PO jako partia fasadowa

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Fasadowa, kanalizująca potrzeby emocjonalne elektoratu. Taka Samoobrona dla wykształciuchów.
A tych wykształciuchów jest coraz więcej
patrz tutaj: http://pulldragontail.blogspot.com/2010/10/trzecia-proba.html
tutaj: http://pulldragontail.blogspot.com/2010/05/pogrzeb-albo-dlaczego-o-tych-ludziach.html
oraz tu: http://pulldragontail.blogspot.com/2009/05/wywiadowka-w-szkole.html
tu: http://pulldragontail.blogspot.com/2009/03/nowy-pomys-przemys-rzad-nie-jest.html
i tu: http://pulldragontail.blogspot.com/2009/03/o-szkolnictwie.html

Ktoś jeszcze ma wątpliwości. A jest to tylko wybór niektórych tylko moich tekstów traktujących bądź zahaczających o kwestię nauki i szkolnictwa. To ktoś jeszcze ma wątpliwości na temat poziomu wiedzy sprzedawanej w szkołach, bo ja już dawno mieć przestałem.
I taki wyborca idzie i głosuje, głosuje na PO, bo tak głosują "wszyscy rozumni", a przynajmniej tak napisano w GW. A nieukształtowany intelektualnie człowiek chce aspirować do bycia elitą, zwłaszcza jeżeli dano mu papier, który świadczy o tym, że jest inteligentem - ale to taki bardziej kwit na węgiel jest a nie świadectwo maturalne w chwili obecnej. Osobiście uważam, że większość kończących obecnie studia, za wyjątkiem kilku wybranych kierunków na kilku uczelniach, nie spełnia intelektualnie wymogów jakie stawiano ludziom w moich czasach gdy dochodziło do zdawania egzaminu maturalnego.
I to jest ta baza, na której opiera się PO, na wykształciuchach. To jest to mięso armatnie w każdych wyborach jakie daje PO olbrzymią przewagę nad resztą sceny politycznej. W pewnej części jest to elektorat odziedziczony po UW/UD.

Oczywiście PO jest produktem zastępczym w porównaniu do UW/UD jak i SLD, które to partie rządziły praktycznie niepodzielnie przez całe lata 90-te.
PO ma oczywiście jeszcze swoich pretorian, to ci wszyscy, którzy boją się lustracji i dekomunizacji. To w dużej części dziennikarze, prawnicy, pracownicy naukowi. To wśród tych ludzi najszerzej była rozwinięta sieć agenturalna SB. Co ciekawe, równie skutecznie SB infiltrowała środowisko marginesu społecznego, gdzie według prof. Andrzeja Zybertowicza 75% tzw. "ludzi z miasta" było TW. Oni też są przeciwko lustracji i trudno się dziwić.

Ale właśnie to wszystko co opisałem powyżej to fasada i w sumie nieprawda. Bo nie wszyscy ludzie uchodzący za elitę intelektualną kraju głosują na PO.
Bo są tacy ludzie jak Rymkiewicz, prof. Zybertowicz, R.M.Nowakowski, prof. Nowak z Arcanów, Wojciech Kilar, Jan Pietrzak i wielu innych, których nie dopuszcza się do glosu, żeby nie zabużali postrzegania świata przez lemingi.
A w przypadku braku możliwości wyboru, to trudno się dziwić, że ludzie głosują tak jak głosują.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo trafne uwagi nt motywów głosowania na PO.
Warto jednak przypomnieć cel i okoliczności powołania tej "formacji".
W sytuacji "wyczerpywania się formuły" Unii Wolności (za dużo tam było "słupów", czyli ludzi uczciwych co utrudniało sterowność) "trzech tenorów" powołało partię programowo nie różniącą się od UW. Najważniejszy był jednak "czwarty tenor" -Gromosław Czempiński i służby specjalne. Biznes plan zakładał stworzenie partii o sympatycznym,"europejskim" wizerunku kierowanej przez liderów o miłych gębach. Pozbyto się "zgredów", Geremków, Mazowieckich.
Jak zakłądano - lemingi to kupiły.
Dokładnie taki sam scenariusz zastosowano na Litwie. Tamtejszą Partię Pracy złożył biznesmen nieznający litewskiego - niejaki Uspaskich następnie zdemaskowany jako agent KGB. Musiał on w pośpiechu ewakuować się do Rosji, a obecnie jest ...eurodeputowanym. Partia przetrwała skompromitowanego założyciela i jest największym ugrupowaniem politycznym na Litwie.
Ponieważ wielkim sukcesem było rozbijanie Solidarności przez fałszywą opozycję (technika stosowana już przez carską ochranę) stworzono całą fałszywą partię o rzekomo opozycyjno- solidarnościowym rodowodzie. Kto dzis pamięta, że Olechowski był przedstawicielem strony rządowej w rozmowach "okrągłego stołu"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#104051

Wyprzedził mnie Pan. :)

Chciałem wspomnieć właśnie, że w stworzeniu KL-D brały udział peerelowskie specsłużby.

W zmontowaniu Platofrmy z KL-D i resztek UW - także. Zresztą Czempiński wiele razy sam o tym wspominał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#104174

Znam kilku szeregowych członków PO i wszystkich pytałem o to czy znają statut tej partii. Nie znał go żaden z moich rozmówców. Pisałem już o tym na niepoprawnych. Statut mają fatalny, nie mają żadnych celów. Ich celem jest posiadanie władzy. Wniosek: w chwili gdy ją utracą cała ta masa figurantów rozpierzchnie się na lewo i prawo. Ciekawe jaka będzie następna mutacja globalizującej postkomuny?
________________________________________
jazda konna to ulubiony sport pomników
http://kolatka.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104061