Sprawca zamachu w Smoleńsku jest już znany

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

We wpisie z 30-10-2012 (http://pulldragontail.blogspot.com/2012/10/sekwencja-zdjec-satelitarnych.html) opublikowanym po artykule Cezarego Gmyza zawarłem taki fragment:
"Tymczasem nitroglicerynę to można uzyskać praktycznie w warunkach domowych (odradzam), natomiast trotyl jest powszechnie dostępnym materiałem stosowanym w górnictwie, przy wydobyciu kruszywa w kamieniołomach, w budownictwie.
Dlatego łatwo będzie potencjalnie zrzucić winę na jakiegoś "psychola", który samodzielnie i bez udziału osób trzecich to zrealizował. Pozostaje oczywiście kwestia zapalnika, który zainicjował całą reakcję wybuchu, mechanizm zegarowy, ciśnieniowy czy cokolwiek innego."

A dzisiaj okazuje się, że niejaki Brunon K. planował zamach na cały parlament z prezydentem i premierem włącznie.
W mediach pojawiają się oczywiście relacje "życzliwych" sąsiadów, którzy mówią, że "od dzieciństwa robił bomby". To ja powiem tak, większość chłopaków w okresie w okolicach 10-16 lat robi różne głupie "wynalazki" i "doświadczenia", potem się z tego wyrasta. W każdym razie ja robiłem i większość moich kolegów w tamtym czasie również.

Brunon K. jest inżynierem chemikiem, pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Chemik pracujący przy rolnictwie ma dużo większe możliwości niż ktoś inny. Taki specjalista zajmuje się:
- środkami ochrony roślin,
- defoliantami,
- nawozami sztucznymi
ale w procesach syntezy powyższych substancji wystarczy dodać w pewnych momentach innego katalizatora i zamiast nawozu azotowego dostaniemy zupełnie coś innego.
Ponadto laboratorium w takim rolniczym instytucie jest dużo lepiej wyposażone niż gdzie indziej. Zsyntetyzowanie, dla takiego człowieka, TNT lub otrzymanie nitrogliceryny jest działaniem rutynowym. Zwłaszcza, że w dniu dzisiejszym mówi się o pentrycie, octolu i hexogenie.

Dzisiaj dla odmiany, we wcześniejszym wpisie, (tutaj: http://pulldragontail.blogspot.com/2012/11/totalna-bzdura.html) napisałem:
"Znaleziono człowieka o słabej psychice, sfrustrowanego niskimi zarobkami na uczelni i odpowiednio go "podkręcono".
A potem doprowadzono do rozprzestrzenienia się "spisku", a następnie sprawę "zrealizowano". Tak samo jak w filmie "Trzech kumpli" mówi w pewnym momencie Szmigielski: "Skoro zainicjowano grupę, to potem trzeba było ją zrealizować, za to nam w końcu płacili".
Pośrednim dowodem, że sprawa jest prowokacją, jest to, że nie podniesiono stopnia zagrożenia."

Podtrzymuję to. Znaleziono labilnego emocjonalnie gościa, który nie wyrósł z okresu kiedy robi się duże buum, żeby zaimponować koleżankom (o tym świadczą te filmiki i ilość użytego do prób materiału) . Teraz mu zrobią pranie mózgu i on się przyzna do wszystkiego. Wynajdą nawet jakiegoś nowoczesnego doktora Freuda, który tego nieszczęśnika odpowiednio opisze.

Wniosek będzie jeden: Brunon K. to sprawca zamachu w Smoleńsku.

Jest tylko jedna cienkość tego pomysłu. Ktoś nie pomyślał, że 4 tony materiałów wybuchowych to w przybliżeniu około 2 metrów sześciennych. Pojawia się problem dostarczenia całego tego towaru pod adres zgodny z oczekiwaniem operatora. Bo przewieźć 4 tony towaru to już nie wystarczy samochód osobowy i wynajęta na stacji benzynowej przyczepka. Do tego trzeba mieć odpowiedni pojazd i odpowiednie uprawnienia (umiejętności) do prowadzenia takiego pojazdu.
Dlatego powtarzam za poprzednim wpisem - cała sprawa Brunona K. i 4 ton materiałów wybuchowych to z góry do dołu prowokacja.

Natomiast Smoleńsk jak najbardziej, będą usiłowali mu to przypisać.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Motywów jakimi kierowały się ABW może być wiele. Dalszy rozwój sytuacji może nas przybliżyć do prawdy.
Takie akcje mogą być urabianiem opinii publicznej(wszak strachem posługują się dla łatwiejszego sterowania zachowaniem mas ludzkich), by łatwiej akceptowała ograniczanie przez władzę wolności, szczególnie w sytuacji, gdy nadchodzą trudne czasy(np. kryzys ekonomiczny).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#308479

Osobiscie uwazam, ze pan K. ma troche za krotkie raczki, aby siegnac rzadowej tutki, ale cala akcja moze miec na celu wmowienie ludowi, ze 'zamachowcy sa wsrod nas'.
Byc moze za jakis czas sledczy odkryja, ze owszem, byl wybuch, ale bombe w samolocie podlozyl, dajmy na to, sfrustrowany oficer BORu (najlepiej jeden z tych co zgineli, taki kamikaze) albo ktos z 36 pulku. Jako cel wybral lot do Smolenska, bo byli tam politycy ze wszystkich opcji, to nie byl antypisowski zamach - ot, zamachowiec-wariat, pomylil nam sie z brzoza, sprawa zamknieta, Gajowy wrecza medale.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#308503

Dokładnie, a przeciez ten, który zginał w Kazachstanie był pirotechnikiem w BORze.

Możesz mieć rację.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#308509

marcopolo

Teraz ,beda rozne ustawy,wytyczne,aby nam "przykrecic "sruby np.za rozne wpisy w internecie beda kolegia,sprawy sadowe,bo oni naprawde sie zaczeli bac ,widzac sile na 11.11.2012 i zaczeli po "amerykancku" w pazdzierniku powiadomili Prezydenta i Premiera ,ze cos takiego sie szykuje,ale ci nawet nie drgneli i poszli na marsze 11.11.2012.Dzis rano pewien facet "nie wiem skad byl,ale jakis wazny specjalista z zagranicy powiedzial cos takiego"na swiecie sluzby specjalne wszystkich panstw co jakis czas organizuja takie "pokazowki",by pokazac jakie sa czujne ,a rzady wmawiaja spoleczenstwom,ze kraje sa zagrozone teroryzmem i laduja "kase" na przykrecanie srub,aby byli "grzeczni" To bylo rano w TVP info! Teraz ,my musimy byc czujni,bo sytuacja jest grozna!!Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#308520

Ot co -

"..."Znaleziono człowieka o słabej psychice, sfrustrowanego niskimi zarobkami na uczelni i odpowiednio go "podkręcono"...".

Jakie potrzeby, taki zamachowiec.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#308550

gość z drogi

telewizorni powiedziała,że 4 tony trotylu można zawieżć w furgonetce.my jednak   wiemy, ze  w furgonetce można,ale

800 kg przewieżć,

ale dla mundrej pani to żadna różnica,,,przecież zieloną wyspę mamy....:)

dycha z pozdrowieniami :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#308560

Tak mogło być (raczej pewne).

Czujniki z PKiN wykryły wyższe promieniowanie u kibica.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,73074,title,Czujniki-z-PKiN-wykryly-wyzsze-promieniowanie-u-kibica,wid,14668421,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#308556