Podłaczona pod prąd przez Bartoszewskiego

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Rzadko ostatnio piszę tekst krytyczne. Uważam, że warto promować to co dobre, ale

ostatnie wyczyny Władysław Bartoszewskiego sprawiły, że krew się we mnie zagotowała.

- Najpierw lekko poraziła mnie na wieść o nowej książce – „Pod prąd”. Nie miałam i nie mam zamiaru jej kupować, ani czytać, skoro już w zapowiedzi - http://podprad.com.pl/?page_id=15 znalazłam taką „świetlaną” postać jak Jerzy Mering – obrońca z urzędu generała „Nila”, który wyjechał do Izraela i tam był witany owacyjnie, jako ofiara polskiego antysemityzmu. Potem jeszcze popisał się morderstwem kochanka żony. W wyjściu z więzienia pomógł mu, nikt inny jak właśnie Władysław Bartoszewski.

- Nie udało mi się ochłonąć, gdy „nowe kopnięcie” - wokół tego wspaniałego dzieła powstał cały ruch „Pod prąd”, a tam same „autorytety”. Poniżej cytuję fragmenty wypowiedzi niektóre z nich:
Henryka Krzywonos – żyje pod prąd i się przewraca (chyba dokładnie się wyłożyła na obchodach rocznicowych Solidarności),
Jerzy Owsiak – jego działalność jest pod prąd (przy takim poparciu mediów i niewątpliwych korzyściach z tej działalności płynących, to się chłopak namęczy!),
Tomasz Raczek – bycie mniejszością (wynika z jego wypowiedzi, że on od dziecka miał przechlapane – bidulek)
Krzysztof Hołowczyc – znalezienie swojej drogi jest pod prąd ( jemu szczególnie odradzałabym szukanie drogi pod prąd, bo do mety może nie trafić)
Adam Smolik – posiadanie autorytetów (dla mnie to coś normalnego),
Jarosław Kuźniar – bycie pod prąd ma dzisiaj mniejsze konsekwencje ( ciekawe czy pan Jarosław postawiłby się swojemu szefowi skoro to takie łatwe jak mówi),
Michał Figurski – za pomocą obecnych środków np. Internetu obecnie bycie pod prąd jest łatwe (zwłaszcza dla takich Tarasów, tylko że to nie bycie pod prąd, to płyniecie z prądem ścieków)
Odetta Figurska – trzeba się podpiąć pod prąd, żeby muc dalej żyć (powodzenia życzę zwłaszcza pod 220V)
Maciej Orłoś – odradzam życie pod prąd kierowcom (Hołowczycowi zwłaszcza)
Ta prawdziwa galeria zawiera jeszcze kilka nazwisk. Zastanawia mnie, pod jaki prąd ci ludzie płyną. Mnie z nimi nie po drodze.

- Dzisiejsza wiadomości o wywiadzie Bartoszewskiego dla „Die Welt” spowodowało, że napisałam ten tekst. Żeby nie ulec sugestii sama przeczytałam ten wywiad o Janie Karskim. Jest on delikatnie mówiąc nijaki i niestety trochę w plotkarskim tonie, a największy sprzeciw budzi wypowiedź:
„Ich lebte in einem Haus voller Intelligenzija, in der Mickiewicz-Str. 37, II. Stock. Aber wenn jemand Angst hatte, dann nicht vor den Deutschen. Wenn ein Offizier mich auf der Straße sah und nicht Befehl hatte, mich festzunehmen, musste ich nichts fürchten. Aber der polnische Nachbar, der bemerkte, dass ich mehr Brot kaufte als üblich, vor dem musste ich Angst haben.” - http://www.welt.de/print/die_welt/vermischtes/article12648079/Eine-tragische-Gestalt.html

czyli “Mieszkałem w domu pełnym inteligencji w Mickiewicza ul. 37, piętro II. Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania, nie musiałem się go obawiać. Ale gdy sąsiad Polak zauważył, że kupiłem więcej chleba niż normalnie, wtedy musiałem się bać.”
Ciekawa wypowiedź. To znaczy, że w czasie okupacji w Warszawie byłoby miło i przyjemnie, gdyby nie parszywi sąsiedzi? Czyli łapanki to tylko wymysł filmowców? Rozstrzelania i Nur für Deutsche też?

Zastanawiam się, czego jeszcze „dokona” minister Komorowskiego. Jego dzieła „Pod prąd” ma być ciąg dalszy, aż strach się bać! Chyba zacznę chodzić w kaloszach, żeby nie mieć uziemienia w świecie, po którym chodzi Bartoszewski.

Brak głosów

Komentarze

na widok piekłu które mu się ukazuje.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139964

Jak widać siwy włos nie zawsze mądrą głowę zdobi.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#139974

"Czlowiek w zyciu dwa razy glupieje:

_ jak mu sie was sieje

- i jak siwieje...

Byc moze tego starszego wiekiem nalezaloby :

1 ) zbadac na wariografie

2 ) sprawdzic czy nie ma  ALzheimera - w starszym wieku takie cos sie zdarza i wtedy - osoba usmiecha sie do obcych,

- nie poznaje wlasnej rodziny

- miesza jej sie rzeczywistosc z mitami

i.... potrafi zrobic KUPE w miejscu do tego niestosownym.

Obawiam sie , ze to wlasnie zaczelo sie sie przytrafiac temu osobnikowi.

Jednak jesli tak jest to raczej powinien dostac do opieki jakas pielegniarke i worek pampersow zamiast stanowiska oplacanego przez podatnikow.

a odnosnie powyzszych "autorytetow"

to "Jarosław Kuźniar – bycie pod prąd ma dzisiaj mniejsze konsekwencje ( ciekawe czy pan Jarosław postawiłby się swojemu szefowi skoro to takie łatwe jak mówi),"

mam nt temat swoje zdanie

- widzialem zaraz po 10 IV na you tubce film jak tenze Kuzniar byl tak bardzo poprawny wzgledem swojego szefa PLACOdawcy, ze komunikujac wypadek i smierc Prezydenta ( i przeciez jeszcze ok 100 innych osob ) mial na gebie usmieszek satysfakcji.

FH, juz Olejniczak wykazal sie lepiej, choc chlopina rozkleil sie w studio na tragiczne wiesci bo jak powiedzial latal tymi samolotami i wiedzial co to znaczy

jesli ginie tyle osob i to bardzo waznych.

Po jakims czasie w JUtubie pojawila sie nowsza wersja , w ktorej scenki z usmieszkami KUzniara zastapione sa planszami z napisami i slychac tylko glosy -  gnidy schowali swoje dowody na malosc i podlosc, to gnojstwo co z niego wtedy wyszlo

Vote up!
0
Vote down!
0
#139999

Brrtoszewski sam nie wie co bredzi, ale DLACZEGO Tusek Go jeszcze trzyma, wysyła oficjalnie, ośmiesza. A przede wszystkim ośmiesza Polskę. Celowo.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#139968

Może to taka nowa moda, albo gra - Kto bardziej skompromituje Polskę? Smutne to.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#139975

Myślę, że będzie aktywny do końca swoich dni ... mając gdzieś sprawiedliwych...Ojczyznę, Polaków....

Vote up!
0
Vote down!
0
#140032

Pan Bartoszewski to szkodnik.....insekt.....parazyt........Pocieszajace,że ze względu na wiek nie duzo juz mu tego szkodnikowania zostało.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#140036

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

A najbardziej pocieszające (dla nas :) jest to co nastąpi POTEM.

P.S. Jako litościwa chrześcijanka życzę tylko z 500 lat czyśca

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140043

Utrzymywanie stada w owczym pędzie wokół pastwiska wymaga podtrzymywania zapaści semantycznej; stanu gdzie słowa nie opisują rzeczywistości ,a ją wykoślawiają ,zakłamują , sprzeniewierzają.

Nieprzypadkowo po kultowym programie Zalewskiego: "Pod prąd" , który sporo dał do zastanowienia różnym poszukiwaczom prawd objawionych ,demiurgi gnoju zastosowali wariant mimikry. Oto wystawili nowy ruch : "pod prąd" ,a w składzie same wazeliny, umysły miałkie, moralne karły, itd. Nie szkodzi że dla współczesnych odróżnienie jest jasne , a ocena jednoznaczna. Za 10 lat te gówna będą przedstawiać jako bohaterów.

Na naszych oczach rodzi się nowa podłość, która pozwoli w przyszłości relatywizować ,choćby taką oczywistość jak rozważanie we własnym sumieniu zdarzeń.

Skołowany umysł,bez historii czynów rodzinnych to wyborca PO (xxx)

Vote up!
0
Vote down!
0
#140037

to jest jego sposob na zycie. Za kadzenie i cukrowanie niemcom i ajwajom jest dobrze nagradzany a w Bolandzie robi za autorytet oralny lub analny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#140084

Poprosiliśmy jako obywatele niemieccy(detektywi) polskiego ministra o pomoc w objęciu patronatu nad demonstracją przed siedzibą CDU w Berlinie w obronie polskich firm i rolników polskich poszkodowanych przez groźną grupę przestępczą z Niemiec.Szefem grupy jest były 3 krotny wiceminister i 32 lata poseł do Bundestagu.

A tak ochoczo stanął w obronie poszkodowanych z Polski i "pomógł" im ich polski minister!

"Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na wiadomość mailową uprzejmie zawiadamiam, że pan minister Bartoszewski nie obejmie patronatem planowanej demonstracji w Berlinie i nie wyraża zgody na rozpowszechnianie jakichkolwiek ulotek z jego nazwiskiem lub wizerunkiem. Pan Bartoszewski chętnie obejmuje honorowymi patronatami konferencje naukowe poświęcone bliskiej mu tematyce historycznej lub międzynarodowej oraz projekty edukacyjne, jednak nie happeningi w aktualnych kwestiach spornych, tym bardziej o podłożu gospodarczym.

Uprzejmie proszę przyjąć do wiadomości jego decyzję.

Z wyrazami szacunku,
Marcin Barcz

----------------------------
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Aleje Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa
0048 22 694 65 26
0048 22 694 75 45 (Sekretariat)
0048 22 694 74 34 (Faks)
wladyslaw.bartoszewski@kprm.gov.pl

Szanowny Panie,
Pan Bartoszewski został poproszony przez Pana o objęcie patronatu nad demonstracją. Poinformowałem Pana w odpowiedzi, że nie jest to w jego zwyczaju (obejmuje patronaty nad imprezami historycznymi, kulturalnymi i projektami współpracy międzynarodowej). Nie angażuje się natomiast w spory gospodarcze, polityczne i nie obejmuje patronatów nad demonstracjami. Uprzejmie poinformowałam Pana zatem, że – niezależnie od intencji organizatorów – nie przyjmie zaproszenia podobnie jak nie przyjmuje wielu innych zaproszeń, które nie dotyczą dziedzin jego działalności."
Z poważaniem,
dr Marcin Barcz

Vote up!
0
Vote down!
0
#140102

 Może za parę euro Niemcy kupują u "autoryteta"  partię wybielacza?

Czy mamy prawo żądać, by dziadkowi zabrać i dowód i paszport?

:-)

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#140128

Może wystawić dziadka i jego autorytet na Allegro?

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#140285

Co dla normalnych ludzi oznacza pod prąd, to wiadomo, ale w ich przypadku oznacza to...... inaczej. Czyli nie tylko z prądem, ale i na wierzchu. A co płynie z prądem i na wierzchu? Gówno!

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#140148