Norwegowie są wsciekli, Holendrzy też

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Idee

  Oto krótka garść cytatów dotyczących tego co w tytule.

"... w holenderskiej prasie już w sobotę wieczorem pojawiły się artykuły w tytułach zwracające się do Polaków, ale i międzynarodowej federacji ISU: "Popsuliście nam zabawę".  Holendrzy chcieli bowiem przyznania dwóch równorzędnych złotych medali. ..."

"Opinie norweskich mediów wyrażają pewną złość i zakłopotanie słabym występem swoich skoczków i triumfem Polaka. Poświęcają więcej miejsca srebrnemu medaliście niż zwycięzcy. Dla nich bohaterem konkursu był 41-letni Japończyk Noriaki Kasai, któremu "Stoch w ostatniej chwili zabrał historyczny medal". W mediach i wypowiedziach działaczy przeważał ton nonszalancji. "Verdens Gang" skomentował, że "Stoch nie chciał dać złotego medalu Kasaiemu", a w rozmowie z gazetą austriacki trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl mniej uwagi poświęcił Polakowi, za to podkreślił, że Japończyk jest tak dobry w swoim wieku dlatego, że "je dużo ryżu i sushi"."

Ja tylko gwoli ścisłości pragnę zauważyć, że Zbigniew Bródka jest zwycięzcą Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1'500) w sezonie 2012/2013, a Kamil Stoch jest aktualnym liderem Pucharu i złotym medalistą ze skoczni K-90. Czyli obaj jak najbardziej znajdowali się w gronie poważnych pretendentów do zwycięstwa w swoich konkurencjach. Nie wzięli się z kosmosu, ale od lat trenują i uczestniczą w światowej rywalizacji w swoich dyscyplinach.

Pomimo tego w mediach różnych krajów pojawiają się głosy, że te zwycięstwa są złe, oszukane, ukradzione, nieprawe. Bo przecież jeśli ktoś mówi, że "zabrał historyczny medal", to de facto oznacza, że faktyczny zwycięzca jest złodziejem. To samo z "przyznaniem dwóch równorzędnych medali", skoro przepisy mówią, że liczymy  czas z dokładnością do tysięcznej części sekundy, to nawet gdyby to miało być w przeliczeniu nie 4.5 centymetra, ale 4.5 milimetra, to wygrywa ten kto był o te 4.5 milimetra szybszy. Nie sądzę, żeby w Holandii brakowało ludzi, którzy znają na wylot przepisy odpowiedniej federacji sportowej, gdzie jest zdefiniowane jak dokonuje się pomiaru osiągniętego przez sportowca wyniku.
A pomimo to media holenderskie wysuwają żądanie do reprezentacji Polski i do federacji aby postąpić wbrew obowiązującym przepisom.

Te komentarze mówią bardzo dużo o tym jak postrzegana jest Polska i Polacy. Zwłaszcza, że pochodzą z krajów mniejszych obszarowo i ludnościowo od Polski.

Uważam, że było by to niemożliwe gdyby nie ogólny ton mediów na świecie na temat Polski i Polaków. Gdyby nie te notoryczne "pomyłki" na temat "polskich obozów zagłady", gdyby nie filmy typu "Nasze matki nasi ojcowie" itd., itp. Oraz brak reakcji czynników oficjalnych z Polski na te wyczyny.

Podziękujmy więc Gazecie Wyborczej, Janowi Tomaszowi Grossowi, środowisku żydów z Nowego Jorku domagających się restytucji 65 mld USD, państwu Izrael i powołanej przez nich fundacji HEART (to samo roszczenie co ich kumple z NY).
Bo to oni są odpowiedzialni za obraz Polski i Polaków w światowych mediach.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (25 głosów)

Komentarze

o tusku i jego motcie życiowym "polskość to nienormalność" znanego także z promocji zagranicznych truskawek chociaż polskie są smaczniejsze.

Vote up!
22
Vote down!
-6

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#417500

Tusk się nie liczy. Przynajmniej w tej kwestii.

Vote up!
14
Vote down!
-4

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#417505

Adyć nie przejmujmy się tym co mówią o nas inni a tym bardziej zachłanne żydostwo. Róbmy swoja.

Pozdrawiam

Vote up!
23
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417518

Dopoki bedziemy tania sila robocza swata, dopoty nas beda lekcewazyc.

Vote up!
19
Vote down!
-4
#417546

kij im w d.

PPzdr. :)

PS. A z wnioskiem Autora i komentarzem powyżej jak najbardziej się zgadzam.

 

Vote up!
15
Vote down!
-3
#417576

i to bardzo. Widać to było na ceremonii wręczania medali. Holender był strasznie nabzdyczony, że musiał stanąć na "srebrze" gdyż "złoto" zabrał  mu Bródka. On aż kipiał w środku! Jakże inaczej zachował się Kasai w stosunku do Stocha! Ale Kasai to człowiek o wysokiej kulturze i nie ma nawet co porównywać z butnym Holendrem.

Racja, że to skutek prowadzenia takiej polityki przez rząd Tuska, która nie staje w obronie interesów Polski i Polaków. W wyniku tego wszystkie inne nacje są  wręcz zachęcane aby pluć nam w twarz.

Pozdrawiam

Vote up!
15
Vote down!
-4

Szpilka

#417578

Dodałabym jeden ważny cudzysłów do Twojego komęta: "zabrał mu". ;-)

PPzdr.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#417584

Polityka rządu DT, ma jakieś znaczenie, ale stanowczo nie jest ono wiodące.

Kilka cytatów, z czasów "odzyskania MSZ"

"Na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych RP, żydowski aktywista i miliarder Ted Taube otrzymał w konsulacie RP w San Francisco najwyższe wyróżnienie "Honorowego Konsula Polski" ... Gest pani Minister Spraw Zagranicznych Anny Fotygi jest kontynuację poprzednich rządów pookrągłostołowej Polski."

 

"I oto wreszcie z ogromnym opóźnieniem wyszedł przed kilkoma dniami wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) tom na temat "Strachu" Grossa. Tyle tylko, że nie zawarto w nim autentycznych żydowskich świadectw z doby wojny, jakże sprzecznych z oszczerstwami Grossa, a wybór polskich artykułów na temat "Strachu" i antyżydowskich zajść w Kielcach 1946 roku. I tu okazało się, że ostatecznie góra spłodziła mysz, i to mysz dość poczwarną. Zamiast prawdziwie obiektywnego wyboru, przedstawiającego Amerykanom zupełnie nieznane im racje polskie, dano skrajnie tendencyjny wybór kaleczący wizerunek Polski i Polaków.
Wybór ten był oparty na dość szczególnej selekcji, korzystnej wyłącznie dla zwolenników Grossa. Polskie (!) MSZ wyraźnie przyszło z tą książką w sukurs polakożercy Grossowi! .....

Zapewne nowej minister p. A. Fotydze ciągle nie udaje się zapanować nad fatalnymi pozostałościami po poprzednich rządach. W świetle przywołanych przykładów na prawdziwą groteskę zakrawa podane we wstępie stwierdzenie, że tom ten reprezentuje jakoby polski punkt widzenia. Istna komedia!"

 

.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#417597

MSZ to jest takie miejsce, z którego trzeba by zwolnić wszystkich włącznie ze sprzątaczkami.

Również ze wszystkich placówek MSZ podległych.

Vote up!
13
Vote down!
-4

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#417599

"Te komentarze mówią bardzo dużo o tym jak postrzegana jest Polska i Polacy. Zwłaszcza, że pochodzą z krajów mniejszych obszarowo i ludnościowo od Polski.

Uważam, że było by to niemożliwe gdyby nie ogólny ton mediów na świecie na temat Polski i Polaków. Gdyby nie te notoryczne "pomyłki" na temat "polskich obozów zagłady", gdyby nie filmy typu "Nasze matki nasi ojcowie" itd., itp. Oraz brak reakcji czynników oficjalnych z Polski na te wyczyny."

Ect., ect.

 

Nie wyborcze, nie Grossy itd. są winni . Nazywajmy sprawy i ludzi po imieniu - winni są  "stratedzy i wykonawcy "- cwaniaki   aktualnej polskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej, depczący na każdym kroku polską rację stanu. Wyborcza, Grossy itd. to tylko albo ich instrumenty albo cwaniaki, a najpewniej jedno i drugie.

Krótko mówiąc - winien jest Tusk, winien jest Komorowski ! Ich ministrzy, doradcy itd. są tylko instrumentami w ich rękach co nie oznacza, że nie są winni bo jest taki paragraf, który głosi, że kto pomaga w przestępstwie itd. Nie będę go teraz szukać bo mam rozwalony komputer, a poza tym każdy wie o co chodzi. Oddzielną  sprawą jest poziom dziennikarstwa ogólnie, w skali światowej. Dziś znakiem większości tzw. dziennikarzy powinno przestać być oko kamery i pióro bo najbardziej odpowiednim jest czerwona latarnia.

Jacy politycy, taka polityka, takie dziennikarstwo itd. Jeśli Polska w kwestii podstawowej nie ma polityków, nie ma niezależnych polityków to czy jest sens domagać się np. od dziennikarzy by byli prawdziwymi dziennikarzami i jakiejkolwiek niezależności ?

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
-8

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#417600

Przykre jest to, że ktoś, tak jak Ty, widzi rzeczywistość i usiłuje ją zaklinać - "Nie ! Nie ! Nie !".

Siła medialna, zwłaszcza w skali światowej rządu, wszystko jedno jakiego rządu i jakiego kraju jest znikomo mała w porównaniu do siły oddziaływania koncernów medialnych i przekazu popkultury (filmy). Tusk i Komorowski dostali się tu gdzie się dostali dzięki wsparciu medialnemu, którego im udzielono - to nasze wewnętrzne podwórko.

Natomiast w skali światowej to mam nadzieję, że nie będziesz próbowała zaprzeczyć, że w swoim czasie jeden cwaniak ze WJC stwierdził: "Polska będzie upokarzana dopóki nie zapłaci" (cytat nie dosłowny, ale sens oddany)

Vote up!
11
Vote down!
-4

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#417615