POLACY co się z Wami stało...? !

Obrazek użytkownika lem
Kraj

 "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi..." - Jan Paweł II

Tak niedawno był wśród nas, na spotkania z nim przybywały miliony, dziś wydaje się, że zapomnieliśmy o Nim i jego naukach. To nie ja, to On wydaje się pytać Was: "Polacy co się z Wami stało ?"

Trudno uwierzyć, że mogliśmy o nim zapomnieć... o człowieku, za pośrednictwem którego doświadczyliśmy największego cudu zbiorowego, cudu solidarności 10 milionów Polaków. To magiczne słowo, wypowiedziane przez Niego stało się "ciałem" i ogarnęło umysły robotników...inteligentów...studentów i spowodowało zmianę mentalności tych, którzy nami rządzili i zniewalali nasze umysły. Siła słowa przeciw uzbrojonym po zęby oddziałom broniącym utopijnych idei komunizmu, za którymi stała potęga "Imperium Zła". Jedność jaka scaliła te miliony spragnionych wolności ludzi, była tym cudem, ktory pozwolił, że niemożliwe stało się możliwe...Komunizm upadł ! 

Zdawało się, że za tym zwycięstwem przyjdzie odnowa całego polskiego społeczeństwa, że szybko pozbieramy się po komunistycznym "tajfunie" jaki niszczył Polskę przez całe 50-lecie. Niestety obraz dzisiejszej Polski wydaje się potwierdzać fakt, że szansa tej odnowy znacznie przesunęła się w czasie. Pogrobowcy postkomunistyczni, wyposażeni w nowoczesne środki masowego przekazu znów zniewalają nasze umysły ... . Opanowana przez nich do perfekcji propaganda przywróciła wiele mechanizmów, które świadczą, że znaleźliśmy się znów w warunkach prawie, że PRL-owskich. Wniosek może być jeden, daliśmy się oszukać zdrajcom okrągłostołowym i popadliśmy w ich dyktat, ktorego celem jest przedewszystkim interes określonych środowisk i prywata różnych klik...

Brak dziś autorytetu błogosławionego Jana Pawła II spowodował degradację więzów moralno-etycznych w naszym społeczeństwie a tym samym przyzwolił na odrodzenie zła, które znów niszczy naszą jedność i solidarność. Tu apel do Episkopatu Polski i mediów katolickich, aby duch naszego Papieża i jego nauk stał się głównym przekazem w kontakcie ze społeczeństwem. Oby pytanie Polacy co się z Wami stało ? zapoczątkowało nową jakość w naszym życiu, taką, jakiej życzyłby sobie Jan Paweł II.

Brak głosów

Komentarze

prof Rycho

Polak mądry po szkodzie.
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
pozdr

Vote up!
1
Vote down!
0

prof Rycho

#322757

Taka prawda,zgadzam się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#322788

Za odpowiedż piosenka zespołu T. Love "Lucy Phere".bardzo na czasie .Ja nie umiem jej tu wkleić.Ale można znależć na YT.

Vote up!
1
Vote down!
0
#322949

A wiesz Baba-jaga mi też pasuje tu "Lucy". słowa: Muniek Staszczyk, muzyka: Bob Dylan

Vote up!
0
Vote down!
0
#322953

Żyjemy jak między kamieniami młyńskimi - kacapem i szkopem (mowa nienawiści, wiem, wiem) - a u steru Komo-Tuski. A więc pytanie: "co sie stało"? uważam za nietaktowne. To się stało, ze wyboru dokonały ruskie serwery.

postscriptum: właśnie wróciłam z projekcji filmu Anity Gargas "Anatomia upadku". Kto chce wiedziec, co sie stało z Polakami - niech ten film obejrzy.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#322956

 z Dziennikiem Gazeta Polska i obejrzę, a potem puszczę po Rodzinie i Znajomych. Dopisze tylko dedykację dla jednego z moich szwagrów, który jeszcze błądzi i uwaza, ze "zyje się lepiej". (Coś mi "zet z kropką" nie wchodzi.) Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#322958

Nadkomplet. Udało mi się uzyskać kawałek ściany. Miło było spotkać na żywo tak znakomitych ludzi, jak pani Ewa Kochanowska, Beata Gosiewska, Andrzej Melak, pani Gójska-Hejke i wiele innych osobistości.

Film zrobiony rzetelnie, przeciwstawiający dwie strony: kłamców-tchórzy i walczących o prawdę bojowników. Gdyby w samolocie tym zginął ktoś z moich bliskich, nie wiem, czy wytrzymałabym psychicznie.

Z ludzi "trzymających władzę" współczucie moje wzbudził prokurator pułkownik Rzepa. Dlaczego? Nie wiem. Miałam wrażenie, że kłamiąc płonie ze wstydu. Ale może to tylko złudzenie.

Reakcja publiczności - pełna emocji, spontaniczna. Podczas bełkotu tuska, seremeta, grasia - odpowiedni szmer przechodzący w pomruk. No, i na końcu - wielkie brawa dla autorów. Mogłabym tak stać nie czując zmęczenia jeszcze jedne półtorej godziny.

Po projekcji pani Anita powiedziała kilka pięknych zdań, my te prawdę wydrzemy spod ziemi.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#322965

 projekcji w kinie, ale ja mieszkam w POlsce B, więc sam muszę się postarać...

Vote up!
0
Vote down!
0
#322970

To porcja otuchy !

Dla mnie niestety film jest niedostępny, pozostaje nadzieja, że ktoś go wrzuci na YT to obejrzę.

Masz rację - słuchając czasem wypowiedzi Rzepy odnoszę wrażenie, że mu się jakoś dziwnie... głos łamie.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323015

lem
Cieszą mnie te wszystkie komantarze, jakże rozważne i mądre. Wynika z nich, że nasz byt w aktualnej rzeczywistości uwiera każdego logicznie myślącego PATRIOTĘ... , że chcielibyśmy i mamy chęć zmienić "meble" w NASZYM DOMU !

Vote up!
1
Vote down!
0

lem

#323011