O współpracę wolnych mediów - przeciwko fałszowi i kłamstwom

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

Na portalu niezalezna.pl redaktor Tomasz Sakiewicz odpowiedział na tekst, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej" na temat Telewizji Republika, Telewizji Trwam oraz Adama Lipińskiego. będący dowodem na ewidentną prowokację tej gazety wobec całego środowiska patriotycznego.

Autor publikacji słusznie zauważa, ze prowokacja ma na celu doprowadzenie do ostrego konfliktu między środowiskiem "Radia Maryja" a "Gazety Polskiej" oraz skłócenie kierownictwa PiS ze środowiskiem "Radia Maryja".

Oświadczenie red. Sakiewicza jest głosem tylko jednego uczestnika wolnych mediów – Gazety Polskiej. Dla dobra wspólnej sprawy opinia publiczna powinna usłyszeć stanowczą odpowiedź wszystkich podmiotów w fałszywym świetle przedstawianych przez Gazetę Wyborczą.

Skuteczne zapobieżenie potencjalnym skutkom prowokacji GW - przede wszystkim możliwości zahamowania dalszego rozwoju, a nawet niezwykle niebezpiecznej, potencjalnej destrukcji wolnych mediów już u ich zarania - jest niezwykle ważne.

Dlatego postuluję jak najszybsze zorganizowanie spotkania kompetentnych przedstawicieli Radia Maryja i Telewizji Trwam, Telewizji Republika oraz Prawa i Sprawiedliwość, w celu wyjaśnienia zaistniałych nieporozumień, wspólnego wypracowania zasad i form współpracy oraz ogłoszenia ich we wspólnym manifeście kierowanym do patriotycznej wspólnoty Polaków w kraju i zagranicą.

Manifest taki powinien być przekazany społeczeństwu ustami o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam, Piotra Barełkowskiego, prezesa spółki TV Niezależna, nadawcy Telewizji Republika, oraz Adama Lipińskiego, wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Postawmy skuteczną tamę mediom manipulacji, propagowaniu fałszu i kłamstwa przez wrogów wolnych mediów, posługujących się starą i wypróbowaną zasadą dziel i rządź.

Brak głosów

Komentarze

 Uwazam, ze oj. Rydzyk nie jest od tego aby przekazywal spoleczenstwu jakies manifesty, nie powinien tez brac udzialu w jakichkolwiek spotkaniach politycznych ugrupowan lub partii. Moglby w ten sposob stworzyc sobie sporo problemow. Jestem pewien, ze zostalby wtedy oskarzony i to nie tylko przez GW o to, ze ma polityczne ambicje. Nie mam jednak nic przeciwko temu aby spotkal sie z T. Sakiewiczem. Byc moze oj. Rydzyk nie chce spotkac sie z Sakiewiczem a jezeli tak jest to moze kryja sie za ta niechecia jakies wazne powody. Dodam jeszcze ze Radio Maryja i tv TRWAM nie "wchodza w droge" ani tv Republika ani Gazecie Polskiej. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#360618

manifestowanie czegokolwiek jako odzew na GWienne pomyje - to prezent dla tej gadziny. Owszem, jestem za wspólnym działaniem prawicowych, niepodległościowych mediów, stanie murem jedni za drugimi - i całkowite ignorowanie lewackiego łajna.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#360621

Manifest (łacińskie manifesto – podaję do publicznej wiadomości) - w tym przypadku podanie do szerokiej, publicznej wiadomości jedności celów i programu działania zainteresowanych wolnych mediów.
Dokument wyjaśniający, niezbędny dla opinii publicznej.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#360631

Nie ma na tyle ważnych powodów! Jeżeli ojciec Rydzyk nie chce rozmawiać i ukrywa powody, dla których nie chce rozmawiać, to jak chce przekonać, że w innych sprawach jest szczery? Na podstawie własnego oświadczenia?

Nie jestem "zakochany" w Sakiewiczu i wszystko, co mi sprzedaje traktuję z dużą dozą ostrożności, bo to polityk. Takiego sobie rozmiaru, ale polityk. Jednak uważam, że w tej chwili piłka, po zaproszeniu do rozmowy przez szefa GP, jest po stronie księdza Rydzyka. Nawet jeżeli to jakieś zagranie w grze, której szczegóły znają tylko Rydzyk i Sakiewicz. 

Jeśli byłbym uczestnikiem Mszy św. celebrowanej przez księdza Rydzyka, to wierzyłbym w każde Jego słowo, bo wypowiadane ex altare Dei. Ale "Telewizja Trwam" i "Radio Maryja", choć blisko, to jednak nie jest Kościół. 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#360629

 Nie zawsze to co sie wie mozna udowodnic a po co oj. Rydzy mialby byc ciagany po sadach.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#360717

 Zapomnialem odpowiedziec Tobie na: "z Polski". Tak, jestem Polakiem z Polski ale wyemigrowalem wiele lat temu, czy nie zwrociles uwagi na to, kiedy pisze i to, ze na mojej klawiaturze nie ma wszystkich liter polskiego alfabetu ? Gdybys nie wiedzial to poinformuje Ciebie, ze roznica czasu miedzy Polska a USA wynosi 7 godzin.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#360719

Szanowny Pan Roman nie jest perecyzyjny, a może nie orientuje się. Różnica czasu bywa różna, zależnie od różnicy długości geograficznej tj. odległości od Polski. W Kalifornii np. sięga 9 godzin.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#360798

Szanowny Pan Roman nie jest perecyzyjny, a może nie orientuje się. Różnica czasu bywa różna, zależnie od różnicy długości geograficznej tj. odległości od Polski. W Kalifornii np. sięga 9 godzin.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#360796

 za informacje a jaka jest roznica czasu miedzy Warszawa a Honolulu ? U mnie jest w tej chwili 01:59 po polnocy to znaczy, ze u Szanownego Pana jest w tej chwili 08:59 rano, czy sie nie myle?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#360901

Ależ napisałem to bez żadnego podtekstu! Ot, po prostu także mam na imię Roman, tyle że nie mieszkam w USA  

Nawet mi przez myśl nie przeszło, że to może zabrzmieć, jako "argument".

A tak nawiasem, wielu Polaków mieszkających (na stałe) poza Polską, pisze, używając polskich znaków diakrytycznych. Jest też spora grupa Polaków z Polski, którzy puszczają naciśnięty Alt, zanim klikną e, czy a. (na przykład mnie się to zdarza dość często i potem muszę poprawiać).

Zaś co do meritum: wyobrażasz sobie, co by się stało z Sakiewiczem i jego wszystkimi mediami, gdyby podał ojca Rydzyka do sądu?

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#360911

 To dobrze, ze nie bylo podtekstu, nie lubie zlosliwosci i sam staram sie jej unikac. Gdy czlowiek przyjdzie z pracy po polnocy to nie zawsze wszystko zauwazy. Wracajac do T. Sakiewicza to stracil on duzo w moich oczach po tym jak w tym samym czasie co Szechter atakowal arc. Wielgusa oraz po tym jak nazwal G. Brauna prowokatorem. Szczytem zas wszystkiego bylo ostentacyjne okazanie wrogosci wobec Jana Kobylanskiego, tylko dlatego, ze czlowiek ten byl opluwany przez GW i srodowisko zydowskie. Pozdrawiam, Roman.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#360957

 a nikomu nie zapala sie pomaranczowe swiatlo ze, tv republika (zapraszajaca gosci, ktorych pelno jest i w pozostalych mediach ) od razu ma miejsce w mediach Z .Solorza (zyciorys i kariere mozna sobie sprawdzic,  nazwiska i pseudonimy operacyjne). Nikomu nie przeszkadza, ze  p Sakiewicz tak chetnie broni dobrego imienia panstwa Izrael (podobnie bracia Karnowscy) a jednoczesnie atakuje ksiedza katolickiego i media katolickie? Jezeli o Rydzyk i p Sakiewicz mowia o pewnych sprawach w sprzeczny sposob to czy jeden z nich nie klamie?  Co do jednosci i unikania podzialow to nie moze byc  jednosci prawdy i klamstwa, jednosci patriotow i tych co udajac "partyzantow wolnego slowa" wysluguja sie agenturze panstwa, ktoremu media katolickie przeszkadzaja. Wilk w owczej skorze jest niebezpieczniejszy od tego bez przebrania ,choc na otwarty antykatolicyzm nie moze sobie pozwolic bo stracilby wielu albo i wiekszosc czytelnikow.

Vote up!
0
Vote down!
0
#360632

Nie zauważyłem także, ani jakiejś szczególnej obrony państwa Izrael, poza okazjami dowalenia wspólnym wrogom - to jest europostępactwu, czy Rosji. 

Nie zauważyłem także żadnego "atakowania katolickiego księdza" - ale może nie jestem aż tak uwrażliwiony. No chyba że atakiem na księdza Rydzyka jest zaproszenie do rozmowy. (Ale nie napiszę, że druga strona "nienawistnie milczy").

Zaś co do Solorza... Cóż on może i ma swoje poglądy, ale jego głównym poglądem są pieniądze. I dla pieniędzy będzie trzymał z każdą władzą. Także tą przyszłą...

----

PS. TVR nie oglądam! Z dwóch powodów: pierwszy to właśnie zapraszanie do studia lewactwa, a drugi to pycha Ziemkiewicza, który nie uważał za stosowne wytłumaczyć się ze swojego "powrotu" do Hajdarowicza, a w każdym razie nie zrobił tego w chwili, kiedy tego od niego oczekiwano. Trzeci powód (a raczej powodzik) to to, że prezes TVR nie wzbudził mojego zaufania w programie Jacka Sobali, mimo że była z nim pani Ewa Stankiewicz.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#360914