Polska to nie katolicki skansen!!!

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Oto wypowiedź dr Jacka Kucharczyka, szefa Instytutu Spraw Publicznych.

"Paradoksalnie gorszące sceny sprzed Pałacu Prezydenckiego mogą mieć i pozytywne skutki dla Polski. Skąd taki wniosek? Bo zaczęto głośno pytać, dlaczego Kościół w Polsce jest "alfą i omegą". - Sprawa krzyża stała się kroplą, która teraz przepełniła czarę goryczy"

Twierdzi on,że "przestaniemy być katolickim skansenem w Europie".

Całą jego wypowiedź można przeczytać na Onecie.

Zadaje on też pytania do których chcę się ustosunkować:
1. Ile Kościoła powinno być w państwie?
2. Na ile przepisy konstytucji o rozdziale obu tych sfer są przestrzegane?
3. Co z dostępnością zwalczanej przez Kościół antykoncepcji?
4. Co ze sprawą aborcji?
5. A związki partnerskie?
6. A in vitro?

Zacznę od "katolickiego skansenu" - To Europa, a właściwie parę laickich państw jest skansenem.

Próbują nam wmówić, że polska pobożność jest czymś dziwnym, przestarzałym i niemodnym. Nie dajmy się zwariować. To właśnie wiara pomagała nam i pomaga przetrwać najgorsze. Uroczystości kościelne to nie ozdobnik do wydarzeń świeckich, to wydarzenia duchowe i ważne dla tych, którzy je przeżywają. Wszyscy wrogowie katolicyzmu powinni wiedzieć, że puki wśród nich są SPRAWIEDLIWI - wierzący, gniew Boży może ich ominąć. Biada im gdy nas zabrakło, ale beż obaw - nie zabraknie. Będziemy się modlić również za Pana - Jacku.

Ad 1. Kościoła w Polsce jest wciąż za mało. Brak kard. Wyszyńskiego, który by stanął stanowczo po stronie "owieczek". Wtedy prawdopodobne nikt nie odważyłby się zadawać takich pytań.

ad 2. Na ile przepisy konstytucji o rozdziale obu tych sfer NIE są przestrzegane? - konkrety, bo to pytanie to gołosłowie.

ad 3. Antykoncepcja niestety jest powszechnie dostępna. Prawie nikt nie przestrzega kobiet o konsekwencjach dla ich zdrowia, a panom w to graj, bo wolny seks to podstawa. Kobiety nie czują, że dzięki temu same stają się przedmiotem, a nie podmiotem i że miłość to nie tylko seks.

ad 4. Aborcja to ZBRODNIA. Nie tylko na tych nienarodzonych, ale i na kobietach, które często mają potem problemy z psychicznym udźwignięciem swojej decyzji. To otwieranie bram piekła - wiem, że narażę się na drwiny, ale drodzy ateiści to diabeł usiłuje wmówić nam, że go nie ma. jest i cieszy się każdą aborcją.

zachęcam do przeczytania wyznań Glorii Polo

http://voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm

ad 5. Czy ktoś przeszkadza tworzyć związki partnerskie.
Bardzo wiele nieformalnych par żyje w Polsce i nikt ich nie piętnuje, pod pręgierzem nie stawia, więc znowu nie rozumiem tego pytania.

ad 6. O in vitro napisano tak dużo, że tylko przypomnę, że tu też morduje się i zamraża niewinne istotki, Nie ma co opowiadać, że to tylko zygota. wystarczy przeczytać wyżej wspomniane wyznania Glorii Polo, by się przekonać, że mają one już dusze. Ze swoich doświadczeń wiem, że nieurodzone dzieci mają już charakter - mam ich troje i już w brzuchu prezentowały cechy, które mają do tej pory. Córka była złośnicą, starszy syn pieszczochem, a młodszy duktorem.

Tyle moich odpowiedzi dla Pana Kucharczyka.

Nie uda się w Polsce zapateryzm, Polska mocno stoi na swoich katolickich korzeniach. Byli już tacy - zaborcy, najeźdźcy, czy komuniści, którzy próbowali wykorzenić tę Wiarę i połamali sobie zęby.

Obecnym "Zapatero" też proponuję - poszukajcie sobie zawczasu dobrego dentysty, albo zajrzyjcie do historii - WARTO!!

Brak głosów

Komentarze

Tu o sprawiedliwość
Kamienie wołają.
Tu spryt się nagradza,
A wyszydza prawość.
Tu depcze się prawdę
I krzyżuje świętość.
Tu kpi się z proroków,
Patriotów i mędrców.
Tu dużo się krzyczy, a robi niewiele.
Tu wyznaje się Boga jedynie w kościele.
Tu podcina się skrzydła
Wielkim ideałom.
Tu życie poświęcić
- to jeszcze za mało!
Tu honor, wstyd,
Dumę odesłano w baśnie.
- A cóż to za kraj jest?
A to Polska właśnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81867

Gorzki ten wiersz, ale niestety prawdziwy.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#81897

Rozumiem ten wpis jako powstały z kronikarskiej pasji.

Czy to warto zwracać uwagę na bełkot intelektualnej szumowiny. Naprodukowali doktoryzowanych z pzprowskiego nadania karłów intelektualno-moralnych,stworzyli im instytuty, ośrodki badania, katedry w obrębie zakładów . Dali parę złotych i pseudo prestiż na pseudo konferencjiach. Jedyne ich zadanie to zaszczekać jak każą i co każą.

Czyli jak w tytule, nie warto zaszczycać tego motłochu swoją uwagą ,a już broń Boże polemiką, to ich nobilituje, Ktoś- z normalnego świata się nimi zainteresował.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81870

Polska to ,,postsowiecki skansen,,  tylko czy aby napewno ,,post,,? a moze sowiecki w pelnym tego slowa znaczeniu???

Vote up!
0
Vote down!
0
#81880

"(...)Bo zaczęto głośno pytać, dlaczego Kościół w Polsce jest "alfą i omegą". - Sprawa krzyża stała się kroplą, która teraz przepełniła czarę goryczy"."

A od kiedy Kościół w Polsce jest alfą i omegą jak przestał nimi być? Renesans jakiś po stanie wojennym? Od kiedy Krzyż Smoleński pod Pałacem Namiestnikowskim jest sprawą KK w Polsce? Wszyscy najwyżsi funkcjonariusze KK w Polsce się od niego odwrócili, udają, że jest przeźroczysty, że go nie ma bo tak im wygodniej, bo oglądają buty tow.premiera zamiast wypatrywać znaków na Niebie... Dziś krzyż prawosławny (z całym szacunkiem dla krzyża)z pomnika w Ossowie się więcej liczy niż ten harcerski, Smoleński z centrum Warszawy - opluty, obsikany, zbezczeszczony. A kardynałowie i biskupi patrzą na to i dłubią w nosie.
Sorry, wqrzyłam się.
Pozdrawiam.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#81889

Brak kardynała Wyszyńskiego, brak Wojtyły i Popiełuszki. Został jeden ks. Małkowski, ktorego chcą uważać za oszołoma, a to on jest prawdziwym pasterzem.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#81900

Chodzę kiedy chcę ,płacę ile chcę .

Raczej bym zakładał w intencji piszącego demolkę Kościoła. To się splata z wiekiem.

Będę bładził.Kościół ma swoich męczeników za Polskę-ma,lub promuje. Co to kogo ,obchodzi,my chcielibyśmy sprawiedliwości i dostajemy :gucio.Pytanie jest proste :czy poświęcić wszystko Bogu ,czy przy okazji ugrać geszeft-podarek.

Tak się nie da.Za idee przegrywa się ze stratą,nikt nie chce przegrać ze stratą; Choć to zysk.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81901

A cóż to za bełkot. Przebiłeś pr. Kucharczyka i Wałęsę razem wziętych. Może jaśniej!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#81908

Dlaczego skansen? katolicki kraj i będzie nim dalej. Kościół wie, co robi. Kaczmarczyk wypowiada się zgodnie z zamówieniem politycznym, a kościół dalej nie reaguje, no zresztą zobaczymy. Najwyżsi to nie wszystko. liczy się ubogi proboszcz w starej sutannie- doradca, pocieszyciel,opiekun, czasem pieniędzy pożyczy, są tacy. A Krzyż? to nie jest Ich Krzyż, za to nasz. Kogo uwiera pamięć prawdy niewygodnej, Krzyża nie chce. Strzegą go prawdziwi katolicy, bo jest symbolem wiary, ale nie tylko. Chcę tu wpisać wypowiedź 96 letniej Katoliczki ze wsi : ''wojny o Krzyż zawsze były i będą i Krzyż ...)zawsze zwycięży. To wiem od swojej babki, ona od swojej, aż do początku naszej wiary. Krzyż za krew rozlaną to nie tylko wiara i śmierć, ale bohaterstwo. Mój ojciec za bolszewików też Krzyż od Piłsudskiego dostał, ale nie pamiętam już jaki, zabrali go po wojnie, z listami od Władka, co w Katyniu zginął, stare dzieje..
Kto zbezczeszcza Krzyż, co pamiątką jest narodową i nie chce Krzyża w miejscu żałoby po katastrofie
i ofiarach,ma ją sumieniu".

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#81921

określić , tak naprawdę czym jest Rosja. Przysyłali nam swój towar eksportowy, złodzieji , bandytów , czy ludzi po ludzku głodnych. Nie znam tego żywiołu , lecz starzy wspominają : Niemiec to człek, choć okupant . Rusek to bydlak , choć wyzwoliciel,co by nie kombinował pod tym pojęciem.

W podsumowaniu: brak jasnej diagnozy,a kanciarze już kreślą zadany obraz świata.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81890

Zanim ja się poniżę do odpowiadania na "argumenty" wojującyh, ateistycznych fanatyków, niech mi wskażą podstawę prawną, w oparciu o którą postulują pozbawianie katolików części praw publicznych.

Nie może być to świecki charakter państwa, bo nie istnieje nic takiego jak przepis o świeckim charakterze państwa. Istnieje rozdział administracji państwowej od kościelnej, co oznacza tylko tyle, że administracja państwowa nie podlega administracji kościelnej. Podlega natomiast demokratycznej większości. Że to jest katolicka większość? A tu już się pan Kucharczyk może co najwyżej ugryźć w dupę, a nie większość dyskryminować tylko dlatego, że mu ideologicznie nie pasuje.
__________________________________________________
rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#81896

Odpowiedziałam tylko dlatego, że mam dość robienia ludziom wody z mózgów. W kraju katolików to oni stanowią prawa.
Nowy prezydent powinien pamiętać, że katolikiem się jest ZAWSZE, a nie po godzinach urzędowania.
On wyraźnie jest połkatolikiem - nawet podczas podniesienia klęka na jedno kolano - usiłuje nam wmówić, że religia jest jego prywatna sprawą. Otóż nie - albo się wierzy, albo nie. Nie da się być po stronie owiec i wilków, bo może się okazać, ze jest się NIKIM.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#81905

III prawa władza - pseudowładza,  medio -kontrola - pseudokontrola.Nie trzeba zmuszać p.Rezydenta do demonstrowania tradycji-to zbyteczne. Wrócić trzeba do Rzymu, i domowego, pewnego swego, obrządku Męki Pańskiej. A potem się zobaczy czy odnowimy Jewropu. Jakoś tak mniej się boję islamu , niż bezbożnictwa wielkich miast.Kościól to nie tylko klęczący głupcy, to zdrowa recepta życia, chociaż ja optuję za głupcami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81909

dlaczego? Bo tak robili jakobini, komuniści, naziści, a teraz robi ich pokraczny bękart w postaci nowoczesnego socjalizmu. Sobie wyobraź, że oni nawet nie wiedzą, dlaczego tak gadają, jakie jest historyczne źródło. Oni znają tylko slogany. Wiem, bo dyskutowałem z lewakami; dyskusja z nimi to klasyczne etykietowanie.

Państwo neutralne światopoglądowo to wewnętrznie sprzeczna zbitka słowna, ponieważ prawo oraz sama konstrukcja państwa opierają się na jakiś założeniach. Samo istnienie państwa jest zatem sprzeczne z państwem neutralnym światopoglądowo.

Poza tym te gadki persony wymienionej w artykule, to klasyczna lewicowa nadinterpretacja faktów. Czy nie widzi na przykład, że pornosy sobie leżą obok zwykłych gazet, a prezerwatywy można kupić w kiosku lub supermarkecie?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#81910

Postaram się najprościej.
POLSKA TO NIE ŚMIETNISKO DLA LEWACKICH WYRZUTKÓW.
Dla ateistycznych wydmuszek również nie.
A dla wszystkich oszołomionych "zdobyczami nauki" -
Odpowiedzcie na pytanie:
A CO BYŁO PRZED WIELKIM WYBUCHEM?!
Tak daleko nauka już nie sięga?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81929

[quote=rospin]
Tak daleko nauka już nie sięga?
[/quote]
Tak daleko nauka jeszcze nie sięga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#82120

Oczywiście, że zapateryzm w Polsce się uda, bo ma umocowanie instytucjonalno-medialne, w przeciwieństwie do Kościoła zmęczonego samym swoim istnieniem, w dodatku zarządzanego przez TW.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81942

To bełkot. Nie bedę wyjaśniał , by się bardziej nie pogrążać. Przepraszam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#82024