Moskwa 12 dzień protestów

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Wtorek
Wieczorem rozpoczął się atak Policji na kikutysięczny tłum zebrany po porannym przegonieniu spod pomnika Abaja, w okolicach stacji Barykadna. W odróżnieniu od porannego ataku, atakowano brutalnie. Fotoreportaż: http://www.ridus.ru/news/32885/ Solidarności przydało by się pouczyć, jak stosuje się bierny opór. Pretekstem było nielegalne wydawanie jedzenia, tym razem. Teraz jest spokojnie.
Duży policyjny autobus wjeżdżający w tłum. Potem kilku więźniarkom przebito opony.
http://www.youtube.com/watch?v=FbS-GD87l5Y&noredirect=1
Przedtem Policja wyrzuciła protestujących o 5 rano, dając 5 minut na jego opuszczenie. Było tam wtedy ok 200 osób, z czego aresztowano około 40.

Poniedziałek:
Sąd uznał,że do 12.00 we wtorek demonstranci mają opuścić miejsce wokół pomnika poety Abaja. Choć na taką decyzje przysługuje zażalenie rozpatrywane w ciągu 10 dni.
Trawnik którego ponoć zadeptanie wyceniono dzień wcześniej na 200 tys zł, w ciągu doby podniesiono i tak tę z księżyca wziętą wycenę do 2 mln zł. Sądy to tam mają bardziej rozgrzane, niż w Polsce, nawet na Ukrainie.
Chciałbym zobaczyć minę jakiegokolwiek Londyńczyka, który by się o tym dowiedział, że ludzi karze się, za chodzenie po trawie w parku. Usłyszeć. What?!!!
W niedzielę pod osłoną 10 autobusów z OMONem demonstrantom władza ukradła 3 przewoźne toalety. Oni się śmiali, że zawieźli je Putinowi. Dziś odebrano bez pokwitowania zebrane pieniądze.
Fotoreportaż: http://zyalt.livejournal.com/560707.html

W tę sobotę jest noc muzeów. „Koczujące muzeum sztuki współczesnej” – poprowadzą tym razem artyści. Tydzień temu spacer po bulwarach 20 tys ludzi prowadzili pisarze, min znany wielu z nas Akunin.

Na rosyjskim Twitterze przeczytałem jak Jaszyn, 'lider" tamtejszego obozu opozycji w centrum Moskwy poprosił, żeby go nie nazywać „komendantem”, czy „szefem” tegoż, bo u nich jest samoorganizacja i tym się właśnie różnią od partii Putina. Wygląda to ponoć tak, że narodowcy zajmują się ochroną, lewica kuchnią, a liberałowie robią za KOwców.
Decyzję o tym, że decyzja sądu jest bezprawna, i o tym, że będą czekać aż OMON zacznie pierwsze zatrzymania i potem przeniosą się na inne miejsce, które dopiero wtedy ujawnią, podjęto na powszechnym zebraniu wszystkich uczestników.

Putin zamknął liderów Nawalnego i Udalcowa, dziś Jaszyna, myślał że wszystko się rozlezie. A tu nic z tego. Ktoś napisał, że u nich Twitter jest liderem, a jego nie zamkną. To podstawowy środek komunikacji.
Gdy Policja ich atakuje, oni się rozbiegają, jak się da idą pochodem na inny plac, każdy patrzy na komórkę, w której ma zainstalowanego Twittera, gdzie się ludzie zbierają, co się dzieje i to tak leciało. Aż sobie ich ZOMO sobie na tydzień odpuściło. Nawet liderzy w ten sposób się dowiadują, co i gdzie się dzieje. Parę godzin temu jednak, na powszechnym zebraniu demonstrantów przeprowadzonym w otoczeniu kordonu policji uchwalono, że zostają na miejscu. Tamtejsi pułkownicy, prowadzący negocjacje z pozostałymi liderami, nie byli w stanie zrozumieć,że nawet jak ci liderzy do tego wezwą, tłum się nie rozejdzie.

http://vz.ru/news/2012/5/15/578913.html
http://www.dw.de/dw/article/0,,15953336,00.html?maca=rus-rss-ru-news-4383-xml-mrss

foto: Adagamow

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ciekawe czy Putin da sie wyrolowac jak Kadafi ,to mu szykuja starsi i madrzejsi

Tak do konca nie wiadomo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255649

"Pretekstem było nielegalne wydawanie jedzenia, tym razem" czyli nie legalnie jest kogoś karmić, ale już głodzić (okradając przez Państwo) to już można, tak.. ??
 

Wydaje mi się, że Putin nie da się wysterować.

Będziemy mieli przesilenie demonstracjami. Car czeka, że zima ostudzi zapędy. Kontrolnie dopuści "selekcjonowaną opozycję" medialnie nagłaśniając to i tak się zakończy.
Problem pogranicza z Chinami (migracje ludności Azjatyckiej do Rosji), niż demograficzny rdzennych Rosjan, zapalny Kaukaz, który trzeba opłacać, zaangażowanie w Europie Środkowo - wschodniej, ambicje mocarstwowe.. Troszkę się zagotowało w tym kotle Euro-Azjatyckim. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255674

demonstranci demonstrują, poniewaz nie podoba im się Putin i to co dzieje się w Rosji - prawda.
Nie należy jednak zapominać o tym, że to jest ich kraj i nie chyli się on ku upadkowi wbrew oczekiwaniom np. Polaków. Każda interwencja z zewnątrz spowoduje gwałtowny wzrost patriotyzmu i nikt nie będzie patrzył na Putina jak na zbrodniarza ale jak na ojca narodu. Przykładem jest wojna ojczyźniana i postać Stalina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255676

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255701