Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Historia

- "część prawdy, część natchnienia poetyckiego", których procent zawartości zmieniał się w zależności od "wymagań chwili".

"Kiedy w lipcu Niemcy zarządzili ogromną akcję wysiedleńczą okazało się, że to już nie przelewki. Bojowcy, przywódcy Ha-Shomeru, He-Halutzu i Droru postanowili nawiązać kontakt z polskimi władzami: "...teraz, gdy znaleźliśmy się w kłopocie, rząd oznaczał dla nas broń,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Jerzy (Jurek) Owsiak jest głównym animatorem następujących imprez masowych: WOŚP, przystanek Woodstok. Niby nic strasznego, ale pewne symptomy wskazują na to, że nie wszystko jest w porządku.
Owsiak stworzył coś na kształt swoistego medialnego perpetuum mobile, w dodatku nie podlegającego żadnej krytyce ani osądowi. Każdy kto usiłuje przeciwstawić się swoistemu szantażowi jaki stosuje WOŚP i J....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

W dniu wczorajszym po raz pierwszy opublikowano zapis dyskusji z Klubu Ronina z zeszłego tygodnia.
Powiem od razu,jeszcze tego zapisu nie widziałem, bo to jednak są dwie godziny, które trzeba wygospodarować na zapoznanie się z tym materiałem.
Nie będę w związku z tym mówił o samej dyskusji, ale o obocznościach.

Z tego co wiem, jest to pierwszy przypadek, że zapis video jest publikowany z takim...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Na stronach BBN-u można sobie poczytać (źródło: http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3087/Projekt_ustawy_o_cyberbezpieczenstwie_przeslany_do_Sejmu.html), że ten osobnik pełniący obecnie rolę prezydenta skorzystał z prezydenckich prerogatyw i wysłał do sejmu projekt zmian, który de facto  umożliwia ograniczenie wolności i praw obywatelskich w związku z "DZIAŁALNOŚCIĄ W CYBERPRZESTRZENI".
Na końcu tego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

W dzisiejszej "Gazecie Polskiej" - tygodniku, pojawił się obszerny artykuł poświęcony A. Michnikowi.
Poruszane są różne fragmenty życiorysu. Od cytatów z książki "Między Panem a Plebanem" gdzie we fragmencie o okresie po 1956 roku podany jest cytat: "Po 1956 r. były w naszych wystąpieniach pogłosy stanowiska trockistowskiego albo kubańskiego, czy zgoła chińskiego" - tak mówił wtedy Michnik.
Co...

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Tak podobno w swoim czasie powiedziano o Bronisławie Wildsteinie w redakcji GW. No cóż niedaleko pada jabłko od jabłoni, Gdyż syn Bronisława Dawid nie dość, że się wysługuje prawicy pisząc w "Nowym Państwie" tekst pod tytułem "Ucieczka od Krzyża" to  dodatkowo wykazuje dlaczego Krzyż jest ważny nie tylko dla ludzi głęboko wierzących, ale również tych średnio jak i tych zupełnie niewierzących.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Blog

Źródło: http://niezalezna.pl/article/show/id/34367
Spece od nawigacji satelitarnej twierdzą, że był zamach. I pokazują twarde i logiczne uzasadnienie swoich twierdzeń. Ciekawe czy ktokolwiek się odniesie do tego.
Czy też jak zwykle w mediach głównego nurtu nastąpi zamilczenie lub też obśmianie.
Ten "raport", który przedstawiła ta niby "komisja" też zdaje się nie wytrzymuje nawet elementarnej krytyki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Tak się prezentuje najnowszy numer tygodnika, podobno po "naszej" stronie sceny politycznej.
To ja mam takie pytanie, a właściwie cały szereg pytań.
Czy my jesteśmy jakimiś pokurczami?
Czy my chodzimy bez butów?
Czy jesteśmy tak jak Bilbo Baggins, dość sympatycznymi, ale jednak przygłupami?
Czy jesteśmy takimi w sumie ciamajdami, którym jednak się udaje przeżyć najcięższe nawet opresje?

Bo tak to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Idee

  Oto krótka garść cytatów dotyczących tego co w tytule."... w holenderskiej prasie już w sobotę wieczorem pojawiły się artykuły w tytułach zwracające się do Polaków, ale i międzynarodowej federacji ISU: "Popsuliście nam zabawę".  Holendrzy chcieli bowiem przyznania dwóch równorzędnych złotych medali. ...""Opinie norweskich mediów wyrażają pewną złość i zakłopotanie słabym występem swoich...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (25 głosów)
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Blog

Wszyscy już się z tym wykwitem inteligencji zapoznali jak sądzę. Historia lubi się powtarzać, ale z reguły powtarza się jako farsa.
"Internetowa żulia", "Hołota gardłująca w internecie", to tylko dwa cytaty z czasów kiedy jeszcze nie było firmy pod tytułem "Dziennik". Ale to ta "żulia" i "hołota" doprowadziła do wytworzenia sytuacji pustki medialnej, którą wykorzystał "Dziennik" i jego...

0
Brak głosów

Strony