PiS i 3%

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Potrzebna jest kolejna partia, ruch, koalicja na prawicy. Potrzebna jest dlatego, że Kaczyński nie jest od lat w stanie przyciągnąć więcej jak 1/3 głosujących w wyborach parlamentarnych a on w PiS o wszystkim decyduje. Takie są fakty. Może GP uważa go za idealnego przywódcę, ja nie. Orban jest po prostu lepszy od niego, jego partia lepsza od PiS. Potrafił zbudować silniejszą partię, uzyskać na bardziej skomunizowanych Węgrzech lepsze wyniki wyborcze, z zasady ponad 10% lepsze od PiS przez długie lata. Był częściej i dłużej przy władzy. To samo można powiedzieć np. o Laarze w Estonii, Saakaszwilim w Gruzji, prawicy na Łotwie współrządzącej z narodowcami.

Faktem jest, że 2 lata temu zabito połowę ekipy Kaczyńskiego, najmocniejszych ludzi PiSu. Potem część uciekła. Po 10.04 było trudniej niż gdziekolwiek indziej, ale przedtem nie. Więc zamiast się latami pieklić, że inni na prawicy chcą zabrać PiS te 2-3% może spróbować je zyskać wśród tych co nie głosują, albo głosują na partie systemowe. Bo to pieklenie się zabiera PiSowi z 5%, słaba jakość pracy kolejne 5 - 10 %, powtarzające się stale błędy w kampaniach wyborczych kolejnych 5%. Chytry dwa razy traci.

Zarzut o odbieraniu tych 3% był przed ostatnimi wyborami powtarzany z częstotliwością zdartej płyty i uporem idioty, teraz też. To błędna strategia PIS spowodowała jego przegraną, każda inna byłaby lepsze, przynajmniej dawałaby szansę. Żadnych z tego wniosków z przegranej nie wyciągnięto. Ja wyciągnąłem prawidłowe jeszcze przed wyborami. Dowody są w linkach. Zresztą 3% w tę czy tę stronę nie załatwi sprawy, potrzebna jest większość konstytucyjna. Słaby rząd z nakładającym się nań kryzysem ma związane ręce i pewną przegraną w następnych wyborach.
Takie pieklenie miałoby sens, jeśli w Polsce byłoby tylko trochę ponad 30% elektoratu „patriotycznego” i na więcej nie ma szans. Jeśli tak jest, to jakim cudem na Węgrzech mamy 70% (Fidesz+Jobbik). System wygrywa nie tylko dlatego, że PiS od lat jest na poziomie 30%, też bo przepływy elektoratu są pomiędzy partiami systemowymi, bo nie ma innej oferty poza PiS w realnej systemowej opozycji. Tam to nawet tworzą partie, by ewentualnie nie stracić elektoratu. Nawet to Fidesz ostatnio robi, by mieć alternatywę dla Jobbiku. Dobrym wzorcem są też prawicowe portale internetowe u nas, gdzie ciągle zwiększana paleta i ilość powoduje wzrost popularności wszystkich.

Polacy nie lubią jak prawica się kłóci i dzieli, dali temu wielokrotnie wyraz przy urnach. Obserwują ją uważnie i widzą więcej, niż wielu jej często liderów jest w stanie sobie zdać sprawę. Widzą partyjotyzm zamiast patriotyzmu. I machają ręką. Nie tyko dziś tak jest. Przed wojną też widzieli. Ale jeśli na prawicy nie będzie kilku 2-3 cywilizowanie dyskutujących i konkurujących ze sobą ugrupowań, to ona wyborów nigdy nie wygra, Polski nie naprawi. Jak będą, będzie wygrywać zawsze. Opozycyjny monopol też degeneruje, jak każdy.
Nie mówię, że Kaczyński jest złym politykiem, jest dobrym, nawet bardzo dobrym. Mówię tylko, że są lepsi. Jest sprawnym szefem partii. Aż tyle i tylko tyle. No i ja nie chcę liczyć na jednego człowieka, tylko sprawny system.

Zagranie Glińskim było dobrym ruchem ale jakby bez konsekwencji, pociągnięcia sprawy. Jest premier a gdzie jego rząd cieni, gdzie recenzowanie władzy. Premier bez rządu to jak ogon bez psa od dłuższego już czasu. Ma się to zmienić. Kontra mainstreamu – akcja straszenia leminga jeszcze była skuteczna ale następna już będzie mniej.

Inicjatywa rozwoju własnych mediów jest jedyną logiczną, można jedynie spytać czemu tak późno i jak to technicznie wyjdzie.
Próba wyrywania „Rzepki” przez rządzących skończyła się jak dotąd wykreowaniem tygodnika W Sieci, Do Rzeczy. A i NeoUrze musi być puki co opozycyjne by się uwiarygodnić i całkiem rynku nie stracić. Opłacało się?
PiS a schizmatycy
Zasadą postępowania wobec wszelkich nowych inicjatyw jest ich niszczenie wszelkimi dostępnymi metodami. Nawet paszkwilem, nieprawdziwymi zarzutami agenturalności itd. Potencjalny elektorat to widzi. To powoduje, że PiS jest jedyną partią na prawicy – ale w opozycji – niszczony jest potencjalny koalicjant w identyczny i w formie, i w treści sposób przez media mainstreamowe jak opozycyjne, tu kolaborują one z systemem. A z zasady partiom pozasystemowym w post-sowietach udawało się zdobyć władzę dzięki koalicjom. Nawet ugrupowanie Orbana jest koalicją. Fakt, że dotychczasowe nowe ugrupowania sporo zrobiły w celu uniemożliwienia sobie sukcesu, z drugiej strony. Były i są w tej materii nad wyraz skuteczne.
W razie głębokiego kryzysu PiS ma szansę przejąć władzę, ale raczej wątpię czy będzie miał wystarczająco wielu, wystarczająco silnych ludzi, by nas z niego wyprowadzić. Ostatni rząd miał kadry w kratkę.

http://wpolityce.pl/artykuly/45546-fidesz-srubuje-rekord-jest-najpopularniejsza-w-sondazach-partia-na-wegrzech-nieprzerwanie-od-78-miesiecy
http://niepoprawni.pl/blog/2334/szefowie-kampanii-pis
http://niepoprawni.pl/blog/2334/dajecie-sie-wpuszczac-w-kanal
http://romanzaleski.salon24.pl/309973,strategia-opozycji-pis
http://niepoprawni.pl/blog/2334/dziennikarze-i-politycy-o-ruchu-narodowym-znajdz-roznice

Brak głosów

Komentarze

Zdecydowanie tak. Jarosław Kaczyński jest twardym, silnym i zdecydowanym szefem swojej partii. Niestety nie idzie to w parze z polityką. Politykiem jest nieztety miernym, wręcz beznadziejnym. Drepce w miejscu od kilku lat w okolicach nie przekraczających 30% poparcia a konkurencji w postaci innego odłamu prawicy boi sie jak ognia.
Dziś jeszcze nikt nie śmie o tym głośno mówić ale kto wie, czy następne pokolenie nie uzna go za zdrajcę narodowego za oddanie władzy po 2,5 roku rządów postkomuchom.
Jednego powinniśmy być pewni, dopóki będziemy głośno mówić, że w następnych wyborach i tak(bez względu na błędy) zagłosujemy na PiS, to PiS się nie zreformuje.
Kaczyński wreszcie powinien zrozumieć, że czas bezkrytycznego popierania jego partii minął, że nie wystarczy "mandat" w postaci cudownego ocalenia się z zamachu.
Pisie przestać nas Picować.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330106

"Politykiem jest nieztety miernym, wręcz beznadziejnym"

Ja napisałem że bardzo dobrym, bo jednak te 30% ma a potem długo, długo nic. Stałe poparcie od dłuższego czasu z niezależnych od układu to ma tylko JKM 2-3%.

Ja, jak nie będę miał innego wyjścia zagłosuję na PiS. W wyborach prezydenckich pewnie nie będe miał, tylko jak PiS chce je wygrać paląc mosty z narodowcami teraz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#330116

No właśnie i tu dotknął Pan sedna sprawy cyt: "jak nie będę miał innego wyjścia zagłosuje na PiS" kon. cyt.
PiS doskonale wie o tym, że jakieś 15% wyborców z tych 30% głosuje na tę partię "bo nie ma wyjścia" i dlatego się nie reformuje, nie stara, nie walczy, nie poświęca, bo i tak znajda się tacy "co nie mają wyjścia"
Czemu Kaczyński dezawuuje poczynania narodowców ?
Bo boi się o te 15% "niewidzących wyjścia", może jeszcze przyszłoby im do głowy wybrać narodowców w wyborach a nie zatęchły PiS.
Pan napisał bardzo dobrym a ja się z tym nie zgadzam i uważam, że beznadziejnym.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330128

Mysle że Pis narodowcy mogą urwać z 5%. Nawet na oko to inni wyborcy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330174

Jan Bogatko

...żarty się Pana trzymają. Niech Pan pokaże partię w Europie o takim poparciu, jak PiS w tak nieprzyjaznym środowisku, jak w II PRL.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#330133

Panie Janie. Zdaje się Pan nadal stoi po stronie bezkrytycznie zachwyconych procentami poparcia i sondażami..........NIESTETY
Mówimy o dwóch różnych sprawach. Pan o procentach a ja o skuteczności. Wysokie poparcie społecznie ni jak nie przekłada się na skuteczność w przypadku PiS.
Ma Pan jakieś dowody na skuteczność PiS ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330142

Właśnie pokazałem. Węgry chyba były bardziej skomunizowane niż Polska, miały bardziej skolektywizowane rolnictwo, słabszy Kościół. Estonia czy Łotwa to byłe sowieckie republiki z silną mniejszością narodową, Gruzja. W porównaniu to my mamy luksusowe warunki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330187

jak wygrywa wybory. PiS na razie przegrywa raz po raz. Skuteczność żadna.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#330296

Carmina

Z miernotą łatwo wygrać. Dlaczego nikomu sie nie udało? Przez 23 lata? No można było sobie założyć kilka PiS bisów, były takie próby. Gdzie są ci wspaniali mędrcy, ktorzy te partie tworzyli, jaka armia wyborców za nimi stoi? Ile mają poparcia? No przecież cale 50 proc elektoratu niegłosującego było i jest do dyspozycji.

Przecież PiS nie ma żadnej możliwości nikomu w niczym przeszkodzić.

Jego nie wspierają media docierające do milionów ludzi codziennie. Wprost przeciwnie,  codziennie przez te media jest  niszczony,  to konkurencji było i jest łatwiej, skoro tylko PiS uchodzi za całe zło wcielone.

Co robiły przez te lata  i robią te  partie prawicowe, a trochę ich było, antypisowskie. Gdzie ich wspaniały program , inny image, lepszy kontakt z ludźmi ,mediami, demokratycznymi zasadami działania wewwnątrzpartyjnego etc..

Po co zajmować sie codziennie PiSem i go kopać razem z głownym nurtem , szturchać, pouczac, pokazywać błędy ?

Bezproduktywne.

Zrobić samemu lepiej, mądrzej , genialniej. Ludzi ci u nas dostatek, wyborców też, poza elektoratem pisowskim posiadającym raptem  25 proc., a czasami 30 proc.

Nie zajmujecie się PiSem . Dlaczego chcecie go niszczyć, zabierać mu wyborców,dzielić.

Stale apelują wszyscy ci , którym nie podrodze z PiS ,do jego eloktoratu.Po co?

Niech apelują i zabierają głosy wyborców PO, PSL, to ogromny rezerwuar , no i ci niegłosujacy całe 50 proc do dyspozycji.

Ta lepsza prawicowa partia pod znacznie lepszym kierownictwem powinna lekko osiągnąć ze 40 -45 proc wyborców i to na dłuższy okres czasu . Z łatwością pokonać tych nieudaczników z PiS z ich  ciągle tylko 25-30 proc.Przecież pokonać słabeusza to nie sztuka , prawda?

Do tej pory żaden geniusz tego nie zrobił ale wszystko przed nami.

Można wiedzieć, kogo widzicie Panowie, na czele tej nowej  partii, jakiego wreszcie nie miernotę, a męża stanu potrafiacego porwać Polaków, dla którego nasi oligarchowie i ich pieniądze i powiązania, media , WSi,mainstrem, celebryci to pestka .No i jaki ona będzie miała program? Będzie walczyła z korupcja nepotyzmem, powiązaniami biznesu z politykami, drenowaniem Polski przez kapitał miedzynarodowy etc? A może darować to sobie aby nie zrażać?

 A może to powinna być  nowa stara partia, ktorą oni, wymienieni wyżej,  wszyscy  jak jeden maż poprą?

Dopóki sie rzetelnie nie przeanalizuje sytuacji w Polsce, nie pokaże wszystkich uwarunkowań dlaczego tym innym partiom się nie udało prześcignąć PiSu, dotrzeć do większej liczby ludzi , to te ciagłe pretensje do PiSu nic nie wnoszą , nie zmienją niczego w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#330134

Pana zachwyt PiS z wymienionych przez Pana powodów -największa, niepokonana, trwająca od lat, ze stałym poparciem itd wcale mnie nie przekonuje i nie wystarcza mi. A gdzie w tym wszystkim jest skuteczność ?
PiS to według mnie mierna partia i mierny jej przywódca skoro mając stanowiska Premiera, Prezesa IPN, Prezydenta, etc nie dała sobie rady i oddała władzę postkomuchom.
To partia, która zamiast tworzyć własne media narzeka na dyskryminacje przez media rządowe (narzekać łatwiej niż tworzyć).
Mówcie nadal Kaczyńskiemu i PiS, że są piękni i wspaniali a bądźcie pewni, że w PiS nic się nie zmieni i w następnych wyborach ponownie osiągną powodujący zawrót głowy "wspaniały" nieosiągalny dla innych partii wynik około 30%
a my nadal pozostaniemy z ręka w nocniku.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330149

 A może by tak troche o "lemingach i polskojezycznych europejczykach" i majacych wszystko gdzieś. Z takiego "narodu " nie wyciśnie sie 60 % poparcia dla partii opartej na tradycyjnych wartosciach - chyba , ze ma sie "pijar" , ale tego PiSowi i sobie nie życze .

Vote up!
0
Vote down!
0
#330328

PiS jest partią wschodniej Polski. Na zachodzie ma czasem 10% poparcia. Dlatego muszą być partie bardziej do lemingów docierające. No i z moich doświadczeń wolontariusza z kampanii - żeby było śmieszniej pomagałem kandydatowi popieranemu przez PiS wynika, że najwięcej jest tych wszystkimi rozczarowanych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330462

To pewnie nie do mnie, tylko do pierwszego komentatora, bo ja co innego napisałem niż to, z czym Ty polemizujesz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330190

jak świnia na astronomi. Ale jednak człowiek żyje, widzi i odczuwa to co się dzieje. Nie chcę sie wypowiadać w kwesti czy Kaczyński to dobry polityk czy zły. Jako Polak chciałoby sie aby w Polsce zaczęło się dziać normalnie. Lecz w  działaniu Kaczyńskiego jest coś nie tak, gdyż zbyt dużo ludzi nie ma do niego zaufania. W ostatnich wyborach myślałem ,że zwycięży, minimalnie ale zwycięży. Okazało się ,że w tym słynnym wywiadzie u Lisa spalił swoje szanse. Wprawdzie Lis pokazał, że z niego taki redaktor czy dziennikarz jak ze świni koń ale udało mu się odebrać wiele głosów na Kaczyńskiego. Zbyt często Kaczyńki powie coś co zaskakuje wielu jego wyborców i oni zamiast oddać głos wpadają w pewne zwątpienie. Popieram też tezę ,że to nie byl dobry pomysł gdy miał władzę oddał ją jakby w prezencie swoim przciwnikom i zdrajcom Polski. Osobiście podczas ostatnich wyborów nie mogłem głosować z różnych względów ale w drodze do Petersburga przekonałem 1/3 wycieczki ,że należy głosować na PiS z powodów patriotycznych.Głosowało mnóstwo osób z wycieczki w Ambasadzie Polski w Rydze. Wybory zostały przegrane i zasmuciło mnie  gdyż byłem przekonany, że jednym a może nawet dwoma głosami wygra PiS. Okazało się,że wielu moich znajomych tej młodszej generacji zmieniło zdanie po wypowiedziach Kaczyńskiego na tematy polityki zagranicznej z zachodem. Żeby nie rozpisywać się  powiem tylko, że pan Zalewski ma rację martwiąc się już o wyniki wyborów. Osobiście czekam na ruch MP bo widzę w nich przeciwwagę dla PO a i ich wypowiedzi po marszu 11 listopada napawały otuchą. Tylko ,że jakoś cicho się zrobiło i nie wiadomo co dalej. Osobiście chciałbym pojechać na Węgry na  ich marcowe święto i na własne oczy zobaczyć jak Orban i oni sobie z tym lewackim tałatajstwem poradzili. Mam nadzieję ,że skorzystam z zaproszenia . Polakom natomiast życzę aby przejżeli na oczy i prawidłowo zagłosowali.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330143

z widłami i bez, czyli autor i inicjator rozwiązania PiSu winni opuścić Niepoprawnych i przenieść się na bliższe ich poglądom politycznie strony. Nie wskazuję jakie, ale to, co tu wypisujecie, to jest czystym sabotażem i robi wrażenie, iż zostaliście nasłani przez antagonistów Kaczyńskiego. Niby KTO ma tę nową partię stworzyć ? KIM i ilu ma już zwolenników ? Na razie widzę tu dwóch. PiS ma poparcie znacznie większe, niż ujawniają media i to winien wiedzieć ów propagator nowej idei... Po prostu, gdzie się nie spojrzy - tam wtyczki i "ideolodzy" jakiejś bliżej nieokreślonej społeczności "prawicowej". Kiedy już zbierzecie przynajmniej 15 chętnych do Waszej, nieodgadnionej, formacji - dajcie cynk !

Vote up!
0
Vote down!
0
#330146

Nikt nie mówi o rozwiązaniu PiS lecz o potrzebie gruntownych zmian w PiS i daniu szansy Ruchom Narodowym.
Już to raz mówiłem. Kochacie ten swój PiS bezkrytycznie jak marynarz rozbitek kozę na bezludnej wyspie. Kochacie i wydaje wam się ta koza piękna i pełna cnót, bo innej nie macie......ba, wy już nawet tak się przyzwyczailiście do tej "wyspiarskiej piękności", że innej nie chcecie i nie wyobrażacie sobie bez niej życia.
Tylko, mocno kopany przez nas w d..ę PiS, stale krytykowany i świadomy, że za swoje lenistwo nie będzie miał naszego poparcia w wyborach, zechce się zreformować.
Głaskany pogrąży siebie i nas.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330161

Niech Pan przestanie opowiadać kto kogo i za co kocha. Nie ma Pan pojęcia o tym i proszę tu nie wmawiać takich niedorzeczności. Wie Pan, albo udaje że nie wie w czym rzecz ! Znaleźli sie "reformatorzy" tak, jak by to było takie proste i oczywiste jak się tę reformę robi w aurze ogólnej nienawiści i krytyki. Na dodatek jeszcze na tym portalu. Lojalność, ogląd sc eny politycznej i realizm - oto co nami kieruje, a nie jakaś bezsensowna "miłość", którą nam tu Pan wmawia ! Przestańcie już tu rozrabiać i wymądrzać i niech każdy z Was robi to, co umie i mówi do rzeczy. Naprawdę , hadko się czyta Wasze "analizy" i "filozofię" dla ubogich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330318

Przecież nikt nie chce rozwiazania PiS a tylko jakiejś alternatywy i działania właśnie ze strony PiS aby ukazała sie w końcu szansa na przejęcie władzy.Widzimy co sie dzieje i że Polska marnieje. Jak długo musimy czekać, bo nasze głosy bez tych co do tej pory nie głosowali znowu nie wystarczą. Czy ta troska o lepszą Polskę Wam przeszkadza? Jeżeli tak to nie rozumiem. Jak do tej pory to tylko J.Kaczyński potrafi zabrać głos po prawej stronie i przyłożyć komuchom i POrządzącym a za chwilę też swoim głosem daje powód do wyżywania sie wszelakiej maści zdrajców i sprzedawczyków. Dlatego poparłem propozycję "nauczyciela akademickiego" aby PiS przemyślał i wszedł we współpracę z psychologiem i wisażystą aby wzmocnić swój wizerunek medialny a tym samym uzyskać odpowiednio więcej głosów. A jeżeli chodzi o głosy to ta liczba 15 została już dawno przekroczona tylko tyle,że nie idzie o rzwalanie PiS a o jego wzmocnienie. Przypomnę, że PiS wygrało wybory gdy głosem PiS był świętej pamięci Prezydent Lech Kaczński. Po jego śmierci szefem i głosem jest Jarosław i jak widać to nie wystarczy. Dlatego trzeba rozważyć możliwości i muszą być zmiany bo inaczej to wygramy ale w chęciach.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330215

"z widłami i bez, czyli autor i inicjator rozwiązania PiSu winni opuścić Niepoprawnych"

Jasne - cenzura prewencyjna podstawa wolności słowa.

Woda na młyn rewizjonistów z Bonn i piasek w tryby rozwoju socjalistycznej ojczyzny.

Tak to kiedyś leciało.

PiS robi wewnętrzne badania i czasem je ujawnia. No i wybory pokazują jak jest. A że sondażownie pełnią funkcje propagandowe, to inna sprawa.

Nie jestem w Ruchu Narodowym, choć w sumie mi się podobają, choć też robią błędy o których napisał komentator co uważa, że zna się na polityce, jak...... Dobrze zaczęli a teraz cisza. Wejdź na FB i zobacz nie 15 a 15 tys.

Myślisz, że takimi komentami zyskasz jakiegoś wyborcę dla PiS, czy odwrotnie, czy Cię to nie interesuje a podstawa to pływanie we własnym sosie, gdzie wszyscy spijają sobie miodzik z ust.

Ja jestem niezależny bloger, i choć nie mam takich ambicji, podpadam wszystkim o których piszę, a piszę o wszystkich. Poprostu staram się pisać prawdę. Wystawiać laurki to powinni partyjni PRowcy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330216

"jak świnia na astronomi" - nie powiedziałbym. Nie jesteś ślepy jak bardzo wielu ludzi na reakcje wyborców, wpływ działań polityków, na wyniki głosowania.

Wielu komentatorów, czy blogerów, czy dziennikarzy potrafi tylko powtarzać obiegową formułkę o tych "3%" a każdy kto je chce zabrać to WSI - i nic więcej. I będą to powtarzać po następnych przegranych wyborach a inni będą bezkrytycznie słuchać. I dlatego przegrają kolejne wybory.

Ja mogę się mylić. Ty możesz się mylić. Ale niech mi do cholery ktoś to normalną argumentacją, w normalnej dyskusji wykaże.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330201

żaden inny polityk, niż osiągnie więcej niż JK. Trzeba wspomagać niezależne media - to jedyna droga do wyzwolenia się spod okupacji tej azjatyckiej, medialnej dziczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#330150

bo sie oruchomily kundle obszczekujace PIS.
Ale ten skowyt jest moja muzyka,wasze wycie sprawia mi radosc,
bo widze na PObolszewickiej lewicy przestrach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330159

Dla zaślepionego, gorliwego wyznawcy PiS, każdy kto skrytykuje PiS to Polszewik.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330163

"bo sie oruchomily kundle obszczekujace PIS"

Wyobraź sobie że to czyta ktoś niezdecydowany czy głosować na PiS, czy nie. Widzi autora który w logiczny sposób, argumentując umiarkowanie krytykuje PiS. Starając mu się tym pomóc.

I komentatora twardego zwolennika PiS, który w chamski sposób się do niego odnosi. Nie odnosi się do argumentów.

Zyskałeś kogoś dla swojej partii, czy straciłeś?

Zakładam, że jesteś zwolennikiem a nie wręcz przeciwnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330224

intencje jednego z PRowcow PObolszewickich.
Problem jest nie w tym ze PIS musi szukac sobie koalicjantow za wszelka cene ,bo juz mial i wiemy jakich,a w uruchomieniu swiadomosci Polakow, ktorzy wogole nie glosuja, albo nie maja prawowitego rozeznania w sytuacji jaka jest w Polsce,a nie maja pojecia bo wciaz trwa ujadanie na PIS.
Nastepnie problem sfalszowanych ewidentnie wyborow co autor nie zauwaza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330228

Gdzie byli ci zapowiadani obserwatorzy ostatnich wyporów z ramienia PiS ? Gdzie ? Gdyby byli przy urnach, żadne serwery ruskie nie mogyby oszukać.
(NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330231

Mylisz się.
Wybory zostały zaklepane jako legalne, mimo, że wyniki przechodziły przez serwery kraju, który miał i ciągle ma interes w tym aby Polska była słaba, jak najsłabsza a najlepiej żeby jej nie było.
Ten jeden fakt powinien wystarczyć do orzeczenia o ponownym komisyjnym, ręcznym liczeniu głosów i co by się stało gdyby, po takim liczeniu, okazało się, że wyniki są diametralnie różne, że jesteśmy rozgrywani jak małe, otumanione mgłą dzieci.
Czy można być aż tak naiwnym, aby wierzyć, że te ruskie serwery zostały wybrane przez przypadek, tak trudno powiązać zamach w Smoleńsku (brak winnych z polskiej strony i ich niezachwiana pewność uniknięcia kary) z pewnym wynikiem wyborów?
Tylko pytam się jaka była cena?
Czy już jesteśmy republiką nie wiedząc o tym jeszcze?
Szukasz nowej partii, szukasz winnych?
To dlaczego nic nie zrobiłeś do tej pory aby doprowadzić do ręcznego liczenia głosów, gdzie się buntowałeś, ile osób o tym fakcie poinformowałeś jako taki elokwentny rozwalacz, dlaczego teraz wymądrzasz się i oceniasz innych.
Masz przecież PJN, Solidarną Polskę, narodowcy prawdopodobnie z Ziemkiewiczem coś będą tworzyć idź tam i działaj ale po co czepiasz się, pouczasz(czyżby dlatego, że takie klawiszowanie jest łatwiejsze od konkretów w realu)?
Idź, rozmawiaj, wyłuszcz swoje racje i zobacz na czym polega polityka na najniższym szczeblu. Zobacz czym są koterie, zauważ może kto sobie Polską gębę wyciera, które stołki mają wzięcie i może wtedy jeszcze się nie poddasz.
PiS-owi do ideału brakuje jak młodej do renty, ale dopóki nie ma na tzw. scenie politycznej lepszej alternatywy(a na dzień dzisiejszy nie ma drugiej partii po prawej stronie, która od tylu lat jest tak konsekwentna) to trzeba PiS wzmacniać bo, jak jeszcze ta partia się rozwali, to wszyscy będziemy w czarnej d.pie.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#330863

Na Węgrzech był taki sam. Orban napisał, że wygrał dzięki Internetowi i FB, na którym PiS nie ma. Jest tylko niezależna propisowska partyzantka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330203

Carmina

A narodowcy jak chca wygrać gdy od początku ich lider atakuje PiS?

Oj. trzeba myśleć. Jeszcze niczego konkretnego nie osiagneli, dopiero zaczynaja a już ich lider sie zachowuje jakby to on tu od kilkunastu lat miał ten 30 proc elektorat. Po przeczytaniu wywiadu z Winnickim też byłabym ostrożna. Nie jest jasne czego on chce, i wchodził w takie koneksje z ludźmi NE , że jest wprost wskazany dystans, obserwacja. Nie słowa a czyny sie liczą. Pozyjemy , zobaczymy czy sa wiarygodni gdzie zmierzają.Zrownanie PisU z PO dla mnie zawsze jest rozstzygające.Świadczy o złej woli, bo przy wszystkich zastrzeżaniach do Pisu, ktore i ja mam, sa to zupełnie inne formacje i inni ludzie, inni liderzy.Innych spraw i interesów bronią. PiS jest stale atakowany, niszczony, zabija mu sie ludzi,  dla dobra wspólnoty  znosi te wszystkie ataki  i czynią to ci z PO, ktorzy jednocześnie niszczą Polskę dla swoich osobistych korzyści czyli pławią się we władzy i dobrobycie całkowicie poza kontrolą to zrównanie ich jest całkowicie poza wszelką moralnością.Dlatego dla mnie ktoś taki jest małowiarygodny jako obrońca polskości , narodu. Bo sam nie przestrzega zasad elemantarnej prawdy, obiektywizmu ,bezstronności, sprawiedliwości. 

To jest tak gdy olbrzym , zawodowiec wyposażony w dobre bokserskie rękawice okłada człowieka normalnego, bez rękawić, przy dopingu gawiedzi sekundującej bokserowi i ten słania sie, robi błedy , a Pan przechodząc mówi : "siebie warci"

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#330156

Ja uważam że PiS to partia reformistyczna a narodowcy rewolucyjna. A ja jestem radykał i bliżej mi dlatego do narodowców. Nie uważam PiS za partię systemową. Z tego co czytałem, Winnicki zarzuca PiSowi nieudolność, nie to co piszesz.

Co PiS i dziennikarze piszą o RN jest w linku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330227

Taki ten PiS słaby, taki ten Jarek do dupy, a jak tylko który chce się do władzy dorwać i tworzy kolejną kanapę, to nic tylko jeździ po Jarku.
A wszystko w oderwaniu od realiów. Żadna nowa partia nie ma już szans, tak się porobiło. To widać również po lewej stronie.
I żaden polityk na prawicy jeżdżący po JK nie ma szans. Nie wyrokuję czy to dobrze, czy źle, bo nie wiem.
Wiadomo natomiast, że dla PiS potrzebna jest koalicja, a nie kolejny guru atakujący Jarosława Kaczyńskiego.
To system jest chory i na pewno nie uzdrowi go kolejna partia.
Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#330173

Ty wiesz, ja wiem, że PiS potrzebna jest koalicja ale Jarosław tego nie chce i na razie nie zamierza się "koalicjantować".
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330177

A tego akurat nie wiem, że JK nie chce. Czas pokaże.
Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#330205

A z jaką to partią miałby to piS "koalicjantować"? Gdzie ta partia i czy ona może ma takie zaufanie jak węgierski Jobbik? Bo jeśli nie ma takiej partii to o czym mowa?
NIe jestem fanatykiem PiS, ale staram się patrzeć realistycznie. Skoro nikomu nie chce się, nie umie, nie może założyc solidnej partii po prawej stronie to znaczy że w jakiś sposób nie ma na to warunków. Zakładam jednocześnie że są tacy którzy chcieli by to zrobić, ale coś tam stoi na przeszkodzie. Zapewne pieniądze. Jako mięso wyborcze mam prawo oczekiwać od istniejącego lidera lub liderów aby robił to co do niego należy, czyli wygrywał wybory. Jednocześnie wiem że bez mediów na usługach danej opcji politycznej nie jest możliwe wygranie wyborów. Dlatego poprę każdego kto będzie w stanie przekonać większość przy pomocy mediów. PiS mediów nie ma. Czy ma je ktoś inny niż tusk i ferajna? Nie? Non to czym tu mówimy. A raczej bijemy pianę?
Sprawa sprowadza się do tego czy i na ile skutecznie PiS jest w stanie dotrzeć do wyborców. Trzydzieści procent to jakby z definicji, ale z definicji nie wygrywa się wyborów. Tym bardziej że mamy wygrać większością konstytucyjną, a takiej liczby głosów nie uzbiera się przy pomocy ochotników i kazań z ambony.
A zatem budowa swoich mediów jest warunkiem powodzenia. No i internet i FB i Tweeter i co tam jeszcze jest pod ręką. Reszta jest kruszeniem kopii o mur niemocy. A jak JK nie wie jak to wszystko zrobić to niech jedzie do Orbana i się dowie, nie mam nic przeciwko temu. NIe każdy posiada wszystkie zdolności. A nawet niech zaproszą Węgrów i niech oni choć po części kierują tym wszystkim. Byle skutecznie.

Jeden fakt pozostaje niezmienny. Nikogo poza PiSem nie ma po prawej stronie. Chyba że o czymś nie wiem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#330287

że to jest właśnie rozsądne myślenie. Gdyby wrażliwość Polaków była na takim poziomie to nie mielibyśmy dziś problemu.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330300

i znaczy to o sile samego J. Kaczyńskiego. Dlatego też to coś po prawej stronie nie powinno być z odpadu tylko z czegoś nowego. Jak na razie nie widać ale i jak długo czekać ? Po wyborach może być za póżno.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330221

To ci tzw. Narodowcy dowalają, ile wlezie, Kaczyńskiemu (również śp. Lechowi) - np. oskarżając go o zdradę na łamach różnych mediów - wespół w zespół z poplecznikami reżimu.

Pomińmy milczeniem to, jak wobec Kaczyńskiego zachowują się tzw. rozłamowcy.

Istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, że PiS i Kaczyński przegrywają kolejne wybory głównie przez to, że głosy liczone są przez ruskie serwery.

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#330181

A czy zasiadanie przu okrągłym stole ze zdrajcami nie było zdradą ? No może rzeczywiście nie było ale czy nie ujawnienie kulisów okrągłego stołu, ustaleń i planów rozkradzenia dóbr narodowych nie było zdradą ?
A dodanie władzy postkomuchom, bo niby koalicjant nie taki, to czym było ?
My może nie zdołamy ale historia rozsądzi jak nazwać te czyny.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330202

Władze postkomuchom (zakładam że chodzi o 2007, tak?) oddali sami Polacy, głosując, jak zagłosowali.
Zachciało im się PO.
Nie wszystkim, ale wystarczająco dużej części, aby Słońce Peru zaczęło rządzić.
Jestem im za to dozgonnie wdzięczny, nie ma co...

Vote up!
0
Vote down!
0
#330207

A kto oddanie tej władzy postkomunistom rękami zindoktrynowanych wyborców umożliwił ?
Nie był to przypadkiem ten wychwalany przez grupę gorliwych wyznawców pod niebiosa (po dziś dzień) Jarosław ?

Czy wyobrażasz sobie pole bitwy, gdzie na przeciwko sobie stoją dwa wrogie wojska a dowódca jednego z nich poddaje się i ucieka w podskokach z pola bitwy bo dąsa się na jedną ze swoich chorągwi ? Ja nie. A tak właśnie zrobił Jarosław Wspaniały.
ODDAŁ NAS W RĘCE POSTKOMUNISTÓW, bo chyba ślepy nie był i znał wyborcze sondaże i wynik wyborów, które odbędą się po jego dymisji.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330222

"Oddał nas w rece postkomunistów" - no przecież jest demokracja, większość wybiera...

Czy rząd powinien rządzić nie mając poparcia większości społeczeństwa? Bo wychodzi na to, że tak, powinien - pod warunkiem, że jest to właściwy rząd, ten nasz...

Przepraszam, że tak się natrząsam, ale to co mamy Polsce, to efekt nie tyle błędów PiS, co modelu politycznego+ stopnia ogłupienia części Polaków.

Popatrz na marketing polityczny jak na biznes - towary produkuje się pod gusta nabywców. Przeciez to jasne, że PO stosujące tanie populistyczne chwyty bedzie mieć największą sprzedaż - dopóki się ludziom w głowach nie pozmienia.

A ja w ogóle za demokracją nie przepadam. Demokracja wyniosła do władzy np takiego Hitlera. I co - powinniśmy powiedzieć - to była wina SPD czy KPD, czyli innych partii? Liderów tych partii?

A może Niemcy po prostu chcieli sobie wybrać NSDAP?
A Polacy chcieli PO?

Vote up!
0
Vote down!
0
#330234

I tu sedno sprawy. Dzięki za ten głos rozsądku.
Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#330208

Jest więcej w podanym linku

Szef Klubów GP Kapuściński: „Popatrzmy: jak, pod szczytnymi hasłami „Odzyskać Polskę” chcą stworzyć „Ruch Narodowy”, tyle że mają za plecami towarzyszy ze wschodu.”

Lipiński, osoba nr 2 w PiS: „Wolałbym, żeby w organizowanych przez nas manifestacjach nie uczestniczyli ludzie, którzy są kojarzeni z agresją na ulicach, bo to obciąża PiS (…) Jak się chcą narodowcy z lewakami bić na ulicach, to nie na naszym marszu.”

Gawkowski. Sekretarz generalny SLD: „Jeżeli środowiska prawicowe przyzwalają na to, żeby w Polsce budował się Ruch Narodowy (...), to nawet nie potrafię tego ubrać w odpowiednie słowa, bo podobne bojówki ruchu faszystowskiego na początku XX wieku, za przyzwoleniem Hitlera, dały początek III Rzeszy.”

Terlikowski „nie mam ochoty, by maszerować razem z młodymi ONR-owcami i tymi, którzy uznają Jana Kobylańskiego za autorytet”

Prof. Tomasz Nałęcz „ONR to radykalna prawicowa organizacja zafascynowana skrajnymi ideologiami”

Zaręba :”To siła, która prędzej może wyrządzić szkodę całej prawicy, odstraszając od niej hałaśliwym, ulicznym stylem działania nielubiących konfliktu Polaków, niż mieć realny wpływ na rządy. Chyba żeby przyszedł trudny do opisania społeczno-polityczny kataklizm”

Szczuka u Lisa do Zawiszy: „Proszę nie wycierać swojej faszystowskiej mordy”

Wipler: „Jeżeli faktycznie są plany polityczne tworzenia organizacji, która jeszcze bardziej rozbije szeroko rozumianą prawicę i będzie próbowała urywać PiS chociaż jeden czy dwa procent poparcia, to jest to działanie, które służy Donaldowi Tuskowi”

Vote up!
0
Vote down!
0
#330463

jest na rękę rządzącym, lewakom, nie-Polakom.
Ordynacja jest jaka jest, a dwa razy dwa jest cztery. Że o ruskich serwerach nie wspomnę. Tak trudno to zrozumieć?
Niestety równie szkodliwi są ci, którzy bredzą o trzeciej drodze, ponieważ tego nie rozumieją, jak i ci, którzy uderzają w PiS, ponieważ to rozumieją.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330193

Uważam, że o wiele szkodliwszy jest ciągły zachwyt i chwalenie PiS. Tak długo jak będziemy to robić, wybaczać błędy i głaskać PiS, tak długo hasłem przewodnim tej partii będzie : nic nie robię, bo nie nic nie mogę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330212

Jak się ma Twoja odpowiedź na mój komentarz do tegoż mojego komentarza? Umiesz czytać?

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330239

bla, bla, bla

Vote up!
0
Vote down!
0
#330464

No i te szałasiki...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330512

Gepecki
Faktycznie sytuacja jest bardzo złożona. PiS może jeszcze "zatrąbić w złoty róg". Pan Kaczyński wielokrotnie udowodnił, że potrafi zrobić coś konkretnego i dobrego. Jednak układ polityczny w Polsce jest bardziej wymagający niż możliwości takiego lidera. Potrzebny jest przywódca, który jak "ojciec" zjednoczy wszystkich Polaków "dobrej woli". Retryka podkreślająca "przewodnią rolę" PiSu powinna być zastąpiona zachętą do wspólnego działania, uwypuklaniem ważności każdej prawicowej organizacji oraz wygaszaniem złych rywalizacji.

Vote up!
0
Vote down!
0

RAK

#330199

zaszczepionym przez sciekowe media.
To my Polacy mamy wygrac dla PISu wybory to my mamy tak zrobic zeby ta patia wygrala i zeby rzadzila,do obszczekiwaczy co wyscie zrobili zeby wami rzadzil, ten kto was reperezentuje?
Niech kazdy zacznie najpierw od swojego podworka swojej rodziny kregu znajomych w parcy i na ulicy walczyc o Polske
a nie wiekszosc szcekaczy jest odwazna na forum odszcekac swoje, a poza klawiatura to mordy w kublach trzymacie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330235

A czy przypadkiem nie odwrotnie ? Zawsze myślałem, że to PiS powinien wygrać wybory dla Polaków.
A więc kto tu jest infantylny ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330243

Ad meritum.
Wskaż alternatywę na Prawicy.
Ciskasz się o wątłą posturę PISu, ale nie masz
NIC do zaproponowania W ZAMIAN.
Odpowiedz więc krótko - KTO?
Zmoczków sobie odpuść, jeśli nie chcesz być wyśmiany.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330251

Nie zrozumieliśmy się. Ja nie zwalczam PiS a jedynie namawiam do krytyczniejszego spojrzenia na działania tej partii. Próbuję uświadomić jego wiernym, bezkrytycznym wyznawcom, że PiS w obecnej zakonserwowanej, betonowej postaci i słabej kondycji oraz bez koalicjanta (choćby i z Narodowcami) przerżnie kolejne wybory.
Kopię PiS, bo chce żeby się zmienił, stał się aktywniejszy a także nie oddawał powierzonej mu władzy przed czasem.
Jeśli to nie nastąpi nie zagłosuję na marionetkową partię pacyfikującą większą część prawicy w Polsce.
Zreformowany PiS plus Narodowcy.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330265

Jesteś przedstawicielem BARDZO nielicznej grupy ludzi,
jaką spotkałem w życiu, a które zapytane jednym zdaniem,
nie zrozumiały pytania.
Przykre to tym bardziej, że dziesiątki lat pracowałem
nad komunikatywnością swoich wypowiedzi.
To spróbuję jak chłop krowie na rowie.
NIE PISZ O NARODOWCACH, BO ICH NIE MA.
Tak długo, jak nie poznamy ich lidera, to nie istnieją.
Są tylko tłumem, bezładnie zgromadzonym na imprezach
masowych.
Bardzo ładnie wyglądają, ale jako chaos, nie przedstawiają wartości politycznej.
Są tylko potencjalnym ŁUPEM, który w każdej chwili
może zostać zagarnięty przez dowolnego Bolka bis.
Także ich podsrywanie w ogródek PISu, potwierdza tę tezę.
Tak długo więc, jak ALTERNATYWY na Prawicy NIE MA,
to chroń to, co masz.
A jak chcesz wygranych wyborów, to WALCZ o tę grupę
wyborców, która wybory olewa.
Ale to się robi w sklepie, tramwaju, autobusie
na ulicy i wszędzie, gdzie spotkasz Potencjalnych
interlokutorów.
Trzeba tylko chcieć zrobić dziobem odrobinę przeciągu...
Czy teraz jaśniej?

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330275

Tezy potwierdzają się na wzajem. Wierni wyznawcy PiS potrzebują lidera, to mniej więcej tak jak stado owiec przewodnika z dzwonkiem.
Widać już u wyborców PiS pierwsze efekty scedowania indywidualnego, zdroworozsądkowego myślenia na jakiegoś przywódce ( w tym wypadku J.K).
Nie bój żaby, Narodowcy za jakiś czas wybiorą swoich przedstawicieli, powiatowych, regionalnych itd. To młody ruch, musi najpierw się skrystalizować, okrzepnąć strukturalnie.
Będzie na kogo pluć personalnie prawda Panie Leniwiec ?

Właśnie tak przez kilka lat robiłem (chronienie) ale nie mam już dłużej zamiaru robić tego błędu. Nie będę chronił tego co już jest (PiS) wyłącznie z braku alternatywy (zbyt mierne i bierne).
Nie zakocham się w kozie na bezludnej wyspie.

Dziękuję za radę, gdzie mam robić "przeciąg dziobem", Może to Pana zdziwi ale sam do tego doszedłem.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330292

"Narodowcy za jakiś czas".
Ten twój tekst już wystarczyłby za komenta.
Ale wyrażę jeszcze nadzieję.
Niech to nastąpi!
Może wtedy nie będzie trzeba wieców zwoływać,
aby znaleźć rzecznika z łapanki.

Odnośnie kozy i wyspy, to mogę zrozumieć.
Są tacy, co wolą samogwałt.

A odnośnie plucia, to pomylony adres.
Znacznie bardziej mnie pociąga przywalenie w ryja.
Zupełnie personalnie, jak trafiam na szmatę
albo kapustę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330305

To jak to się dzieje Panie Leniwiec, że w Polsce, gdzie około 20% populacji to szmaty i to szmaty nadal żyjące. Czemu oni jeszcze wszyscy żyją ci byli członkowie PZPR, SBecy, kapusie, POwcy, Palikotowcy ? Czyżby żadnego z nich Pan jeszcze w swoim życiu nie spotkał ?
Przecież jak Pan idziesz ulicą to trup powinien słać się gęsto, co piąty powinien dostawać od Pana w ryja a tu proszę samych uczciwych ludzi Pan w życiu spotyka.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330332

To proste.
Chowają się za Panu podobnymi.
Nawet, jak widać tutaj, nieustannie mogą liczyć
na pomoc tych, co to "pytania nie zrozumieli".

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330337

A nie przyszło Panu do głowy, że to właśnie za Panem ktoś się chowa ? Że robi Pan za usłużnego........., z tą swoją propisowska propagitką ?
Pan jest dla PiS tarczą a PiS w zamian za Pana podpisuje Traktat Lizboński, oddaje władzę PO i kilkukrotnie przegrywa wybory (po części na własne życzenie).
Piękny układ i cóż za bogaty koszyk.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330355

Kiedy powstawały zasady, którymi się kieruję,
ani mnie ani Pana nie było nawet w planach.
PISu nie przewidywali nawet jasnowidze.
Ale już wtedy wiedziano, że lepszy marny kijek
niż gówno w garści.
I jeśli to za mną ukrywa się choć jeden Uczciwy
Człowiek, to nie mam nic przeciw temu.
Za to nie zniosę tam wałachów, oparów, łżących,
korwinów i całej reszty zmoczków i winniczków.
Tak długo, jak nie przestaną się wypróżniać
na Prawicowy trawnik.

Kończę ten monolog pod ścianą, bo opatrunki są mniej jałowe.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330363

Potrzebna jest samorganizacja społeczeństwa. W PiS jest ledwie 20 tys ludzi a przed wojną w endecji było 300 tys, podobne proporcje są w porównaniu z Zachodem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330465

Najprostsze rozwiązanie.
Niech zarówno PIS jak Narodowcy, budują SWÓJ elektorat.
Ale nie wśród swoich.
Wzajemne sranie sobie do ogródka, wskazuje że nie
o Polskę w tych gierkach chodzi.
Niech Narodowcy przedstawią swojego lidera, aby można
było W PORĘ sprawdzić jego korzenie i powiązania.
Tylko że takiego lidera, jaki mógłby budzić zaufanie,
nadal tam NIE MA.
Zaufanie to nie prezent z Marsa, tylko EFEKT
PRACY I WYRZECZEŃ dla Polski.
Dość już demagogii z akademickich mózgojebów.
Czas pokazać koszyk z "owocami".
Koszyk PISu już znamy.
Czas na prezentację "koszyczka" Narodowców.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330236

Jakiego lidera mają pokazać narodowcy i po co ?
Narodowcy to oddolny ruch społeczny i nie potrzeba im tak jak Pisowskim wyznawcom, jakiegoś jednoosobowego Bożka, guru, i posągu z brązu, do którego mogliby składać swe prośby i bezgraniczną wiarę.
Od wieloletniego degustowania, zachwycania się i zachwalania tego Pisowskiego koszyka z owocami (mam nadzieję, że nie zatrutymi), zaczęliście dziwnie postrzegać otaczającą rzeczywistość.
Targ pełen najróżniejszych owoców i warzyw a wy tylko Jarek i Jarek.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330258

Oj tak!
Targowisko oparów, wałachów, korwinów i setki pomniejszego
robactwa.
Do wyboru, a mniej koloru, bo tam tęcza.
Wybór, jak wtedy, kiedy pytali o 3XTAK.
Wszystkie odcienie czerwieni, a i siniak się trafi.
Prawda, że żartowałeś?

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330277

A nie mówiłem? prawdziwy z Pan miłośnik owoców PiS.
Nic innego już nie smakuje.
A fee jak można Korwinów, Oparów, Gudzowatych w ogóle owocami nazywać. Przeciez to ścierwo niestrawne.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330336

w Smolensku dokonano egzekucji elity polskiej
o czym autor nie chce zdajsie wiedziec i wciaz wciska nam kit ze PIS przegral wybory.
Cwana zagrywka tyle ze autor za soba prowadzi niekumatych, ktorzy daja sie wciagnac w jego tok myslenia.
I pieprzenie wkolo macieju ze PIS przegrywa jest chwytem ponizej pasa, jak nawet PIS bedzie mial 90%elektoratu to i tak na ruskich serwerach pilnowanych prze agenturalna komisje bedzie wykazane ze przegral.
PISowi nie jest potrzebny zaden koalicjant bo z koalicjantem dalej nie bedzie parwdziwych rzadow, tylko jakies ustepstwa i na to PIS stac, jedynie musza sie odbyc prawdziwe demokratyczne wybory, ktore tylko raz sie zdazyly, bo sluzby zaspaly i PIS wygral.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330266

Trafne komentarze. Chyba prościej nie można.
Podpisuję się pod Twoim wpisem.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#330295

Staram się:)
Większość propagandy bazuje na przedstawianiu
opcji minimum.
Dlatego trzeba pytać:
A co później?
Do tego, trzeba również bazować na skojarzeniach
najprostszych, bo szechteryzm poczynił straszne
spustoszenia w rozumieniu języka Polskiego.
Dzięki i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330299

Zgoda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330466

Carmina

Przeciez Pan odpowiada nie na temat. Ja nie uważam,ze Pis jest wspaniały, a Kaczyński to geniusz , nigdzie tak nie napisałam. W Polsce mamy konkretna sytuację, konkretne uwarunkowania i w tych konkretnych się działa. Na moje pytania  do krytków PiSu,  Pan, nie znalazł odpowiedzi, i dlatego usiłuje mi wmawiać jakieś zachwyty PiSem.

Dlaczego inni na prawicy te PiSy Bis,mimo stale podejmowanych prób nie osiągneli tyle co Pis lub więcej, jakie są tego przyczyny?. Niech to najpierw ustalą. Bo moze to sa przyczyny obiektywne i więcej się nie da. To jest zupełnie inna sytuacja niż w karajach o ugruntowanej demokracji np w Niemczech . Tam też raz rządzą po kilka kadencji jedni , a poźniej drudzy.

Jak ktoś mówi ,że Kaczyński jest nieudacznik, to znaczy,ze chce powiedzieć ,że on ma recepte ,wiedzę i większe zdolności i umiejetności niz Kaczyński.

To niech pokaże jak to zrobić i zrobi. Bo tak to puste gadanie. Pis mu w tym nie jest w stanie przeszkodzić bo nie ma takich narzędzi. A Pan udaje ,że nie rozumie co napisałam.

Mnie nie przeszkadza, a wprost przeciwna  ucieszę się bardzo jak ktoś zabierze PO i PSL oraz przekona niegłosujących 50 proc elektoratu pod warunkiem,ze będzie ta partia usuwała wszystkie przeszkody w rozwju Polski, rozprawi sie z korupcją, będzie miała na uwadze interes Polski.

Bardzo bym chciała ale nie ma jej teraz i nie było w przeszłości.

Także proszę mi nie wmawiać,ze jestem zachwycona PiSem.Jestem realistką. Skoro wszystkie dotychczasowe proby podejmowane przez róznych polityków wywodzących się z PiS i nie tylko, nie doprowadziły do przejecia elektoratu ani od PSL, PO ani niegłosujacych ( Marek Jurek, Dorn etc) to trzeba przeanalizować dlaczego tak jest i nie żyć mrzonkami.

Może się nie da.Może to wymaga długiego okresu. Nad tym trzeba się zastanawiać. Bo łatwo rozwalić coś co nie jest idealne ma wiele wad ale jest , i zawsze jest przy określonych warunkach uda się poszerzć. Rozwalimy, podzielimy albo zbudujemy może się uda ? Budujcie obok, a nie zamiast.A obok, to nie ciągłe zwracanie sie do elektoratu PiSu aby opuścił PiS i przyszedł do Was.

To powinna być  walka o niegłosujacych i lemingów. Pis nie potrafii to wy to zrobcie.Tylko nie wlacie w PiS stale bo tak, jesteście, chcecie czy nie, jednym szeregu z PO, SLD.

Ach ci idealiści, perfekcjoności. Wszystko albo nic. Tak zadziałał Marek Jurek i co z tego wyszło?

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#330279

1 ) Cyt : "Dlaczego inni na prawicy te PiSy Bis,mimo stale podejmowanych prób nie osiągneli tyle co Pis lub więcej, jakie są tego przyczyny?" kon.cyt.
Przepraszam ale o jakich OSIĄGNIĘCIACH Pani mówi ? Bo chyba nie o 30% poparciu. Innych brak ?

2) Cyt : " Jak ktoś mówi ,że Kaczyński jest nieudacznik, to znaczy,ze chce powiedzieć ,że on ma recepte ,wiedzę i większe zdolności i umiejetności niz Kaczyński" kon cyt.
Nic podobnego. Jeżeli uprawiający woltyżerkę spadnie z konia, to wcale nie znaczy, że wytykająca mu to publiczność musi umieć jeździć konno lepiej. Zapłaciła za bilet (oddała głos) i ma prawo oczekiwać dokończenia popisu.

O Braku profesjonalizmu partii Kaczyńskiego niech świadczy choćby pierwszy z brzegu prosty fakt nie stworzenia alternatywnych mediów pro prawicowych, ani wówczas gdy Kaczyńscy byli u władzy a teraz w opozycji. Lenistwo czy sabotaż ?
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330303

nie chodzi o to by dołożyć PiS tylko by PiS wygrał wybory i zaczął robić to czego wszyscy oczekujemy.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330310

Wybacz, ale to zaczyna być drażniące, kiedy doktryna
komuny zaczyna być głoszona na NP.
To Homo sovieticus OCZEKUJE aby coś za niego ZOSTAŁO
ZROBIONE.
Patriotyzm polega na tym, aby nie CZEKAĆ tylko ROBIĆ.
Chcesz zmian?
To budź lemingi.
A PIS to sprawdzaj, jak już do władzy dojdzie.
Jeśli DOBRZE wykonasz swój patriotyczny OBOWIĄZEK,
to TWOJA obudzona grupa, pozwoli Ci na skuteczność
w dziele kontroli PISu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330320

 że na swój skromny sposób właśnie tak robię. Może to jak z gruszki a nie pietruszki podam taki przykład. Mam bardzo dobre stosunki w miejscu zamieszkania z działaczami PSL. Oni się spotykają i dyskutują również na tematy ważne Polsce. Powiem nawet,ze nie są zadowoleni z ich polityki tam w Sejmie. byli i są zdeterminowani występować z szeregów partii gdy nie zmieni się głos Pawlaka. Mieli swój zjazd i wszyscy delegaci których znam zagłosowali przeciw Pawlakowi. Bo wieś nie jest pro homoseksualistom, nie jest za nieobiektywnym raportem Millera i nie jest za polityką PO i jest Katolicka.

Dlaczego o tym napisałem? ano dlatego, że nie mogę iść na spotkanie z PiS bo ich tu nie ma. To co piszecie o mocy PiS i tych 30 % to też może się zmienić na minus dla PiS gdy przemówi bardziej na prawo i wyrażnie PSL. Dziś wiele moich kolegów i koleżanek popiera PiS dlatego, że wiedzą o małych szansach Jurka lub właśnie z braku alternatywy a są członkami Radia Maryja. To oni już dziś szykują się do następnej rocznicy Smoleńskiej  bez wsparcia i udziału PiS. Czy gdyby oni PiS pomogli w tym wszystkim bo pieniądze mają zaszkodziłoby PiS czy raczej pomogło? Napisałem wyżej,że znam się na polityce jak świnia na astronomi i dlatego mam obawy,że ten przeciętny obywatel myśli podobnie jak ja i gdy nie uzyska wsparcia to żeby się nie ośmieszać po prostu nie pójdzie zagłosawać. Dlatego Wy wykształceni obrażacie się na niby doktrynę komuny ale w zamian proponujecie, no właśnie co? jakoś nie widzę ,co.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330518

Ciągle to źle, tamto niedobrze, "niech" wygra "niech" zacznie robić" bo myżmy wykupili bilety!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330325

na pewno tak się stanie, dzięki Waszym "światłym" radom pt. "Jak PiS ma wygrać wyhbory". Tylko łatwo je dawać , a gorzej z realizacją, bo ani to możliwe w tej sytuacji, ani łatwe. Ziobrzyści plują na swego byłego guru, bo są wściekli, że nie mogą się przebić przed Kaczyńskiego .Obarczali, jednostronnie, winą za wszystkie przegrane wybory szefa, a przecież to ONI mieli za zadanie i powinność jeździć po Polsce i przekonyhwać do swego programu ludzi. Młodzi, wyszczekani (Ziobro, Kurski, itd.itp), a tu, nagle , winny KACZYŃSKI. Wredni tak, jak i reszta odszczepieńców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330331

Bo widzi Pani. Na kobietę od której odchodzi już czwarty z kolei mąż zaczyna patrzeć się ze zdziwieniem.
I nie pomaga nawet to, że jej siostra czy mama oraz swatka tłumaczy i zachwala. Coś musi być na rzeczy skoro odchodzą.
Podobnie jest z PiS, za dużo tych odejść, za dużo niejasności.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330342

więc porównanie zupełnie jak kula w płot.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330347

Zaropiało i się gnoi.
Jeśli za towarzyszkę życia zawsze flanelki trafiają,
to chwała mu za to, że zasady zna.
Dla wyjaśnienia:
Siusiaka się na śmietniku nie znajduje, aby w byle
dziurę go pchać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330352

Panie Tańczący,pisze Pan ze odchodzą.A może jest bardzo wymagająca.Ma Pan pomysł na dobrą jakość.Wierzę ze nie chcemy wracać do tego co było i dlatego mamy problem.

Vote up!
0
Vote down!
0

wojtek

#330366

http://www.ekspedyt.org/r-zaleski/2013/02/04/1578_nowy-naczelny-nowego-ekranu.html Bo jeśli tak, to wszystko staje się jasne. ;-)
Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#330401

To by wyjaśniało upór harcowników...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330411

Autor tej notki wyjaśnia swoje obiekcje wobec nowego naczelnego NE.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330581

Dziękuję.
Bardzo czekałem na tę odpowiedź.
Niedomówienia prowadzą do nieporozumień.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330584

http://www.ekspedyt.org/r-zaleski/2013/02/04/1578_nowy-naczelny-nowego-ekranu.html Bo jeśli tak, to wszystko staje się jasne. ;-)
Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#330402

"Młodzi, wyszczekani (Ziobro, Kurski, itd.itp), a tu, nagle , winny KACZYŃSKI."

Jak ci wredni i wyszczekani prowadzili kampanię wyborczą, to PiS wygrał wybory. To fakt. Jak kampanię prowadzili ci ułożeni i grzeczni, PiS przestał wygrywać. To fakt. Kto jest wredny, chyba nie nam wypada oceniać i nawet nie przystoi, bo nikt z nas nie wie o co panowie się pospierali i co między nimi było. Takich rzeczy nie podawano do wiadomości opinii publicznej. Poza tym obie strony obarczają się winami. To nie jest gra tylko do jednej bramki.
A tymczasem do zagospodarowania pozostał elektorat tych 50% Polaków, którzy na wybory nie chodzą. Kto pierwszy przekona ten elektorat aby poszedł do urn i zagłosował na przedstawiony program, ten wygrywa wybory.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#330397

To pokazuja dane w przedostatnim komencie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330582

Ziobryści nie mają swoich mediów, więc muszą skakać jak im te w których występują zagrają, w ten sposób się zgrywają.

No i PRowcy są dobrzy a stratedzy żadni myślałem, że im to lepiej wyjdzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330467

Jeżeli ma Pan kandydata, to świetnie,ale niech nam Pan go przedstawi.Wszyscy jadą na Kaczyńskiego,bo taki albo siaki,tylko moi mili,nie wiem który  z nas zrobił tyle dla Polski i przeżył tyle dramatów i obelg co On,ale chce mu się pracować dla Polski.Nie jestem jakimś oszołomem ,może to złe porównanie,względem PiS-u,ale jak na razie nie widzę innej alternatywy.Powtórzę pytanie ,fundamentalne pytani,Kogo mamy lepszego na prawicy ,czyli jak dobrze myślę,naszej strony,od Pana Kaczyńskiego,odpowiedzcie.Pozdrawiam Wszystkich prawicowców,narodowców,tradycjonalistów do których sam się zaliczam.

Vote up!
0
Vote down!
0

wojtek

#330373

Zasadniczo to nie mamy i to jest problem. Ani na dziś, ani na jutro a powinni się tacy liderzy tworzyć. Ale podstawa to społeczeństwo obywatelskie. Bez tego liderzy nic nie zrobią.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330469

nie chodzi o to by wykreślić Kaczyńskiego tylko aby go wzmocnić aby nie popełnial jakichś gaf ,które niestety przytrafialy mu sie w dotychczasowych kampaniach przedwyborczych i przez to przegrywal. Minialnie ale przegrywał. Dlatego na wszelko wypadek trzeba coś budować aby mieć alternatywę.  Dlatego uważam,że R. Zaleski podobnie jak ja szuka wsparcia w Narodowcach. Ważne jest między innymi to ,że w ich zamierzeniach a może i w programie jest rozliczenie się z komuną i całym tym złem jakie cały czas gryzie Polskę po okrągłym stole.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#330515

"Tam to nawet tworzą partie, by ewentualnie nie stracić elektoratu. Nawet to Fidesz ostatnio robi, by mieć alternatywę dla Jobbiku."

U nas też się to dzieje. Wygenerowanie z niczego Ruchu wiecie kogo, próby wygenerowania liberalnej odmiany PiS (Kluzikowcy) itp. Ale Tusk działa jeszcze w warunkach względnego komfortu medialnego, natomiast Kaczyński jest pod obstrzałem. Ciężko jest wygrać wybory po śmierci brata, to także tłumaczy chwilowy spadek notowań po śmierci Pani Jadwigi - skwapliwie odnotowany przez massmedia. Po prostu ludzie wątpią w liderów, których spotykają same klęski i to tak dotkliwe. Ot i cały sekret.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#330374

Ludzie idą za siłą. To co piszesz jest jednym z elementów.

Do wyborów trochę czasu jest.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330471

Że "tańczący z widłami" postanowił zmienić nick na "tańczący z Nowym Ekranem", to jeszcze jestem w stanie zrozumieć.
Ale trudno mi pojąć, z jakiego powodu wszyscy Państwo bierzecie udział w tym kiepskim programie tanecznym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330407

Jak ktoś mówi, że Kaczyński jest nieudacznikiem, a sam nie potrafi osiągnąć nawet tego albo i połowy, to oznacza nie mniej ni więcej, że potrafi się jedynie przechwalać i nic poza ty.
Krowa, która………
Nawet nie interesuje mnie dlaczego to akurat PiS i JK jest atakowany by atakujący mieli szansę na choćby wejście i zaistnienie w sejmu, a nie np. rzekomo ich wrogie PO, SLD, PSL czy .boczki z PP, bo dla mnie jest to zbyt oczywiste.
Ale odpowiem na to tak: - Nie czarujmy się to są ich ewentualni koalicjanci, a nie znienawidzony przez komunistyczny salon PiS.
No tak, można rozwalić już stojący szałas w nadziei, że kiedyś może uda się nam wybudować dom, prawda?
Niestety chętnych do budowy domu nie ma za to jest cała sfora do zburzenia szałasu.

Niestety, to droga pozbawiająca Nas nawet szansy na schowania się przed najmniejszą mżawką.

Nie dla piątej drogi czy włażenia po raz kolejny do rzeki o nazwie OS.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#330425

A ja mam wrażenie, że szałas rozwala każdy najmniejszy konkurencyjny opozycyjny szałasik i tylko o to mam pretensje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330472

gość z drogi

teraz jest inna próba ....

bardzo zły pomysł....foteliki,kanapeczki i kanapiątka a POLSKA tonie...takie  posunięcia  nie służą  Polsce...ale za to bardzo pomagają Platformie Obłudników...

kolejna próba zabrania głosów PISowi  a osiągniecie kilku procent poparcia...na prawdę nie ma sensu,chyba, że ktoś chce zabłysnąć na krótki moment...

a więc jedynka ...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#330523

A co Ty na to. Tym faktom też postaw jedynkę.

Bloger Raróg napisał w Salonie 24 notkę p.t. "Platforma straciła milion zwolenników" /TUTAJ/, w której zauważył, że w porównaniu z rokiem 2007 na PO zagłosowało obecnie o ponad milion osób mniej, a na PiS o prawie 900 tysięcy mniej. Postanowiłam przyjrzeć się dokładniej tej sytuacji. Okazało się, że w 2007 na PO głosowało 6 701 010 wyborców, a w 2011 - 5 626 773, czyli o 1 071 237 mniej, co oznacza utratę ok. 16% elektoratu. Na PiS odpowiednio 5 183 477 i 4 295 016 o 888 461, czyli 17% mniej, na SLD /LiD/ - 2 122 981 i 1 184 303 - o 938 678, czyli 42% mniej i wreszcie na PSL - 1 437 638 i 1 201 628 - spadek o 236 010 , czyli o 16,4%.

Ogółem łączny elektorat czterech partii, obecnych w minionej kadencji w Sejmie zmniejszył się o 3 miliony 343 tysiące 386 głosujących, co stanowi ponad 20% tego z roku 2007. Sposób uprawiania polityki w Sejmie w latach 2007-2011 zniechęcił ponad 1/5 wyborców.

http://naszeblogi.pl/17488-znikajace-elektoraty-partia-nieglosujacych-rosnie-w-sile

Vote up!
0
Vote down!
0
#330578

Nie można się dziwić temu, że wyborcy mają dość
ubijania mydlin o abstrakcyjnych tematach,
a całkowitego pomijania spraw, które są dla nich
istotne.
Na ile taka sytuacja wynika z kreacji PRowskich
lew-libów, a na ile z oderwania etatystów
od Narodu, to już temat na osobną analizę.
A teraz konstruktywnie:
Należy wesprzeć Prawicę do wygrania wyborów,
ale pozyskane w trakcie "pracy u podstaw"
gremia wykorzystać do stałego już nadzoru
nad politykami.
Sieć lokalnych "biznesików" musi zniknąć.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330586

Trudno się z tym nie zgodzić. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330591

Trudno się z tym nie zgodzić. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330600

Na tych kanapach siedzą politycy także z PiSu. Rozwalają lokalne inicjatywy powstające pod ich sztandarem z obawy, jak mniemam, że może spośród mieszkańców lokalnych społeczności wyłonić się ktoś, kto będzie stanowił konkurencję. Mieszkańcy są zauważani, gdy trzeba rozkleić plakaty, o tak, wtedy są uśmiechy i uściski dłoni. Później rozbijanie i wstawianie swoich miernych.
Zaznaczam, że nie dotyczy to wszystkich, ale do rzadkości też nie należy. Potencjał ludzi, którzy chcą coś zrobić jest tłamszony. Gdyby było inaczej bylibyśmy już zdecydowanie dalej. Podejrzewam, że wkrótce PiS obudzi się z ręką w nocniku a z nim, wszyscy ci, którzy dadzą się przekonać, że lepiej nie można się organizować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330635

boldandcharm
Napięty i czujny bądź, na krytykę nie zezwalaj.
Pomóż przedłużyć mandat. Pomóż i Spierdalaj.

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#330826

gość z drogi

pamięć ludzka jest wyjątkowa krótka...oddał władzę,czy zdradzili go

Giertych zakładając LISa, piękny kazio umawiający siew krzakach z PO i strach pewnych grup przed lustracją...?

TAKA jest prawda..

.takie są Fakty,a z Faktami się nie dyskutuje....

i jeszcze jedno

jak mamy cokolwiek wygrać,jak w Katowicach na Kutza poszli równym sznureczkiem i zagłosowali ,jak zagłosowali....tu nawet ruskie serwery były niepotrzebne,wiem,bo rozmawiałam z nimi...głusi,ślepi ,zadymieni....Nie czarujmy się ,tylko spójrzmy realnie na życie i na ludzi ....i popierajmy PIS jeśli chcemy mówić po Polsku....a nie gawarit pa ruski,czy po niemiecku...

na szczęście  i TAK jest nas dużo  ,mimo wrogiej propagandy...i szałasików....bo te mi wyjątkowo podpadają..,może dlatego,że nie lubię szałasów...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#330879

... głosowac na PiS, są jednak takie, że zagłosowanie na tę listę, stoi w konflikcie ze zdrowym rozsądkiem.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330925

co to za regiony, w których zdrowy rozsądek nakazuje głosować na PO, SLD, PSL, PP czy na partię niemającą szans przekroczyć próg wyborczy lub wcale...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330927

Każdy z masą mózgową powyżej 100 gram i ilorazem inteligencji już w granicach 35 wie, że nie głosując wcale względnie głosując na głębokie nisze głosuje na partię wygrywającą a takową jest Platforma Obywatelska.

Czyli wytłumaczę raz jeszcze. W obowiązującej ordynacji wyborczej nie głosujący popierają wygrywającą partię. Nie głosując głosują na PO lub inny RPP. Ja nazywam takich ludzi ZDRAJCAMI! Trudno nie pozostawiają mi innego wyjścia!

Była mowa o jakimś tam rozsądku. To co jest bardziej rozsądne? Głosowanie na PO/PSL/RPP/SLD czy na PiS? Nistety NIE MA NIC W OKOLICACH PiS NA CO MOŻNA BYŁOBY GŁOSOWAĆ! nIE MÓWIĄC JUŻ O PRAWEJ STRONIE! Bo głosowanie na PJN czy ziobrystów to to samo co głosowanie na PO/PSL/RPP/SLD. Różne nazwy, cel ten ZNISZCZENIE POLSKI!

Zadaję pytanie co jest bardziej rozsądne ODBUDOWA POLSKI (PiS) czy CAŁKOWITE ZNISZCZENIE POLSKI (PO/PSL/RPP/SLD/PJN/Ziobrzyści?

______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#330948

gość z drogi

na PO,SLD,RPP,czy szałasiki,to Głosowanie na Polske...?

na pewno nie....w czasach,gdy palący koty i jego towarzystwo wzajemnej adoracji...

chcą uczyć nas "nowych zasad"

czas na rozsądek....i tylko to dzisiaj jest najważniejsze....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#330976

gość z drogi

niebezpieczne myślenie....i niedobre DLAPOLSKI

od dawna spieram się z tą proPOzycją...z taką obojętnością...i takim myśleniem...a raczej nie myśleniem,,,

 Właśnie Dlatego rząd obłudników rządzi nami drugą kadencję,/rychy,zbychy ,miry i ci z Amber Gold/

DLATEGO,

ze takie myślenie znalazło zwolenników...obrażonych na wszystko a przede wszystkim na Polskę...

              to nie tylko nie słuzy Polsce,ale bardzo Jej szkodzi...a nie zakładam,że było  to celem ,tych tzw nie glosujących...chyba ,ze POpierają PO

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#330978

A dlaczego od razu na PO? Może po prostu na nikogo?

Co to za region? Np. szydłowiecki, którym rządzi Radom. Rozbito mocną grupę tych, którym sie chciało i wiedzieli czego chca dla kraju i regionu, co zostało - pytanie retoryczne? Tamci odeszli. Więcej przykładów z metodami działania decydentów? Pewnie byś nie uwierzyła jak to działa.

Dla obserwatorów to nie jest widoczne ale dla tych od wewnątrz doskonale. Słabe wyniki więc nie dziwią, a będą jeszcze słabsze, bo ludzie się organizują na poziomie samorządowym (wybory). Mają jaja, głowę, są bezinteresowni, a więc wszystko co potrzebne by odnieść sukces by ludzie im zaufali. I nie będą firmowali się sztandarem PiS tylko biało-czerwona barwą.

Sytuację oczyściłyby jednomandatowe okręgi wyborcze/wybory bezpośrednie ale zauważyłaś, że nikt ich nie chce? To proawdopodobnie strach o własne d...! Przepraszam, musiałem.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330957

Każda jest gorsza od głosowania na PiS, nawet jeśli PiS nie spełnia naszych oczekiwać. Jest co jest. Jak nie ma idealnego, bierze się optymalne.
Może i jednomandatowe okręgi wyborcze, wybory bezpośrednie byłyby lepsze, ale póki co obowiązuje taka a nie inna ordynacja wyborcza - to jest nagi fakt. Próbujmy zmieniać rzeczywistość, ale się na nią nie obrażajmy - nie strzelajmy sobie samobójów!
PiS ma mnóstwo wad, ale głosowanie dzisiaj na inną opcję, to głosowanie na rządzących - arytmetyka jest bezwzględna, zrozum to.
Odzyskajmy Polskę, a potem żryjmy się miedzy sobą, jeśli trzeba - ale nie teraz!
 

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330965

gość z drogi

dorosła...przykład sp Sekuły,czy żyjacego ale bardzo znamiennego Stokłosy....

Kto dzisiaj wygrałby takie wybory ? wiadomo...ci co mają KESZ,czyli ci co są od lat w UKŁADACH...maja telewizję,maja władzę i ludzi ,niewolników uzależnionych od nich....

Nieprawda? prawda,prawda, na codzień się z tym spotykam....

Ci co się uwłaszczyli na naszych i na Narodowym Majątku sami by sie wystawili na Urzędy,by mieć więcej władzy,albo wystawili by "swoich" a ludziska zatrudnione w ich "Firmach" POszłyby głosować na nich... 

i TAKA jest obecnie PRAWDA o Jednomandatowych.......

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#330979

To co opisałeś ma miejsce własnie teraz. Nawet z list PiSu nie możesz wybrać waryościowych tylko często nijaka góra wchodzi, a tęgie głowy idą w niebyt.

Ludzie zagłosowaliby na kogo by chcieli, nie wiem dlaczego sądzisz, że większość zagłosuje na swojego szefa w tajnych wyborach.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330984

boldandcharm
Gdybym powiedział Pani, że jesteśmy narodem gorszym od innych, naznaczonym piętnem bylejakości i w związku z tym musimy się na ta bylejakość godzić, zapewne protestowała by Pani. Rozumiem logikę Pani argumentów. Proszę jednak zauważyć, że stawianie wniosku: PiS owi wiele, miejscami bardzo wiele brakuje do ideału, ale nie ma alternatywy, więc ograniczmy wymagania - prowadzi do powyższego. To wyjątkowo przykra konstatacja, szczególnie dlatego,że prawdziwa.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#330985

Amen.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330987

alternatywa jest jedna: albo PiS, albo PO.
Reszta to szczegóły - do dogrania, ale w swoim czasie.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330989

Od 20 lat Polacy nie potrafią stworzyć innej alternatywy! A alternatywą dla PO jest PiS! Czy mnie się to podoba? Nie! Proszę zaproponować inną alternatywę, bo jak pokazały ostatnie lata niegłosowanie prowadzi w prostej linii do zwycięstwa wyborczego PO/PSL/RPP i co tam jeszcze.

Rozumiem, że wielu Pisowców jest niewymownie szczęśliwych z bycia opozycją, Nic się nie robi, a dietki i tak lecą! Moja propozycja to zaskoczyć ich, dać im władzę i zobaczyć co z nią zrobią. Gorzej już być nie może!. A więc?

__________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#331152

dziś jedyna realna szansa to poprzeć PiS - dać mu władzę.
Da radę - OK. Nie da rady - no właśnie: i tak nie będzie gorzej, niż jest. Ale jest nadzieja na lepiej.
Natomiast na pewno będzie gorzej, jeśli przy władzy pozostaną ci, którzy obecnie w Polsce rządzą.
Przecież dla tych, którzy naprawdę chcą zmiany rządu, odzyskania Polski, nie ma innej opcji. Jeszcze  trochę i nie będzie czego ratować...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331164

Jak jesteś partyjnym propagandystą to popieraj w ciemno. Tych którzy nic nie robią, wchodzą w układziki itd. Jak jesteś dziennikarzem obywatelskim to pisz prawdę. Lekko nie będzie (jak widać po tej notce) ale zrobisz coś dla Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331279

To reguła.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331361

A moja propozycja - to pisać o tych co nic nie robią, niech ruszą tyłki. O tych co robią też, sam pisałem pozytywnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331278

Niestety samo pisanie kompletnie nic nie da. Naprawdę wiem o czym piszę. Zaczynałem pisać jakieś 10, no może więcej lat temu. I co? I nic! czy coś zmienilem? Kompletnie nic!Czy ktoś mnie posłuchał? Kompletnie nikt! Czyli co jest lepsze, tona pisania czy gram konkretnego działania?
__________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#331368