Nie ma przypadków, sa tylko znaki. Znaki czasu

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Dwie informacje zbiegły się w jednym czasie – czy przypadkiem, czy nie -to nie wiadomo, ale jest to znak czasu, w którym żyjemy – kończą się prace na Łączce na Powązkach i Instytut prowadzący te prace zostaje sparaliżowany, bo nie będzie miał budynku, jego działalność może być de facto zawieszona bezterminowo.

Zbieg tych informacji jest symboliczny. To co dzieje się na Powązkach, te kolejne odsłanianie jam grobowych, ze szczątkami naszych bohaterów, te szkielety ciał rzuconych do jednego dołu głowami w różne strony, te brązowe piszczele, czaszki z przestrzelinami, te żuchwy z bielą zębów – oni wszyscy mieli być nieodkryci, mieli rozsypać się w proch i w pył, tak, żeby nikt nigdy nie mógł ich rozpoznać. Żeby zapomniano i żeby nie było pamięci. Ani o Nich, ani o Sprawie dla której polegli.

Leżą głęboko -i archeolodzy mieszczą się w wykopie z głową. Klęczą na dnie i pędzelkiem, szczoteczką do zębów i łopatką odsłaniają kolejne kości, jakby z pieszczotą odgarniają piasek obejmujący do tej pory czaszki bohaterów.

A trochę obok, obok tego ogrodzonego terenu wykopalisk są groby, pomniki grobowe ludzi z „resortu”. Jest jakaś diabelska przewrotność w tym, że pracownicy bezpieki byli chowani w miejscu, w którym wcześniej zakopane zostały ofiary ich terroru. Leżą w resortowych trumnach kilkanaście centymetrów nad tymi szkieletami, po których nie miało zostać śladu.

Profesor Krzysztof Szwagrzyk z Instytutu Pamięci Narodowej, który przeprowadza te badania powiedział mi, że pod grobami ubeków najprawdopodobniej są jeszcze szczątki naszych bohaterów i oczywiście trudno wierzyć, żeby rodziny „resortowe” bez oporu wydały zgodę na naruszenie grobów ich bliskich.

A równocześnie dowiadujemy się, że IPN nie będzie miał siedziby. Nie wnikając w to, jakie były procedury, kto zaniedbał (chociaż bez wątpienia zaniedbał Aleksander Grad, bo w momencie prywatyzacji Ruchu mógł wyłączyć biurowiec wynajmowany przez IPN z prywatyzowanego majątku), a więc nie wnikając w to sam fakt, że instytucja podstawowa nie tylko polskiej pamięci narodowej ale i dla ścigania i osądzenia jeszcze żyjących sprawców tamtych zbrodni, jak i zbrodni późniejszych, z lat 80 (a sprawcy tych mają się dobrze), instytucja ta przestaje działać. I to przestaje w takim momencie, gdy wreszcie dotarła do miejsca w którym będziemy mogli odszukać naszych bohaterów – Fieldorfa, Pileckiego….

Jest w tym zbiegu znak czasu. Czasu dla Polski złego.

Aby powstał PRL, sowiecki bękart, wspierany ze wszystkich sił zdrajców i płatnych pachołków musieli zginąć ci, których teraz odnajdujemy na Powązkach.

Rząd niepodległej Rzeczypospolitej nie robi nic, żeby ukaranie winnych mogło się dokonać.

Sędzia Mieczysław Widaj, który wydał 106 wyroków śmierci w latach pięćdziesiątych, w tym na majora Łupaszkę - umarł spokojnie ze starości. Naczelnik więzienia Mokotowskiego – tak samo. Prokuratorzy, inni sędziowie nie niepokojeni dożywają swych dni. Polskie państwo nie działa. A zbrodniarze teraz już są pewni, że krzywda się im nie stanie, bo IPN przestaje działać.

Z piasku Powązek wydobywamy kości bohaterów.

Z piasku złej woli, prywaty i głupoty wydobędziemy normalną Polskę.

Prędzej czy później. 

 

+++ Nowa wersja mojej strony www.szczurbiurowy.com gdzie można kupić moją książkę. Zapraszam do subskrypcji mojego newslettera. Info o nowych tekstach i filmach

Brak głosów

Komentarze

Dobrze uchwycona symbolika.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#284667

Wiele znaków na polskiej ziemi od lat sygnalizowało, że IPN musi być zniknięty z jej powierzchni. Bo jest niebezpieczny dla kliki. Czekała klika na wygodny moment i... "jak nie kijem go to pałką".
Czy ktoś jest zaskoczony ostatnim postępowaniem względem
IPN ? Bo ja nie !

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#284676

 podobno wczoraj zginal ks. Tadeusz Kiersztyn rozjechany przez tira. Nigdzie zadnych informacji  oprocz  stroniy  dakowski.pl. Czy ktos cos wie ? To tez przeciez jakis znak. Polecam jego  ksiazke "Masoneria, zatrute zrodlo" 

Vote up!
0
Vote down!
0
#284673

(!)

Vote up!
0
Vote down!
0
#284703

TADEUSZ KIERSZTYN NIE ŻYJE
[*]
Pokój jego duszy
http://gazetawarszawska.com/

Vote up!
0
Vote down!
0
#284727

Eksterminacja Polaków,Polski,Kościoła,Historii.Prawdy,Sprawiedliwości,Wolności,Wartości.

Musicie zdać sobie sprawę,że to jest wojna i nie myślmy iż jest inaczej.

Przedłużenie Katynia poprzez Smoleńsk i mordy PO 10.04.10 trwa dalej!

Obudź się Polsko!

Jeżeli ktoś coś wie więcej o tym TIR gdzie to było proszę o info lub link.

Czerwona zaraza znów atakuje z ukrycia.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#284723

Wszystko wskazuje na to, że to był ten wypadek.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/krakow-zablokowana-obwodnica-autostrady-w-kierunku,1,5223035,region-wiadomosc.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#284734

gość z drogi

pokój Jego duszy....Pamiętajmy o NIM i o Pogrzebie....

wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#284761

gość z drogi,

licząc ,że się nie wyda..  bo kto śmie zakłocić wieczny sen 

tym  z "resortu zbrodni"

wszak ormo czuwa....na cmentarzu również....

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#284764

Pozwalano im uciekać na wszelkie sposoby, nawet pomagając im w tzw. powietrznym moście do Izraela. Wy, Polacy, przyjęliście ponad 300 tysięcy naszych Żydów. Niemałe znaczenie przy podejmowaniu tej decyzji miał fakt, że nasze nowe władze nie chciały zaogniać sytuacji na Zachodzie, gdzie, jak wiemy, Żydzi odgrywają bardzo ważną rolę w polityce.

Wszystko odbyło się więc bezboleśnie dla Żydów. Teraz natomiast musimy im uważnie patrzeć na ręce, żeby nie sięgnęli po naszą ropę i gaz.

Sam widzisz, jak urabiają opinię o Białorusi, gdzie Łukaszenka nie pozwolił niczego Żydom sprzedać. U was, w Polsce, telewizja i prasa robią oczywiście z tego Łukaszenki łotra, a ludzie na Białorusi oceniają to całkiem inaczej. Protestujących zawsze się znajdzie, tym bardziej, że są na Zachodzie i w Polsce instytucje, np. żony Balcerowicza, które finansują tych, co protestują. Zawsze znajdą się ludzie, którzy zamiast pracy wybiorą dobrze opłaconą opozycję. Zachodowi na rękę jest dawać pieniądze na opozycję, żeby móc krzyczeć na cały świat, że łamie się prawo. Ale jak faktycznie oni sami je łamią, ludzie mogą od czasu do czasu zobaczyć na filmach” -wyjaśniał Alosza.Pamiętam, w jakich służbach pracował Alosza. Maszerow nie raz mi mówił: „Masz okazję, więc ją wykorzystaj. Pytaj go, a on – jeśli może – to odpowie”. Teraz tu nad Niemnem po dwudziestu siedmiu latach od tych dni u Maszerowa zadałem mu pytanie:

„Co możesz teraz powiedzieć mi o wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu?” „Mogę, i to dużo, ale ty i twoi rodacy możecie w to nie uwierzyć.”

„Mimo że tak myślisz, to jednak powiedz mi” – poprosiłem.

„Katyń miał odegrać i na pewno by odegrał swoją rolę, gdyby nie atak Żukowa na NKWD. To był mistrzowski plan Berii i jego ludzi.

Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska.

Za kadencji Chruszczowa kontrwywiad otrzymał pilne zadanie przesłuchania wszystkich funkcjonariuszy NKWD, którzy wykony wali egzekucje polskich oficerów. Oni pod groźbą prawnych i karnych sankcji zeznawali nam prawdę. Ja przecież nadzorowałem te przesłuchania i wszystkie protokoły czytałem.

Gdy wzięliśmy do niewoli wasze wojsko, to wśród Polaków byli też Żydzi. Ale w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku zgodnie z dyrektywą Berii, przeprowadzono selekcje i każdy Żyd natychmiast był zabrany. Umundurowany i uzbrojony wcielany był do NKWD.

Teraz posłuchaj uważnie – poprosił mnie Alosza – przecież były w pobliżu inne obozy z polskimi oficerami. Podlegali pod to samo dowództwo NKWD, które w pobliżu w domach wypoczynkowych miało swój sztab.

Ten sam komendant NKWD, który miał nadzór nad oficerami i miał ich ewidencje, dostał polecenie, żeby wypuścić i dać prowiant na drogę dla 9000 oficerów, którzy zasilili armię generała Sikorskiego tworzoną w 1942 roku. Wśród wypuszczonych i ocalałych był gen. Władysław Anders. Dlaczego te 9000 oficerów ocalało?

Uzbrojono ich i dano możliwość wyjścia z ZSRR? Bo do planów Berii potrzebna była konkretna ilość osób do konkretnego celu. Obecnie masowe ekshumacje potwierdzają, że wszyscy oficerowie mieli na sobie pełne kompletne umundurowanie, dystynkcje oficerskie i medale. Pozostawiono wszystkim pomordowanym ich zdjęcia rodzinne, listy, a nawet pamiętniki.

W okresie, gdy Armia Czerwona chodziła prawie boso, nie zdjęto ani jednej pary butów. Bo Beria i jego ludzie zakładali, że może być taka sytuacja, że państwa zachodnie odnajdą pomordowanych, że zidentyfikowani będą stanowić dowód zbrodni Stalina i w tej sytuacji musiałby odejść od władzy. Usiądź.” – poprosił Alosza. „Jestem roztrzęsiony tym, co mówię.”

„Powiedz mi – zwróciłem się do Aloszy – mówisz, że w Katyniu nie zginął ani jeden Żyd. A obecnie wśród krzyży są też gwiazdy Dawida.”

„W tej sprawie była bardzo konkretna dyrektywa z Moskwy do komendantów obozów. W czasie egzekucji polskich oficerów enkawudziści Żydzi wkładali do ubrań zabitych swoje dokumenty, a zabierali polskie i komisyjnie niszczyli. Otrzymywali zaraz inne papiery na inne niż ich nazwiska. Takie operacje zostały potwierdzone w czasie przesłuchań w Moskwie i są udokumentowane w naszych archiwach.”

Vote up!
0
Vote down!
0
#284794

Weź się trochę zastanów. Albina Siwaka będziesz teraz wklejał?

Vote up!
0
Vote down!
0
#284799

Wklejanie Albina Siwaka ma już tu pewną tradycję :-(

Vote up!
0
Vote down!
0
#284807

Przestań człowieku bredzić, albo sie stąd wynoś.
W Katyniu zginał m. in. naczelny rabin Wojska Polskiego, mjr Baruch Steinberg.

Szczur Biurowy

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej Świrski

#284856

"Z piasku złej woli, prywaty i głupoty wydobędziemy normalną Polskę.

Prędzej czy później."

Amen.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284850