Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

"Putin to świr", "oderwał się od rzeczywistości", "Rosja to kraj bandycki".

To tylko niektóre z grepsów jakie w ostatnim czasie przetoczyły się przez media mainstreamu. W tym przez łamy Gazety Wyborczej.Padają tezy, że oni wreszcie zrozumieli, że wreszcie do nich dotarło.

Ja bardzo przepraszam, ale co zrozumieli i co do nich dotarło.Zacznijmy od GW i Adama Michnika osobiscie.

Czy AM...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Pragnę zwrócić uwagę wszystkich na skład osobowy dzisiejszego spędu  w KPRM. Dużo ludzi, tylko nie bardzo wiadomo z jakiego klucza i po co?

Tacy ludzie jak Paweł Kowal, Mariusz "Misiek" Kamiński, Ludwik Dorn, Włodzimierz Cimoszewicz to przepraszam według jakiego klucza zostali wskazani, żeby się na tym spędzie znaleźć. Zwłaszcza, że niektórzy nie są ani parlamentarzystami, ani ekspertami od...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Wszyscy się podniecają, że prokuratorzy z NPW po raz kolejny się zbłaźnili.  Nie brakuje tez rozważań na temat magicznego zniknięcia z próbek pobranych w Smoleńsku resztek i produktów spalania TNT i/lub innych klasycznych materiałów wybuchowych.

Tymczasem prokuratorzy z NPW powiedzieli na konferencji w poniedziałek, że nie wykryto pozostałości po "WYBUCHU PRZESTRZENNYM", a to zupełnie co innego.
...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Blog

Pozwalam sobie przesłać redakcji portalu wPolityce.pl analizę treści programu Dramat w trzech aktach, napisaną w lipcu 2001 roku, dzięki współpracy z Akademią Telewizyjną- Ośrodek Szkolenia TVP S.A., (bądź jeszcze OSiAP TVP, nie pamiętam, jaka nazwą nosił ośrodek w 2001 roku), której nikt w 2001 roku nie chciał opublikować. Pozostawiam ją w oryginalnej wersji, licząc, że w przeddzień emisji...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Idee

  Oto krótka garść cytatów dotyczących tego co w tytule."... w holenderskiej prasie już w sobotę wieczorem pojawiły się artykuły w tytułach zwracające się do Polaków, ale i międzynarodowej federacji ISU: "Popsuliście nam zabawę".  Holendrzy chcieli bowiem przyznania dwóch równorzędnych złotych medali. ...""Opinie norweskich mediów wyrażają pewną złość i zakłopotanie słabym występem swoich...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (25 głosów)
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Nie, nie szukajcie wyjaśnienia tych słów w wikipedii, ani w większości miejsc w internecie, takich jak słownik wyrazów obcych. Nie szukajcie, bo nie znajdziecie.

Ksenokracja, to po prostu rządy obcych. klasycznym przykładem ksenokracji w Polsce był okres zaborów.
Ojkofobia, to niechęć, odraza, do własnego środowiska, rodziny, klasy społecznej, w najszerszym rozumieniu do własnego Narodu.
Pojęcie...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kultura

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku

w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia
Kto wie gdyby nas lepiej i piękniej kuszono
słano kobiety różowe płaskie jak opłatek
lub fantastyczne twory z obrazów Hieronima Boscha
lecz piekło w tym czasie było jakie
mokry dół...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

W dniu wczorajszym po raz pierwszy opublikowano zapis dyskusji z Klubu Ronina z zeszłego tygodnia.
Powiem od razu,jeszcze tego zapisu nie widziałem, bo to jednak są dwie godziny, które trzeba wygospodarować na zapoznanie się z tym materiałem.
Nie będę w związku z tym mówił o samej dyskusji, ale o obocznościach.

Z tego co wiem, jest to pierwszy przypadek, że zapis video jest publikowany z takim...

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

W dzisiejszej "Gazecie Polskiej" - tygodniku, pojawił się obszerny artykuł poświęcony A. Michnikowi.
Poruszane są różne fragmenty życiorysu. Od cytatów z książki "Między Panem a Plebanem" gdzie we fragmencie o okresie po 1956 roku podany jest cytat: "Po 1956 r. były w naszych wystąpieniach pogłosy stanowiska trockistowskiego albo kubańskiego, czy zgoła chińskiego" - tak mówił wtedy Michnik.
Co...

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Odpowiedź na tak postawione pytanie możemy znaleźć w książce Cyrila Bouyeure pod tytułem: "Adam Michnik Biografia", i podtytuł tego dzieła: "Wymyślić to, co polityczne". Bardzo pouczająca lektura, zapewniam. Ważnym elementem jest tutaj również to, że pisze to Francuz czyli "Europejczyk" chciało by się powiedzieć, że Europejczyk pełną gębą, a nie jakiś tam zaściankowy polaczek.
Ciekawych rzeczy...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Strony