Polska w budowie elektrowni atomowej

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Humor i satyra

Rozpoczął się pierwszy etap budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Oczami wyobraźni widzę moment jej otwarcia:

GW rok 203...”Pierwsza polska elektrownia atomowa rusza. Co prawda budowa opóźniła się o parę lat, koszt budowy podskoczył 3krotnie i przewyższył tegoroczne dochody podatkowe państwa ale w końcu jest. Preferencyjny kredyt UE spłacimy szybciej niż przebiegnie rozkład substancji radioaktywnych, zaledwie w 5 tyś lat. Po drodze były pewne problemy, popękała pierwszej zimy betonowa miska reaktora ale natychmiast kosztem zaledwie kilkudziesięciu tysięcy złotych załatała ją firma brata wójta, kierowana przez wnuka premiera, specjalizująca się dotąd w remontach dróg w gminie. Dała radę. Były też problemy z zapadaniem się części budynków z powodu nie przeprowadzenia wystarczająco dokładnych pomiarów geologicznych ale te przejściowe trudności nie zniechęciły naszego genialnego premiera i jego światłego rządu. Nawet gigantyczna afera związana z obligacjami Firmy Amber Elektrownia Atomowa Gold nie zachwiały ich determinacją. Straty dla inwestorów to zaledwie 10 mld zł. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, dość kwękolenia powiedział premier i zyskał dzięki temu 2 % poparcia w najnowszym sondażu.
Paliwo do elektrowni dostarczyła ta sama rosyjska firma, która sprawdziła się remontem tupolewa, Było co prawda 2 razy droższe od alternatywnych źródeł ale niewątpliwie jak twierdził importer firma Ałganow&BSF znacznie lepszej jakości.

Po drodze do elektrowni wykolejeił się pociąg z pierwszą partią paliwa. Nie jest prawdą, że skażony został obszar jednego województwa. Świecenie jego mieszkańców jest wywołane zorzą polarną. Opozycja bezpodstawnie twierdzi, że doszło do 2 wybuchów ale nikt tego nie potwierdza, głównie dlatego, że wszyscy wyparowali w wyniku wykolejenia się składu. Łącznie z niewątpliwie pijanym maszynistą i kierownikiem pociągu. Na taśmach z czarnej skrzynki lokomotywy wyraźnie zachowały się (jak twierdzi komisja rządowa) fragmenty „ pokaż jak jadą debeściaki”, „jak się spóźnimy to nas zabiją”. Pociąg wyparował na skutek przewrócenia się na dach po uderzeniu w brzozę leżącą na torach. Zaś napromieniowanie terenu spowodowane jest pozostałościami byłej rakietowej bazy radzieckiej oraz spóźnionym opadem po katastrofie w Czarnobylu. No i liczniki Geigera przykładane do kiełbasy krajowej produkcji czy do zwykłej soli kuchennej pokazywały podobny poziom promieniowania. Wszystko w normie.

Między bajki też można włożyć twierdzenia, że potłuczone sedesy stanowią podstawowy materiał kopule reaktora. Podczas deszczu nie zamyka się system chłodzenia reaktora to fakt, ale to szczegół bez znaczenia. Podobnie jak odpryski w rdzeniu reaktora, to całkowicie normalne zjawiska - twierdzi emerytowany ekspert Hypki. Nadające z Monachium Radio Maryja sieje panikę, ale co te mohery mogą wiedzieć o nowoczesności. Protestuje też obchodzący w tym roku 30 lecie bycia w opozycji PiS, który oczywiście jest winny całej tej sytuacji.” Aaadam M.

Bezpośrednia transmisja ceremonii otwarcia elektrowni:

P. Kraśko „Proszę państwa jaki piękny pokaz sztucznych ogni. Co za widok. Zwłaszcza ten wielki grzyb unoszący się na budyn.. pi pi pi pi pi „

Zaprzyjaźniona Telewizja 1
„Tu studio w Warszawie. Nasz wóz transmisyjny został zaatakowany przez faszystów i nie może nadawać.
Kolejny, ostatni już niestety, sukces rządu Tuska. Premier oraz rząd nie będą mogli nadal pełnić funkcji z przyczyn od nich niezależnych. Ale będziemy za to mieli jeszcze lepszego, nowszego premiera, który będzie odnosił jeszcze więcej sukcesów.”
Reklama. „ puree z lebiody i brukwi tralalalala Biedronka poleca, też na raty”

Zaprzyjaźniona Telewizja 2
„Obawy, że chmura radioaktywna posuwa się nad pobliski Gdańsk są całkowicie nieuzasadnione, po pierwsze jej nie ma. Po drugie połowy Gdańska i tak też już nie ma, zalało ją tsunami, które spowodowało wiele pożarów, a dla reszty gdańszczan kolejna dawka promieniowanie i tak nie ma znaczenia.”
Reklama. „Agencja pracy poszukuje osób z uprawnieniami stanowisko komornik, windykator – przyjmiemy natychmiast nieograniczoną liczbę kandydatów, nieograniczone zarobki” Vincent&Goldman&Kaziu

Zaprzyjaźniona Telewizja 3
„Już za miesiąc wybory więc większość pozostałych przy życiu wyborców tak oddanemu PO województwa zachodniopomorskiego zdoła się doczołgać do lokali wyborczych, by po raz ostatni oddać głos na swoją ukochaną partię.
Kolejna dobra wiadomość, w Toruniu zamknięto ostatni odwiert geotermalny w Polsce. Powodem był błąd w faktórze nr 147890/38906/TM14. Nikt nie stoi ponad prawem.”
Reklamy.”Kaszanka na niedzielny obiad – podaruj sobie odrobinę luksusu, Tesco zaprasza, udzielamy kredytów na zakup bez BIK”

Zaprzyjaźniona Telewizja 1
Wydanie wieczorne.
„PO przedstawiła program budowy znacznie piękniejszego, nowoczesnego Gdańska. Wg dzisiejszego sondażu poparcie PO wzrosła w każdej z grup napromieniowania, tzn badania.”
Reklama.”Eutanazja, eutanazja bumtralala, zafunduj babci i dziadkowi” Kopacz&Co

http://www.ekspedyt.org/jacek/2013/02/10/3019_3019.html

Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

w dol.Gaz ziemny z lupkow zamyka elktrownie atomowe w Polsce
jest tyle energi ze tylko idjota sobie moze pozwolic na stawianie bomby z opoznionym zaplonem do samolikwidacji na wlasnym podworku.Jak to pizdnie a tego nie mozna wykluczyc to gdzie my uciekniemy? na Madgaskar?
Ktos na tym zlomie duza kase jak widac robi w Uni i w Polsce.
Energia z gazu jest bezpieczna i czysta nie ma ryzyka.
Ale agentura kacapska ktora rzadzi Polska zgodzila sie placic za nas characz moskalom 6 x drozej niz mozna by ten gaz kupic np w USA.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#332889

  "Energia z gazu jest bezpieczna i czysta nie ma ryzyka."

Ani bezpieczna, ani czysta, nie mowiac juz o przekretach jakie mozna na nich zrobic kosztem zdrowia i dobytku Polakow, nie mowiac o dewastacji srodowiska, lacznie z woda pitna i zasobami geotermalnymi. Warto troche sie zaznajomic z tematem, zanim sie zacznie wyglaszac brednie o czystosci lupkow. Biorac pod uwage rozleglosc terytoriow bogatych w zloza gazu lupkowego trudno powiedziec co jest gorsze - energia jadrowa czy z lupkow.

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#332897

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

podaj mi przyklday w swiecie gdzie sie eksploatuje gaz lupkowy zeby wystapily problemy ktore zaznaczyles,
Jak bede chcial sluchac radia Moskwa to se je wlacze a ty ciemnoty nie powtarzaj za kacapska swolocza ktora na Polakach robi krocie.
Na czym taz ta dewastacja srodowiska ma polegac na dziurze w ziemi zakonczonym zaworem?
Ni rozsmieszaj mnie swoja Michnikowska wiedza ze odwiert ma wplyw na dewatacje zloz geoteramalnych wod, bo co je sie schlodzi czy zanieczysci?czy se poplyna gdzie indziej?
Wiesz na czym wogole polega wykorzystywanie ciepla z zasobow geotermicznych?
Co do wody pitnej ta ja sie pobiera albo zbiornikow wodnych gdzie sie ja filtruje i uzdatnia albo z calkieminnych warstw wodonosnych bardzo plytkich w porownaniu z lupkami.
Dopdatkowo mozna odwierty robic zdala od gleninowych ujec wodnych wody pitnej jak to jest w USA, Kanadzie czy Niemczech.
Technologia wydobycia gazu z lupkow byla w Polsce znana juz w latach 70tych jak sie uczylem w Akademi Gorniczo-Hutniczej w Krakowie im Staszica.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#332920

  Przykro mi, ale nie bede podejmowac dyskusji na tym poziomie. Jesli faktycznie ukonczyles AGH to przynosisz wstyd tej uczelni, bo jestes niedouczony jesli nie wiesz jak sie wydobywa gaz lupkowy i jakie sa tego konsekwencje dla srodowiska. Jak chodzi o przyklady - sam je sobie wygugluj.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#332923

temat zielonego pojecia.
Opierasz sie na wiedzy z YouTuba czy Googla, a wiec na czyms gdzie, kazdy moze swoje bajki wciskac.J anie musze googlowac bo latwiej mi siegnac na polke do moich ksiazek.
Na tym filmie co podales link faktycznie prawie nic nie ma o zagrozeniach jedynie jest pokazane ze zlodzieje i moskale trzymaja lape na naszej energi.
To ze w a Ameryce w pewnych regionach odmowiono koncesji to tylko dzieki protestom ludzi ktorzy sa wlascicielami terenow
i z tego nie maja zysku.Tam ludzie moga rzadzic karajem wspolnie bo jest demokracja czasem ta demokracja jest ze szkoda dla ekonomi ale jest, i jak sobie wlasciciel nie zyczy odwiertu na jego polu, a wszytkie pola sa prywatne to mu nie naskocza.
Ameryka ma nadwyzke energi cena idzie co dzien w dol wlasnie dzieki co raz to wiekszemu wydobyciu gazu lupkowego i to jest fakt.A Amerykanie sa czuli na niszcZenie srodowiska naturalnego i by nie pozwolili na jego zatrucie o jakim Ty starasz sie bezpodstawnie przekonac.W ameryce jest demokracja i wolne media w porownaniu z Polska i ludziom zalezy na tym zeby zyc w czystym srodowisku i jak by wyszly jakies watpliwosci zarza bylyby akcje protestacyjne i szroko rozpowszechniane w mediach.
W Polsce to jak by nawet otkryto zloto to by ludziomwcisnieto kit ze sie nieoplaca ze mozna ztruc srodowisko tylko po to zeby Polakow okrasc a ty sie wpisujesz w ta narracje zlodzieji co rabuja Polske.
Polecam ksizke Gazownictwo Boleslawa Sperskiego anie google do dyskusji.To tak zebys sie nie osmieszal chyba ze jestes paltnym agitatorem czerwonych, ato juz inna inszosc skladam ci szacun za zazietosc w szerzeniu bajek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332935

Ja byłem na spotkaniu z Francuzami którzy zablokowali łupki u siebie i mnie nie przekonali, choć to ci sami którzy walczyli z GMO i tu ich popieram.

Byli tam też Polacy, jacyś Zieloni, którzy twierdzili, że to oddawanie Zachodowi wydobycia łupków za darmo, to potworne straty. Też mówili, że wiemy o łupkach od czasów Gierka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332972

 "A Amerykanie sa czuli na niszcZenie srodowiska naturalnego i by nie pozwolili na jego zatrucie o jakim Ty starasz sie bezpodstawnie przekonac.W ameryce jest demokracja i wolne media w porownaniu z Polska i ludziom zalezy na tym zeby zyc w czystym srodowisku i jak by wyszly jakies watpliwosci zarza bylyby akcje protestacyjne i szroko rozpowszechniane w mediach."

Nie masz zielonego pojecia o braku demokracji w Ameryce, o bezwzglednosci i szarogeszeniu sie korporacji, o tym jak niewiele maja obywatele do powiedzenia, ani o zaklamaniu mediow. Posadzasz mnie o agenture, a czyim agentem ty jestes? Jakis koncern ci placi za oszczerstwa i sianie blednych informacji?

Jak masz watpliwosci o tym, jak reaguja Amerykanie na dzialanie lupkow na srodowisko, to tu masz kilka przykladow:

http://www.youtube.com/watch?v=qmFiTGwN95I

http://www.watershedsentinel.ca/content/fracking-natural-gas-affects-water-quality

http://frackingcolorado.wordpress.com/

http://www.lexisnexis.com/community/emergingissues/blogs/oilgasandenergylaw/archive/2011/09/14/will-lawsuits-related-to-shale-gas-drilling-be-the-next-big-thing.aspx

A taka jest reakcja w Polsce:

http://www.youtube.com/watch?v=3DhUqCf3FYM

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#333010

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jak tak naprwde chcesz wiedziec to moge Ci sie przyznac nie ma zadnej nieinegerujacej w srodowisko naturalne technologi pozyskiwnia ,kumulacji czy transportu energi.
Czy to bedzie wiatrak, baterje sloneczne, geotrmia,przyplyw wody,kopalnie wegla pozyskiwanie gazu,zawsze znajdzie sie grono zainfekowanych maniakow,odpowiednio podplaconych zeby wykazali zew cos jest niezdrowe i stwarza zagrozenie.
Najwiekszym zas zagrozeniem ekologicznym jest brak energi w kraju gdzie zycie od niej jest uzaleznione.Czego Ty zdjsie nie mozezpojac.
Czy tym pojecie jakie nieodwracalne skutki ekologiczne powstaja prz wydobyciu wegla i jego spalaniu?
i co nie walczysz z tym albo zieloni nie alcza z tym?
a dalczego nie walcza bo im za to tak jaki podobnym Tobie nikt nie zaplacil.
W ameryce teraz zamyka sie atomiaki dlaczego? bo gaz z lupkow je zastapi w wytwarzaniu im potrzebnej elektrycznosci.
W propagande na Youtube to moga wierzyc dzieci czy niewyksztakceni, ale enrgetykowi kitu nie wcisniesz.
Bylem na odwiertach w Polsce w Algierji i Albercie i ciemnoty nie lykam jaka ty tu wciskasz.
A jeszce jedno wiesz dlaczego Zyd Obama ze swoimi ziomalami chce wprwoadzic kontrole broni w USA? ano wlasnie zeby pozbawic amerykanow mozliwosci obrony demokracji czyli ich praw do samostanowienia.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#333016

[quote=wilk na kacapy]
A jeszce jedno wiesz dlaczego Zyd Obama ze swoimi ziomalami chce wprwoadzic kontrole broni w USA? ano wlasnie zeby pozbawic amerykanow mozliwosci obrony demokracji czyli ich praw do samostanowienia.[/quote]

Coś w tym jest . Szkoda , że wcześniej nikt nie przewidział i takiej możliwości u nas . Mam na myśli stworzenie takiego systemu obrony terytorialnej jaką wprowadzono np: w Szwajcarii . Tam każdy dorosły , zdolny do służby wojskowej posiada w domu pełny ekwipunek w tym broń i ostrą amunicję . To na wypadek wojny bądź innego zagrożenia kraju tak z zewnątrz czy wewnątrz.

Pomimo tego oczywistego dla Szwajcarów faktu , nie ma tam incydentów typu strzelanina w markecie bądź w szkole , o jakich co rusz słyszymy na kontynencie amerykańskim. A już na pewno nie w takiej skali.

Jest zatem i drugi powód nacisku obecnej ekipy z "Białego Domu" w tej kwestii. Owa niekończąca się przemoc z użyciem wszelakiej broni "ostrej". Moim zdaniem to nie samo posiadanie owej broni jest bezpośrednim powodem utrzymującego się wskaźnika przestępczości w "stanach". Jestem o tym przekonany , że problem tkwi głęboko w samej mentalności amerykanów . Na to wszystko nakładają się różne czynniki takie jak : utrzymujące się na stałym niemalże poziomie dość wysokie bezrobocie , rozwarstwienie społeczne , plaga związana z łatwym dostępem do narkotyków i innych używek. Itd , itd. Można by tą listę uzupełniać jeszcze przez dłuższą chwilę. Tak jest w USA .

W Kanadzie natomiast , pomimo faktu iż większość Kanadyjczyków także posiada broń "ostrą" nie występuje tam w takiej skali zjawisko przemocy związane z wymuszeniami czy rozbojem. W porównaniu do "Stanów" gdzie w samym NY dziennie Policja notuje od kilkudziesięciu do kilkuset przypadków użycia broni w celach wymuszeń , napadów bądź nawet zabójstw - w Kanadzie w przeciągu całego roku odnotowuje się do kilkunastu takich wykroczeń.

O czymś to może świadczyć . Moim skromnym zdaniem to nie samo posiadanie broni jako takiej stanowi problemem czy stwarza zagrożenie. Zestawienie tych dwóch wymienionych powyżej państw sąsiadujących ze sobą jest swego rodzaju próbą znalezienia rozwiązania tego dylematu .

Proszę tych moich przemyśleń nie traktować jako prawdy objawionej. Są to jedynie luźne dywagacje w kontekście toczącej się dyskusji..

pozdrawiam
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#333116

  i widzial, ale nie spostrzegl, bo jest bardzo wyksztalcony (skonczyl AGH, ale nie nauczyl sie ortografii), a co za tym idzie, najwazniejsze dla niego jest pozyskanie energii kosztem zasobow wody pitnej, uprawy rolnej i zdrowia ludzkiego. Ano, widac mozna i tak.

O jakiej propagandzie na youtube mowisz, wilku na kacapy? You tube jest medium ktore pokazuje filmy z roznych zrodel, co najwazniejsze takze filmy szarych obywateli chcacych naswietlic jakis problem i co ich spotkalo. Grupowe pozwy obywateli przeciw koncernom nie sa po to, aby ktos sial propagande przeciwko lupkom, ale dlatego, ze grupa obywateli zastala poszkodowana i ma na to wiele dowodow, bo w przeciwnym razie zaden prawnik nie podjal by ich sprawy.

Posadzanie o agenture jako sposob dyskusji jest co najmniej niestosowne i stoi w sprzeczosci z zasadami i dyskusji i zasad ogolnie przyjetych w sieci.

W wypadku wilka na kacapy jest nie dosc ze obrazliwe, to powtarzane do znudzenia w kazdym wpisie, prawdopodobnie w mysl zasady, ze klamstwo czesto powtarzane staje sie "prawda".

Tak sie jednak dzieje, ze kazdy sadzi po sobie, postrzega innych wedlug siebie i jesli widzi agenture na kazdym kroku, to zapewne ma do tego powody, z wlasnego zycia wziete. Dlatego tez uwazam, ze grupa osob, ktora na Niepoprawnych bardzo chetnie obrzuca blotem wszystkich, ktorzy w dyskusji im sie sprzeciwia i chetnie nadaje swoim rozmowcom tytul agenta,  - ze ludzie ci sami sa agentami, zapewne roznych masci i niekoniecznie dzialajacymi wspolnie. Jesli ktos jest regularnym czytelnikiem Niepoprawnych, latwo sie zorientowac kto do tej grupy nalezy.

Autora notki przepraszam za dygresje.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#333501

Ja byłem na spotkaniu z Francuzami którzy zablokowali łupki u siebie i mnie nie przekonali, choć to ci sami którzy walczyli z GMO i tu ich popieram.

Byli tam też Polacy, jacyś Zieloni, którzy twierdzili, że to oddawanie Zachodowi wydobycia łupków za darmo, to potworne straty. Też mówili, że wiemy o łupkach od czasów Gierka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332969

Z naszym rządem każde pozyskiwanie energii jest ekstremalnie niebezpieczne.

Fakt, że pokrywają się tereny wodonośne z gazonośnymi a wody mało mamy ale można wydobywać bezpiecznie gaz i ropę tym bardziej, że to inne głębokości niż w USA.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332966

ale to moja opinia co od reszty sie zgadzam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332974

Tym razem widzę, że się zgadzamy.

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#332958

z pogladami na jedna rzecz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332965

Jestem energetykiem: podnosiłem ten temat, poważniej, na forum technicznym.
Kolega Zaleski - nie zna zapewne znamion niedoboru energii, chociaż - może jest własnie takiego niegoboru - dzieckiem. Są inne warianty zbilansowania wzrostu zapotrzebowania na energię, ale - nie tutaj o tym: elektrownia atomowa, jedna, może podniesie trochę nasze kiepskie obecnie perspektywy energetyczne, ale - problemu docelowo nie załatwi - może co najwyżej załatać dziurę...

Czas by zacząć od tego, na czym "stoimy": większość energii w Polsce pochodzi z elektrowni węglowych. A te - trzeba przede wszystkim modernizować. Kolejnym poruszanym tematem - powinny być elektrownie wodne (nie - wiatrowe, niosące za sobą jedynie problemy, od których świat ucieka)... O gazie - pomarzmy, ale w kuchniach i zakładach produkcyjnych, gaz wykorzystujących...

A najbardziej - czas na innowatorów: i słoneczko należy zaangażować, bo to energia najczystsza i najdoskonalsza tym samym. Woda i słońce - czego sobie i Tobie życzę...

Krzysztof Kaznowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof Kaznowski

#332907

Po raz pierwszy zgadzam się z KK. Natomiast Satyr opisywał kiedyś szczegółowo, jak małe gospodarstwa mogą uniezależnić się od "państwowego" (?) systemu energetycznego, m in. stosując przydomowe wiatraki elektryczne i inne źródła energii odnawialnej. Co do elektrowni węglowych - obecny rząd już "zadbał", żeby nie modernizować! Bezpieczeństwo energetyczne zostało naruszone. A co z geotermią?

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#332919

Wiem jaka jest sytuacja z energią. Wiem też, że pod ziemią mamy węgla do zgazowywania na 1000 lat naszych potrzeb, gazu na 300, a energii geotermalnej pod prawie całą Polską do końca świata.

Może nie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#332961

[quote=R.Zaleski]Wiem jaka jest sytuacja z energią. Wiem też, że pod ziemią mamy węgla do zgazowywania na 1000 lat naszych potrzeb, gazu na 300, a energii geotermalnej pod prawie całą Polską do końca świata.

Może nie?

[/quote]

Pewnie tylko totalny ignorant mógłby temu zaprzeczać.
Jest jeszcze i inna zależność , której to - niestety nie przeskoczymy , póki co - Pakiet Energetyczny !!!!

Jak zapewne wszystkim już wiadomo ów "pakiet" został zaaprobowany przez nasze władze z Tuskiem na czele.

Cyrograf został podpisany !

To "koń trojański" zamykający nam wszelką nadzieję na samodzielne wykorzystanie tych złóż o których powyżej.

Nie chciałbym być źle zrozumianym ale ....
Na obecną chwilę , tylko jakiś cud mógłby odwrócić koło historii..

pozdrawiam
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#333121

Mam juz sklerozę, ale dobrze pamiętam, że tą elektrownie atomową budują juz od 1970r ( 42 lata z przerwami) i daj im Boże dalej takie tempo.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#332925

Tylko ile to nas przy Tusku będzie kosztowało, ale lepsze już to.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332962

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

przydomowych generatorow energi,bo na panstwo czy jak tam to okreslic, nie bedzie mozna liczyc.
I juz nie kwestia oplacalnosci bedzie wchodzila w gre co niezaleznosci, a moze wogole posiadania jakiegokolwiek zrodla energi.Takz e dyskusja czy sie bedzie oplacac czy nie nie bedzie wchodzic w znaczenie. poprostu bedzie wybor zarowka czy swieczka.
Z czasem moga powstawac jakies sasiedzkie cooperatywy bo to zmniejszy koszty, a nastepnie male osiedlowe czy wiejskie stacje energetyczne oparte na szerokim wachlarzu zrodel powiazanych oczywiscie z geografia i srodowiskiem.Praktyzcnie mozna prawie ze wszytkiego wycisnac energie pod warunkiem tylko zeby koszt wyciskania nie byl wiekszy od wycisnietej energi.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#332971

A jakoś na to przez całą III RP nikt nie wpadł. Dziwne nieco.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332973

zeby sie uniezaleznic, szczegolnie jak praca czy zarobek bedzie zalezny od nieprzerwanego doplywu pradu.Np. wszytkie farmy musza miec alternatywne zrodlo bo czy to kurnik czy obora bez pradu beda wielkie straty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332975

"Komu zależy na budowie elektrowni atomowych w Polsce"

http://niepoprawni.pl/blog/783/komu-zalezy-na-budowie-elektrowni-atomowych-w-polsce

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#332980

Gdyby nie to , że temat jest nad wyraz poważnym można by ów Pański esej potraktować jako tragifarsę której akcja dzieje się gdzieś głęboko w Afryce bądź Bangladeszu , zaś relacje sporządzono na potrzeby jakiejś tam francuskojęzycznej "TV - BUL-BUL-TONĘ".

Właśnie ...gdyby nie to , że chodzi o nasz nieszczęsny kraj.
Można by boki zrywać. A tak wypada jedynie pochylić głowy by w najbliższą środę kapłan posypał nam czoła popiołem. Doszliśmy już do takiego punktu "tumiwisizmu" , że kolejny milimetr oznaczać będzie już tylko upadek w przepaść...

Kto tylko może i potrafi niechaj gorąco modli się do dobrego Boga by ten litując się nad tym nieszczęsnym narodem , przywrócił nam rozum i wiarę w siebie.

Amen

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#333126

"Doszliśmy już do takiego punktu "tumiwisizmu" , że kolejny milimetr oznaczać będzie już tylko upadek w przepaść..."

Ja jestem jeszcze większym pesymistą, upadek jest nieuchronny. To śmiech przez łzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333206