Chrześcijanie versus Judejczycy

Obrazek użytkownika Andrzej.A

Redaktor Kłopotowski na swoim blogu zamieścił siedem następujących punktów:Wpoić chrześcijanom poczucie winy za kulturę przenikniętą antysemityzmem, która umożliwiła Holocaust.Ośmieszać i zwalczać kościół katolicki jako najpotężniejszą instytucję chrześcijaństwa winną wpojenia masom antysemityzmu i wykluczania Żydów.Całkowicie oczyścić z chrześcijaństwa przestrzeń publiczną.Podważać spoistość społeczeństwa chrześcijańskiego przez szerzenie indywidualizmu i relatywizację wartości, gdyż tylko w takim społeczeństwie mniejszość żydowska czuje się bezpiecznie.Propagować multikulturalizm i masową imigrację z powodu jak wyżej.Kwestionować dumę narodową kraju gospodarza jako przejaw patologicznego nacjonalizmu, też z powodu jak wyżej.Propagować swobodę obyczajową, zwłaszcza seksualną i podążanie za przyjemnościami, bo taki jest popyt mas, a można na tym skorzystać powiększając swą przewagę.Ja ze swej strony mogę tylko dodać jedno. Nasz Wielki Rodak, nieżyjący już Karol Wojtyła popełnił największy błąd w historii papiestwa i chrześcijaństwa. Nie wolno Mu było albowiem nazwać wyznawców religii Judaistycznej "starszymi braćmi w wierze", pomimo iż chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu - co jest faktem obiektywnym.Powód jest dosyć prozaiczny. Religia Judaistyczna nie jest religią monoteistyczną, lecz jest monolatrią, przekładając to na język bardziej zrozumiały można powiedzieć tak bóg izraelitów jest bogiem plemiennym i każdego z poza tego plemienia odrzuca. Religia izraelitów jest religią ekskluzywną gdy tymczasem religia chrześcijańska jest religią inkluzywną. Żydem jest się z urodzenia z matki żydówki, chrześcijaninem człowiek się staje poprzez przyjęcie chrztu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

oszołom z Ciemnogrodu
Czyżbyś był oberpapieżem? Żydzi są naszymi starszymi braćmi w wierze, którzy jednak po raz kolejny się mylą. I swoich błędów w swoim zadufaniu jako "naród wybrany" nie chcą uznać. Stary Testament opowiada w dużej części o historii narodu wybranego właśnie jako kolejnych zdradach wobec boskich przykazań i spotykających za to Izraelitów karach. Przyjmując biblijną historiozofię Holokaust to kolejna kara, która spadła na Żydów. Powinni się zastanowić za co ich to spotkało. Wiedzą oni, że bliźniego należy miłować, ale nie chcą przyjąć prostej ewangelicznej prawdy, że bliźni to każdy człowiek. Dla nich goj nie jest bliźnim. Tą mentalność z powodzeniem zaszczepili do świata finansów, bankierzy nie mają więc skrupułów, by "strzyc" niezamożnych. To jest przyczyna obecnego kryzysu. Dla nas chrześcijan wyzwaniem jest wprowadzanie zasad miłości bliźniego w życiu gospodarczym. Są przykłady, że można to robić z powodzeniem i nie trzeba ich szukać daleko - warto przypomnieć działalność księży Wawrzyniaka, Szamarzewskiego czy Blizińskiego w ruchu spółdzielczym opartym na wartościch chrześcijańskich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#24971

Podobno z tymi "starszymi braćmi w wierze" to jest przekręt.

Czytałem gdzieś, że oryginalna wypowiedź Papieża miała brzmienie "mogę was nazwać w pewnym sensie moimi (naszymi) starszymi braćmi w wierze". W pewnym sensie.

Natomiast wiadome czynniki oczywiście przekręciły wypowiedź i teraz chwalą się, że z Papieża zrobili sobie młodszego braciszka.

A co do krytyki JP2 to można znaleźć o wiele bardziej poważne zarzuty, o zdecydowanie większym ciężarze gatunkowym aniżeli takie przykłady ściskania się z Żydami.

hak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hak

#24973

@ Oszołom
Nie, nie jestem oberpapieżem.
Pojęcie monolatrii i różnicy z monoteizmem można znaleźć w dużej ilości miejsc, jednak najlepiej chyba jest to pokazane w książce Feliksa Konecznego.

@ Hak
Tego, że zostały te słowa JP II przekręcone, to o tym nie słyszałem, ale nie wykluczam, że to prawda.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#24982

Krzysztof J. Wojtas
Uproszczenie. Pierwsza wypowiedź JPII była w synagodze rzymskiej i tak jest"mozna powiedzieć, starsi bracia w wierze". Ale jest też książka "Przekroczyć próg nadziei", gdzie już tego zastrzeżenia brak, a jest za zgodą JPII.
Cóż.
Starszym bratem był Kain.
Zatem w sensie ogólnym może to oznaczać jedynie, że odniesieniem dla chrześcijaństwa był judaizm, ale na zasadzie "nie wlewa się młodego wina w stare naczynia" i "nie przyszywa się nowej łaty do starego ubrania".

Natomiast tezy Kłopotowskiego są ze wszech miar słuszne.
Proszę przeczytać ostatnie notki Tadeusza Korzeniewskiego na S24. To może trochę rozjaśni.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#25008

i Ezaw :)

hak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hak

#25094

przecież Żydzi/żydzi uważają chrześcijaństwo, a zwłaszcza katolicyzm (jako opierający się modernizmom), za wrogą sektę.

A to, że Żydzi będą wspierali tzw. liberalizm obyczajowo-światopoglądowy, czyli mówiąc naszym językiem libertynizm, to żadna nowość. Rozbijać będą w ten sposób spoistość społeczności, w której funkcjonują. Więcej, z ich punktu widzenia to działanie całkowicie logiczne i uzasadnione.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25009