Daj kurze grzędę... a zostaniesz bez jaj, czyli paranoja rządzi.

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Czasem pro publico bono oglądam TVN.

Dzisiaj jak usłyszałam, że polemizować będą Małgorzata Kidawa-Błońska z Jackiem Kurskim, a potem Marek Jurek z Jerzym Wenderlichem postanowiłam usiąść i posłuchać.

Pierwszym tematem było zaostrzenie kursu przez prezesa PiS.

Jacek Kurski zwrócił uwagę na to, że szlachetność w czasie kampanii Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie kampanii prezydenckiej starał się nie wspominać o smoleńskiej katastrofie nie została doceniona.

"Nagonkę na Lecha Kaczyńskiego można przyrównać do atmosfery nagonki na prezydenta Narutowicza. Być może nie doszło by do dramatu, gdyby nie atmosfera rozdzielonych obchodów" - powiedział Kurski i dlatego „nie można nie łączyć atmosfery w Polsce w stosunku do Lecha Kaczyńskiego z tragedią smoleńską”. - Nikt nie mówi o bezpośredniej odpowiedzialności Donalda Tuska, to byłby nonsens. Ale jest on odpowiedzialny za atmosferę przed katastrofą, za niegodne ataki na prezydenta, też za porażkę śledztwa i oddanie go Rosji – wyliczał europoseł PiS.

Podkreślił też, że jest bardzo dużo pytań bez odpowiedzi. Najważniejsze to to dlaczego nie został wykorzystany "ukłon Putina" w sprawie wspólnego śledztwa? Nie ma co się dziwić, że Kaczyński chce i ma moralny obowiązek wyjaśnić do końca okoliczności tej katastrofy.

Pani Małgorzata, jak zwykle, nie miała nic konstruktywnego do powiedzenia. Bąkała coś o tym, że nikt nie jest odpowiedzialny. Nic nie wiedziała o jakikolwiek zaniedbaniach w śledztwie - słowem normalka.

Konkludując zacytuję przysłowie z tytułu, które w drugiej rozmowie przypomniał Marek Jurek (ale o tym po tym) - daj kurze grzędę - nie mówił nic Kaczyński o katastrofie w kampanii to teraz ma już tylko prawo milczeć, bo jak coś powie, to może to być użyte przeciwko niemu - PARANOJA.

Drugim tematem była międzynarodowa parada gejów i lesbijek Europride.

Jest ona zapowiedziana ja jutro i budzi wiele kontrowersji, także wśród polityków.
Zdaniem byłego marszałka Sejmu Marka Jurka, fakt, że odbywa się ona w Warszawie nie świadczy dobrze o naszym kraju.

"Środowiska homoseksualne się chlubią, że to pierwsza taka parada w Europie Środkowej, ale to nie przynosi nam chluby. Bułgaria czy Rumunia występują w obronie krzyża, a u nas robi się defilady homoseksualne. Jeszcze 15 lat temu nikt by w to nie uwierzył" - mówił Jurek.

"To parada wolności i niedyskryminowania" - próbował przekonywać swojego rozmówcę Jerzy Wenderlich. Jak dodał, mimo zaplanowanego na sobotę zjazdu krajowego SLD wielu przedstawicieli partii deklarowało, że zamierza dołączyć do marszu.

"Koncepcja Europride jest tak samo szkodliwa jak np. Divorcepride, gdyby taka była organizowana. To nie jest powód do dumy" - mówił Jurek.

Według niego miejsce Polski powinno być po stronie krajów, które stoją na straży wartości chrześcijańskich. Polityczny ruch homoseksualny to zagrożenie dla praw ludzkich i praw rodziny. Nawet w rządzonej przez socjalistów Hiszpanii rodzice bronią się przed indoktrynacją homoseksualną w szkołach - dodał.

Odpowiedź Jerzego Wenderlicha , że w kalendarzu jest wiele świąt religijnych, czy branżowych, więc "czemu dwa miliony ludzi nie może uczestniczyć w paradzie równości?", wprawiła mnie w osłupienie, ale okazało się, że to nie koniec mądrości głoszonych przez tego polityka. Okazało się, że ma pretensje do pani prezydent Warszawy, ze nie weźmie udziału w tym cyrku.

Na tę wypowiedź Marek Jurek zaripostował cytowanym wyżej przysłowiem - daj kurze grzędę.

He he dobrze tak pani Hannie - nie trzeba było wpuszczać tej parady do miasta.

Na tę paranoję reakcją będą trzy kontr parady. Według mnie jak na posła z Biłgoraju i im podobnych nie powinno się reagować wcale - skoro nie udało się jej zatrzymać. Odpowiedzią powinny być puste ulice, zamknięte okna, sklepy i kafejki, ale będzie jak będzie.

Zastanawiam się, czy znajdą się i tacy, którzy przyprowadzą dzieci, żeby pokazać to "piękne, kolorowe" wydarzenie.

PARANOJA

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sgosiu, znajda się. Wyznawcy słoneczkoświatłej sekty zostaną zwołani sms-ami, a zamiejscowych przywiozą służbowymi autobusami.Aby przekonac Nas jak bardzo są liczni.Organizacje spędów maja rozpracowaną od powitań Lońki breżniewa. Jakoś trzeba Nas straszyć, abyśmy nie załapali, jak bardzo są nieliczni,
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72608

nie dać się zastraszyć. Pedał to pedał i puki robi to w zaciszu swojego domu to jego sprawa. ale jak zaczyna się tym chwalić i zmuszać nas, żebyśmy to podziwiali to VETO!!
To samo tyczy się lezb.
Zastanawia mnie jedno - pedofili chcą kastrować, a pedałom dają defilować?
Witaj ciotko paranojo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#72617

Zaraz... wyjde tu dzisiaj na obronczynie gejow, bo po raz kolejny zabieram glos w tej sprawie, ale... co ma piernik do wiatraka?

Pedofil krzywdzi dzieci, homoseksualisci robia sobie nawzajem (i z chęcią) dobrze.

Tez nie jestem zwolenniczka parad propagujacych seks dla seksu, niezaleznie od tego czy sa hetero, czy homoseksualne (seks broni sie sam, parad nie potrzebuje), ale nie mieszajmy zachowan przestepczych i tych, ktore przestepczymi nie są, bo to po prostu nie fair.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72621

Pedofil krzywdzi dzieci dla swojej przyjemności. Pederasta krzywdzi swojego partnera i siebie też dla swojej przyjemności. Jeżeli seks się uprawia, a nie jest on aktem miłości między kobietą i mężczyzną jest grzechem. Nawet jak mężczyzna i kobieta są kochankami i uprawiaja seks to też grzech.
Proponuję kolejne pokojowe parady:
Zdradzających,
Sodomitów,
Gwałcicieli itp.

Nie przyjmuję do wiadomości, że homoseksualizm jest wrodzony, bo można go leczyć.

http://homoseks.blox.pl/2008/01/LECZENIE-HOMOSEKSUALIZMU.html

To dewiacja seksualna pogoń za płytką przyjemnością. To choroba, więc czym tu się chwalić?

Powtarzam - nic nie mam do tego jak kto żyje, ale niech mi swojego chorego światopoglądu nie narzuca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#72659

Pierwszy raz czytam o tym, że homoseksualizm się leczy, dzięki za linka.

Jednak nie jestem pewna, ilu gejów o tym wie, i ilu ma szansę się wyleczyć (zaznaczam, że piszę tylko o tych, którzy mogliby tego chcieć): 5, 10, a może 15%?

Co z resztą? Skok z okna czy dobrowolna kastracja?

A co, jeśli geje się kochają? Zdarza się.

Ja jednak widzę ogromna róznicę pomiędzy gwalcicielem, a gejem, bo osoba gwalcona nie ma wyboru, gej i jego partner mają. Nie rozumiem nawet, jak mozna te dwie sprawy porównywać do siebie.

Co do "narzucania chorych światopoglądów", wypowiedzialam się w tym temacie już wyżej, również mi się to nie podoba, ale przeciez to nie w tym temacie z Tobą polemizowalam...

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72713

A co z gwałcącymi pederastami? Z pederastami pedofilami, bo chyba wiesz, że są tacy? Co z deprawacją dzieci, bo ich się uczy, że homoseksualizm jest ok? Nie jest - to środowiska homo tak chcą.
Co jeśli się kochają? A czy jest to dobra miłość? A co jeśli pedofil tatuś tak kocha soją nieletnia corke, czy syna, że gwałci - ale z miłości? A co jeśli facet kocha swoją kozę. Wybacz - to nie jest miłość - to pożądanie, bo kto kocha nie krzywdzi innych i siebie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#72719

Chyba nie dojdziemy do pozrozumienia: nie twierdze, ze pedofilia nie istnieje wsrod homoseksualistow. Oczywiscie, ze istnieje! Podobnie, jak w srodowisku heteroseksualnym.

Jak mozesz porównywać gwalcenie corki przez ojca z seksem w kochającym się zwiazku partnerskim (NAWET, o zgrozo!, homoseksualnym)?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72721

To jest element dywersji moralno-ideologicznej. Wyrwac przyczółek. A później łokciami go rozepchnąć dla następnych etapów DEMORALIZACJI.Równocześnie, tak z zewnątrz jak i od wewnątrz rozwalać Kościół, jako autorytet moralny.
Bezideowi ateiści są najbardziej podatnym materiałem do manipulacji.Pełen relatywizm i materializm. JAK SIĘ NIE KUPI TO SIĘ OGŁUPI.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72628

Kiedyś zapisałem sobie w notatkach.

"Walka rozpoczeta pomiedzy katolicyzmem a masonerią, jest to walka na smierc i życie"- memorandum rady najwyższej WW Francji nr 85 str 48.

"Zepsucie serca, bo to jest najskiteczniejsza broń przeciwko kościołowi !!!. Zdemoralizujcie mężczyzn, kobiety, mlodzież, niech ludzie piją zepsucie wszystkimi piecioma zmysłami, a katolicyzm wygaśnie sam przez sie "- A de Lassus, Masoneria,intrygujące tajemnice, Warszawa 1993 s 104

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72668

Zgrozą mnie przejęła usłyszana wiadomość, że na spotkania przeciw homofobii RODZICE PRZYPROWADZAJĄ 14 LETNIE DZIECI!!!
ZGROZA
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#72706

zdążyć za kazdym człowiekiem. Ilu ludzi tyle "prawd". Cześć miała cieżkie dzieciństwo, część rodziców jedynie słusznej partii. Część to wychodowane brojlery przez telewizornie czy prase michnikoidów. Wiesz jak jest i tego się nie da zmienić. Tym bardziej jeśli ktos nie uznaje ,powiedzmy pewnych ram opracowanych przez wieki , przez ludzi rozumnych z naszej cywilizacji.Bo rozbijanie tych ram i finansowanie chodowli brojlerów j/w w cytatach.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72722

Ze wszech miar zadziwia upór, z jakim awangarda całej postępowej, ludzkości, używa do samookreślenia niepoważnego GEJA
Dlatego od lat, dla tej całej grupy odważnych pionierów proponuję termin ANUSOFILNI - jak to elegancko i mądrze brzmi. W sam raz nadaje się do prowadzenia wyrafinowanych, intelektualnych dyskursów modo SLD, na wszelkiego rodzaju konwentyklach czy paradach, jednoznacznie pokazując zdeterminowanie i charakter uczestników.
Bo można też, w rozmowach nieoficjalnych i towarzyskich, pieszczotliwie o sobie mówić, my ODBYTOLUBNI czym od razu wprowadzi się pełną subtelności, atmosferę intymności, ciepła i bezpieczeństwa.
A przede wszystkim, oba terminy kończą z dotychczasowym powszechnym zakłamaniem terminologicznym, którego dumni pederastyczni aktywiści powinni się wstydzić, i przynajmniej zapłonąć dziewiczym rumieńcem za brak odwagi i konsekwencji w działaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72695

śliczne określenie:). Kupuję je do ciągłego stosowania:)!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72730

Też mi się podoba takie określenie :) I krótsze, i bardziej oddaje istotę sprawy.Biorę. Jeśli można?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72733

o to..to!!
jeśli wolno to szczególnie te rodzime - pożyczam?
trudniej z rodzimym femininum!?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72743

Safonierki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72880

Myślicie, ze łatwiej je będzie pokonać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#72966

U Brantome'a to było (w tłumaczeniu Boya)   "tyłecznik alibo podaykuper"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72969

Dobre - Boy to Boy! Podaykuper mi się podoba.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#72974