy!

Będziesz modny... znaczy trendy

i w tym trendzie ciągle trwaj,

nie mów żegnam, mów "baj-baj"!

Gdy ci nietakt wyjdzie spory,

nie przepraszaj! Powiedz: Sory!

A gdy elit chcesz być bliżej,

to nie "Jezu" mów, lecz Dżizes ...


Kiedy szczęścia zrąb ulepisz,

powiedz wszystkim, żeś jest hepi!

A co ciągnie cię na ksiuty?

Nie uroda ich, lecz bjuty !

Dobry Boże, trap się trap...

Dziś nie knajpa już, lecz pab!

No, przykładów dosyć, zatem

trzeba skończyć postulatem,


bo gdy język rani uszy,

to jest o co kopie kruszyć!

więc współcześni poloniści

walczcie o to, niech się ziści:


Żeby wbrew tendencjom modnym

polski znów był siebie godny! 

Pazurami !  Wet za wet !

Bo do d... będzie wnet...Post Scriptum:

Angielskiemu  nie  ubędzie


kiedy Polski Polskim będzie...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448088

Szanowna Kassandro! Zgadzam się z Tobą, że te "castingi" to jedne wielkie antypolonizmy, dlatego nie uczestniczę w nich, podobnie jak ponad połowa Polaków, masz rację, że są to antypolskie wydarzenia, wzorowane na USA, zresztą firmy PR się stamtąd wywodzą, a media przedstawiające polityków mają kapitał zagraniczny, dlatego to określenie świetnie oddaje ich antypolskie pochodzenie i antypolskie cele. Zgadzam się też, odnośnie polskiej mowy, razi mnie wpisywanie "nicków",miast "pseudonimów", może zwrócisz uwagę rządzącym tym portalem (?), a jeśli już przy pseudonimach i polskości jesteśmy, to napisz mi proszę, czy Twój pseudonim, nie jest aby wzięty od satanistycznej okultystki z wierzeń greckich? Jaki ma związek z polskością, a jaki z obcymi wzorcami? Sądzę że szukając drzazgi w oczach innych, winniśmy wpierw wyciągać belkę z własnych :) Ja sam zastanawiam się nad zmianą, odkąd chiński premier wziął sobie go za imię i się teraz podszywa :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za Twój komentarz, który poprawił me samopoczucie.

 

EDIT: chiński premier to Li, gdzieś widziałem inny zapis jego "nicka"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1448103

PS Co do osądzenia w więzieniach "band", proszę na przykładzie amerykańskich obozów koncentracyjnych w Polsce (wiemy o jednym), wyciągnąć wnioski, za to Miler i Kwaśniewski mogli iść do ciupy, a jednak bracia Kaczyńscy, a później Tusk w tej sprawie solidarnie wzajem sobie ręce myli i mamy kpinę z prawa, prawa, które oni sami nam odgórnie narzucili. Przecież tych komuchów można było zamknąć do pierdla - czy ktokolwiek się o to starał? To tylko jeden wałek, ale jak ważny, mógłbym przytoczyć dziesiątki, opozycja, niezależnie od tego kim jest, działa w interesie narodu i prawa tylko wówczas, gdy wie, że nie może nic zdziałać... i właśnie o to chodzi. Wybory nic nie zmienią, nigdy nic nie zmieniły. Są farsą.

To w rzeczy samej nie na temat, więc przepraszam autora notki i czytających, może by tak rozmowę w tej kwestii przenieść na priv?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1448025

... cyt.: "(...) Wybory nic nie zmienią, nigdy nic nie zmieniły. Są farsą". Otóż mylisz się drogi kolego. Myślę, że kiedy zapoznasz się z materiałem poniżej zalinkowanym, zmienisz zdanie.
Czytaj tutaj: 
http://niepoprawni.pl/blog/8282/nie-mow-falszywego-swiadectwa-przeciw-blizniemu-swemu-j-kaczynski-nieudacznikiem, a szczególnie tekst opatrzony podtytułem: "Co Polacy zawdzięczają J. Kaczyńskiemu i PiS-owi".

 

Pozdrawiam,

    

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1448047

Dzięki Satyrze za linkowany wpis, znam go dobrze, ale nie zmienia to mego zdania, nie chcę się rozpisywać o politykach z osobna. Przynajmniej nie dzisiaj, więc wybacz. Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1448104

A Sikorski nie byl ministrem z ramienia PiS?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1448028

był ale to czas przeszły , sam piszesz : był .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448085

przytyk osobisty, a wszak z olbrzymią większością Twoich wpisów się zgadzam, więc nie mam powodów do czynienia przytyków, ale czy broniąc - slusznie - jezyka polskiego, nie masz przypadkiem z nim kłopotów? Przepraszam, jeśli to zbyt dosadnie brzmi. Nie zrozumiałeś wpisu lju o świętach.  Czy rozumiesz ze lju pisząc "będzie ministrem PiS, a jak się nie uda", itd., nie pisze o przyszlości, tylko o niedawnej przeszłości,  powiązanej z teraźniejszością i moze nieodleglą przyszloscią? Jesli napiszę: te drzewo się zmienia,  raz jest zielone, raz żółte, raz czerwone, opisuję przeszlośc powiązaną z teraźniejszością,  przyszloscią, pomimo, ze uzylem czasu teraźniejszego? (jasne wszak, ze np teraz drzewo nie moze byc jedmoczesnie zielone i żółte, ze nie opisuję terazniejszosci pomimo uzycia sformulowania "jest").

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1448091

Masz wątpliwości, kto rządzi ?

 

Toż oczywista oczywistość:

P latforma O prychów

spod cz...erwonej

gwiazdy.

Wokół pełno dowodów.

brukselka !!!

komotuskoruskim

pisze rozkład "jazdy"

 

DOWODEM

aż nadto przekonującym są rezultaty ostatnich, destrukcyjnych  zachowań kopanej premiery,

ksywka - kłamczucha.

Na wyjeździe pod gwiażdzistym sztandarem.

W kolorze blue.....

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1448037

to po prostu Żydzi wygrywają jak i co chcą. No, ale skoro "pierwsza dama" to też Żydówka, to łatwiej im się wciskać tu i tam.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1447985

sugerować istnienie jakiejś gry o jakichś regułach,  czego ja nie widzę.  Gra to bylaby, gdyby np. w radzie dialogu polsko (chrześcijańsko) zydowskiego, o coś sie 2 strony przepychaly, jednej udaje sie załatwić coś korzystnego dla siebie - wygrała.  Jeśli natomiast strony takiego dialogu - niekoniecznie piszę tu o konkretnej instytucji czy w ogóle o stosunkach w formie instytucjonalnej - są takie, ze zydowska składa się z wytrawnych tropicieli "polskiego antysemityzmu", a strona polska z ... wytrawnych tropicieli "polskiego antysemityzmu", to chyba trudno tu mówić o grze, no chyba ze juź dawno rozegranej......

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1448019

sugerować istnienie jakiejś gry o jakichś

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1448020

Donald Tusk i Aleksander Kwaśniewski, Roman Polański, Anne Applebaum (u boku mąż), ks. Wojciech Lemański, Grzegorz Schetyna, Małgorzata Omilanowska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bogdan Borusewicz,  Ewa Kopacz, przedstawiciele duchowieństwa, ambasadorowie i dyplomaci, darczyńcy Muzeum, m.in. Zygmunt Rolat, przedsiębiorca i filantrop z USA, itp .

Czy to ksiądz, czy rabin?

http://wpolityce.pl/polityka/219926-tusk-ramie-w-ramie-z-kwasniewskim-komorowski-kulczyk-applebaum-polanski-sprawdz-kto-przybyl-na-otwarcie-muzeum-historii-zydow-polskich-galeria

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-1
#1447926

OJ, już prawie nie ksiądz, a rabin? Może niebawem ;)

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447929

sami "przyjaciele" Polski i Polaków .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448007

Bo nie mamy dziś  Rządu Polskiego

Wszak grabarz jeden czmychnął do piekła

To zastępuje go mafia  wściekła

Jej celem jest zbieranie srebrników

I budowanie wrogom pomników

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1447927

Jak zwykle trafne i rymowane

Twe wypowiedzi kochane 

Pozdrawiam cieplutko :)

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

GosiaNowa

#1447931

Czuć tu jakąś chemię

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1447957

czy sie myle

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1447958

Sie lubimy, jak bloger z blogerem, a że od paru lat Jacek niezmiennie rymowianie i trafnie odpowiada, to trudno nie cieszyc sie z każdego jego komentarza :)

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447970

"Zumuszony"  jestem uwierzyć że tylko. Ale jak mówi stare przysłowie ,lepiej żartować niż chorować

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1447975

w muzeum nie zostanie pominięty ogromny wkład Żydów Polskich w budowanie i umacnianie sowieckiej kolonii jaką był PRL.

Ekspozycja powinna się zaczynać od opisów kolaboracji Żydów z sowieckim okupantem w 1939 aż po prześladowania polskich patriotów od 1944.

 

 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1447965

... autorstwa Jerzego Roberta Nowaka pt.: "Kogo powinni przeprosić Żydzi". Prześlę ją do tego muzeum żydowskiego. Będzie to mój dar dla tej placówki. Myślę, że zajmie ona poczesne miejsce w gablocie muzealnej.

 

Pozdrawiam,

    

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1447980

nie marnuj książki , wiesz dobrze , że nie będzie eksponatem .

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448022

Oj, nóżki schodzisz, a takiej ekspozycji nie znajdziesz.....

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447987

(nie wiem jak to odmieniać:-), o kolaboracji pewnie byłaby mowa,gdyby  to Polacy budowali  muzeum, a nie żydzi żydom.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1448096

... trzeba ze smutkiem powiedzieć, że rządzący obecnie w Rzeczpospolitej po prostu nie czują Polski i nie myślą po polsku, Stąd też dbają o interesy obcych, a polskie zostawiają ad kalendas grekas.

"Naród, który nie dba o swoją historię, nie ma przyszłości".
(Jan Paweł II)

A wniosek mamy tylko jeden: jak najszybciej odsunąć tych ludzi od władzy. Jeśli tego nie zrobimy, to za kilka lat ci ze Wschodu i z Zachodu, a przede wszystkim... mojżeszowi do końca zawładną naszym narodem. Wtedy państwo o nazwie Rzeczpospolita Polska trudno będzie znaleźć na mapie Europy.

 

Pozdrawiam,

    

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1447971

Naród pewnie dbałby o historię, tylko .... Masz rację, czas na zmiany, tylko czy wszyscy to rozumieją?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447988

Jak widzisz, pojawił się zadaniowiec-desantowiec z scierwomedium i zmunusował wszystkie Twoje wpisy

kretynów tam multum nie przejmuj się tym

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1447997

 wiadomo żydzi w Polsce żyli i żyją. " No to ok, ale moze by tak za własne pieniądze?

Bo te wspomaganie z pieniędzy publicznych, w tym przede wszystkim ziemia w centrum miasta, to jak czytam idzie w setki milionów zl...

A chyba żyli i żyją Ukraincy, Bialorusini, ogolnie szeroko rozumiani Rusini,( procz tego, oddzielnie nalezy stwierdzic chyba Rosjanie), no i Slowacy, Czesi, Niemcy, Litwini, chyba Ormianie, Cyganie-Romowie i inni. Szkoci się raczej do cna spolonizowali, ale też. Im też warto fundnąć po muzeum? No bo jak wszyscy to wszyscy*:)))

Ad* Przypomina się lotnisko w Seattle chyba, gdy w okolicach Świąt,  gdy ustawiono choinki, rabin zażądal ustawienia czegoś tam ichniejszego, Wladze lotniska stwierdzily, ze wobec tego musialyby uczcic wszystkie wierzenia, a nie mają wszystkich totemów okolicznych plemion indiańskich,  czyli dla spokoju, no i by wszystkim po równo .... usunęli choinki i tego typu ozdoby....

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1447981

nic dodac nic ująć, Dziękuję.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447989

tą historię z przed kilku lat . Podobna historia miała miejsce w Chicago , na balkonie jednego z wieżowców przy jeziorze Michigan ktoś postawił choinkę , źydzi mieszkający w tym wieżowcu podnieśli larum no i zmusili faceta do usunięcia choinki . Pretekstem do usunięcia choinki było „"bezpieczeństwo" mieszkańców wieżowca i jakieś tam przepisy . Jak się później okazało , właścicielami tego balkonu był chrześcijanin i żydówka . Żydzi to BARDZO tolerancyjna nacja .

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448009

artefakta pod artykułem w Onecie na temat otwarcia żydowskiego muzeum:

"Wybieram się do tego muzeum i, jak zwykle trochę przekornie, chciałbym zacząć od zwiedzania ekspozycji chronologicznie ostatnich, tzn. dotyczących XX wieku. Może już ktoś z Państwa tam był i może poinformować, czy dużo miejsca w muzeum poświęconego jest eksterminacji elity Narodu Polskiego przez tzw. żydokomunę w latach 1944-1956? Jest to nasza wspólna, tzn Polaków i Żydów, historia i jako taka powinna być z wyczuciem eksponowana w takim muzeum.

Chodzi mi o dobrze udokumentowany i zbadany fenomen sadowienia się Żydów na najwyższych stanowiskach zbrodniczej bezpieki komunistycznej i w majestacie prawa w ramach tzw. mordów sądowych i akcji likwidacyjnych mordowania elity intelektualnej, niepodległościowej i patriotycznej w Polsce. Szacuje się, że zabito w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

Nie wspominam już o jawnej kolaboracji Żydów z bolszewikami, ani o przejmowaniu przez Żydów majątków po Polakach zesłanych na Sybir po upadku powstań w XIX wieku, ale chodzi mi o najnowszą historię... Zatem był tam już ktoś?"

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4

Lotna

 

#1447982

Szkoda czasu na zwiedzanie tego muzemu, jeśli chce sie tam znaleźć coś z wyżej cytowanej historii. Nie byłam i pewnie nie będę. 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

GosiaNowa

#1447990

To Lech Kaczyński zaczął to budować, jeśli pamięć mnie nie myli? To było zaledwie kilka lat po tym jak wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem, gdy zaczęto wydobywać dowody wskazujące na sprawstwo Niemców. Wszystko układa się powoli w jedną całość. Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8
#1447993

zastanów sie co piszesz, a potem pisz. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

GosiaNowa

#1447995

26 czerwca 2007 akt erekcyjny pod budowę muzeum został podpisany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego (Wikipedia) 

W styczniu 2005 Lech Kaczyński był jednym z sygnatariuszy umowy dotyczącej finansowania budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, m.in. ze środków m.st. Warszawy (Wikipedia)

 

To nieprawda? Sama przecież Pani napisała, o prezydencie miasta Warszawy, czy nie wolno pisać kto nim był w 2005 roku?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1447996

niestety wmurował  :((..pozdr

 

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Muzeum Historii Żydów Polskich przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego (26 czerwca 2007)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1447999

chodzi mi o dalsze dywagacie o Jedwabnym. Nie miał szans nie wmurować, dopiero zrobiliby z niego antysemite.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

GosiaNowa

#1448000

 

(...)Z dokumentu wynika, że ekshumacja szczątków pozwoliłaby dokładnie określić ile osób zginęło i w jaki sposób – co ostatecznie zamknęłoby dyskusję wokół sprawy. Gdy jednak wierzchnia warstwa ziemi została zdjęta i okazało się, że fakty materialne nie pasują ani do wyników śledztwa (nie udało się odnaleźć np. masowych mogił w miejscach, które wskazywali świadkowie)… pojawiły się problemy z dalszym prowadzeniem prac, które szczegółowo opisuje w swoim raporcie prof. Kola. Problemy te doprowadziły do zaprzestania ekshumacji na etapie przedwstępnym. Decyzję taką podjął ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński motywując ją względami religijnymi. Prof. Andrzej Kola, który prowadził wraz z grupą naukowców ekshumację, w swoim raporcie nie krytykuje tej decyzji, wskazuje jednak, że uniemożliwiła ona ostateczne dojście do obiektywnej prawdy.

Decyzja Kaczyńskiego

Decyzja Lecha Kaczyńskiego, z czysto religijnej perspektywy była do pewnego stopnia usprawiedliwiona, gdy jednak przyjrzeć jej się bliżej, widać że była irracjonalna a w dodatku szkodliwa zarówno z punktu widzenia czysto naukowego, jak i polskiej racji stanu. Powstaje też pytanie dlaczego polski minister sprawiedliwości podjął decyzję w tak ważnej dla Polski sprawie pod wpływem nacisku przedstawicieli obcej przecież religii? Czemu w tak ważnej sprawie decydują względy, które z całą pewnością miały charakter pozaprawny? Czy te decyzje wynikały tylko ze znanego powszechnie filosemityzmu Kaczyńskiego, który przecież zainicjował także budowę drugiego już „Muzeum Żydów” w Warszawie, wprowadził zwyczaj świętowania Chanuki w Pałacu Prezydenckim czy też cieszył się z powrotu do Polski żydowskiej loży paramasońskiej B’nai B’rith?

więcej:

http://nczas.com/publicystyka/sommer-ujawniamy-raport-koli/

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1448001

http://www.youtube.com/watch?v=fo2_4ukYow4

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1448005

został przez żydów oszukany , powiedziano jemu , że na takie ekshumacje ich religia nie pozwala . Obszar działania śp. prezydenta też był bardzo ograniczony , wszędzie czyhały na niego pułapki , cokolwiek by zrobił , wrogie jemu media krytykowały jego decyzje . Wiele decyzji L. Kaczyńskiego było krytykowanych przez TuSSka i jego mafię , co nie przeszkadzało im później te pomysły przedstawiać jako swoje .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448010

Nie sądzę... w Izraelu, jako prezydent, składał jednoznaczne deklaracje (co ważne w kontekście omawianego wpisu), co potwierdza, że działał z przekonania, po za tym, nawet ja wiem, że żydzi prowadzą ekshumacje u siebie, jeśli minister by o tym nie wiedział... byłby raczej niekompetentny do piastowania tego stanowiska, a tego chyba śp L Kaczyńskiemu chyba byś nie zarzucił, podobnie jak tego, że był głupi proszę mu nie wmawiać, czy tchórzostwa, że "naciskali to musiał się ugiąć, bo źle by o nim powiedzieli w TVN" - i tak tam dobrze o Nim nie mówili.

Tutaj wzmiankowane wystąpienie w Izraelu, gdzie L Kaczyński mówi "dziwne" rzeczy odnośnie historii Polski i składa jasne deklaracje polityczne:

http://www.youtube.com/watch?v=YPUhpzGKWnM

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1448012

prawdziwej pułapki prezydent i tak nie uniknął.Może warto było być twardym od początku. Nawet jeżeli go nie szanowali...może by się go bali.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1448093

pod naciskiem żydów uginają się prezydenci państw dużo bogatszych i silniejszych od Polski , wliczając także prezydentów Stanów Zjednoczonych , co też często nie przynosi korzyści tym państwom .

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448011

Tchórze, marionetki i karierowicze, jednym słowem ludzie nikczemni, nie chciałbym by taki, o jakich piszesz, był cieciem na parkingu, a co dopiero prezydentem. 

 

A jakie to korzyści płyną z upokarzania narodu, w imieniu którego się występuje?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1448013

i pod kaźdem innem względem", ale w Europie wymyślono cos innego, wspierajac sie zresztą lewactwem - pewnie i to jest jakoś kontrolowane/sterowane przez nację.... Zezwolono na krytykę dzialan Izraela (a powiedzialbym, ze dawniej, tak 20 lat temu, bylo to chyba trudniejsze lub mniej widoczne,  coś prawie jak w USA dzis), co chyba daje jakąś , niewielką bo niewielką, ale zawsze, możliwość manewru danemu krajowi, a nie tylko moźliwosc okazywania czołobitnego lizusostwa.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1448018

Tzn. co w sprawie Jedwabnego? śp. Lech Kaczyński był wówczas ministrem sprawiedliwości i nakazał przerwanie ekshumacji, każdy poświęcający chociaż trochę uwagi tej sprawie, wie o tym, polecam Google. L. Kaczyński był też pierwszym prezydentem w historii RP, biorącym udział w żydowskich obrzędach religijnych itd... 

 

PS Nie piszę o tym, czy to dobrze, czy źle, nie oceniam, piszę jak jest, ale widać prawda dla Ciebie jest nie do przyjęcia z jakiegoś powodu?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1448002

tego nie robić.Polityk musi być twardy i zdecydowany.Nie zrobiliby z niego antysemity,chyba to jest ogólnie wiadomo,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1448101

Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym” [sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów -  Israel Singer]

To jest motto, swoisty kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Żydów Polskich.

Ktoś nam kazał, narzucił, zmusił. Nie jestem przeciwnikiem muzeów, w tym Żydów. Nie szkaluje, nie obraża. OK. Ale w pełni zgadzam się z autorem i mam mieszane uczucia oglądając całe to medialne zawirowanie wokół wydarzenia.

Szanowny Autorze, nie tylko nie ma Muzeum Historii Polski.

Zapomnijmy również o Muzeum Żołnierzy Wyklętych czy Walki z bolszewizmem i komuną,  o Pomniku Chwały 1920 nie wspominając.

Bo nikt nam nie kazał, a sami przy tej zdradzieckiej, rządzącej bandzie tego nie zrobimy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Kriss66

#1448035

ros

zczen czy żądań, nie zmniejszą sie one w wyniku budowy muzeum.  To ze zbudujemy muzeum, to oni zapewne uznali tak naturalne, jak to, ze Wisła splywa do Baltyku. Sądzę, ze nie bylo żadnego narzucania, co najwyzej wyrazili laskawe zainteresowanie, gdy im lizusowsko wyrazano chęc budowy. Narzucic to mogli później:treść ekspozycji. I tu przechodzimy do pkt.2

 

2. "Nie szkaluje, nie obraża". Jesteś najzupełniej pewien Kriss?  Raczej wielu osobom nie bedzie odpowiadać ekspozycja a la grossowa, sądzisz, ze nic takiego sie tam nie znajdzie?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1448072

Myślę, że te muzea mogłyby być połączone w jednym, historii Polski.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

GosiaNowa

#1448095

Czy w Izraelu powstaje właśnie brakujące Polsce Muzeum Historii Polski, oczywiście za pieniądze tamtejszych podatników, jako wyraz wdzięczności Żydów za tysiącletnia gościnę na naszych ziemiach?  

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1448038

ze swą ferajną (55 osób - ministrzy, wice i kupa innych przydupasów)  obradował cichaczem w Izraelu to nikt nawet słowem nie wspomni. Hołd jerozolimski "umiłowanego" to aż taki niewygodny temat?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1448057

ale czy sugerujesz, że tzw. mniejsze zło jest dobrem?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1448061

czy Ty nigdy nie wybierałaś mniejszego zła ? Wybierając mniejsze zło zyskujemy na czasie i zwiększamy szansę , że jedno i drugie w końcu przegra .
Pozdrawiam .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1448090

 

aj waj....

A ja już mam pierwsze materiały źródłowe do wyeksponowania w nowopowstałej, niezwykle potrzebnej,

placówce pamięci Żydów w POLSCE.

w Warszawie.

  http://niepoprawni.pl/blog/2218/wstrzasajacy-zyciorys-ojca-aleksandra-
kwasniewskiego

 

 

 

MUSI !

tam powstać specjalna "działka",

by można odpowiednio wyeksponować zebrane materiały i dowody działalności  niezwykle aktywnej,

tatusia ex prezia, alkoholika, TW "Alex" , Aleksandra Kwaśniewskiego vel Stolzmana.

 

 

Muzeum

PRAWDĘ

ci powie.

 

co nie ?

 

 

a poniżej,

dla przypomnienia, szlachetne rysy twarzy

ss ynusia,

zasłużonego bardzo w Polsce Żyda,

Izzaka Stolzmana,

obecnego na ceremonii otwarcia obiektu:

 

też do wyeksponowania na ścianie Muzeum Pamięci.

jak pamiętać to o wszystkim,

też o tym co

...be,

nie tylko o tym co

.....cacy

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1448075

ejstwem w pewnym sensie. I teorią. A przecież chodzi o praktyczny wymiar, realny produkt...

Ja sobie mogę pogdybać, pochciejstwać, zresztą każdy może i prawdopodobnie miewa myśli podobne do moich - jeśli Lech Kaczyński by żył, był (choćby jeszcze przez chwilę - wybory prezydenckie były tuż tuż) dalej prezydentem RP; nie miałby np."otoczki" jaką miał i/przez co  miałby szansę i możliwość (do tego potrzebny jest przede wszystkim czas, nie można liczyć na intuicję itd. ) przejrzeć manipulacje, intrygi wokół urzędu prezydenckiego;  mógł podczas kadencji robić co chce jak robi to dziś Komorowski bo jest tylko strażnikiem żyrandola ale i aż...

Na tym właściwie można skończyć ! Znaku przestankowego ";" użyłam celowo.

 

Po muzeum Powstania Warszawskiego logicznym było Muzeum Historii Polski. To pierwsze "ciałem się stało" mimo wielu bólów porodowych, stało się faktem. Ale...  czy każdemu starcza życia na wszystkie jego zamiary ? Nam, zwykłym ludziom, uważającym nawet na przejściu dla pieszych,  a mimo to nie mamy gwarancji, że na "zielonym" na zebrze  nie walnie w  nas jakiś pijany Niesioł? Uważamy np.w zimie idąc chodnikiem oscylując między krawężnikiem i zadaszeniami bo jak nie lunie na nas fontanna spod przejeżdżającego przez dziurę w asfalcie auta to sopel z dachu może przebić nam głowę ? ...

 

Ja nie rozumiem jak sprawowanie urzędu prezydenta państwa można porównywać z dylematem czy dziś zupa ogórkowa, czy pomidorowa, a może kapuśniak... Takie coś i na tym poziomie właśnie się dzieje - w odniesieniu do Lecha Kaczyńskiego i do Komorowskiego, takie "ganz egal". I szokuje mnie, że dzieje się to na portalu, na którym podobno zdecydowana większość wie co to jest państwo, państwowość, świadomość przynależności narodowej, co to jest urząd prezydenta, premiera, marszałka Sejmu, senat, racja stanu itd. "Szermuje" się większym złem i mniejszym złem ale personalnie choć powinno "z urzędu", o którym w zasadzie wychodzi, że zbytniego pojęcia się nie ma i w rezultacie wychodzi, że dobry bigos jest z żyrandola  bo ząb zamiast na kacze pióro trafi na jakieś plastykowe "kryształki"... I niech żyje plastyk, Kulczyki, rafinerie itd. ich produkty uboczne, w które w marketach wypełniamy zakupionym żarciem  by wrzucić je do bagażnika i już posortowane przy kasie comme ci, comme ca łatwiej wrzucić w talerz albo do zamrażarki. Myślimy na skróty, żyjemy na skróty i byle jak - w ten sposób zabijamy siebie, zabijamy to co za nami i to co przed nami. Zapominamy, że państwo to my. W tym zapominaniu pomaga nam "państwo polskie zdało egzamin", nawet w tym kierunku nas "edukuje" byśmy się wykończyli sami. Dla niego - im szybciej tym lepiej. A my co? W przelewaniu z pustego w próżne - jak myszce, której na dwóch końcach żyletki dano serek i słoninkę - wciąż tkwimy na etapie wybierania między złem "mniejszym" i "większym"?

Dość już tego piertolenia  i faryzejstwa! Zwłaszcza ze strony osób, które  jeszcze calkiem niedawno tu i tam reprezentowały twardą linię TAK-TAK, NIE-NIE, a dziś...  albo świętojebliwie prawią morały na NP.PL albo pałują.

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1448127

 

  http://niepoprawni.pl/blog/113/hitler-o-polakach

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1448130

ale ponieważ nie byłem, nie widziałem i chyba szybko nie będę (jakoś nie czuję potrzeby) dlatego napisałem "nie obraża, nie szkaluje". Wiesz, tak już mam, że nie oskarżam dopóki się nie przekonam.

Natamiast co do ciśnienia z zewnątrz to jest fakt. To muzeum ma, przede wszystkim, zaspokoić potrzebę (roszczenia, żądania) lobby żydowskiego. I tyle.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Kriss66

#1448133

stworzeNnia przekazu: tyle mieszkali, tyle wniesli, .... tyle posiadali .....:) Zaspakajac potrzebę pokazania swej istotnosci- na pewno też

Z ciśnieniem sie zgadzam, ja tylko nieco żartobliwie zauważyłem, że narzucenie nie bylo potrzebne (w domyśle takie jest ciśnienie, stwarzajace atmosferę, chyba mozna rzec - uległości, że nie trzeba narzucać/naciskać).

Wiesz, tak juź mam, że nie oceniam dopóki się nie przekonam.:) Dlatego nie napisalbym a priori, bez zobaczenia: "nie obraża,  nie szkaluje" :)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1448240

Na otwarcie muzeum przyjechał też pedofil Polański - co świadczy więcej o charakterze tego miejsca, niż jakikolwiek przekaz propagandowy. Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1448175