Gliński- wielki szacun!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Oczywiście, pan profesor nie zostanie premierem ani dziś, ani za tydzień. I nie o to w tej kandydaturze chodzi. Z prostego powodu, bez wyborów układ parlamentarny pozostanie taki sam, bez rozłamu w PO, bez „zdrady” PSL nic się nie zmieni, a ten układ jest scementowany strachem i mroczna tajemnica smoleńską. Palikot i SLD to oczywista ściema i ukryte wsparcie systemu. No a kurzyści wysunęli Pana Cymańskiego, sympatycznego gościa, który ładnie śpiewa, więc też pewnie nie poprą. No, ale mamy kandydata, godnego szacunku, ponadpartyjnego, rozsądnego, do którego nie ma jak się przyczepić, choć nie wątpię, że sztaby już pracują.
Po pierwsze, nieznany. Konkretnie, to nieznany w TVN i Polsacie, bo w środowiskach naukowych, to i owszem, nie słyszę, by ktoś się o nim wypowiadał źle merytorycznie. Merytorycznie, bo partyjno- celebryckiego rechotu ekspertów od socjologii, gotowana na gazie i baletu, zaludniających studio TVN nie można traktować, jako rytualne bicie w bębny w celu odpędzenia złego mzimu wśród plemion prymitywnych. Właśnie słyszę, że Morozowski się zaśmiewa do rozpuku z powodu smsa Kasi Tusk. No, właśnie, to jest ten poziom.
Przypominam tylko, że bardzo niewielu słyszało o Mazowieckim, nikt nie słyszał o Bieleckim, nikt nie słyszał o Buzku, zupełnie nikt o Marcinkiewiczu, Pawlaku, tej, jak jej tam, nawet teraz nie pamiętam, tej Pani Premier, potem ambasadorce w Rzymie. No, skleroza, ale to kolejny dowód, że nie tylko przed premierostwem nikt jej nie znał, ale i po niewiele z tym lepiej. Nawet nie chce mi się sprawdzać, taka to Mężyca (Żona?) Stanu. No, a już na pewno lepszy profesor socjologii, niż magister historii, piłkarz- amator.

No, a w każdym razie wielki, wielki szacun dla odważnego człowieka, który wystawia się na wściekły atak wszelkiej maści spuszczonych ze smyczki idiotów i łajdaków.

Drugi plus tej kandydatury, to kolejne odarcie Palikota z „opozycyjnego” fartuszka i ujawnienie go, jako Tuskowego przydupasa, Pana Skarpety, co to dużo pyszczy, ale zawsze w najważniejszych chwilach i głosowaniach wspiera i ratuje Tuska, tak jak było umówione, żadnej niespodzianki tu nie ma. Podobną rolę odgrywa w Rosji Żyrynowski, zapewne wygrywając swego czasu casting urządzany przez te same siły, skromnie pozostające w cieniu. Rola podobna, gromadzić taka samą swołocz, na podstawie takich samych socjotechnicznych mechanizmów, udawać strasznego, uch, jak strasznego opozycjonistę, szarpać rząd za nogawki w sprawach kompletne duperelnych, po czym zawsze glosować tak, jak trzeba, gdy naprawdę trzeba. I wszystko się zgadza, wypisz, wymaluj Palikot.

Po wielkim sukcesie sobotniego marszu, pokazie jedności i wielkiej dyscypliny- przy 200 000 ludzi ani jednego incydentu, nieliczne próby przerwane w zarodku przez ochotnicze służby porządkowe, to, moim zdaniem więcej znaczy, niż zwykłą zgromadzenie tłumu ludzi. Nie taka to wielka sztuka zwołać ludzi, którzy robią, co chcą i rozłażą się każdy w swoja stronę, sztuka ich zwołać i utrzymać w doskonałej dyscyplinie. To jest dopiero wojsko, które może wywalczyć zwycięstwo. Wielki sojusz PiS, Radia Maryja, Solidarności, środowisk Gazety Polskiej, które uważam za bardzo ważne i silne to zdarzenie o wielkiej wadze. Przede wszystkim, ostateczne ustalenie, kto jest tu szefem. Szefem, przywódcą opozycji, obozu patriotycznego jest PiS i Jarosław Kaczyński. Koniec, kropka.

Im szybciej Kurzyści (piszę o kurzystach, bo nie ma większej tajemnicy w tym, że od kombinowania jest tam Kurski) wyciągną z tego wnioski, tym lepiej dla wszystkich. Zwłaszcza dla nich samych. Co pisze z czystej sympatii, przez pamięć, ze to nasi ludzie, no, z lekkim przerostem gruczołu ambicji i , zwłaszcza, gruczołem pragnienia euro diety. Koledzy, wy to już wiecie, my to wiemy, my wiemy, że wy wiecie, wy wiecie, że my wiemy, wiec, po co ta szopka?

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Brak głosów

Komentarze

Wielki szacun !
10.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#294644

Genialny jest i tyle.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#294647

jedni mają o czym pisać , drudzy stawiają zakłady, niech to wszystko trafi.... potem odkryjemy nowych bolków tusków komorowskich .,.,piękna zabawa ale naszym kosztem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294646

taki był dzisiaj poruszony.On i Knapik wija sie jak piskosze.To barachło ma strach woczach,wszystko w żart obracaja.Czasem mysle,ze szkoda byc Polakiem,tyle w tym narodzie zdrajcow i sku...synow.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>waldimeola</p>

#294650

Na Niezależnej jest bardzo dobra rozmowa z prof. Glińskim (video), ale nie mogę znaleźć jego dzisiejszej konferencji prasowej - nie ma na stronie PiS-u, nie ma na YT - a chciałabym obejrzeć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294655

Konferencję prasową kandydata PIS na Premiera można zobaczyć tu: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wideo-piotr-glinski-kandydat-pis-na-premiera-konferencja-jaroslaw-kaczynski-i-piotr-glinski-na-wspol_282489.html

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#294659

:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#294673

ma ktos moze namia na samo audio z konferencji pana Glinskiego?

Vote up!
0
Vote down!
0
#294661

Niestety na FB już pan Filip Stankiewicz napisał, że pan Gliński to propozycja niepoważna, zaś propozycja poważna to pan Tadeusz Cymański

Vote up!
0
Vote down!
0
#294668

Stork

Chciałbym napisać " i Ty Seawolfie" ?  Naprawdę wierzysz, że Kurski, Ziobro, Kluzik, Kowal, Marek Jurek itp itd to "nasi" ludzie ? Naprawdę ? Nie ma w Twoim tekście sarkazmu ? Kiedy się Sawicka zasmarkała przed telewizornią, od razu jej wyborcy współczuli. Nikt już nie pamiętał, że to to zwykła aferzystka i powinna po prostu siedzieć ( co się w końcu stało ) . Potrafię się zdobyć na jakąś formę szacunku dla Tuska. W końcu nigdy nie ukrywał, że jest naszym wrogiem: "polskość to dla mnie nienormalność", "powiem szczerze, prezydent nie jest mi do niczego potrzebny" itd. Ludźmi zaś, którzy na niego głosują gardzę. Blida za świętą robi, bo płacze po niej Lewactwo. Gdyby żyła, była by w parlamencie i spokojnie dalej kręciła swoje lody i to jest OK. Ale ci, którzy jej wybaczyli to kanalie, szambonurki i sukinkoty. Wymienieni na wstępie to najgorszy sort ludzkich ekskrementów. Zbyszek ma parcie na żyrandol. Kurski z Kowalem na Gównianą Wyborową, Kluzik wiadomo, Marek Jurek co się modli pod figurą, ma diabła za skórą, a Cymański….Boże wielki czy my naprawdę nie mamy z kim kolęd śpiewać ?  Boże, broń mnie przed takimi "swoimi" przyjacioły. Z wrogami to ja jakoś w końcu sobie poradzę. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Stork

#294675

Athina

jeśli raz zdradzili , nie można mieć do nich zaufania niech sobie radzą ...

 a na marszu byłam ciałem i duszą myslę ,że brałam udział w czyms historycznym , dlatego mało sie przejmuje komentarzami Bolka i reszty gawiedzi

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#294680

za które MON dokonał przedpłaty w kwocie 30,3 miliona złotych już nie będzie.
Już się nie dziwię takim gadkom i takim nieudanym transferom z kanapy na kanapę i z windy do windy.
Z tej nieświeżej i zepsutej mąki chleba dobrego nawet najznakomitszy piekarz nie potrafiłby upiec.
Lecz w tym wszystkim nie chodzi o dobry chleb dla Polaków lecz dla swoich i swojaków.
No i ta poprawność polityczna w mowie i czynach.
I te bardzo poprawne i bardzo dobre i przyjacielskie stosunki z byłymi czerwonymi sekretarzami PZPR.
Polecam mój film na kanale YT "Mieszko2Gdansk", na którym widać jest kto przybył na pogrzeb na cmentarz Srebrzysko, bo sfilmowałem cały kondukt żałobny (jest tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=jnppr2ULP4o )z wyprowadzenia zwłok z kaplicy do grobu rodzinnego podczas drugiego pogrzebu śp. Anny Walentynowicz, na którym idą w kondukcie żałobnym dwóch zdawałoby się obcych sobie nurtów, a jednak razem, a przecież ten były sekretarz KW PZPR w Gdańsku w latach 80 XX wieku nie chciał by śp. Anna Walentynowicz uczestniczyła w rozmowach Bolków z towarzyszami.
Tymczasem by się pokazać publicznie, przyszedł na pogrzeb i złożył wiązankę z kwiatów, w przeciwieństwie do fałszywych i załganych kolegów ze stoczniowej solidarności, którzy miast Lenina wyrzucili ją z władz Solidarności, a później i stoczni, nie pozwalając jej wypracowanie wyższej emerytury.
Cóż zabrakło też wielu krzykaczy i medialnych kreatur, którzy potrafią walczyć o swoją i tylko swoją godność i swoje zasługi, za to na sztandarach swoich wypisują slogany o solidarności i godności.
Na drugom pogrzebie śp. Anny Walentynowicz dla mnie było to bardzo widoczne i oczywiste, i nie chodzi tutaj o jednego Borsuka, bo o nim nawet pisać się już nie chce.
Lech Zborowski z grupą innych działaczy Solidarności napisali co nieco i dość układnie o tej bez honorowej kreaturze, który bał się w mieszkaniu rozmawiać z żoną, dlatego wywoził ją do lasy, gdzie potrafił czasem śp. Alinie tłumaczyć swoimi brudnymi remcami.
Tak śp. Alina wielokrotnie żaliła się na tego swojego buca swojej koleżance z pracy, Basi.
Pisałem już wiele razy, że do oburzonych i oponentów III RP i do rządu Tuska dołączyli byli wierni lokaje i tragarze Bolka, ci sami, którzy nie pojawili się na uroczystościach pogrzebowych śp. Anny Walentynowicz, za to zawsze znajda czas by pojawić się w studiach TV.
No i należą do jednego i tego samego stowarzyszenia, z którego widziałem aż 2 członków w tym przewodniczącego.
Reszta dzięki Bolkowi, Kwachowi i Bulowi mają swoje kawalerskie krzyże i mają gdzieś pogrzeby tych dzięki którym je mają.
Część z tych zaprzańców bojkotowała msze święte w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w ramach protestu PO i Tuska nie klękania przed biskupami.
Nie pojawił się też ten, co był rzekomo prawie domownikiem w domu śp. Anny Walentynowicz, Jerzy Borowczak, który o ciasteczkach, herbatce jak u mamy, o czym mówił wygłaszając swoją laudację na Dworze Artusa w 2010 roku - można te jego łgarstwa obejrzeć na YT.Zamieściłem tam swój krótki komentarz o jego łgarstwach.
Prawda by la taka, ze śp. Anna Walentynowicz go nie cierpiała i do swojego mieszkania nie wpuszczała.
Nie wiem dlaczego Jarosław Kaczyński lubuje się i ma miękkie serc do różnych bezmózgich dornów, zabójcy o świcie i w godzinie prawdy.
Nie mogę już patrzeć i słuchać tej kolejnej poprawnej nowomowy z naprawianiem zgniłego fundamentu III RP, która należy zburzyć, zaorać i podjąć się budowy od podstaw nowej, wolnej, suwerennej i niepodległej Polski bez durnej i ogłupiającej numeracji.

Polska jest jedna i żadnej numeracji nie potrzebuje, prawda?

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#294738

popieram i nawet założyłem konto, żeby to wyrazić
metafora z palcem mnie zatkała, a to rzadka okoliczność
cheers

Vote up!
0
Vote down!
0
#294835

Ogladałem na żywo konferencje na stronie PIS-u (dobrzy ludzie sesmsneli w porę) i nie pozostaje nic tylko "szapoba" przed panem profesorem. Telewizorni cale szczescie nie mam wiec pajacow nie ogladam ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#294698

Kurski i Ziobro albo są zdrajcami.W świetle "wojny"PO z Narodem nie zdradza się w takiej sytuacji własnej parti i idei jej.

Jest to godne najwyższej pogardy i wykluczenia z grona PIS-u.

Ja nawet bym z nimi nie rozmawiał.

Druga wersja to że Jarosław celowo spowodował odłam pod tytułem tzw."mękiego PIS-u własnie z Kurskim.By co bardziej sceptycznych lemingów przeciągnąc na strone i zneutralizować.

Aleznając Kurskiego speca od niekontrolowanego odkręcania kurków nawet od szamba.Nie ufał bym Mu.

Więc dalej proponuje    spuścić zasłone milczenia na Ziobrystów,

nie ma gorszej kary dla polityka jak milczenie o jego dokonaniach.Zyje tylko wtedy gdy o Nim się mówi.

Jest Ich zbyt mało by byli godni uwagi.                                                           

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#294750

henkachen
Logicznie, w jasny sposób podana prawda.Tamtych zwiera strach przed prawdą!

Vote up!
0
Vote down!
0

henkachen

#294753

Pańska bezkrytyczność w stosunku do PiS mnie powala. Zastanawiające jak człowiek, który przez dłuższy czas bezpardonowo walczący z hiper zakłamaniem obecnej władzy, sprawiający wrażenie jakby mieczem i ogniem chciał tę władze wyciąć i wypalić, nagle mięknie i śnią mu się układu, roszady i kompromisy.
No to trzeba było Panie Wilku ludziom głowy (lub innej części) nie zawracać zapewnieniami o swojej bezkompromisowości i od razu powiedzieć, że wierzy Pan w św. Jarosława, zbawiciela polskiej ziemi. I, że GDY Jarosław poleci swoim wyznawcom : lądujemy miękko panowie, przejmujemy kilku posłów z PO, SLD, PSL i SP, bez lustracji i rozliczania, to Pan ręcami i nogami ten pomysł poprze.
Bo ja nie popieram i na głowę też nie upadłem.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#294760

wszystkie ręce na pokład ,,,,,,,, i latają jak z biegunką  wszelkiej maści ,tw  ,celebryci towarzysze,, i dziurawy zgrany sztefek sie pokazał

Vote up!
0
Vote down!
0
#294761

Ja zaczekam z szacunem, podziwem i uwielbieniem jeszcze troszeczkę.
Dla mnie Gliński, to w tej chwili człowiek - nikt.
Jeśli chcecie wygłoszę własne ekspose....
"Polska musi być sprawiedliwa a ludzie szczęśliwi...itd. itd.
Fajne?
Z tego co wiem PiS oczekuje poparcia od SLD, Palikota czy może PSL?
W zamian za co?
Za stołki? Pawlak ministrem rolnictwa? Palikot ministrem edukacji?
To będzie III RP i pół?
Zapewne Gliński to wdzięczny temat do opowiastek z mchu i paproci ale nic poza tym.
Wolę zaczekać jeszcze chwilę, kiedy społeczeństwo samo odkazi scenę polityczną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294779

"Wolę zaczekać jeszcze chwilę, kiedy społeczeństwo samo odkazi scenę polityczną."

Jak to odkazanie sceny politycznej przez spoleczenstwo ma wygladac wedlug Ciebie?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#294844

Normalnie! Jest demokracja tak? W demokratycznym państwie ma prawo powstać nowa partia, ruch społeczny itp.
Może coś nowego, bez wiecznie żywego ducha Magdalenki
Może nowa siła, który odrzuci współpracę m.in. z Pawlakiem. Pawlak nie jest niezbędny istnieniu Polski(chyba że się mylę).
Nie miałem na myśli rewolucji ani wojny domowej. Wiem że rozczarowałem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294875