Sztuka manipulacji - ale kto to kupi?

Obrazek użytkownika Rewizor
Kraj

Na portalu internetowym Gazety Wyborczej 10 lutego eksponowano tytuł: Sondaż ''Gazety Wyborczej'': Kongres PiS nie pomógł, SLD w górę. Po takim nagłówku nietrudno zgadnąć, że Platforma chyba niedomaga, skoro zabrakło jej w tytule.

No i rzeczywiście – PO zdycha. W sondażu PBI dla Gazety Wyborczej Platforma w ciągu ostatnich dwu tygodni straciła prawie 10 proc. zwolenników (spadek z 54 do 49 proc. poparcia). PiS miał 24, dziś ma 23 proc. poparcia, trzyma się więc na tym samym poziomie - w granicach błędu statystycznego, natomiast antylustracyjny elektorat PO zaczyna uciekać z tonącego okrętu Platformy do postkomunistycznego Sojuszu Lewicy Demokratycznej (wzrost poparcia niemal o połowę, z 7 do 12 proc.).

W manipulatorskim języku nagłówków GW katastrofę PO ukryto pod zakodowanym tytułem: Kongres PiS nie pomógł, SLD w górę . Mówiąc językiem ludzi normalnych, otrzymaliśmy komunikat: wyraźnie zbliża się koniec rządów PO. To m. in. skutek zagadkowego samobójstwa w płockim więzieniu, wynik spapranej przez Tuska sprawy mordu na polskim zakładniku w Pakistanie, a przede wszystkimi efekt wyraźnie wyczuwalnej katastrofy gospodarczej. Zamiast drugiej Irlandii, Platforma zafundowała nam drugą Islandię. Nawet średnio rozgarnięci obywatele czują już swąd katastrofy. Po 15 miesiącach pijarowskich triumfów Platforma tonie.

Lewicowa część PO właśnie ucieka do SLD, a prawicowa już się przymierza do przeprowadzki do PiS-u. Niestety, dziennikarzom GW nie wolno napisać o tym otwartym tekstem. Muszą posługiwać się tą samą Ezopową mową, jaką ćwiczono w prasie PRL. Ale wyświechtana i prostacka manipulacja medialna dzisiaj już tylko śmieszy. Wiarygodność GW spada w takim samym tempie jak wartość akcji spółki Agora. Pozostaje pytanie, kto szybciej wyzionie ducha – rząd Tuska czy Gazeta Wyborcza, która była jego gorliwą akuszerką?

Moim zdaniem szybciej padnie rząd Tuska. GW ma potężne zaplecze finansowe za granicą. Bogate zaplecze przedłuży jej agonię, ale przeciez za żadne pieniądze nie da się kupić nowych czytelników. Piętą Achillesową GW jest deficyt Polaków, którzy byliby gotowi jej uwierzyć.

Nawet absolwenci szkoły podstawowej bez trudu wyliczą, że pod jej wpływem pozostaje obecnie najwyżej 1,5 proc. polskojęzycznych czytelników, zresztą chyba tych samych, co kupują Politykę albo Newsweeka.

Wyraźnie coś się w Polsce kończy. A co się zacznie? Może nastąpić kolejna recydywa postkomunizmu, albo wygrana obozu patriotycznego. Za wcześnie na prognozy – obraz przyszłości dopiero zaczyna się formować. Jutro Polski zależy także i od Ciebie, drogi czytelniku tego komentarza...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

już się uwijają,aby w razie wyborów Polacy "dobrze"wybrali,pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13318

Ja o tym pamiętam na kogo głosować od pamiętnej "nocy długich noży"w wykonaniu Wałęsy i jego przydupasów.Dlatego popieram Twój apel do Polaków o rozsądek w głosowaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13870

Jeśli jesteś stronniczy(PIS-autor) to oznajmij to a nie pisz wszystko żeby wyszydzić "PO". Sytuacja w polskiej polityce jest zła, dlatego że jest tam po prostu burdel. Wy chcecie metaforycznie mówiąc dodać więcej szamba do ścieku. Na szczęście dużo ludzi ze zdrowym rozsądkiem zajrzy tylko raz tutaj, kolejny raz będzie się brzydzić. Wasza strona jest jak "pudelek"-byle złapać jakąś sensacje... Niestety ten kraj jest demokratyczny więc każdy człowiek ma prawo się wypowiedzieć nawet manipulując ludźmi... Co do artykułu to Platforma O. wcale nie tonie, statystyki się czasami mylą, nawet popełniłeś błąd w wyliczaniu:"straciła prawie 10 proc. zwolenników (spadek z 54 do 49 proc. poparcia)" na moje to 5% ale dobra każda partia ma wzloty i upadki chodzi o to żeby po upadku się podnieść, PIS straciło o wiele więcej % od PO i już postulat nie wrócił(zresztą postulat PIS to moherowe berety słuchające radia maryja albo tv TRWAM gdzie występuje tylko PIS) dlatego stwierdzenie"a prawicowa już się przymierza do przeprowadzki do PiS-u" jest bezzasadne to raczej na odwrót... Jeśli chodzi o haki to wywlukł to pan R.Giertych, a nie PO, nie można domniemać że to PO gdy nie jest to potwierdzone dowodami. Jeśli pan autor uważa mogę tak domniemać po tym:"1,5 proc. polskojęzycznych czytelników, zresztą chyba tych samych, co kupują Politykę albo Newsweeka." że jedne z największych gazet polski są złe, stronnicze to niech przeczyta sobie temat w tej gazecie gdzie PIS zwycięża nad PO gdyż na pewno to jest pomoże... didzejbrat

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49195

cyt:...na szczęście dużo ludzi ze zdrowym rozsądkiem zajrzy tutaj tylko raz...

Na szczęście dla tego ogólnego szczęścia,
to mamy szczęście,
że tacy jedni,
co to o szczęściu czasami ...,
uszczęśliwiają tutajszy Portal
niezwykle rzadko!

cyt: ...Niestety kraj ten jest demokratyczny więc każdy człowiek ma prawo się wypowiedzieć
nawet manipulując ludżmi...

Fakt niestety!

Wszystko zrozumiałem,
jeno tej samokrytyki,
to nie zrozumiałem:)

Dlaczego niestety?:)

i co znaczy każdy?:)

Nie jesteś z siebie zadowolony,
że tak okrutnie kwalifikujesz swoją osobę na oficjalnym forum?:)

Oczekujesz, że pogłaszczemy Cie po główce w świetle tych wszystkich świńśtw i przekrętów,
których dopuszcza się Twoja wymarzona formacja?

Jeżeli Ty tak nie ze względu na kasę jesteś zafascynowany,
a demagogia Cię poważnie uziębniła,
to proponuje pójść na basen!
Woda potrafi dużo wyciągnąć...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49205

Nie jestem za żadną formacją, za duży burdel jest... i nie o to chodzi chodzi o to że ty obrażasz wszystkich...oprócz PIS-u to oznacza że jesteś stronniczy, co dalej oznacza że jeśli piszesz posty czyli jesteś redaktorem, to nie możesz być stronniczy jeśli chcesz mówić(redagować)prawdę bo będziesz tak manipulował że zamiast pisać jak jest w rzeczywistości np. szambo on opisze że jest np. cudnie, nie skłamie oczywiście bo nie powie tych rzeczy które są naprawde ważne. Przeczytawszy ten post uważam że ma na celu ośmieszenie gazety, oraz partii PO. Więcej razy na tą stronke z tego względu nie wejde. Wole znać straszną prawde niż piękne kłamstwo. didzejbrat:) /kiss:D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49210

Cyt: więcej na te stronę z tego względu nie wejdę.

No, zabrzmiało to bardzo poważnie:)

Tutaj wielu ludzi i ja do nich należę
nie obraża ani nie ośmiesza
Gazety Wyborczej
czy też Platformy Obywatelskiej
tylko z nimi walczymy!

I nie pisz mi "koleś" o jakis prawdach z powyższych żródeł.

Koń jaki jest każdy widzi!

No chyba, że masz bielmo na oczach!

Odnośnie postów, to są moje i mogę sobie pisać co chcę,
gdy będą za pikantne,
to mi je zdejmą i tyle!

O ile jak piszesz nie jesteś za żadną formacją,
a zakładam że garść zdrowego rozsądku posiadasz,
to nie bardzo rozumiem Twojej tak szeroko rozumianej tolerancji do rozboju,
syfu i tego całego nieszczęścia,
które powoduje obecna ekipa rządząca tj.Po
i jedno w wielu mediów im sprzyjającym
tj. Gazeta Wyborcza.

Albo rybka albo akwarium Kolego!

Jesteś za a nawet przeciw...
czy co to gimnastykę produkujesz?

O jakich ważnych rzeczach piszesz powyżej?...

Mimozy umarły, teraz nie jest ich czas.
Obecnie jest czas na konkretne rozmowy i to bez mydełka,

A więc Kolego jasne teksty i na temat!

Jesteś z innej partii,
faforyzujesz tego czy owego,
jesteś skłonny do itd.

Konkretnie proszę,
to możemy podyskutować,
ale żadnej wazeliny !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#49215

Odpuść kolego...

Tutaj ludzie myślą samodzielnie.

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49218

wpadłeś odrobić schetynogodziny, by dostać promocję do następnej klasy?

Twoje błędy to niewłaściwe zastosowanie w kontekście wypowiedzi słowa postulat oraz ortograf w słowie wywlókł, no ale może na czyjegoś asystenta się u kolesi załapiesz. POwodzenia

 

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#49226