Mieszkamy na cykającej bombie atomowej

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Wszyscy mieszkamy na bombie atomowej oraz bombach pomniejszego kalibru. Paliwowo-powietrznych można by rzec, takich tzw.„kosiarkach do stokrotek”. Ta, która wybuchła w Jankowie Przygodzkim zabiła 2 osoby, raniła 13 i zniszczyła 10 budynków. Ale to nie jest wybuch, o rekordowej sile. Największe były na Syberii, w 1982. Ten był skutkiem sabotażu. Sowieci ukradli kanadyjskiej firmie oprogramowanie, do którego CIA wstawiło trojana. Wybuch był ponoć widoczny z kosmosu. Nikt nie zginął. Gorzej było w 1989 roku, gdy rozszczelnienie się gazociągu było powodem wybuchu, który zabił ok.800 osób, tzn do tylu przyznały się władze upadającego ZSRR. Miał on moc do 10 tys ton trotylu, czyli bliski bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. W Nigerii największy wybuch po roku 2000 zabił ponad 1200 osób.

W załączonym materiale sprzed wybuchu (od 22 min) wybitny ekspert Witold Michałowski – domaga się audytu zachodniego odcinka rurociągu jamlskiego, który został zbudowany przez firmy, które nie miały żadnego doświadczenia w budowie gazociągów. EuRoPol Gaz został zarejestrowana ledwie parę miesięcy wcześniej, co było ewenementem na skalę światową. Podobny jak ten gazociąg wyleciał w powietrze na Syberii. To nam grozi.
Czytając komentarze pod artykułami o wybuchu w wybrałem najciekawsze. O ile popękana autostrada, to kwestia wydania na nią kolejnych potężnych pieniędzy, o tyle popękane gazociągi, to też kwestia życia i śmierci wielu ludzi. Obraz, który się z nich wyłania jest tragiczny. Złe lub żadne oznaczenia tego co jest pod ziemią, kiepska jakość rurociągów, nieprzestrzeganie zasad BHP, bo ludzie bez umiejętności albo zmuszani do pracy w niebezpieczny ale szybki sposób, brak nadzoru, ustawiane przetargi, kiepskie prawo i jego egzekwowanie. Niestety to sobie większość naszego społeczeństwa przy pomocy kartek wyborczych wybrała. Podminowanie własnej ziemi. W ciągu kilku ostatnich miesięcy, mieliśmy już kilka ewakuacji. Ostatnią w czwartek, w Klimontowie. No ale co to kogo obchodzi? Tęcza, mama Madzi, to są problemy dla mediów, od prawa do lewa.

https://www.youtube.com/watch?v=-9eFl5M_GJM

„Wiecie po jakim czasie straż pożarna dotarła na miejsce zdarzenia? po 30 MINUTACH! Jestem naocznym świadkiem tego zdarzenia,zgłaszaliśmy jako pierwsi na 112 to zdarzenie a moje filmy są również na yt. Widziałem jak palą się domy a strażacy bezradnie jeździli z miejsca na miejsce zamiast polewać domy dookoła żeby nie spłonęły doszczętnie. A premier powiedział: ,,wszystkie służby stanęły na wysokości zadania i zareagowały bardzo szybko''. Nie wierzcie w to bo organizacja była tragiczna a strażacy w pierwszej fazie bezradni. Ale jak sami wiecie nasz premier jest mistrzem w kłamstwie i manipulacji dlatego mam nadzieję że wypieprzymy go razem z całym tym cholernym PO bo to już jest przesada! a będzie jeszcze gorzej jak zostaną przy stołku.”

„Obserwuję tv i okazuje się ,że ukrywa się fakt popełnienia błędu ze strony wykonawcy. Jak się okazuje zlecono te roboty podwykonawcy,a więc dlaczego popełniono fatalny błąd?To proste .Umowy o dzieło i ograniczone fundusze nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa ale gdyby wykonawca nie pochłaniał całej puli za wykonanie, to jako drugi wykonawca ze zwiększoną pulą pieniędzy będzie miał komfort by zapewnić właściwych ludzi i narzędzi pracy. Ktoś słusznie zauważył dno tego ciemnego układu.”
„Pod Radzyminem układany jest rurociąg paliwowy. Patrząc na fachowców ich sprzęt jakim się posługują i tempem prac mam wielkie obiekcje co do budowy tej instalacji a znam się na tym bo pracowałem na ropociągąch w ZSRR przy ich budowie. Czy PERN wie komu tą pracę zlecił?”

„Brak bezpośredniego nadzoru. Przepisy zabraniają kopanie drugiej nitki przy gazociągu pod ciśnieniem. Brak planu budowy-czyli inwentaryzacji starego. Nie wyznaczono trasę przy pomocy urządzeń wykrywacz bezpośrednio w terenie i oznaczenie starego gazociągu palikami. No i mamy tragedię bo nie przestrzegano zasad budowy i BHP.”
„Nie wiem jak to sie dzieje w POLSCE, bo mieszkam w USA I to jest tak. Jak chcesz sobie pokopac w swoim ogrodku to przyjezdza taki koles za DARMO, I ma taka maszynke co mu pokazuje gdzie sa wszystkie podziemne druty oraz rurki z gazem, a potem maluje mi po trawie gdzie co jest, zajmuje mu to 20 min, I wszyscy sa happy.”

„Pracuję na budowach koparką!I wiele razy odmawiałem niebezpiecznych prac które powinno wykonać się ręcznie w pobliżu instalacji-kilka razy trzepnąłem drzwiami ,gdyż odmówiłem wykonać prace która była zagrożeniem dla ludzi. Widzę co dzieje się na budowach. Firmy zlecające zadania narzucają terminy robót ,pod groźbą kar finansowych. Wprowadzają BHP-owców na budowę pozbywając się odpowiedzialności w razie wypadku. Młodzi operatorzy -nadrabiając brak fachowość i- ,bojąc się utraty pracy robią ,bezmyślnie to co im każą robić...BHP na budowie to fikcja.-która wymaga ;kamizelek .oznakowania pojazdów,kasków .odzieży itd..itp..Oczywiście BHP- jest to potrzebne..Ale pilnując ,by operator miał buty z blachą(atestowane)nie widzą jak ładunek przenoszony jest nad głową pracowników..Bo to się nie liczy..Natomiast liczy sie to by liny miały atest-bo to chroni ich to od odpowiedzialności niedopełnienia obowiązków przed prokuratorem...Wypadki będą się zdarzać. To nieuniknione...Pozostaje tylko kwestia by to zminimalizować....”

„Widziałem ludzi, którzy pracując na wysokości, na krawędzi stropu, zakładali "znienawidzone" szelki tak by z daleka było widać, że stosują ŚOI a sprzęt do ochrony przed upadkiem zakładali tak, że w żaden sposób nie mógł spełnić swojej roli. Widziałem operatorów żurawi wieżowych, którzy po "sprowadzeniu" na ziemie mieli po 2, 5 promila w wydychanym powietrzu. Chcesz więcej? To prześle Ci parę fotek z wypadków śmiertelnych, do których doprowadzili ludzie, którzy myśląc, że są najlepsi w swych "super maszynach" budowlanych doprowadzili do tragedii. Nie generalizuj Służb bhp.”

„bo tak wyglądają procedury przetargowe... mąż nie wygrał przetargu na remont dachu - ze zdumienia przetarł oczy, jak można za taką cenę (zwycięzcy przetargu) zrobić te prace dobrze i bez kombinacji i ... zarobić.. bo nie wyobrażam sobie dokładac do interesu, bo gdzie sens???? kombinacje. kłamstwa oszustwa - tak wyglada nasza gospodarka!!!”

„Na północ od Poznania w małej wiosce gazownicy budowali gazociąg. Aby max ściąć koszty skorzystali z usług szemranego podwykonawcy. Od roku szukają nieszczelności i ponownie rozkopują wioskę. Czy ktoś poniesie konsekwencje? „

„Ludzie są bez wyobraźni W mojej wsi koło Tarnowskich Gór rok temu było podobnie. przy robotach ziemnych związanych z wodociągiem odkryli gazociąg wysokiego ciśnienia i koparkowy tłukł po nim łyżką jak nienormalny. Wezwane władze gminy sprawę zlekceważyły dopiero pogotowie gazowe i policja spowodowały wstrzymanie tego szaleństwa. Potem już pod nadzorem gazowników rurociąg zakopali a teraz sprzedają tam działki budowlane, na których nie bardzo będzie można cokolwiek zbudować”

„Stara instalacja sie sypie, fachowcy powyjeżdżali za granicę, a w kraju wygrywają przetargi dziadowskie firmy znajomych znajomych i dzieje się. Budowa metra w Warszawie opóźniona przez groźbę zawalenia budynku (inżynier, który budował pierwsze nitki metra był porażony brakiem bezpieczeństwa i nonszalancją obecnych budowlańców) i przez zalanie tunelu. Koszty budowy autostrad najdroższe w całej Europie (w Chorwacji, gdzie drążono tunele w górach wyszło o wiele taniej itede... itepe... itede zegarek now(ak)y se kupie”

„Kiedyś w Poznaniu był taki szef Zakładu Gazowniczego. Nazywał się Szołkowski. Rewolucjonista który oszczędzał na wszystkim, likwidował ważne działy, wydzielał na zewnątrz, tworzył jakieś cuda dla wydzielonych podmiotów np. zakład stowarzyszony etc. Całą Polską brać gazoniczą na siłę wożono tam na wycieczki. W Przeźmierowie wyrosły wielkie prywatne fortuny ludzi którzy dorobili się na pozornych oszczędnościach w Zakładzie Gazowniczym. Teraz - gdy tegoż Szołkowskiego już nie ma u władzy ( emeryt ) - zaczynają wychodzić jego niby oszczędności. To co było przez lata sprawdzone i tak doskonale działało - po rewolucji tegoż gościa i pozornych oszczędnościach - dzisiaj wszystkim odbija się czkawką do potęgi n. Ale tego faceta nic to już nie obchodzi. A prywatne fortuny urosły ( np. braci W. ) że hej. Nam wszystkim z kolei pozostała jedynie... modlitwa.”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jakim cudem buduje się rurociąg gazowy przez środek wsi? Czy ktoś naprawdę upadł na głowę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#390878

Jak czytałem komentarze, to ludzie pisali, że u nich też są.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390895

stawiać rurociągi do 70 cm średnicy w odległości 6 metrów od zabudowań.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390921

Wokół pola, a wśród domów mieszkalnych leci rura gazowa 50 cm wysokiego ciśnienia, druga 40 cm i dowalaja trzecią. Czy komuś odbiło? Nie znam się na rurach gazowych (miałam do czynienia z magistralami ciepłowniczymi), ale to wygląda na idiotyzm. Jednak, jeżeli w przypadku rurociągów gazowych stosowano taką politykę jak w przesyłach ciepłowniczych, to możemy się spodziewać, że wylecimy w powietrze. W latach siedemdziesiątych były problemy ze stalą i wykonawcy zmuszani byli (regularne narady i naciski na wykonawców przez komitet wojewódzki PZPR - uczestniczyłam) o bezwzględne dotrzymanie terminów. Gdy brakowało rury kwasowej o grubości 19 mm, kazano zastosować zwykłą "R" o grubości 13,5 mm. Byle termin był dotrzymany. stąd później ogromna ilość awarii. Mnie one nie dziwiły. Czy w gazownictwie odważono się stosować takie same metody? Strach się bać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#390928

Szczególnie gorąca o to, aby przypadkiem ktoś nie wpadł na pomysł budowania elektrowni atomowych, które same w sobie są poronionym pomysłem, a z takimi wykonawcami i podwykonawcami byłyby murowaną katastrofą, w tempie przyspieszonym.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#390881

Jak walnie gazociąg główny, to i tak będzie z siłą bomby atomowej, nawet nie elektrowni, co za różnica?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390896

A ludzie dalej wybierają nieudaczników - od sołtysa po prezydenta. Posły osły dbają o reelekcje - tylko!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#390903

Media ich ogłupiają, ale to może być wytłumaczenie, ale nie usprawiedliwienie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390926

jest taka, że pozostaje skażenie na dziesiątki albo setki lat.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#390912

Po PO też zostanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390927

Pamiętam taki dowcip rysunkowy z czasów Nixona.
Dwóch chłopaczków, piłka, rozbita szyba...
- Jakby co, to wszystko zwalamy na CIA!
PS
Jak budowałem dom na wsi, moi uroczy górale wyszarpnęli koparką z ziemi solidny przewód gazowy.
Nie przejęli się tym zbytnio.
Jeden pochwalił się, że wyszarpnął już kiesyś większy, a nawet go przerwał...
Inna sprawa, że "nasza" rura szła nie tak, jak widniało na planach i mapach (więc... musiałem za własne pieniądze "przekładać" kawał instalacji, pod nadzorem odpowiednich "czynników", bo nie jestem samobójcą i nie chciałem mieć "szarpniętej" rury z gazem metr od domu, a na dodatek pod instalacją kanalizacyjną, co dawało mi perspektywę niespodziewanego lotu w kosmos, gdybym zapalił papierosa na sedesie).
Problemem jest skandalicznie duża cena surowców energetycznych narzucona nam przez Rosję.
Problemem jest rura bałtycka (która nie idzie pod żadnym domem, ale... zagradza drogę statkom płynącym do Polski, na przykład tankowcom z tańszym paliwem).
Gdzie tu wina CIA???
PS
Kto "nadaje" takie "wrzutki"?
Służby Putina i rosyjskich oligarchów?

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390933

I uważasz, że jesteś bezpieczny, bo akurat ten kawałeczek rury sobie poprawiłeś. Gratuluje optymizmu, którego pewnie też nie brakowało np. tym pasażerom pociągu na Syberii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390993

PS. Czytałem niedawno, że Norwedzy próbki spoin swoich rurociągów, głównie podwodnych badają przy pomocy psów, w laboratoriach, bo one wyczuwają najlepiej rdzę. Potem w podejrzane m-ca jadą ekipy kontrolne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390994

... CIA???
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#390995