Wykończyć TVN

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Wykończyć TVN to brzmi wojowniczo. Ale chyba nadszedł już czas, by w końcu to zrobić. Nie chodzi oczywiście o te wszystkie pasma rozrywkowe, filmowe, poradnikowe i takie tam coś, tylko o informację, o TVN 24. Trudno doprawdy dociec, jaki sens ma chodzenie polityków opozycji do stacji Kuźniara i Olejnik. Nie ma z tego żadnego pożytku. Cokolwiek nie powie tam poseł Brudziński albo poseł Hofman, zawsze przekręcą, potem gdzieś powtórzą wyrwany z kontekstu kawałek, jednym słowem jest to strata czasu. Skoro Jarosław Kaczyński tam nie chodzi i nic takiego złego się nie dzieje, to dlaczego inni nie mogą wziąć z niego przykładu? Nie wiem, jak czują się politycy PiS, kiedy po raz kolejny opluwa się ich na antenie, wmawia im się rzeczy, o których nigdy nie mówili, albo robi tak zwane „podśmiechy”. Piszę te kilka zdań na kanwie decyzji Agnieszki Radwańskiej, która, jak widać, ma swoje zasady, zasady, których po prostu przestrzega. Jest konsekwentna. Nasza tenisistka, po skandalicznym jej zdaniem materiale TVN na Olimpiadzie w Londynie, postanowiła, że dziennikarze Waltera nie będą wpuszczani na jej konferencje prasowe. Słuchając argumentacji Agnieszki Radwańskiej widać wyraźnie, że ma po prostu charakter, że nie patrzy na jakieś iluzoryczne doraźne korzyści związane z większym zasięgiem medialnym, tylko mówi stop chamstwu i bucie dziennikarzy.

Tu nie chodzi o jakiś bojkot, na kwartał czy dwa, tylko o dożywotnią „czerwoną kartkę” dla TVN 24. Tu chodzi o zasady. W żadnym cywilizowanym kraju, telewizja, nawet prywatna, nawet poukładana z konkretną opcją polityczną nie pozwala sobie na takie szczucie przeciwko opozycji politycznej. Dziennikarka nawołująca do wykluczenia z życia publicznego jednego z liderów opozycji, gdzie tak jest Pani Kolenda – Zaleska? Chyba tylko na Białorusi. PiS już dawno powinien dać stacji TVN czerwoną kartkę i zrezygnować nie tylko z udziału w programach, ale także nie wpuszczać jej dziennikarzy na swoje konferencje prasowe. Padnie od razu zarzut, że to wbrew wolności słowa, wbrew demokracji, ale przecież ani z demokracją, ani z wolnością słowa TVN 24 nie ma nic wspólnego. W jakiej zachodniej telewizji szczuto widzów przeciwko urzędującemu prezydentowi tak, jak robił to TVN 24 przeciwko Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu? Przed 10 kwietnia, ale i po 10 kwietnia. Za jego życia i po jego śmierci. Trudno wszystkich dziennikarzy wrzucić do jednego worka, choćby Rymanowskiego, który stara się zachować standardy dziennikarskiej przyzwoitości. Ale ton nadają tam arcymistrzowie demagogii tacy jak Pochanke, Olejnik czy Knapik. Osobnym zjawiskiem jest redaktor Kuźniar, ale to na szczęście jest tylko zjawisko, nic więcej, zupełnie jak dwugłowy wąż.

Oczywiście, PiS ma prawo mieć inne zdanie i może wysyłać tam swoich ludzi do końca świata. Jest to jednak chodzenie bez sensu. W Polsce skończył się już czas na robienie mini kroków, tyci ruchów i prowadzenie niby dialogu. To droga donikąd. Nie chodzimy do TVN, nie udzielamy wywiadów TVN –owi i nie wpuszczamy ich dziennikarzy na nasze konferencje prasowe. Niech protestują w Strasburgu, niech robią co chcą. Partia polityczna w Polsce ma prawo bronić się przed sianiem wobec niej nienawiści, opluwaniem jej, ciągłym szczuciem przeciwko jej liderowi. Zebrana w tej sprawie dokumentacja, spokojnie pozwala na zastosowanie takiego obostrzenia. Niech „szyją” ramówkę tylko swoimi. Niesiołowski i Palikot, Graś i Sikorski, niech mówią sobie, co chcą. Niech dają Giertycha, który po Rybniku podnosi wielki lament o losy PO. To jest właśnie przykład człowieka bez zasad i bez honoru. Przystępował do koalicji rządowej po to, by „rozbroić” Jarosława Kaczyńskiego. Wyjątkowa odpowiedzialność za państwo w wydaniu tego politycznego zdrajcy. Roman Giertych to kwintesencja polityki PO. Układ, układzik, knucie, podstęp, zdrada.

Nie wiem, ale siadanie kogokolwiek z polityków PiS obok Giertycha to jest po prostu chore. Podobnie obok Palikota, który mówił „o krwi na rękach Lecha Kaczyńskiego” po Tragedii Smoleńskiej. Jeśli tego schamienia nie zatrzymamy teraz, już, od razu, to druga strona pójdzie jeszcze dalej, bo tam nie ma hamulców, tam jest właśnie realizowana strategia wykończenia PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego. Jak ktoś z partii Prezesa cierpi na brak szkła telewizyjnego, niech wybierze się do okręgu wyborczego, niech spotka się z ludźmi i z nimi porozmawia. TVN 24 będzie bezsilny wobec takiej postawy. Albo szefowie tej stacji zaczną robić w końcu prawdziwą telewizję informacyjną, albo zarżną się sami występami Niesiołowskiego i Palikota. Czy ktoś będzie chciał oglądać codziennie mecz, w którym jedenastu zawodników strzela gole przeciwnikowi, którego nie ma w ogóle na boisku? Akcja, akcja, Niesiołowski do Palikota, Palikot do Kopacz, Kopacz do Grasia i gol! Kto będzie oglądał takie gole? PiS musi przejść do ofensywy, musi być silny, odważny i bezkompromisowy. Tylko tak się wygrywa mecze. Agnieszka Radwańska świetnie to rozumie i dlatego jest jedną z najlepszych tenisistek świata.

Brak głosów

Komentarze

Dobrze mówisz grzech, oj bardzo dobrze.
Szkoda tylko, że Ty to rozumiesz, ja to rozumiem a inni, znaczy się ci niby swoi tego nie rozumieją.

No myśmy juz pzecie roz te abstynencjum PiS w TVN przezywali na rozkoz, bardzo mundry zrestą rozkoz Jarka.
Tylko, ze łakurot te słupki spadli o 5% i Jarek sie młocno ich psestrasył i kazoł a piać i chyćko na salony Hofmanom wracać.

A skoda, skoda, bo właśnie w tefałenach nudno zaceło sie robić jak u tej Margaret na pogzebie.
Gdyby tylko jesce z dzionek ten Kaczor sie wscymoł, to tefałeny na kłolanach by se prosiły coby takie gładkie i ułozone terierki pisowskie jak ten Hofmanik do tefałenów psysli.

Pozdrowiom

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352724

Dokładnie, jeśli nie ma kontrastu robi się nudno. PiS mógł przetrzymać i "olewać" TW N do skutku. Ostatnio robi to Radwańska, nie wpuszcza TW N na konferencje prasowe... i jeszcze jedno, TV Republika wchodzi na cyfrowy Polsat. Teraz piję zimne piwko po upalnym dniu:) właśnie pod powyższą wiadomość:)

http://www.77400.pl/index.php/publicystyka2/4709-republika-na-polsacie

Vote up!
1
Vote down!
0

zlotowianin

#352728

No nie wiem co o tym myśleć tak na gorąco.
Przecież Polsaty należą do............... nie nie wierzę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352734

Odnoszę wrażenie, że byle g**no pijesz i byle g**no piszesz.
Taki jesteś zadowolony, że TV Republika wchodzi na cyfrowy Polsat?
Już sam fakt skorzystania z libertyńskiej i antypolskiej platformy cyfrowej Polsatu powinien dać Ci wiele do myślenia. Tylko patrzeć, jak za kilka tygodni TV Republika zatraci swą niezależność, "niepoprawność polityczną" i będzie chodzić "na pasku" tak, jak sobie Polsat zażyczy. Jeśli tego nie widzisz i nie jesteś w stanie przewidzieć skutków, to przynajmniej nie ciesz się publicznie z tego faktu.

Kiedy paręnaście dni temu przeczytałem na Niepoprawnych.pl, że rusza TV Republika, nie wypowiadałem się na ten temat, aby nie zakłócić cieszenia się niektórych tu piszących z tego faktu. Ale wiedziałem, że różowo tak nie będzie. No i proszę! Miałem rację. I cóż mi z tego, że miałem rację? Żadna satysfakcja.

A Tobie Żłotowianinie, zamiast euforii, - proponuję zgłębianie mechanizmów związanych z opanowywaniem (przejmowaniem) mediów niezależnych tylko po to, aby... przestały być niezależne. Zapamiętaj sobie, że nie podpisuje się absolutnie żadnych paktów z diabłem.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
1
Vote down!
0
#352763

Nie da się wykończyć TVN, to chociaż TV TRWAM się wykończy republiką.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
-1

cui bono

#352782

... rzeczywiście TV Republika wykończy TV Trwam? Tak Ci na tym zależy?
 Uświadom sobie, że TV Republika... "zabije się własną pięścią". Dlaczego? 

Otóż dlatego, że fakt skorzystania przez tę telewizję z libertyńskiej i antypolskiej platformy cyfrowej Polsatu jest strzeleniem sobie "samobója". To Ci powinno dać wiele do myślenia. Tylko patrzeć, jak za kilka tygodni TV Republika zatraci swą niezależność, "niepoprawność polityczną" i będzie chodzić "na smyczy" tak, jak sobie Polsat zażyczy. Jeśli tego nie widzisz i nie jesteś w stanie przewidzieć skutków, to przynajmniej nie pisz publicznie bzdur.

TV Trwam "stoi mocno na pęcinach", bo wspierają ją duchowo i materialnie miliony telewidzów, czego nie można powiedzieć o TV Republika.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#352788

Chyba zupełnie nie zrozumiałeś co napisałem. W moim przekonaniu powstanie TV Republika daje oręż Dworakowi, w uzasadnianiu odmów dla TRWAM. I nie przypisuj mi

zupełnie przeciwnych intencji. Jestem starym moherem,  GP uważam za soft GW  i stąd moja ocena TV Republika. Ona nie musi niczego tracić, bo niezależna jest tylko od nas. Nawiasem mówiąc, byłem abonentem Cyfry+ i wypowiedziałem im umowę kiedy połączyli się z n (TVN), teraz dzwonią ciągle i nie mogą zrozumieć, że przyczyną wypowiedzenia jest niechęć do tej stacji.

cui bono

Vote up!
1
Vote down!
-1

cui bono

#352805

Dziękuję za wyjaśnienie.
Nie mogłeś napisać tak, jak powyżej? Wówczas nie miałbym wątpliwości, jakie są Twoje intencje.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#352821

Nie wiem, czy naprawdę jesteś starym moherem, jak napisałeś niżej, ale o Republice myślę podobnie, jak Ty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352830

Od dawna uważam że wszelka dyskusja z talmudycznymi sofistami z tejże opcji medialnej nie ma jakiegokolwiek sensu. Człowiek udzielający wywiadu zawsze zostanie tam zmanipulowany. Proste i precyzyjne wypowiedzi też nie działają, zostaną bowiem odpowiednio zacytowane i zinterpretowane tudzież skomentowane po uprzednim urwaniu w połowie zdania. Won z nimi i po ptaku, niech się taplają sami w swoim smrodliwym lewackim bagnie. Agnieszka Radwańska ma ode mnie głęboki ukłon i wyrazy szacunku.

-------------------------------------------------------------------"Wojna trwa zawsze - nie zawsze strzelają."

Vote up!
0
Vote down!
0

rumjal

#352726

Nie jest Pan odosobniony w tej sprawie. Od dawna tak myślę i ciagle się dziwię, że jeszcze tam łażą ci, którzy łazić nie powinni.
Swój tekst powinien Pan wysłać do wszystkich parlamentarzystów PiS. Bo ja nie wiem, jak inaczej do nich trafić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352729

Athina

 do podłej knajpy nie chodza poradni ludzie, też zastanawiałam się dlaczego zdjęto w piSie "emabargo" na TVN. Może napiszemy na kontakt strony PiS ,żeby poszli śladem Radwanskiej ? Niech sie żrą Niesioł z Palidurnirm Kwas z Millerem itd na zmianę

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#352746

Pani Agnieszka może sobie na to pozwolić,
ale nie PIS,trzeba szybko reagować na kłamstwa PO czy WSI24,i walić prosto w oczy szubrawcom,a jak ni kogo nie będzie to kłamstwa będą gładko szły w eter,bez kontry ze strony PIS.
Dzięki takim kontrom,zamach Smoleński tego świadectwem,nie udało się swołoczy z PO i bratniej TV WSI24 oszukać społeczeństwa.
Kłamstwo POwielane setki razy,staje się prawdą.
A kłamstwo złapane na gorącym uczynku,przestaje być kłamstwem.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#352752

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nienawidza zreszta ich ziomale w Izraelu pokazali sie od
skurwys..kej strony na stdionie jak grala Aga przed ich publicznoscia.
Zreszta swiatowe media sa skordynowane i mozna sie spodziewac
ze Radwanska bedzie obszczekiwana przez tych pejsatych kundli.
Do TVN niech se chodzi PRLowski pupil koszer Fibak gzdie moze pluc jako ich autorytet na Polske i Radwanskie.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#352768

PiS nie musi odszczekiwać się na antenie TVN ,może to zrobić na innej albo mieć przygotowaną dyżurną konferencję prasową bez udziału tych z TVN. Jestem przekonany,że odniosłoby to ogromny sukces a tvn  ogromnymi krokami szłaby do upadku.

Vote up!
1
Vote down!
0

lupo

#352792

Może lepiej aby jednak przestali tam chodzić ta stacja to jedno dno i zawszę pokazują to co chcą jak by PiS przetrzymał to by wysiedli.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>Polak to honor.</p>

#352773

gość z drogi

Pani Agnieszka dała czerwoną kartkę tvn,stacji wrogiej polskiej racji stanu,polskim sprawom...i szacunek....

ale Panią Agnieszkę oglądają miliony widzów podczas Jej gry i nie tylko w Polsce ,ale i na świecie...

a nas ,nie

więc ja mam inna propozycję,wysyłać Joachima Brudzińskiego ...załatwił już i stokrotkę i tego czerwonego komucha z lat stanu wojennego...

tą wrażą stację oglądają lemingi,to ich POidełko,więc nas "nawiedzeni redaktorzy"

nie zmanipulują ,ale leminga bardzo łatwo. i .dlatego potrzebny jest Ktoś taki ,jak pan Brudzyński....

nie chistoryk robiący się co raz bardziej POprawnym,lecz bokser...i to skuteczny.skuteczny...przytomny i natychmiast odpalający  ładunek w  kłamstwo,czy manipulację 

Dla Autora dziesiątka...

a Republice życzę powodzenia...

wspierajmy naszych ,nasze gazety walczmy z 'mieszadłem" i innymi im podobnymi...i docierajmy do obojętnych...

i jeszcze wracając do tego co łaził PO Rybniku....było kiedyś takie powiedzenie,jaki jest kuń,każdy widzi...

"Niech dają Giertycha, który po Rybniku podnosi wielki lament o losy PO. To jest właśnie przykład człowieka bez zasad i bez honoru. Przystępował do koalicji rządowej po to, by „rozbroić” Jarosława Kaczyńskiego. Wyjątkowa odpowiedzialność za państwo w wydaniu tego politycznego zdrajcy. Roman Giertych to kwintesencja polityki PO. Układ, układzik, knucie, podstęp, zdrada."

 
Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#352783

Vote up!
0
Vote down!
0
#1427471