Sowiecki szpieg twórcą MFW

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Świat

Tutaj (http://www.tvn24.pl/tworzyl-kapitalistyczny-system-finansowy-wspieral-sowietow,315477,s.html) oraz
tutaj (http://wpolityce.pl/wydarzenia/50274-a-jednak-nowe-dowody-ze-harry-dexter-white-tworca-globalnej-architektury-finansowej-obejmujacej-mfw-i-bank-swiatowy-byl-sowieckim-szpiegiem)
publikowany jest "news" na temat Harrego Dextera Whita (dalej HDW).
HDW był według tych informacji animatorem i organizatorem konferencji w Breton - Woods oraz później jednym z ważnych urzędników MFW.
Ujawnia to wszystko niejaki Ben Steil z CFR.

No więc tak.
Po pierwsze HDW był nie tylko organizatorem konferencji, a później wysoko postawiony funkcjonariuszem MFW i Banku Światowego. Był również członkiem CFR a także należał do towarzystwa fabiańskiego, którego członkiem byli również tacy ludzie jak Georg Bernard Shaw, Sidney i Beatrice Webb, John Meynard Keynes oraz H.G. Wells (później się wycofał nazywając fabian "nowymi makiawelistami).
Był również przez pewien czas zastępcą sekretarza skarbu i żeby było śmieszniej to prezydent Truman wiedział o podwójnej działalności HDW i nie reagował.

HDW nie był ani pierwszym ani ostatnim szpiegiem sowietów na tak wysokim stanowisku w strukturach systemu kapitalistycznego.
Do tej samej siatki szpiegowskiej co HDW należał również Virginius Frank Coe, równie aktywny organizator spotkania w B-W a następnie pierwszy sekretarz MFW.

Ten "news" to bardzo nieświeży kotlet. Książka, z której zaczerpnąłem te dodatkowe informacje została wydana po raz pierwszy ponad 10 lat temu, a jej tłumaczenie wydano w Polsce w wydawnictwie Wektory w roku 2012.
"Finansowy potwór z Jekyll Island" G. Edward Griffin.

Najważniejsze jest tu wbrew pozorom CFR. Instytucja powołana przez Davida Rockefellera przy współpracy Paula Warburga, który został jej pierwszy przewodniczącym, będąc w owym czasie (rok 1921) szefem amerykańskiego oddziału IG Farben. W tym samym czasie drugi z braci Warburg, Max jest szefem banku centralnego Niemiec.

To jest wrzutka, która mówiąc szczerze nie wiem czemu ma służyć. Może temu, aby obecny szef MFW, pani Lagarde miała trochę luzu w mediach. Wszak w chwili obecnej w domu tej pani urzęduje francuski odpowiednik ABW.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zabrakło informacji, że to Żyd, co mogloby tlumaczyć rożne fakty z jego biografii.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#347461

Staram się nie zaglądać ludziom do rozporka.
Dzielę ich inaczej, na ludzi przyzwoitych w opozycji do łobuzów i skurwysynów.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#347472

Czy podanie takiej informacji to jakaś obelga?

Wielu wspaniałych ludzi to Żydzi np. nieodżałowanej pamięci profesor Geremek , Adam Michnik , "prof" Bartoszewski  nie sposób wszystkich wymienić

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#347476

I tu jest pewien problem. Bo ja do ludzi uczciwych i przyzwoitych tych wymienionych przez Ciebie nie zaliczam, a do zupełnie przeciwnej grupy.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#347487

Ważne w przypadku White'a było to, że mieli oni stały dostęp do osoby w rządzie, która była w stanie umieszczać w administracji innych ludzi sympatyzujących z Sowietami. I są dowody na to, że rzeczywiście miał na to wpływ.

Benn Steil

Polska zasili konto MFW kwotą 8 mld dolarów. Ta Pani pozdrawia Polaków. I prosi o więcej.

Pzdr

Polak2013 (10) 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#347471